WordPress to skalowalna platforma

Istnieje wiele sposobów na uaktualnienie motywu WordPress, ale łatwo jest skończyć z utratą danych, więc musisz wiedzieć, jak temu zapobiec. „Trzymaj to. Nie dostosowałem jeszcze swojej witryny. Nie potrzebuję tego artykułu ”. W rzeczywistości tak. wcześniejsze przygotowanie jest jedynym sposobem na zapewnienie naprawdę płynnego przejścia. Jeśli już dostosowałeś swoją witrynę, nie martw się. Nie jest za późno.


Krótko mówiąc: większość programistów-amatorów po prostu wchodzi do arkusza stylów swojej witryny i zaczyna zmieniać układ. W porządku, dopóki nie zaktualizujesz i nie znikną wszystkie żmudne dostosowania. W rzeczywistości, jeśli dostosujesz swoją witrynę internetową, nie zastanawiając się, jak wpłyną na nią aktualizacje, czeka Cię świat cierpienia. Zanim zdecydujesz się nie aktualizować swojej witryny i uczynić ją celem praktyki hakerów na całym świecie, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami poniżej, aby zintegrować dostosowania w procesie aktualizacji.

Frameworki WordPress

Najczęstszym i najpopularniejszym rozwiązaniem tego jest Genesis Framework. Jeśli kiedykolwiek czytałeś blog lub samouczek WordPress, istnieje duża szansa, że ​​zobaczyłeś programistę z zapartym tchem na ten temat (sprawdź pełną recenzję Genesis Ren na naszym blogu).

Genesis jest jak temat, ale więcej. Zgodnie ze swoją nazwą można go opisać jako szablon barebones, na którym zbudowanych jest wiele motywów, przy czym wszystkie mają postać motywów potomnych, które tworzą „zewnętrzną” strukturę. Dzięki Genesis możesz zarówno zmieniać, jak i aktualizować motywy, jak chcesz, bez utraty jednego szczegółu dostosowywania. Posiada również kilka innych pożądanych funkcji i warto go sprawdzić. Otrzymasz obecnie 60 USD.

Inną alternatywą jest Framework motywów Total WordPress, który wykorzystuje podobne podejście. Razem zawiera opcje motywów potomnych oraz łatwe w użyciu niestandardowe pole CSS w panelu administracyjnym, które można wykorzystać do dodawania poprawek stylistycznych do motywu. Jeśli jednak nie masz na to budżetu lub znalazłeś inny motyw, który Ci się podoba i nie planujesz rezygnować z niego, nadal istnieją alternatywy.

Wtyczki WordPress

Przesłania szablony WP

Istnieje wiele wtyczek, które mogą pomóc w ułatwieniu procesu aktualizacji. Większość z nich jest zaprojektowana do użycia przed rozpoczęciem dostosowywania, ale jeśli już masz, mogą być pomocne w przyszłości.

Szablon WP zastępuje wtyczkę pozwoli ci szybko zastąpić dowolny szablon. Jeśli nie masz ochoty wykonywać wszystkich powyższych czynności, możesz użyć wtyczki o nazwie Motyw podrzędny za pomocą jednego kliknięcia zrobić to z pulpitu WordPress, oferując to, co najlepsze z obu światów.

Motywy podrzędne WordPress

Najczęstszym sposobem dokonywania stabilnych dostosowań – i najbardziej zalecanym – jest motyw podrzędny. Aby to wyjaśnić, motyw potomny przypomina warstwę Photoshopa lub animację: przezroczysty arkusz stylów, który pozwala na nieniszczące wprowadzanie zmian. Nie tylko zmiany kosmetyczne – jeszcze ważniejsze jest wprowadzenie istotnych modyfikacji podstawowych funkcji witryny w motywie potomnym.

Modyfikowanie witryny functions.php plik jest jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić przed aktualizacją, ponieważ utrata ważnego komponentu funkcjonalnego może zasadniczo wyciągnąć belki pomocnicze spod twojej witryny. Uwzględnij także zmiany funkcjonalne w motywie potomnym. Pomoże to utworzyć wiele, aby uniknąć konieczności zrzucania zbyt dużej ilości informacji do jednego. Jeśli potrzebujesz odświeżacza, ich utworzenie jest dość proste. Następnie musisz tylko uwzględnić motyw podrzędny, który chcesz zmienić.

Najpierw utwórz nowy folder w wp-content / themes katalog do przechowywania. Nadaj mu taką samą nazwę jak motyw nadrzędny, ale z dopiskiem „-child” do końca (możesz tak naprawdę nazwać to, co chcesz, ale nazywając go w ten sposób, jeśli kiedykolwiek masz wiele motywów potomnych, wiesz, do czego służą) . W folderze utwórz plik o nazwie „style.css”. Następnie arkusz stylów musi zaczynać się od następujący kod:

/ *
Nazwa motywu: Total Child
Motyw URI: http://totalwptheme.com
Opis: Przykładowy motyw podrzędny Total WordPress.
Autor: AJ Clarke
Autor URI: http://totalwptheme.com
Szablon: Razem
Wersja: 1.0
* /

Każde pole wprowadzania można zmienić według własnego uznania, ale pamiętaj o zachowaniu nazwy i szablonu kompozycji. Szablon jest nazwą katalogu motywu nadrzędnego, a jeśli nazwa szablonu jest brakująca lub jest niepoprawna, motyw potomny się nie pojawi.

Następnie chcesz utworzyć nowy pusty plik function.php, do którego dodasz kod, aby motyw potomny wiedział, że zawiera główny arkusz stylów motywu. W tym pliku functions.php wklej następujący kod:

get („Wersja”);
// Załaduj arkusz stylów
wp_enqueue_style ('parent-style', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ wersja);

}
add działań („wp_enqueue_scripts”, „total_child_enqueue_parent_theme_style”);

Jeśli spojrzysz na kod, zobaczysz, co robi, ponieważ ładuje nadrzędny arkusz stylów, ale także zawiera numer wersji motywu nadrzędnego. Jest to bardzo ważne, ale niewiele osób to robi. Powodem dołączenia numeru wersji motywu nadrzędnego jest to, że za każdym razem, gdy motyw nadrzędny jest aktualizowany, jeśli nastąpiły jakiekolwiek zmiany w arkuszu stylów motywu nadrzędnego, wówczas wtyczki buforujące, CDN i przeglądarki wiedzą, że muszą zaktualizować plik. Pomoże to zapobiec „uszkodzeniu” CSS podczas aktualizacji motywu nadrzędnego.

Przenoszenie bieżących ręcznych zmian do motywu podrzędnego

Teraz, jeśli już utworzyłeś witrynę i niepoprawnie dostosowałeś motyw nadrzędny i nie masz kilku wolnych godzin na przesuwanie kodu z jednego pliku do drugiego, zawsze możesz wykonać kopię zapasową bieżącej wersji witryny na dziecko motyw. Po utworzeniu folderu motywu podrzędnego po prostu dodaj do niego kopie plików, które zmieniłeś, a następnie zamień motyw WordPress na ten z repozytorium.

To nie jest idealne rozwiązanie, ale powinno działać. Sztuczka polega na tym, aby upewnić się, że nie utworzysz kopii zapasowej niczego, co nie zostało zmodyfikowane, aby nie przypadkowo zastąpić nowy kod, który aktualizacja zainstaluje ze starym kodem. Nadal potrzebujesz dokładnej wiedzy o tym, co spersonalizowałeś – nie możesz po prostu kopiować hurtowo. Może nawet pomóc przejrzeć pliki i usunąć jak najwięcej kodu, który nie jest twój.

Tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress

Po pierwsze, wykonaj kopię zapasową wcześnie i często wykonaj kopię zapasową. WordPress przechowuje wszystko, co kiedykolwiek napisałeś lub załadowałeś do ich bazy danych, i mogą cierpieć na awarie z wielu powodów. Bardzo łatwo jest stracić całą witrynę z powodu awarii serwera lub uszkodzonej bazy danych. Na szczęście utworzenie kopii zapasowej zajmuje tylko kilka minut.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Po pierwsze, możesz po prostu skopiować pliki na komputer za pomocą Klienci FTP lub Umiejętności Uniksowe. Możesz także użyć WinSCP aby zachować „kopię lustrzaną” na pulpicie, która aktualizuje się w Twojej witrynie.

Lub, istnieje lista pralni za darmo automatyczne kopie zapasowe wtyczek, a także opcje premium. Tutaj w WPExplorer używamy VaultPress, a w przeszłości korzystaliśmy z Backup Buddy – oba są świetnymi opcjami do tworzenia i utrzymywania regularnych kopii zapasowych twojej strony internetowej (oprócz codziennych kopii zapasowych zapewnianych przez większość zarządzanych planów hostingowych WordPress).

Wreszcie cPanel, Direct Admin, Ensim, Plesk, vDeck i Ferozo mają unikalne sposoby tworzenia kopii zapasowych hostowanych na nich witryn. Wyczerpujące instrukcje można znaleźć w Kodeks WordPress. W najgorszym przypadku, gdy stracisz coś, czego naprawdę potrzebujesz, możesz skontaktować się z hostem. Większość hostów tworzy kopie zapasowe swoich witryn, ale odzyskanie danych może być uciążliwe.

Sprawdź swoje zmiany

Wreszcie możesz zaktualizować ręcznie lub automatycznie. Dzięki ręcznej aktualizacji możesz przetestować zmiany, aby zobaczyć, czy zrujnują one Twoją witrynę, czy nie. WordPress traktuje dwie wersje tego samego motywu jak dwa różne motywy. To znaczy, jeśli masz GenericTheme V1 i GenericTheme V1.1 w swoim wp-content / themes folder, będą traktowane jako dwa różne motywy. Oznacza to, że możesz mieć wiele wersji tego samego motywu zainstalowanych na swojej stronie. Przynajmniej możesz użyć tego, aby przełączać się między starą, dostosowaną wersją a nową wersją, więc masz referencję, jeśli zdecydujesz się ją odbudować od podstaw z motywami potomnymi.

Wniosek

Perspektywa utraty dostosowań, nad którymi tak ciężko pracowałeś, może być zniechęcająca, a proces aktualizacji może wydawać się, że cię to pociąga. Ale dzięki motywom potomnym (lub wtyczkom lub frameworkom) i odrobinie przewidywania nie musi tak być. Czy masz inne pomysły na regularne aktualizowanie stron WordPress bez utraty personalizacji? Bardzo chciałbym usłyszeć o nich w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me