Jak zabezpieczyć hasłem całą witrynę WordPress

W przeciwieństwie do wtyczek członkowskich WordPress dodanie ochrony hasłem do witryny WordPress nie wymaga rejestracji użytkownika ani logowania, co w wielu przypadkach okazuje się przydatne. Możesz zablokować dostęp do niektórych prywatnych stron i postów WordPress za pomocą prostego hasła. Czasami podczas konfigurowania prywatnej witryny do wewnętrznej dyskusji i komunikacji lub podczas opracowywania witryny, możesz chcieć zabezpieczyć hasłem całą witrynę WordPress. W ten sposób każdy z hasłem może uzyskać do niego dostęp bez konieczności rejestracji.


Istnieją różne wtyczki do ochrony hasłem całej witryny WordPress. W tym poście omówimy 3 najpopularniejsze wtyczki WordPress chroniące hasłem, które są warte rozważenia.

1. Hasło chronione

Wtyczka WordPress chroniona hasłem

Wtyczka chroniona hasłem chroni całą witrynę WordPress za pomocą jednego hasła. Wszystko, co musisz zrobić, to najpierw włączyć opcję ustawień, a następnie wprowadzić hasło. W rezultacie Twoja strona główna i pozostałe strony witryny zostaną zablokowane przed publicznością.

Ta wtyczka umożliwia administratorom i zalogowanym użytkownikom dostęp do całej witryny WordPress bez konieczności podawania hasła. Istnieje możliwość publicznego udostępniania kanałów RSS, nawet jeśli witryna jest chroniona. Prosta i bezpośrednia, chroniona hasłem jest oceniana jako numer jeden chronionej hasłem wtyczki w repozytorium wtyczek WordPress, która otrzymała wiele 5-gwiazdkowych recenzji.

Ustawienia wtyczki WordPress chronione hasłem

Z drugiej strony wtyczka nie zapewnia żadnych dodatkowych funkcji związanych z ochroną hasłem. Ma również dość przestarzały interfejs użytkownika.

Plusy

 • Prosty i łatwy w użyciu
 • Przyznaj automatyczny dostęp administratorom lub zalogowanym użytkownikom

Cons

 • Chroń zawartość WordPress tylko z ograniczonymi opcjami i bez innych funkcji
 • Przyjdź z przestarzałym interfejsem użytkownika

2. Ukryj moją stronę

Ukryj moją stronę Wtyczka WordPress

Hide My Site oferuje bardziej zaawansowane rozwiązanie do ochrony hasłem witryny przed publicznością lub wyszukiwarkami.

Chociaż możesz włączyć ochronę hasłem w całej witrynie, po prostu zaznaczając pole wyboru ustawień, wtyczka nie tylko się tam kończy. Umożliwia użytkownikom pozostanie zalogowanym przez pewien czas. Oznacza to, że użytkownicy mogą ponownie uzyskać dostęp do witryny bez podawania hasła, dopóki nie upłynie ustalony czas.

Dodatkowo możesz ustawić podpowiedź do hasła przypominającą odwiedzającym hasło. Może to być proste pytanie lub wskazówka z maksymalnie 53 znakami, które znają tylko autoryzowani użytkownicy. Jeśli obawiasz się, że niechciani użytkownicy mogą odgadnąć hasło na podstawie podpowiedzi, możesz je pozostawić puste.

Twoja witryna może zostać ustawiona jako dostępna dla użytkowników, którzy logują się jako administratorzy lub pochodzą z określonych adresów IP. Ta ostatnia jest przydatną funkcją, której nie można znaleźć w podobnych wtyczkach. Podobnie, Hide My Site zapewnia opcję Brute Force Protection, która pomaga zapobiegać odgadywaniu hasła przez hakerów metodą „Brute Force”.

Na koniec, istnieje możliwość wyświetlenia powiadomienia na stronie logowania, aby poinformować użytkowników, że jest to prywatna strona internetowa lub strona jest w fazie rozwoju. Po uaktualnieniu do wersji Premium możesz wyświetlić niestandardowe powiadomienie u góry strony logowania. Wersja Premium Hide My Site zapewnia także różne przyciągające wzrok motywy strony logowania do wyboru w zależności od projektu witryny.

Ukryj moją stronę Opcje stylu WordPress

Pomimo tych zaawansowanych funkcji, wciąż istnieją możliwości poprawy, szczególnie w zakresie interfejsu użytkownika. Na przykład opcje ustawień można pogrupować w sekcje, aby ułatwić użytkownikom ich przeglądanie.

Co więcej, podobnie jak inne wtyczki chronione hasłem, Hide My Site nie chroni zdjęć ani innych załączników. Jeśli ludzie mogą jakoś znaleźć dokładny adres URL pliku multimedialnego, mogą po prostu uzyskać do niego dostęp i go pobrać.

Plusy

 • Podaj różne motywy strony logowania
 • Dostosuj powiadomienia
 • Zezwól na dostęp z określonych adresów IP

Cons

 • Interfejs użytkownika można poprawić
 • Nie chroni plików załączników

3. Ochrona hasłem WordPress

Ochrona hasłem Wtyczka WordPress

Ochrona hasłem Wtyczka WordPress zapewnia kolejne ciekawe rozwiązanie do ochrony hasłem całej witryny WordPress. Wszystkie treści witryny, w tym strony, posty i inne niestandardowe typy postów, z wyjątkiem plików multimedialnych, są chronione. Ze względów bezpieczeństwa hasło jest szyfrowane. Oznacza to, że nie jest widoczny dla nikogo, w tym dla administratorów. Wadą jest to, że musisz zresetować hasło na wypadek, gdybyś je zapomniał.

Zabezpieczając całą witrynę, możesz wykluczyć jedną lub kilka konkretnych stron. Zamiast pokazywać stronę logowania bezpośrednio, możesz chcieć pokazać stronę wkrótce lub stronę docelową, aby poinformować odwiedzających, że jest to strona prywatna.

Podobnie jak funkcja Czas trwania Ukryj moją stronę, Ochrona hasłem WordPress uwalnia użytkowników od konieczności ponownego wprowadzania tego samego hasła, dopóki pliki cookie nie wygasną. Możesz zmienić czas wygaśnięcia na stronie ustawień wtyczki.

Oprócz funkcji ochrony w całej witrynie, Password Protect WordPress zawiera wiele innych zaawansowanych funkcji. Wtyczka umożliwia ustawienie wielu haseł na stronę i post. Co więcej, każda rola użytkownika może mieć także inne hasło, tj. Jedno dla subskrybentów, jedno dla redaktorów.

Wtyczki buforujące i buforowanie po stronie serwera mogą powodować konflikty z funkcjami ochrony hasłem. Ochrona hasłem WordPress rozwiązuje ten problem przy niewielkich konfiguracjach.

Ochrona hasłem WordPress Pro

The Password Protect Pro wersja idzie jeszcze dalej i pozwala nie tylko zarządzać wszystkimi hasłami w przyjaznym oknie podręcznym, ale także tworzyć nieograniczoną liczbę haseł dla roli użytkownika lub tego samego hasła dla wielu stron. Możesz także dostosować komunikaty o błędach.

Chociaż ta wtyczka nie chroni zdjęć i przesyłanych plików, można ją zintegrować z Zapobiegaj bezpośredniemu dostępowi do złota aby zablokować bezpośredni dostęp do adresów URL wszystkich plików multimedialnych, w tym obrazów, filmów lub plików PDF.

Ochrona hasłem WordPress jest stosunkowo nowy dla większości użytkowników. To powiedziawszy, jego nowoczesny interfejs zapewnia niesprawiedliwą przewagę nad 2 powyższymi wtyczkami. Różne sekcje, opcje rozwijane i przyciski przełączników są proste i łatwe w użyciu.

Plusy

 • Może wykluczyć określone strony z ochrony w całej witrynie
 • Zapewnij inne funkcje chronione hasłem
 • Zintegruj z Prevent Direct Access Gold, aby chronić przesyłane pliki
 • Przyjdź z nowoczesnym interfejsem użytkownika i łatwy w użyciu

Cons

 • Brak opcji dostosowania strony logowania
 • Stosunkowo nowy dla większości użytkowników

Podsumowanie

Podsumowując, wszystkie 3 z wymienionych wtyczek to doskonałe opcje ochrony hasłem całej witryny WordPress. Hasło chronione może być najpopularniejszą wtyczką do ochrony hasłem, ale zawiera przestarzały interfejs użytkownika i ograniczone opcje. Z drugiej strony Hide My Site zapewnia bardziej kompleksowe rozwiązanie do ochrony hasłem całej witryny WordPress, w tym przyznanie dostępu do określonych adresów IP. Wreszcie, Ochrona hasłem WordPress pozwala nie tylko wykluczyć niektóre określone strony z ochrony hasłem w całej witrynie, ale także zabezpieczyć hasłem strony i posty według ról użytkowników.

Która wtyczka jest najbardziej odpowiednia do ochrony hasłem całej witryny WordPress? Pozwól nam w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me