Jak wykorzystać swój blog WordPress do znalezienia wymarzonej pracy

Istnieje stereotyp o poszukiwaniu pracy, który mówi: „To nie jest to, co wiesz, ale kogo znasz”. Chociaż to powiedzenie nie mówi całej historii, nie można zaprzeczyć, że połączenia, które nawiązujesz w życiu, mogą wywrzeć ogromny wpływ na określenie twojej ścieżki kariery. Jednak skuteczne nabycie umiejętności „tworzenia sieci” może wydawać się w najlepszym razie trudne, a może nawet niemożliwe.


Jeśli szukasz pracy lub nawet zupełnie nowej kariery, blogowanie może być rozwiązaniem, dzięki któremu Twoje idealne imię i nazwisko oraz „marka osobista” trafią do Twoich idealnych pracodawców. Jeśli masz blog poświęcony zatrudnieniu, od razu wyróżnisz się na tle innych osób poszukujących pracy. Być może, co ważniejsze, Twój blog może pomóc w skutecznej sieci w swojej dziedzinie przed ubiegasz się o nowe stanowisko.

W tym poście przeprowadzimy Cię przez czteroetapowy proces korzystania z bloga w celu znalezienia wymarzonej pracy. Omówimy wiele kwestii, w tym jak stworzyć osobistą markę i jak wykorzystać swojego bloga do zdobycia autorytetu w swojej dziedzinie. Zanim skończysz, będziesz w znacznie lepszej pozycji, aby zabezpieczyć wymarzoną pracę. Zacznijmy!

Krok 1: Zdefiniuj cel swojego bloga

Aby zapewnić skuteczność swojego bloga, musisz odpowiednio go oznakować. Mając to na uwadze, Twoim pierwszym krokiem jest określenie celu swojego bloga.

W określonym celu masz punkt wyjścia do tego, jaki rodzaj treści musisz utworzyć. Celem jest przedstawienie opinii na temat branży głosem, który pracodawcy będą traktować poważnie.

Jeśli chodzi o określenie celu bloga, zalecamy odrobinę pracy domowej. Zacznij od następujących trzech zadań:

  1. Zidentyfikuj swoją przyszłą wymarzoną pracę. Wiedza na temat tego, co chcesz robić w swojej wymarzonej karierze, pomoże Ci określić grupę docelową.
  2. Badania potencjalnych pracodawców. Badanie pracodawców pomaga zrozumieć, czy są one odpowiednimi celami dla Twoich blogów.
  3. Ustaw swoje osobiste kryteria dla wymarzonej pracy. Po spełnieniu kryteriów masz punkt wyjścia do tematów dotyczących treści.

Zanim skończysz, powinieneś wiedzieć, jak wygląda Twoja wymarzona praca i którzy pracodawcy ją oferują.

Krok 2: Utwórz swoje portfolio

Nasz własny motyw Total WordPress jest wszechstronny i może być używany do różnych typów portfolio.

Portfolio online może pełnić rolę karty telefonicznej dla potencjalnych pracodawców i stanowić świetne łącze zwrotne do treści Twojego bloga. Na szczęście utworzenie jednego może być łatwiejsze niż myślisz za pomocą WordPress.

Powinieneś zacząć od wyboru wysokiej jakości motywu WordPress o silnym projekcie ukierunkowanym na portfolio. Kiedy już to zrobisz, powinieneś sporządzić listę swoich osiągnięć, które będą stanowić dobre elementy portfolio. Jeśli nie masz (lub wielu) przedmiotów, których możesz użyć w swoim portfolio, spróbuj utworzyć próbkę lub projekt „udawaj”, aby pokazać swój talent. Upewnij się, że każda pozycja wymieniona w twoim portfolio będzie dobrze dopasowana do pracodawców, których wybrałeś podczas badań w Kroku 1.

Możesz teraz dodać elementy swojego portfolio do swojej witryny WordPress. (Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś swojej witryny, nadszedł czas, aby to zrobić!) Po zakończeniu sugerujemy, aby poprosić zaufanych znajomych i / lub członków rodziny o przejrzenie Twojego portfolio i udzielenie uczciwych, konstruktywnych opinii. Wykorzystaj tę opinię, aby zoptymalizować swoje portfolio, dopóki nie będziesz z niego zadowolony.

Pamiętaj, że twoje portfolio nigdy nie jest skończone. Powinieneś aktualizować go regularnie, aby pozostał wizytówką twoich obecnych umiejętności i doświadczenia.

Krok 3: Użyj swojego bloga, aby zwiększyć swój autorytet

Portofolio Darmowy motyw WordPress Portfolio

Teraz, gdy masz już portfolio, czas skupić się na blogu. Będziesz chciał go wykorzystać, aby zademonstrować swoją autorytet w wybranej dziedzinie, co zwiększy Twoją pozycję w oczach potencjalnych pracodawców. W związku z tym każdy publikowany post powinien opierać się na obrazie, który próbujesz zbudować.

Istnieje mnóstwo wskazówek, które możesz obrać, jeśli chodzi o pomysły na posty na blogu, ale oto kilka wskazówek na początek.

  1. Przejdź do dalszych szczegółów i / lub odnoszą się do projektów w swoim portfolio. Powinieneś powracać do swojego portfolio, gdy tylko jest to możliwe, i jaki jest lepszy sposób, aby to zrobić niż za pośrednictwem posta na blogu? Skorzystaj z postu, aby uzyskać więcej szczegółów na temat aspektu swojego portfolio, lub zaoferuj alternatywny kąt.
  2. Napisz opinie. Jeśli masz coś do powiedzenia na temat swojej branży, blog powinien służyć jako platforma.
  3. Ujawnij swoje mocne strony. Bez wątpienia masz historie o pozytywnych osiągnięciach w przeszłości (zawodowych lub innych); wykorzystuj swojego bloga jako mydelniczkę do prezentowania przeszłych doświadczeń, na które potencjalni pracodawcy mogliby się pozytywnie przyjrzeć.

Krótko mówiąc, wszystko, co omawiasz, powinno dowodzić, że masz doświadczenie w swojej branży.

Jeśli chodzi o rozpowszechnianie informacji, zalecamy publikowanie gości kiedy masz szansę. Dzięki temu nie tylko zyskujesz swoje imię w branży; posty gości stanowią również doskonałą okazję do uzyskania linku do Twojego bloga.

Krok 4: Pokaż referencje dla swojej pracy

Posiadanie kogoś, z kim pracowałeś, chwali pracę, którą wykonałeś, czyni cuda, pokazując swoje umiejętności i autorytet branży. Najlepszym sposobem na wykorzystanie uznania jest zdobycie go w formacie referencji, który można wykorzystać na swoim blogu i portfolio.

Zdobycie referencji może być trudne. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, dzięki którym można uzyskać świetne opinie bez denerwowania. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z krótkiej ankiety, którą ludzie mogą wypełnić w dogodny dla nich sposób. Narzędzia takie jak Survey Monkey a te wtyczki ankiet i ankiet WordPress są idealne do zbierania opinii, aby wykorzystać je jako referencje dla Twojej pracy.

Po otrzymaniu opinii możesz dodać je do swojej witryny. Najprostszym sposobem byłoby utworzenie strony z referencjami, ale dostępne są również wtyczki, które mogą wykonywać bardziej profesjonalną pracę. Na szczęście napisaliśmy przewodnik po całym procesie!

Wniosek

Wykorzystanie swojego bloga WordPress jako narzędzia do poszukiwania pracy umożliwia przeniesienie sieci kariery na wyższy poziom. Pozwala dotrzeć do innych osób w branży i stworzyć autorytatywną obecność, która przyciągnie przyszłych pracodawców.

Czy masz pytania dotyczące korzystania z bloga w celu znalezienia wymarzonej pracy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me