Zanim zaczniesz, pamiętaj, że istnieje ogromna różnica między generowaniem niesamowitych pomysłów na blogi a tworzeniem niesamowitych treści dla witryny WordPress. Potrzebujesz najlepszych wpisów do zwycięskiej kampanii content marketingowej, ale jak możesz generować niesamowite treści bez świetnych pomysłów na blog?


To jest wielkie pytanie, prawda? W jaki sposób generujesz świetne pomysły na blogi, które powodują, że ogień płonie na blogu WordPress, a saldo bankowe rośnie? Jak to się dzieje, że niektórzy faceci znają tylko pomysły blogów, które mają przynieść maksymalny wpływ, często powodując męskość?

Jak błyskawicznie generować świetne pomysły na blogi?

Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć najlepsze pomysły na blog, aby wydostać się z koleiny, pokonać blok pisarza lub po prostu ożywić swojego bloga, odetchnij (i napij się wszystkiego, co masz), gdy trafiłeś we właściwe miejsce. Czasami wszyscy potrzebujemy trochę inspiracji, więc zapraszamy i poczuj się jak w domu (nawet link do przydatnego artykułu do każdej wskazówki – jeśli chcesz przeczytać więcej, kliknij zdjęcia!).

1. Zapytaj swoich czytelników

Najlepsze wtyczki Quiz dla WordPress w celu poprawy zaangażowania użytkowników

Tak, naprawdę nie znasz wartości informacji zwrotnych od czytelników. Możesz wygenerować mnóstwo niesamowitych pomysłów na blog, po prostu pytając czytelników, co chcą przeczytać. Tak, po prostu zapytaj, ale jeśli to nie brzmi jak ty, możesz zastosować sprytne metody, takie jak proste ankiety.

Na przykład kiedyś dodałem dodatkowe pole do formularzy rejestracji e-mail i poprosiłem subskrybentów, aby wspomnieli o swoim największym wyzwaniu związanym z marketingiem treści. Między tobą a mną zebrałem wystarczającą liczbę pomysłów na blogi przez miesiące i coś dodatkowego dla biuletynu.

Zapytaj, a otrzymasz i zastosujesz każdą dostępną metodę. Na szczęście w dzisiejszych czasach są media społecznościowe, co oznacza, że ​​zdobywanie świetnych pomysłów na bloga to tylko rozmowa. Współpracuj z czytelnikami, aby tworzyć odpowiednie treści, które będą odpowiadać ich problemom.

2. Burza mózgów

Wskazówki do blogowania WordPress na sukces

Może to zabrzmieć jak jedna z tych „zbiegów okoliczności”, ale tak naprawdę wydarzyło się wczoraj. Przyszedł odwiedzić bliski przyjaciel znany jako Duncan (widzisz? On jest naprawdę) i rozmawialiśmy o pobocznym projekcie, nad którym pracuję. W krótkim czasie zaczęliśmy burzy mózgów, co zaowocowało kilkoma pomysłami na blogi.

Byłem tak podekscytowany objawieniem, o którym wspomniałem, że pracuję nad postem na temat wbijania pomysłów na blog na twoją stronę WordPress. Tak więc przeprowadziliśmy burzę mózgów i wygenerowaliśmy jeszcze więcej pomysłów, z których niektóre nie mają nic wspólnego z treścią, ale inne aspekty pobocznego projektu.

Masz już zespół? Świetny! Możesz burzy mózgów pomysły i korzystać z narzędzi takich jak Trello między innymi do zarządzania procesem. Burza mózgów wymaga tylko jednego dodatkowego mózgu, więc proszę po prostu burza mózgów i ciesz się rozmowami z ludźmi wokół ciebie.

3. Sprawdź swoje komentarze

Jak uzyskać więcej komentarzy na blogu WordPress

Wszyscy marzymy o publikowaniu postów, które przyciągają wiele komentarzy, a kilka rzeczy można porównać do poczucia, że ​​dostajesz kilka pierwszych komentarzy. To ekscytujące, ponieważ można powiedzieć, że chłopaki syczą o tobie.

Ale czy wiesz, tak jak bezpośrednio pytając czytelników, możesz zebrać wiele pomysłów na blogu z obszaru komentarzy? Jakie istotne pytania zadają czytelnicy? Jakie punkty bólu wyrażają w odpowiedzi na Twój post? To są wszystkie dojrzałe ścieżki do czerpania świetnych pomysłów na blogach.

Możesz rozszerzyć to podejście na inne blogi w swojej branży, a także sprawdzić ich sekcje komentarzy. O co pytają czytelnicy? Co niepokoi wspomnianych czytelników i czy możesz zaoferować rozwiązanie za pośrednictwem swoich treści? Z pewnością możesz zobaczyć, jak sekcja komentarzy jest bogatym źródłem odpowiednich pomysłów na blogu, prawda?

Na bok: Jeśli masz ochotę, możesz pochwalić się swoją wiedzą, odpowiadając na pytanie komentatora właśnie tam. Spójrz na to. Budujesz autorytet i zbierasz pomysły na bloga w tym samym cholernym czasie, na swoim blogu lub w innym miejscu! Teraz wiem, dlaczego komentarze są tak cholernie cenne.

4. Zdefiniuj grupę docelową

WordPress Audience Better: ważne dane do rozważenia

Jak do cholery tworzysz treści na początek, jeśli nie masz pojęcia, dla kogo są przeznaczone? Prawdopodobnie nie możesz wypracować najlepszych pomysłów na blog, ponieważ nie zdefiniowałeś jeszcze swoich odbiorców. Jaki jest Twój idealny klient? Przez co prawdopodobnie przechodzą i jak możesz złagodzić ten ból?

Dzięki krystalicznie czystemu obrazowi osoby, do której próbujesz dotrzeć, pojawią się niesamowite pomysły na blogach. A ponieważ stworzysz wysoce ukierunkowane i spersonalizowane treści, Twoje posty będą cudowne zarówno dla czytelników, jak i wyszukiwarek.

Poświęć trochę czasu na zrozumienie swojej perspektywy. Jakie są ich motywacje? Dlaczego są na twojej stronie? Czy mają potrzebę, którą możesz spełnić za pomocą bezpłatnych treści? Wiesz, takie rzeczy. To naprawdę jedna z najlepszych wskazówek, jakie możesz dziś zabrać. Kiedyś pisałem nieoczekiwanie, aby wypełnić mojego bloga treściami, ale wyniki były przerażające, dopóki nie zdefiniowałem grupy docelowej. To jest łatwe.

5. Zaangażuj się w badania słów kluczowych

WordPress SEO: badanie słów kluczowych (i co zrobić ze słowami kluczowymi)

Wraz z określeniem grupy docelowej pojawia się badanie słów kluczowych. Masz teraz na uwadze wyraźny obraz odbiorców i kilka słów kluczowych opisujących ich bolące punkty. Być może nawet dokładne słowa kluczowe, których używają do znalezienia Twojej witryny. Chodzi o to, że potrzebujesz słów kluczowych, więc zdobądź słowa kluczowe.

Użyj tych słów kluczowych, aby wygenerować więcej pomysłów na słowa kluczowe, co stwarza żyzne podstawy dla ukierunkowanych pomysłów na bloga, które mają pożądany efekt. The Narzędzie propozycji słów kluczowych AdWords pod tym względem ratuje życie. Wystarczy umieścić słowa kluczowe w narzędziu i obserwować magię.

Istnieją inne niezliczone narzędzia do badania słów kluczowych, w tym Moz Keyword Explorer, KWFinder i SEMRush, co oznacza, że ​​możesz wygenerować tyle pomysłów na blogu, ile potrzebujesz i wzmocnić swoje SEO. Doskonałe pozycjonowanie obejmuje mądre badanie słów kluczowych.

6. Śledź rozmowę w mediach społecznościowych

Jak zwiększyć liczbę obserwowanych mediów społecznościowych z witryny WordPress

Rozmowy w czasie rzeczywistym w mediach społecznościowych są doskonałym źródłem pomysłów na blogach dla Twojej witryny. Po prostu szukaj pytań, dyskusji, a nawet wiadomości na dowolny temat w swojej branży, a już nigdy nie zabraknie Ci świetnych pomysłów na bloga.

Weźmy na przykład Quora lub Reddit. Czytelnicy ze wszystkich środowisk często odwiedzają te witryny w poszukiwaniu odpowiedzi na praktycznie każdy temat pod słońcem. Jako facet szukający świetnych pomysłów na bloga do przyszłych postów, wyraźnie widać, że ta pojedyncza wskazówka ma duży wpływ.

Po prostu wyszukaj na Twitterze lub swojej ulubionej stronie w mediach społecznościowych, a prawdopodobnie dostaniesz więcej pomysłów na blogu, niż możesz kiedykolwiek użyć. W rzeczywistości pomysły na blogi kryją się w #hashtagach, @mentionach, udostępnieniach, obrazach i wielu innych. Po prostu wybierz te, które lubisz i z którymi biegniesz.

7. Sugestie Google Auto: szybka wskazówka ogniowa

Jak utworzyć post na blogu WordPress

Obecnie Google przewiduje Twoje zapytania podczas pisania. Ta fajna funkcja autosugestii jest w zasadzie „próbkowaniem” rzeczy, których ludzie chcą. To szybkie źródło pomysłów na blog na praktycznie każdy temat, jaki możesz sobie wyobrazić. Dodatkowo zyskujesz lepsze wyniki wyszukiwania, ponieważ znowu, to jest to, czego ludzie chcą.

Po prostu uruchom naszą ulubioną wyszukiwarkę, dobry stary Google i pisz. Automatyczne sugerowanie uruchamia się natychmiast z listą tematów. Po wybraniu ulubionych tematów możesz nieco zmienić nagłówki, aby dopasować je do różnych potrzeb.

Na przykład, jeśli wpisałbym „Jak utworzyć blog”, a ta funkcja dała mi kilka pomysłów, mógłbym się odwrócić i nagiąć pomysły w dowolny sposób. Możesz łatwo i szybko znaleźć wiele pomysłów, korzystając z autosugestii Google. To znaczy, daj spokój, zrobili ci świetne narzędzie, więc po co ich zawieść?

8. Autorzy wynajmu / gospodarza

10 najlepszych wtyczek do zarządzania wieloma autorami WordPress

Operacja jednoosobowa ma swoje zalety, ale po prostu nie można kłócić się z korzyściami skali. Możesz stworzyć o wiele więcej pomysłów i treści na blogu, jeśli prowadzisz bloga z wieloma autorami, a nie solo. Możesz płacić pisarzom, witać blogerów gości lub robić oba te rzeczy.

Andy z Newsforshoppers stworzył magazyn internetowy, który pomaga konsumentom w zakupach online. Zrobił to wszystko, stosując model podziału dochodów i zespół oddanych dziennikarzy, którzy dbają o świeżość witryny. Autorzy otrzymują 70% pieniędzy na adsense, które generują ich posty, a Andrew nigdy nie musi się martwić pomysłami na blogi.

Wiele innych witryn korzysta z tego modelu i jest skuteczny do usterki. Skupiasz się na innych aspektach prowadzenia firmy i pozwalasz innym zajmować się pomysłami na blogach i generowaniem treści. Dotyczy to również sytuacji, gdy chcesz opublikować całą treść pod swoim imieniem lub pseudonimem, np. „Redakcja”.

9. Wywiad z ekspertami

Najlepsze wtyczki i rozwiązania Podcast dla WordPress

Kto nie lubi czytać (lub słuchać) wypowiedzi eksperta na jakiś interesujący temat? Wywiady z ekspertami są świetnymi pomysłami na blogów same w sobie, nie wspominając o ilości mądrości, jaką można uzyskać dzięki odpowiedziom. Wywiady są łatwe do wymyślenia i stworzenia, ale mogą szybko zbudować wiarygodność i zaufanie.

Skontaktuj się z ekspertami w swojej branży i poproś tych facetów, aby odpowiedzieli na istotne pytania dotyczące Twoich czytelników. Publikuj wywiady za każdym razem, szczególnie w przysłowiowym dniu, w którym po prostu nie możesz płynąć z kreatywnych soków.

Nie musisz długo i intensywnie myśleć o rozmowach, po prostu musisz wymyślić pytanie lub kilka pytań. Wyślij pytania do swoich najlepszych ekspertów i skompiluj ich odpowiedzi w ciekawe posty. Lub spróbuj znaleźć gości dla własnego podcastu. To nie tylko dodaje nowe treści do Twojego bloga, ale także różnorodne formy mediów, aby zachęcić nowych czytelników / słuchaczy.

10. Radość z trendów

Wskazówki i trendy marketingowe WordPress

Trendy są świetnym źródłem wirusowych pomysłów na blogi. A ponieważ trendy koncentrują się wokół tego, co jest modne w określonym czasie, stanowią pożywienie dla wiadomości. Mimo to trendy są tak dobre, jak są gorące. Jeśli nie będziesz działać szybko, możesz po prostu stracić szansę na zatrzymanie ruchu wirusowego.

Najlepsze jest to, że istnieje niezliczona ilość narzędzi, które pomogą Ci być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami w każdej branży. Na początek mamy Alerty Google, co powiadamia Cię za każdym razem, gdy pojawia się wzmianka o słowach kluczowych Możesz utworzyć wiele alertów, ale nie przesadzaj, bo utopisz się w poczcie.

Trendy mogą również informować Cię o zmianie zainteresowań ludzi w czasie, co jest świetnym sposobem przewidywania, co będzie dalej. Jeśli zgromadzisz wystarczającą ilość danych i będziesz grać inteligentnie, możesz łatwo tworzyć wiecznie zielone treści, które będą działać dzisiaj i w przyszłości.

11. Zachowaj zakładki

10 zasobów WordPress, które musisz teraz dodać do zakładek

Inspiracja żyje wszędzie, a artykuł o eksploracji kosmosu może rozpalić twój geniusz równie łatwo, jak ekscytujący post w branży. Gdy znajdziesz jakieś informacje, które mogą się przydać w przyszłości, warto zapisać zakładkę.

Przeglądarki umożliwiają segmentowanie zakładek, co oznacza, że ​​możesz mieć wiele folderów dla różnych potrzeb. Jedynym minusem zakładek jest to, że mogą się popsuć, gdy się podniosą. Poza tym będziesz musiał kopać głęboko, aby znaleźć artykuł.

Oczywiście głównym zawodowcem jest poszerzenie puli pomysłów na blog w danym momencie. Oznacza to, że potrzebujesz tylko poważnej ilości Kawa używki do napisania tego dodatkowego posta, którego potrzebujesz, aby koła się obracały.

12. Żyj trochę

Działania poza witryną w celu rozwoju witryny WordPress

Przez to rozumiemy po prostu odejście na chwilę od tego cholernego ekranu. Życie jest po to, by żyć, a nie spać, jeśli słowa Jaya-Z są czymś, co można przejść. Musisz trochę odpuścić i po prostu być. Wypij filiżankę kawy z przyjacielem, wybierz się na film lub na narty z rodziną – po prostu zrób coś innego niż pisz.

Zgadzasz się, że blok pisarza uderza najmocniej, gdy jesteś wypalony. Gdy nie masz pojęcia, co zrobić z pustą stroną, która patrzy na ciebie, wszystkie inne pomysły na blogu po prostu znikają. Poof, tak po prostu. W tych czasach musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteś częścią życia, ale samo życie.

Idź zaczerpnąć świeżego powietrza, trochę podróżuj, poczytaj coś, oddaj się hobby, spędzaj czas z ludźmi, których kochasz – po prostu zrób wszystko, aby zrobić sobie tak potrzebną przerwę. Biedny, prawdopodobnie nie możesz wymyślić pomysłu na uratowanie własnego życia z powodu całego ciężaru na twoich ramionach. Graj trochę lub bądź głupi.

14. Stwórz listę pomysłów

Ponad 25 wskazówek dla blogerów WordPress

To jest chleb do masła, który jest powyższym punktem. Zapisywanie zakładek to zdecydowanie nie każdy kubek herbaty. Ponadto potrzebujesz przeglądarki do zapisywania zakładek. Ale, jak już wspomniano, inspirację możesz znaleźć wszędzie.

Świetny pomysł na blog może przydać się w dziwnych momentach i możesz po prostu uwierzyć, że jest on przywiązany do twojej chwiejnej ludzkiej pamięci przez całą wieczność. Nie oszukuj się, kolego, przygotuj notatnik, żeby zanotować pomysły. Jeśli nie znosisz papieru, to co z aplikacjami takimi jak Evernote?

Zapomnij o natchnieniu, które cię podkradło za każdym razem, czy wiesz, że naprawdę możesz oszukać swój umysł, aby wygenerować pomysły takie jak w zegarku? Tak, rzeczywiście możesz. Wyjmij kawałek papieru i zapisz 10 pomysłów na blog z góry głowy. Wyrzuć ten kawałek i zrób kolejną listę dziesięciu. Powtarzaj codziennie.

15. Nigdy nie kradnij, pożyczaj

30 specjalistów WordPress do śledzenia na Twitterze

Odwiedzaj popularne blogi w swojej branży, śledź je w mediach społecznościowych i zobacz, co jest na topie. Popularne blogi mają zazwyczaj zespoły pisarzy, którzy regularnie zgłaszają pomysły. Popularne blogi mają również świetne zespoły redakcyjne i cały shebang, co oznacza, że ​​większość pracy jest już dla Ciebie wykonana.

Możesz zebrać najlepsze pomysły z popularnych blogów w swojej niszy. Twoim zadaniem jest tworzenie świeżych i oryginalnych treści na podstawie tych pomysłów, w przeciwnym razie kradniesz czyjeś prace. Na pewno znajdziesz motywację, a nawet nieco inne podejście do popularnego tematu na dowolnym blogu.

Pożycz pomysły i stwórz własną pracę wokół tematów. Nie kradnij treści, ponieważ może to oznaczać stawienie czoła gorzkiemu końcowi prawa i takim firmom jak Google. W końcu po co wymyślać koło?

16. Organizuj konkursy i prezenty

Poszerz swoją publiczność dzięki konkursom na WordPress

Och, freeloader w każdym z nas. Boże, robimy różne rzeczy za darmo. Ale jeśli jest coś, co kochamy tak samo jak gratisy, to jest szansa, aby rzucić coś w rodzaju konkurencji. Jesteśmy dość konkurencyjnym gatunkiem, prawda? Ale prawdopodobnie jest to po prostu Matka Natura.

W każdym razie miałem okazję wziąć udział w kilku prezentach i konkursach, a wyniki za każdym razem były niesamowite. Na początek tworzą świetne pomysły na blogi, konkursy i prezenty, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to coś do rozdania.

Kiedy twoje pomysły się wyczerpują, zawsze możesz liczyć na konkursy i podarunki jako rodzaj postów. Radzą sobie całkiem dobrze, jeśli chodzi o generowanie ruchu i potencjalnych klientów, a biorąc pod uwagę, że nie musisz siedzieć całą noc, organizując konkurs lub prezent dla swojego bloga, możemy powiedzieć, że jesteś dobrym kumplem.

Do Ciebie…

Nie obrażę twojej inteligencji twierdząc, że jest to kompletny przewodnik na temat tego, jak wymyślić świetne pomysły na blog. Nie możemy obalić, że istnieje tyle podejść, ile ludzi na tej planecie, co oznacza, że ​​wciąż jest dużo miejsca na powiększenie tej listy.

Czy zanim zaczniesz, czy mógłbyś podzielić się tym, jak generujesz świetne pomysły na blog dla swojej witryny WordPress? Z jakich narzędzi korzystasz, a która końcówka najbardziej do ciebie pasuje? Z góry dziękuję i najlepsze przybijanie wszystkich najlepszych pomysłów na blog ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me