Jak wykonać kopię zapasową WordPress

Czy kiedykolwiek straciłeś swoją witrynę WordPress? A może właśnie straciłeś witrynę WordPress? Być może padłeś ofiarą złośliwego hakera. Być może Twoja witryna właśnie się zepsuła po zainstalowaniu wadliwej wtyczki, motywu lub dodatku. Być może twój hosting nie powiódł się – zły pies zjadł serwer. To przerażające, prawda? Nie, nie pies; utrata witryny. I możesz oszaleć, jeśli nie wiesz, co zrobić, aby przywrócić ukochaną witrynę WordPress do dawnej świetności.


Cóż, zgadnij co: nie musisz się pocić dzięki niezawodnemu rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych. Wystarczy nacisnąć przycisk przywracania i Viola! – wróciłeś do działania. Widzisz co zrobiłem?

W tym poście dowiesz się, że tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress jest niezwykle łatwe. Nauczysz się tworzyć pełne kopie zapasowe firmy opartej na WordPressie, abyś mógł spokojnie odpoczywać, szczególnie gdy dzieje się coś nieprzyjemnego. Wyjmij długopis i papier i przygotuj się na własne kopie zapasowe WordPress jak szef. Gotowy? Świetnie, ruszmy piłką.

Dlaczego powinieneś przechowywać kopie zapasowe swojej witryny WordPress

Zanim dotarliśmy do bardziej soczystych szczegółów, nie tak dawno byłem zdezorientowany tym biznesem tworzenia kopii zapasowych. Nie miałem pojęcia, o co chodzi w tworzeniu kopii zapasowej witryny. Cholera, nie miałem pojęcia, jak tworzyć pełne kopie zapasowe mojej witryny WordPress, dopóki okoliczności nie zmusiły mnie do działania. Musiałem się uczyć po zhakowaniu i nauczyć się.

Jako początkujący jesteś tak samo zagubiony jak ja. Oto kilka krótkich pytań i odpowiedzi.

Co to jest kopia zapasowa?

Odpowiedź jest dość prosta. Kopia zapasowa to po prostu kopia witryny, którą można ponownie zainstalować (przywrócić), jeśli coś pójdzie nie tak. Jest to bezpieczny środek zapobiegawczy, który pozwala zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu. To jak polisa ubezpieczeniowa, która chroni cały wysiłek, czas i pieniądze, które zainwestowałeś w swoją witrynę WordPress.

Co obejmuje kopia zapasowa?

Teraz, aby dać ci wyraźniejszy obraz, zagłębię się w to, co stanowi kopię zapasową fullWordPress. Twoja strona WordPress składa się z dwóch komponentów, z których pierwszy jest pliki stron internetowych tj. pliki motywów / wtyczek, skrypty, multimedia itp., które składają się na strukturę witryny i zapewniają funkcjonalność. Więc mamy Baza danych MySQL przechowujący Twoje wpisy na blogu, komentarze i opcje ustawione w obszarze administracyjnym WordPress.

Dlaczego muszę wykonać kopię zapasową mojej witryny?

Większość tanich hostów internetowych mówi o oferowaniu kopii zapasowych, ale robią tylko kopię zapasową bazy danych MySQL, jeśli w ogóle coś robią. Nie tworzą kopii zapasowych plików, co oznacza, że ​​nie możesz odzyskać zmian wprowadzonych na przykład w kompozycji, jeśli jest ona uszkodzona. Problemem jest również żądanie kopii witryny z kopii zapasowych, więc najlepiej jest wykonać kopię zapasową witryny na własną rękę. Wiesz, żeby upewnić się, że wszystko jest bezpieczne.

Pełna kopia zapasowa, którą pomagamy ci tutaj zbudować, zadba o twoje pliki, a także bazę danych. Oznacza to, że w przypadku utraty witryny wystarczy ponownie zainstalować kopię zapasową i praca jest wykonywana. Na marginesie, utwórzmy pełne kopie zapasowe Twojej witryny WordPress.

Metoda 1: Wykonaj kopię zapasową WordPress za pośrednictwem swojego hostingu

Zarządzane kopie zapasowe dostawcy hostingu

Pierwszą opcją jest wybranie firmy hostingowej, która wykonuje pełne, codzienne kopie zapasowe witryny WordPress. Na przykład hosting WordPress zarządzany przez WP Engine oferuje automatyczne codzienne kopie zapasowe wszystkich podstawowych plików WordPress, motywów i wtyczek oraz bazy danych (w tym wszystkich multimediów). Ponadto możesz inicjować własne kopie zapasowe w dowolnym momencie (np. Przed dużą aktualizacją WordPress lub podczas zmiany motywów).

Jeśli chcesz przenieść kopie zapasowe zarządzane przez swojego dostawcę usług hostingowych na wyższy poziom, zaloguj się od czasu do czasu i pobierz własną kopię pliku zip, aby zachować ją na własnym dysku twardym. Nigdy nie możesz być zbyt bezpieczny.

Metoda 2: Wykonaj kopię zapasową WordPress ręcznie

Twój katalog WordPress zawiera podfoldery, np. wp-content, wp-obejmuje itp. i pliki np. wp-config.php, pliki motywów i wtyczek itp. wymagane przez witrynę WordPress. Folder wp-content zawiera między innymi wszystkie Twoje motywy, wtyczki, pamięć podręczną i przesłane pliki. Nie możesz sobie pozwolić na utratę tych danych. Wp-admin przenosi wszystkie pliki wymagane przez obszar administracyjny WordPress, więc nie możesz pozwolić sobie na utratę tego. Folder wp-zawiera zawiera podstawowe pliki WordPress. To jest folder, w którym mieszka cały główny kod WordPress. Na pewno nie chcesz stracić tego kodu.

Krok 1: Wykonaj kopię zapasową plików WordPress ręcznie

Aby utworzyć kopię plików WordPress, wystarczy pobrać cały katalog WordPress. W jaki sposób? Możesz zalogować się na swój serwer za pośrednictwem cPanel lub za pomocą SFTP program.

Kopia zapasowa za pośrednictwem cPanel

Jest to tak łatwe, że możesz to zrobić w czasie, który zajmuje zaparzenie kubka kawy. Oto procedura:

 • Zaloguj się do swojego hosta i przejdź do cPanel. W przypadku większości hostów cPanel jest zazwyczaj pierwszą stroną, na którą napotykasz podczas logowania
 • Przejdź do Menedżera plików, który powinien prowadzić do twojego public_html lub Dom informator
 • Od tego miejsca po prostu znajdź katalog WordPress. To jest folder, który chcesz wykonać kopię zapasową
 • Niestety nie można pobrać folderu WordPress w Menedżerze plików bez uprzedniej kompresji. Nie martw się, kompresja folderu nie musi być trudna
 • Kliknij katalog WordPress i wybierz Kompresja z paska menu. Możesz też kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i wybrać Kompresja z menu rozwijanego, które się pojawi
 • Wybierz typ kompresji, np. ZIP, Tar, GZIP itp. W otwartym oknie dialogowym. Zawsze korzystam z archiwum ZIP
 • Więc po prostu naciśnij Kompresuj pliki i poczekaj, aż proces uruchomi się. Twój serwer zapisze skompresowany folder WordPress
 • Kliknij właśnie utworzone archiwum i wybierz Pobieranie z menu. Możesz też kliknąć archiwum prawym przyciskiem myszy i wybrać Pobieranie.
 • Wybierz bezpieczną lokalizację na dysku twardym i zapisz kopię zapasową
 • I to wszystko!

Wskazówka: Prześlij kopię zapasową na konto Dropbox, Dysk Google, wypal ją na DVD / CD, wyślij pocztą e-mail itp. – po prostu upewnij się, że masz kilka kopii, aby upewnić się, że nie stracisz witryny w przypadku śmierci jednej z kopii zapasowych.

Jeśli Twój hosting korzysta z innego panelu sterowania, np. vDeck, Plesk itp., wystarczy zlokalizować menedżera plików i postępować zgodnie z procesem, tj. Znajdź Menedżera plików> Znajdź katalog WordPress> Kompresuj> Pobierz. Powtarzaj regularnie.

Kopia zapasowa przez SFTP

Zalecamy korzystanie z popularnego menedżera plików, takiego jak FileZilla lub Przekazać ponieważ są lekkie i łatwe w użyciu. Najpierw musisz zainstalować aplikację na komputerze i pobrać dane logowania SFTP z konta hostingowego.

Logowanie SFTP przez Transmit

Następnie zaloguj się do wybranego menedżera plików (w tym przykładzie korzystamy z opcji Transmituj) i wprowadź dane swojej witryny, w tym pseudonim, adres URL witryny, unikalną nazwę użytkownika i hasło SFTP, a następnie zmień numer portu na 2222.

Kopiowanie i pobieranie plików SFTP

Po zalogowaniu powinieneś zobaczyć wszystkie swoje pliki WordPress. Po prostu wybierz wszystkie swoje pliki, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Pobierz wybrane elementy”. Po pobraniu upewnij się, że pliki są spakowane i nadaj plikowi niezapomnianą nazwę, na przykład dzisiejszą datę.

Krok 2: Wykonaj kopię zapasową bazy danych WordPress ręcznie

Teraz, gdy mamy świeżą kopię plików WordPress, wykonajmy kopię zapasową bazy danych WordPress, abyśmy mogli mieć pełną kopię zapasową, która przyda się w przysłowiowy deszczowy dzień. Jest to również tak łatwe, że będziesz tworzyć kopie zapasowe witryny za każdym razem, nie powodując potu.

Wystarczy przejść do panelu hostingowego i zlokalizować phpMyAdmin. Dla użytkowników cPanel, pod którymi będzie się znajdować Narzędzia bazy danych:

how-to-backup-your-wordpress-site-choose-phpMyAdmin

Jednak w zależności od hostingu może znajdować się w innym miejscu. Na przykład użytkownicy WP Engine mogą zlokalizować swojego phpMyAdmina z pulpitu głównego użytkownika, klikając ikonę szewronu obok instalacji:

WP Engine Access phpMyAdmin

Po zalogowaniu się do phpMyAdmin powinieneś zobaczyć główny panel administracyjny:

Strona główna phpMyAdmin

Wybierz Bazy danych kartę, aby wyświetlić listę baz danych. Jeśli zainstalowałeś witrynę WordPress przy użyciu platform innych firm, takich jak Softaculous lub Mojo Marketplace, możesz nie mieć pojęcia, z którą bazą danych pracować. Co robić?

Z poziomu menedżera plików przejdź do katalogu WordPress i zlokalizuj plik wp-config.php. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz widok. W oknie, które zostanie otwarte, chcesz zlokalizować ten wiersz:

Zdefiniuj („DB_NAME”, „nazwa_bazy danych”);

Nazwa Twojej bazy danych to wartość zawarta w drugim zestawie pojedynczych cudzysłowów, który w naszym przykładzie powyżej to „nazwa_bazy_danych”. Uzbrojony w te informacje, zlokalizuj swoją bazę danych w phpMyAdmin. Kliknij bazę danych, aby ją otworzyć. Powinieneś zobaczyć coś takiego jak:

Przykład bazy danych phpMyAdmin

Zaznacz wszystkie tabele, których kopię zapasową chcesz utworzyć, zaznaczając pola wyboru. Kliknij „Sprawdź wszystko” u dołu, aby zaznaczyć wszystkie naraz. Po wybraniu tabel kliknij Eksport patka. Wybierz metodę eksportu i ustaw format na SQL:

Wyeksportuj swoją bazę danych phpMyAdmin

Uderz w Udać się i zapisz bazę danych w bezpiecznym folderze na komputerze. Pamiętaj, aby zapisać kopie w tych samych miejscach, w których zapisałeś kopie plików WordPress. To wszystko, masz teraz pełną kopię zapasową witryny WordPress!

Używasz innej konfiguracji? Jeśli Twój host nie zapewnia cPanel, sprawdź to Kopia zapasowa WordPress w Codex.

Wskazówka: Twórz regularne kopie zapasowe w zależności od częstotliwości wysyłania do Twojej witryny WordPress. Jeśli publikujesz ponad 50 postów dziennie, musisz tworzyć kopie zapasowe częściej niż facet, który publikuje posty raz w miesiącu. Poza tym rozważ sprawdzenie, czy Twój hosting oferuje niezawodne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.

Przechodząc dalej, zautomatyzujmy kopie zapasowe WordPress za pomocą kilku fajnych wtyczek zapasowych WordPress. Jestem za ręcznymi kopiami zapasowymi, ponieważ w ten sposób masz pełną kontrolę. Mimo to, oto garść świetnych kopii zapasowych wtyczek WordPress, których możesz użyć do zautomatyzowania tego procesu.

Metoda 3: Automatycznie wykonaj kopię zapasową WordPress za pomocą wtyczek

Wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress dodają elementu do łatwego tworzenia niezawodnych kopii zapasowych dla witryny WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować swoją ulubioną wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych WordPress, skonfigurować kilka ustawień i jesteś dobry.

Kopie zapasowe VaultPress Premium firmy Automattic

VaultPress dla WordPress

VaultPress został stworzony przez Automattic, aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczanie Twojej witryny. VaultPress wykonuje automatyczne codzienne kopie zapasowe witryny, które są bezpiecznie przechowywane poza witryną. Używanie ich do przywracania witryny jest tak proste, jak zalogowanie się na konto i kliknięcie przycisku.

Inne funkcje, które oferuje VaultPress, obejmują kopiowanie i migrację witryn (uwielbiam te pełne kopie zapasowe), skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów, automatyczną naprawę plików, a nawet ochronę przed spamem. Zaczynając od zaledwie 39 USD rocznie jako część JetPack Personal jest to bardzo przystępny cenowo dodatek bezpieczeństwa, w który warto zainwestować.

BackupBuddy Premium WordPress Plugin

BackupBuddy WordPress Backup Plugin

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Drugą wtyczką premium WordPress na naszej liście jest BackupBuddy od iThemes. Wtyczki można użyć do utworzenia pełnej kopii zapasowej bazy danych i plików i / lub łatwego przeniesienia witryny na inny serwer.

Możesz wykonać kopię zapasową witryny na dysk twardy i szereg zewnętrznych usług pamięci, w tym Amazon Web Services, Rackspace, e-mail, FTP, Dropbox i BackupBuddy Stash.

Zaplanuj tworzenie kopii zapasowych WordPress za pomocą BackupBuddy, gdy jesteś w podróży i ciesz się usługą tworzenia kopii zapasowych jak żadna inna. Ceny zaczynają się od 80 USD rocznie za licencję na jedną stronę, chociaż iThemes oferuje również dożywotni pakiet Gold za jednorazową opłatą 297 USD, który oferuje nieograniczone korzystanie z wtyczki, dzięki czemu doskonale nadaje się dla firm.

Duplikator Darmowa wtyczka WordPress

Duplikator Darmowa wtyczka WordPress

Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji Duplicator to więcej niż typowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych. Przede wszystkim Duplicator pomaga w łatwym klonowaniu lub migracji witryny do innej lokalizacji. Ta główna funkcja sprawia, że ​​jest to potężne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.

Mimo że nie pozwala zaplanować tworzenia kopii zapasowych, automatycznie zrzuca bazę danych do pliku SQL i zapisuje ją w archiwum ZIP wraz z plikami WordPress. Następnie tworzy specjalny plik PHP, który umożliwia łatwą ponowną instalację kopii zapasowej. Po prostu prześlij archiwum ZIP i plik PHP na swój serwer, a reszta to łatwa praca. Chcieć więcej? Checkout Duplicator Pro, który dodaje więcej funkcji, w tym tworzenie kopii zapasowych harmonogramów, łączenie pamięci w chmurze, powiadomienia e-mail, wsparcie pro i więcej.

BackWPup Darmowa wtyczka WordPress

BackWPup Darmowa wtyczka WordPress

BackWPup to popularna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress, która pomaga tworzyć pełne kopie zapasowe witryny WordPress i zapisywać je w zewnętrznej lokalizacji, takiej jak Dropbox, Amazon S3, FTP, RackSpace Cloud i wiele innych.

Możesz zaplanować pełne kopie zapasowe, co oznacza, że ​​cała witryna WordPress, pliki i wszystko będzie zawsze bezpieczne. Ponadto możesz sprawdzić / naprawić i zoptymalizować bazę danych, a jeśli potrzebujesz więcej soku, możesz przejść do wersji pro.

UpdraftPlus Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie Darmowa wtyczka WordPress

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

UpdraftPlus, jedna z najwyżej ocenianych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, zapewnia zabawę i łatwość tworzenia kopii zapasowych witryny WordPress. Dzięki wielu uroczym funkcjom, takim jak kopie zapasowe na Amazon S3, Dysk Google, FTP, Dropbox, e-mail i inne opcje przechowywania, szybkie przywracanie, planowanie, powielanie witryn, możliwość dzielenia dużych witryn na wiele archiwów i wiele więcej, możesz „ pójdzie nie tak z UpdraftPlus (a programiści oferują również wersję Pro, która oferuje sporo mocy, jeśli szukasz więcej funkcji).

Powiązane zasoby

Chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu kopii zapasowej witryny WordPress? Znaleźliśmy te dodatki dla Twojej przyjemności:

 • Utwórz kopię zapasową WordPress do chmury za pomocą BackWPup
 • 10 WordPress Backup Tales, które mogą zabić Twoją witrynę
 • Najlepsze wtyczki BackUp dla stron internetowych WordPress
 • BackupBuddy WordPress Backup Plugin
 • Jak testować kopie zapasowe witryny WordPress

Na koniec posiadanie niezawodnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej firmy opartej na WordPress. Wszystko może się zdarzyć w dowolnym momencie, ale dzięki utworzeniu kopii zapasowych unikniesz niepożądanego stresu. Po prostu naciśnij przywróć, a wrócisz do pracy.

Omówiliśmy nasze metody, ale jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress? Jaka jest twoja ulubiona wtyczka lub usługa do tworzenia kopii zapasowych WordPress? Podziel się z nami w komentarzach. Na razie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me