Jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress jak profesjonalista

Myślę, że zgodzisz się, gdy powiem, że wzmianka o pamięci podręcznej nie wywołuje najlepszych uczuć, chyba że oczywiście jesteś jednym z tych inteligentnych dzieciaków. Nie, wciąż nie wywołuje to najlepszych uczuć.


Jednak koncepcja pamięci podręcznej jest tak łatwa do zrozumienia, że ​​nie potrzebujesz dyplomu w niczym. Co więcej, okazuje się, że wyczyszczenie pamięci podręcznej na Twojej stronie WordPress jest superduperialne, łatwe, możesz to zrobić, zanim następny facet zaparzy filiżankę kawy.

W dzisiejszym poście pokazujemy dokładnie, jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress jak profesjonalista. Pod koniec wpisu pamięć podręczna WordPress będzie jedną z rzeczy, o które nie musisz się już więcej martwić. Zapraszamy do opisywania i dzielenia się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy.

Najpierw ustawmy scenę.

Co to jest pamięć podręczna?

Ogólnie mówiąc, buforowanie to po prostu przechowywanie danych w pamięci tymczasowej, a nie w pamięci głównej. Pamięć podręczna (wyraźna gotówka) to technologia, za pomocą której sprzęt lub oprogramowanie przechowuje dane tymczasowe, które można szybciej odzyskać za drugim razem.

Pomyśl o tym jak o przeniesieniu pilota zdalnego sterowania z szafki na media w dowolne miejsce. Następnym razem, gdy będziesz musiał zmienić kanał telewizyjny, możesz to zrobić szybciej, ponieważ nie musisz od nowa chodzić do szafy medialnej.

Jeśli nie oglądasz telewizji, oto kolejna ilustracja. Jeśli witryna buforuje zawartość w przeglądarce, oznacza to po prostu, że witryna zapisuje tymczasowe dane w przeglądarce. Mogą to być dowolne dane – obrazy, pliki JavaScript itp. – rzeczy, które zwykle nie zmieniają się przez długi czas.

Następnym razem, gdy odwiedzasz tę witrynę, buforowana zawartość ładuje się z przeglądarki, a nie z oryginalnego serwera WWW. Oznacza to, że dane nie są wysyłane po raz drugi, ponieważ już istnieją w przeglądarce / komputerze. Efektem końcowym jest szybsze działanie, oszczędność przepustowości i mniejsze obciążenie serwera.

Rodzaje pamięci podręcznej WordPress

Jeśli chodzi o przyspieszenie witryn WordPress, należy pamiętać o czterech rodzajach pamięci podręcznej. Omówmy krótko:

Pamięć podręczna przeglądarki

Aby zapewnić lepszą obsługę podczas przeglądania, nowoczesne przeglądarki są wyposażone w funkcje buforowania. Bez względu na to, czy korzystasz z Chrome, Mozilla Firefox, Edge czy Safari, Twoja przeglądarka automatycznie buforuje treści z odwiedzanych stron.

W ten sposób uzyskujesz szybsze ładowanie, gdy później odwiedzasz buforowaną stronę internetową. Twoja witryna WordPress może korzystać z buforowania przeglądarki, aby zapewnić szybsze działanie wszystkim użytkownikom. Możesz ustalić reguły buforowania dla swoich treści, upewniając się, że twój serwer będzie odbierał zapytania tylko o nowe treści.

W ten sposób witryna WordPress nie musi żądać treści, takich jak obrazy banerów, logo, pliki JavaScript, arkusze stylów itp., Ponieważ dane są już zapisane na komputerze. O ile oczywiście nie zaktualizujesz swojej witryny i nie wyczyścisz pamięci podręcznej przeglądarki, coś omówimy w kolejnych sekcjach.

Pamięć podręczna wtyczek

Następnie mamy pamięć podręczną wtyczek, która reprezentuje wszystkie tymczasowe dane zapisywane przez wtyczkę pamięci podręcznej. W zależności od preferencji pamięć podręczna wtyczek może zawierać między innymi pliki HTML, skompilowany kod PHP, zapytania MySQL i obiekty sieciowe.

Istnieje wiele wtyczek pamięci podręcznej, ale dwie najpopularniejsze są W3 Total Cache i WP Super Cache. Obie wtyczki świetnie sprawdzają się w buforowaniu stron WordPress i mogą znacznie skrócić czas ładowania stron. Jakiej wtyczki pamięci podręcznej używasz na swojej stronie WordPress? Daj nam znać w komentarzach ��

Jeśli pamiętasz, mówiliśmy, że WordPress buduje strony internetowe z PHP i dane wyszukiwane w bazie danych MySQL. Teraz zamiast odtwarzać strony za każdym razem, gdy użytkownik odwiedza, wtyczka pamięci podręcznej obsługuje zapisane kopie, zmniejszając obciążenie serwera, co przekłada się na lepszą wydajność. Buforowanie zmniejsza również transfer plików w obie strony.

Pamięć podręczna serwera

Większość dostawców hostingu oferuje funkcje buforowania w celu przyspieszenia witryn WordPress. Jest to szczególnie normalne w przypadku większości zarządzanych hostów WordPress, takich jak WPEngine, Koło zamachowe i Pagely pośród innych. Powyższe linki przekierowują do stron wsparcia pokazujących, jak opróżnić pamięć podręczną dla każdego hosta.

Chodzi o poprawę szybkości Twojej witryny WordPress, tej firmy zajmującej się buforowaniem. Każdy host korzysta z innego rodzaju architektury buforowania w zależności od konfiguracji, ale wszystko sprowadza się do jednej rzeczy – poprawy wydajności. Najlepiej skonsultuj się z hostem w przypadku, gdy masz problem z pamięcią podręczną serwera.

Niektóre firmy hostingowe tworzą pamięć podręczną lokalnie, a inne stosują zaawansowane techniki, takie jak odwrotne serwery proxy. Oznacza to po prostu umieszczenie wielu serwerów pamięci podręcznej „z przodu” głównego serwera. Pierwsze żądania będą wysyłane do głównego serwera, ale kolejne będą obsługiwane przez serwery pamięci podręcznej.

3)r & D Pamięć podręczna imprezy

Do diabła jest pamięć podręczna strony trzeciej? Dobre pytanie. Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej, takiej jak CloudFlare, StackPath lub Sucuri, zauważ, że jedną z pierwszych rzeczy, które robią, aby poprawić wydajność witryny WordPress, jest budowanie pamięci podręcznej.

W rzeczywistości widziałem stronę internetową używającą 3r & D pamięć podręczna strony, aby stworzyć iluzję bycia online, podczas gdy ich strona internetowa była całkowicie zamknięta. Odwiedzający domenę zostali przekierowani do pamięci podręcznej, co jest znacznie lepsze niż, no cóż, nic. Brakowało tylko treści dynamicznych, takich jak pobieranie multimediów. Wszystkie statyczne strony były na miejscu.

Gdzie jesteśmy w tym wszystkim?

W tym momencie nie myślisz już, że skrytka jest obcym potworem, którego powinieneś się obawiać. Istotnie, wiedza to potęga. Ale widok buforowania jest świetny dla witryny WordPress, dlaczego więc najpierw chcesz wyczyścić pamięć podręczną?

Dlaczego wyczyść pamięć podręczną WordPress?

Po pierwsze, jeśli wprowadzasz zmiany w witrynie WordPress, ale nie widzisz aktualizacji po kliknięciu odświeżać, może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej WordPress. Rozumiemy przez to jeden lub wszystkie cztery typy pamięci podręcznej, które przedstawiliśmy przed chwilą.

Po drugie, zmiana ustawień wewnątrz administratora może popsuć wygląd Twojej witryny. W tym momencie wyczyszczenie pamięci podręcznej po wprowadzeniu niezbędnych zmian nie jest żadnym problemem. W przeciwnym razie Ty i Twoi goście mogą nadal widzieć zepsuty projekt.

Po trzecie, strony mogą zostać zmodyfikowane na serwerze podczas procesu buforowania. Innym razem źle skonfigurowana pamięć podręczna będzie dostarczać użytkownikom nieaktualne treści, co jest po prostu smutne. Za każdym razem wyczyszczenie pamięci podręcznej WordPress jest Twoją oszczędnością.

Jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress w ułamku sekundy

Najlepsza część tego przewodnika, czyszczenie pamięci podręcznej WordPress jest tak łatwa jak A, B, C. W skrajnych sytuacjach możesz skontaktować się z hostem, jeśli uważasz, że problem leży w pamięci podręcznej serwera. Jednak w większości przypadków trzy scenariusze, o których wspominaliśmy kilka sekund temu, są spowodowane pamięcią podręczną przeglądarki lub wtyczkami pamięci podręcznej.

Zacznijmy od najłatwiejszego do wyczyszczenia.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki

Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki jest niezwykle łatwe, prawdopodobnie robiłeś to już wiele razy. Twoje wrażenia różnią się w zależności od posiadanej przeglądarki, ale obejmują tylko trzy główne przeglądarki. W komentarzach always zawsze możesz udostępnić sposób czyszczenia pamięci podręcznej w przeglądarce

Google Chrome

Mój osobisty ulubiony Chrome jest niewątpliwie szybki dzięki lekkiej konstrukcji i świetnemu buforowaniu. Prosta konstrukcja sprawia, że ​​czyszczenie pamięci podręcznej WordPress jest dziecinnie proste. Wystarczy kliknąć ikonę menu i przejść do Więcej narzędzi –> Wyczyść dane przeglądania… jak pokazano niżej:

jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress Chrome

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym możesz wybrać, co chcesz usunąć. Tutaj możesz usunąć wszystko, od historii przeglądarki po pliki cookie i więcej od samego początku. Jesteśmy zainteresowani pamięcią podręczną, więc zaznacz tylko „Obrazy i pliki w pamięci podręcznej”. Następnie kliknij przycisk „Wyczyść dane przeglądarki”:

jak wyczyścić część drugą chromowanej pamięci podręcznej WordPress

I jesteś skończony!

Mozilla Firefox

Podobnie wyczyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce Firefox to kwestia czwartej klasy. Po prostu kliknij ikonę menu, a następnie kliknij kartę Historia, jak pokazano poniżej:

jak wyczyścić Firefox pamięci podręcznej WordPress

Kliknięcie karty Historia spowoduje wyświetlenie kolejnego panelu, jak pokazano poniżej. W tym panelu kliknij pozycję menu „Wyczyść najnowszą historię”:

jak wyczyścić WordPress cache firefox część 2

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka, w którym możesz wybrać wszystko, co chcesz usunąć z przeglądarki. Wybierz zakres czasu do wyczyszczenia (zwykle ustawiam to na wszystko). Zaznacz pole wyboru „Pamięć podręczna” i przycisk „Wyczyść teraz”, jak pokazano poniżej:

jak wyczyścić WordPress cache firefox część 3

Microsoft Edge

Edge, znany wcześniej jako Internet Explorer, to próba odzyskania rynku, który kiedyś dominował. Edge to znacząca poprawa tego, co większość ludzi zna jako matkę wszystkich przeglądarek internetowych. Chociaż zawsze wybieram Chrome, Edge nie jest tak źle. Jak wyczyścić pamięć podręczną?

Kliknij ikonę menu i wybierz Ustawienia:

jak wyczyścić krawędź pamięci podręcznej WordPress

Spowoduje to otwarcie nowego panelu ze wszystkimi ustawieniami przeglądarki. Przewiń w dół do Wyczyść dane przeglądania i kliknij przycisk „Wybierz, co wyczyścić”:

jak wyczyścić część 2 pamięci podręcznej WordPress

Ta akcja prowadzi do trzeciego panelu, pokazującego wszystkie rzeczy, które usuwasz z Edge. Wybierz „Buforowane dane i pliki” i naciśnij przycisk „Wyczyść”:

jak wyczyścić część 3 pamięci podręcznej WordPress

Możesz nawet automatycznie wyczyścić pamięć podręczną za każdym razem, gdy zamykasz Edge, funkcja niedostępna w innych przeglądarkach.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki ponownie załaduj witrynę WordPress. Czy rozwiązałeś problem związany z pamięcią podręczną po wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki? Jeśli problem będzie się powtarzał, drugim najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest wtyczka pamięci podręcznej.

Jak wyczyścić pamięć podręczną wtyczek

Procedura czyszczenia pamięci podręcznej WordPress tutaj zależy od używanej wtyczki buforowania. Mimo to wyczyszczenie pamięci podręcznej WordPress za pomocą wtyczki jest tak proste, jak kliknięcie przycisku. Skończmy z tym.

W3 Total Cache

W3 Total Cache jest jedną z najpopularniejszych wtyczek pamięci podręcznej WordPress. Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji, w tym między innymi AT&T i MakeUseOf, ta wtyczka buforująca jest czymś innym. Jest wyposażony w świetny zestaw funkcji, które obiecują lepszą wydajność i konwersje.

Aby wyczyścić pamięć podręczną WordPress w W3 Total Cache, po prostu przejdź do Wydajność> Pulpit nawigacyjny w twoim administratorze WordPress. Na pulpicie nawigacyjnym W3 Total Cache kliknij przycisk „opróżnij wszystkie pamięci podręczne”, jak pokazano poniżej:

jak wyczyścić całkowitą pamięć podręczną WordPress w3

WP Super Cache

Dostarczone przez Automattic, tych samych facetów, którzy dali nam wiele innych wspaniałych produktów, takich jak Jetpack, Akismet i WooCommerce, WP Super Cache jest niezwykłym narzędziem do optymalizacji wydajności WordPress.

Aby wyczyścić pamięć podręczną WordPress w WP Super Cache, po prostu przejdź do Ustawienia w menu administratora WordPress. Następnie kliknij WP Super Cache a następnie przycisk „Usuń pamięć podręczną”, jak pokazano na poniższym obrazku:

jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress WP super cache

Jak wyczyścić serwer i 3r & D Pamięć podręczna imprezy

Pamięć podręczna silnika WP

Jeśli używasz 3r & D strona internetowa lub host obsługujący buforowanie może być trochę innym procesem. Na przykład WP Engine ma niestandardowy panel hostingowy wbudowany w pulpit nawigacyjny WordPress. Wystarczy kliknąć na nią, aby uzyskać dostęp do opcji wyczyszczenia pamięci podręcznej lub zresetowania uprawnień do plików. Oto kilka przydatnych linków do zasobów pokazujących dokładnie, jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress w kilku typowych scenariuszach:

  • Wyczyść pamięć podręczną witryny WordPress – nasz własny post pokazujący między innymi, jak wyczyścić pamięć podręczną w WPEngine, SiteGround, GoDaddy i Media Temple
  • Jak wyczyścić pamięć podręczną CloudFlare – Wsparcie CloudFlare

Podsumowanie

I gotowe – wszystkie najlepsze sposoby na wyczyszczenie pamięci podręcznej WordPress w łatwy i szybki sposób. Jak wyczyścić pamięć podręczną w witrynie WordPress? Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące pamięci podręcznej WordPress, nie wahaj się skontaktować w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me