Jak wybrać wtyczkę do zarządzania wydarzeniami dla swojej witryny

Jak wybrać wtyczkę do zarządzania wydarzeniami dla swojej witryny

WordPress to platforma typu open source, która zapewnia solidne ramy dla wielu rodzajów stron internetowych. Jednak oferuje niewiele funkcji specyficznych dla niszy. Jeśli chcesz stworzyć coś innego niż zwykły blog lub witrynę firmową, możesz potrzebować dostępu do większej liczby funkcji.


Dzieje się tak, jeśli chcesz promować wydarzenia za pośrednictwem swojej witryny. Musisz mieć możliwość wylistowania wydarzeń, umożliwienia ludziom zakupu biletów i tak dalej. Wdrożenie tych funkcji od zera jest czasochłonne – ale odpowiednia wtyczka może sprawić, że stanie się to w mgnieniu oka.

W tym poście porozmawiamy o tym, jakie funkcje będą potrzebne w witrynie wydarzeń i jak wybrać odpowiednią wtyczka do zarządzania zdarzeniami typu open source. Zacznijmy!

Dlaczego potrzebujesz wtyczki do zarządzania zdarzeniami

Twoja strona internetowa może być doskonałym sposobem na przekazanie informacji o nadchodzących wydarzeniach wszelkiego rodzaju. Umożliwi to hosting wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu i przyciągnięcie nowych potencjalnych uczestników poprzez ruch w wyszukiwarkach.

Przykład wydarzeń

Hosting zdarzeń to także bardzo skalowalna aplikacja dla Twojej witryny. Możesz po prostu wymienić jedno lub dwa wydarzenia lub stworzyć całą stronę internetową opartą na promowaniu i zarządzaniu koncertami, spotkaniami, konferencjami, grami lub ich kombinacją.

Jednak w obu przypadkach potrzebujesz więcej funkcji, niż WordPress może zapewnić samodzielnie. Nie zrozum nas źle – WordPress stanowi doskonałą podstawę dla witryny z wydarzeniami. Jest łatwy w użyciu, elastyczny i bezpieczny. Nadal będziesz potrzebować kilku dodatkowych funkcji, takich jak:

 • Sposób wyświetlania i organizowania wydarzeń
 • Kalendarz, w którym możesz pokazać wszystkie nadchodzące wydarzenia w jednym miejscu
 • Funkcjonalność umożliwiająca odwiedzającym zakup biletów
 • Możliwość zarządzania informacjami o uczestnikach i rejestracjami

Żadne z nich nie są łatwe z domyślną instalacją WordPress, ale wszystko może być zaskakująco proste z odpowiednią wtyczką.

Czego szukać we wtyczce Wydarzenia

Przede wszystkim warto poszukać rozwiązania do zarządzania zdarzeniami typu open source. Sam WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​jego kod źródłowy można modyfikować w dowolny sposób. To samo dotyczy większości wtyczek WordPress.

Jest to ważne, ponieważ oznacza całkowitą swobodę w działaniu witryny wydarzeń. Nawet jeśli chcesz teraz uprościć sprawę, na późniejszym etapie będziesz mieć możliwość modyfikowania funkcji zgodnie z własnymi potrzebami.

WordPress.org Darmowe wtyczki zdarzeń

Nie jest trudno znaleźć wtyczki do zarządzania wydarzeniami – w katalogu wtyczek WordPress znajduje się wiele bezpłatnych opcji (wystarczy wyszukać „wydarzenie”), a także oferty premium od różnych programistów. Sztuką jest wybranie najlepszego dla swojej witryny.

Wtyczka rejestracji zdarzeń dla WordPress może oferować szeroki zakres funkcji. Rzućmy okiem na najważniejsze funkcje, które będą musiały mieć wybrane przez Ciebie rozwiązanie, abyś wiedział, na czym się skupić:

 • Niestandardowy typ postu dla wydarzeń. Podobnie jak wtyczka e-commerce, taka jak WooCommerce, doda nową opcję produktów do Twojej witryny, wtyczka wydarzeń powinna zapewnić ci sposób tworzenia typów wpisów o wydarzeniach. Umożliwi to oddzielenie wydarzeń od innych treści witryny (takich jak posty i strony). Ponadto ułatwia to dodawanie informacji uzupełniających do każdego wydarzenia, w tym cen i lokalizacji.
 • Kalendarz wydarzeń. Przydatne jest także posiadanie kalendarza wyświetlającego wszystkie wydarzenia w jednym miejscu. Ułatwia to odwiedzającym zobaczenie wszystkiego, co jest dostępne, bez konieczności przeszukiwania wielu różnych stron. Jeśli zobaczą w kalendarzu wydarzenie, które wzbudza ich zainteresowanie, powinni móc kliknąć, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
 • Funkcja sprzedaży biletów i rejestracji. O ile wszystkie Twoje wydarzenia nie są darmowe, warto umożliwić zakupy online. Ludzie będą bardziej skłonni się zarejestrować, jeśli będą mogli ukończyć cały proces rejestracji w Twojej witrynie. Ta funkcja powinna być również elastyczna – umożliwiać ustalanie cen, oferowanie różnych poziomów biletów i tak dalej.

Oczywiście mogą się przydać inne funkcje. Na przykład niektóre wtyczki mogą zapewniać funkcje ułatwiające zarządzanie zdarzeniami. Może to obejmować sposób wyświetlania i zarządzania wszystkimi uczestnikami wydarzenia oraz skanowania biletów. Jednak powyższe trzy funkcje można uznać za niezbędne, jeśli chcesz promować wydarzenia za pośrednictwem swojej witryny.

Wybierz odpowiednie rozwiązanie do zarządzania zdarzeniami

Gdy już wiesz, czego szukasz, wybór rozwiązania do rejestracji zdarzeń typu open source nie jest zbyt trudne. W poniższych trzech krokach przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Krok 1: Zrób listę pożądanych funkcji

Ten pierwszy krok wymaga zrozumienia, co dokładnie chcesz zrobić za pośrednictwem swojej witryny. Oznacza to odpowiadanie na pytania takie jak:

 • Jakie rodzaje wydarzeń będziesz promować?
 • Czy musisz tylko wymienić kilka wydarzeń lub wiele z nich??
 • Czy większość twoich wydarzeń jest darmowa, czy wiąże się to z ceną?
 • Jakie informacje musisz podać potencjalnym uczestnikom?
 • Jak duże będą Twoje wydarzenia i ile pomocy będziesz potrzebować w zarządzaniu nimi?

Odpowiedzi te dostarczą wskazówek na temat potrzebnych funkcji. Na przykład, jeśli planujesz wyświetlać regularne duże wydarzenia, potrzebujesz solidnego kalendarza i wielu funkcji zarządzania. Z drugiej strony, jeśli promujesz kilka małych wydarzeń tu i tam, twoje potrzeby będą prostsze.

W tym momencie możesz zrobić listę życzeń funkcji, które chcesz z rozwiązania do zarządzania wydarzeniami. W większości przypadków powinno to obejmować Wielka trójka omówiliśmy wcześniej (typ wydarzenia, kalendarz i funkcja sprzedaży biletów). Będziesz jednak chciał również uwzględnić wszelkie funkcje specyficzne dla Twojej witryny i potrzeb.

Krok 2: Zdecyduj, czy chcesz mieć rozwiązanie bezpłatne czy premium

Jeśli w ogóle znasz WordPress, prawdopodobnie wiesz, że wtyczki występują w kilku standardowych odmianach. Niektóre są bezpłatne, a inne mają dołączoną cenę. Wiele z nich ma również charakter freemium, co oznacza, że ​​mają zarówno wersję bezpłatną, jak i premium.

Wybór wtyczki zależy w dużej mierze od dwóch czynników:

 1. Twój budżet. Jeśli nie masz żadnych funduszy lub nie masz z nimi żadnych środków, darmowa wtyczka może być bezpieczniejszym zakładem. Z drugiej strony, jeśli pozwala na to budżet, wtyczka premium może być wartościową inwestycją, jeśli planujesz zarabiać na swoich wydarzeniach. W zależności od wtyczki i wybranego poziomu może to kosztować od 50 do kilkuset dolarów.
 2. Twoje potrzeby. Zasadniczo wtyczki premium oferują bardziej zaawansowane funkcje niż bezpłatne alternatywy. Zatem najlepszy wybór będzie zależeć częściowo od tego, ile potrzebujesz funkcjonalności i od tego, czy chcesz uprościć witrynę wydarzeń, czy zawierać złożone funkcje.

W wielu przypadkach wtyczka freemium jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Wynika to z faktu, że możesz zacząć na darmowym poziomie, nie ryzykując niczego. Możesz dowiedzieć się, jak działa wtyczka i zdecydować, czy jej podstawowa funkcjonalność spełni Twoje wymagania. Następnie możesz dokonać aktualizacji, jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz dostępu do większego zestawu funkcji.

Jako przykład przyjrzyjmy się wtyczka Event Espresso.

EventEspresso

To rozwiązanie do zarządzania wydarzeniami ma wersję Lite, Event Espresso Decaf, która jest wymieniona w katalogu wtyczek WordPress. Obejmuje funkcje sprzedaży biletów i rejestracji, automatyczne wiadomości e-mail z potwierdzeniem, a nawet aplikacje, które mogą pomóc w skanowaniu biletów i śledzeniu frekwencji podczas wydarzeń.

Jest też wersja premium, która również jest opcja open source:

EventEspresso Pro

Obejmuje to dodatkowe funkcje, takie jak solidny kalendarz wydarzeń oraz możliwość tworzenia wielu opcji cenowych i biletów. Niektóre z tych funkcji można również kupić jako samodzielne dodatki, która jest kolejną drogą, którą możesz wybrać. Dzięki odpowiedniej kombinacji bezpłatnej wtyczki i kilku dodatków często możesz uzyskać wszystko, czego potrzebujesz, przy dość niskim koszcie uruchomienia.

Krok 3: Oceń swoją listę wtyczek

Gdy dowiesz się, czego szukasz, pozostało Ci tylko rozpocząć eksplorację rynku. Możesz sprawdzić katalog wtyczek WordPress, rynki premium, takie jak CodeCanyon, oraz niezależne witryny dla programistów (po prostu przeszukaj swoje badania, aby upewnić się, że otrzymujesz wtyczkę z renomowanego źródła).

Po utworzeniu krótkiej listy wtyczek kalendarza wydarzeń, które Ci się podobają, musisz dokładnie je ocenić. Aby to zrobić, musisz rozważyć:

 • Zestaw funkcji: Czy wtyczka zapewnia wszystkie niezbędne funkcje z listy?
 • cennik: Czy wtyczka będzie pasować do Twojego budżetu (w tym warstw premium i dodatków, jeśli dotyczy)?
 • Oceny i recenzje: Co inni użytkownicy mają do powiedzenia na temat wtyczki?
 • Zgodność: Czy wtyczka jest aktualizowana i czy jest kompatybilna z twoją wersją WordPress (i twoim motywem WordPress lub innymi wtyczkami)?
 • Wsparcie: Czy programista zapewnia obsługę wtyczki, najlepiej poprzez wiele kanałów?

Wreszcie, jeśli to w ogóle możliwe, będziesz chciał przetestować wtyczkę do zarządzania zdarzeniami przed jej zatwierdzeniem. Jeśli nie ma dostępnej wersji demonstracyjnej, pobierz bezpłatną wersję i skonfiguruj ją na stronie testowej. Czasami praktyczne zapoznanie się z wtyczką jest najlepszym sposobem na ustalenie, czy będziesz cieszyć się jej używaniem w dłuższej perspektywie.


Jeśli chcesz zachęcić do wysokiej frekwencji na swoich wydarzeniach, potrzebujesz odpowiedniego zestawu narzędzi. Elastyczne rozwiązanie typu open source umożliwi wybranie potrzebnych funkcji. Można to łatwo osiągnąć, budując witrynę za pomocą WordPress i rozszerzając ją za pomocą odpowiedniej wtyczki.

Jakie jest twoje ulubione narzędzie do zarządzania wydarzeniami? Poinformuj nas o tym w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map