Wybór schematu kolorów dla WordPress i najlepszych generatorów kolorów

Wybór schematu kolorów dla projektu WordPress może być bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Odpowiednie kolory pomogą stworzyć piękną i przyciągającą uwagę stronę internetową, zachęcającą odwiedzających i zachęcającą ich do powrotu. Ale pomylisz się, a liczba powtarzających się odwiedzających, sprzedaż, współczynniki konwersji i biznes mogą ucierpieć.


Na szczęście dla wielu najlepiej sprzedających się motywów WordPress są wbudowane opcje kolorów. Na przykład motyw Total WordPress zawiera selektory kolorów dla prawie każdego modułu do tworzenia stron, a także mnóstwo wbudowanych opcji w dostosowywanym edytorze WordPress. Dzięki odpowiedniemu motywowi możesz w pełni wdrożyć swój schemat kolorów.

W tym podsumowaniu najlepszych generatorów kolorów przyjrzymy się różnym narzędziom, które pomogą Ci wybrać schemat kolorów dla witryny WordPress. Wybór generatorów kolorów wymienionych w tym artykule oferuje wiele funkcji między nimi. Niezależnie od doświadczenia w projektowaniu, będziesz w stanie znaleźć narzędzie do generowania kolorów, które odpowiada Twoim potrzebom.

Palety marki

Palety marki Bold Web Design

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie pracy z własną kolorystyką jest zainspirowanie się dużymi markami w Twojej niszy. Nie martw się – nie obejmuje Google i sprawdzania zdjęć w celu rozszyfrowania idealnego odcienia niebieskiego. Odważne projektowanie stron internetowych stworzył przydatny narzędzie palety kolorów marki fortuny 500 firm, aby to ułatwić!

Palety marek Przykład FedEx

To bezpłatne narzędzie do palety kolorów ułatwia sprawdzenie, jakich marek używają w Twojej niszy. Użyj filtrów, aby wybrać konkretną branżę, a następnie kliknij logo, aby wyświetlić kolory heksadecymalne, których konkretna firma używa dla swojej witryny i marketingu. Chociaż nie zalecamy kopiowania marki firmy, jest to doskonałe narzędzie do inspiracji i przeglądania trendów palety kolorów. W ten sposób możesz łatwo zawęzić kierunek, w którym chcesz przyjmować własne kolory.

Adobe Color CC

Adobe Color CC

Jak wszystkie produkty Adobe, Adobe Color CC to zaawansowane rozwiązanie, które wymaga nieco krzywej uczenia się, jeśli chcesz w pełni wykorzystać jego funkcje. Wybierz jedną z wstępnie wygenerowanych palet kolorów lub utwórz własną na podstawie wybranego koloru lub przesłanego obrazu.

Adobe Color CC pozwala wybrać własne reguły kolorów lub samodzielnie dostosować kolory. Jeśli szukasz podstawowego i szybkiego generatora kolorów, nie jest to oprogramowanie dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli projekt jest twoją rzeczą i lubisz odkrywać złożoność palet kolorów, Adobe Color CC będzie na Twojej drodze.

Chłodnice

Chłodnice

Chłodnice pozwala szybko tworzyć piękne schematy kolorów, które zawsze działają razem. Zablokuj kolor, którego chcesz użyć, kliknij spację, a następnie Coolory wygenerują odpowiedni schemat kolorów. Jeśli opierasz schemat kolorów wokół obrazu, po prostu załaduj obraz i pozwól Coolorowi znaleźć najlepsze kolory, które do niego pasują.

Kolory można dostosować, dostosowując temperaturę, odcień, nasycenie i inne. Palety mogą być następnie organizowane i zapisywane w chmurze, umożliwiając dostęp do nich z dowolnego miejsca.

ColorHexa

ColorHexa

ColorHexa to bezpłatne narzędzie, które wygeneruje paletę kolorów dla dowolnego wybranego koloru. Po wybraniu koloru ColorHexa wyświetli szczegółowe informacje o tym konkretnym kolorze. Obejmuje to procent kolorów, które składają się na wybrany kolor, oraz statystyki dotyczące odcienia, nasycenia, jasności i innych.

Generowanych jest wiele palet kolorów, a także alternatywne opcje, zmiany odcieni i tonów oraz podgląd kolorowego tekstu i ramek. Podsumowując, ColorHexa to niezwykle dogłębne narzędzie, które pozwoli ci stworzyć odpowiedni schemat kolorów dla swojej witryny WordPress.

Palettr

Palettr

Palettr jest interesującym narzędziem do generowania kolorów. Zamiast opierać paletę kolorów na pojedynczym kolorze, Palettr wybiera paletę kolorów wokół motywu lub miejsca. Po prostu wpisz słowo lub słowa, które najlepiej opisują temat lub miejsce. Następnie poczekaj, aż Palettr znajdzie odpowiednie kolory.

Palettr działa poprzez znajdowanie obrazów powiązanych z Twoimi słowami, a następnie generowanie palet kolorów wokół tych zdjęć. Bez wątpienia Palettr to sprytna koncepcja. I świetny sposób na znalezienie inspiracji, jeśli próbujesz znaleźć odpowiednie kolory dla projektu.

Colorfavs

ColorFavs

Colorfavs jest zgrabnym, małym narzędziem, które stworzy szereg palet kolorów i informacji dla wybranych kolorów. Ta strona wygeneruje piękne palety kolorów z adresów URL, obrazów lub dopasuje określony kolor. Colorfavs wyświetli kolory uzupełniające i konwersje kolorów. Należą do nich różne schematy kolorów, odcienie gradientu, palety odcieni i inne.

Możesz również wybrać spośród Colorfavs wiele wstępnie wybranych palet kolorów. Jak twoje ulubione kolory i palety. Lub stwórz kolekcje palet, które możesz zapisać i wykorzystać do różnych projektów WordPress.

ColorLovers

ColorLovers

ColorLovers to serwis społecznościowy, którego celem jest zapewnienie twórcom miejsca spotkania, dzielenia się pracą i inspiracji do kolejnego projektu. Tutaj możesz odkrywać gamę kolorów, palet i wzorów, dyskutować o trendach i artykułach oraz wchodzić w interakcje z całą kolorową społecznością.

ColorLovers zawiera kilka różnych narzędzi do projektowania. FOTOKOPA jest generatorem kolorów inspirowanym obrazem. Wystarczy załadować swoje zdjęcie, a PHOTOCOPA powróci z sześcioma paletami kolorów pobranymi z obrazu.

COPASO to zaawansowane narzędzie palety kolorów od ColorLovers, które wyszukuje palety kolorów pasujące do wybranych kolorów lub ponownie z przesłanego obrazu. COPASO jest jednym z bardziej zaawansowanych narzędzi ColorLovers, co znajduje odzwierciedlenie w jego bardziej zaawansowanym interfejsie.

Paleta materiałów konstrukcyjnych

Materiał Deisgn

Paleta materiałów konstrukcyjnych to niezwykle proste, choć trochę podstawowe narzędzie do generowania kolorów. Po prostu wybierz dwa kolory z opcji kolorów Material Design, a wygeneruje paletę kolorów dla twojego projektu WordPress.

Pomocne jest, aby Material Design oznaczało każdy sugerowany kolor w wygenerowanej palecie, jak najlepiej go użyć. Na przykład wybierze jeden kolor, który będzie najlepiej używany jako podstawowy kolor tekstu, jeden jako kolor dodatkowego tekstu i tak dalej. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które nie będą miały wizji projektowej i naprawdę potrzebują prowadzenia przez cały proces wybierania i używania kolorów, które ze sobą współpracują.

Paleta

Paleta

Paleta to kolejne świetne narzędzie dla tych, którzy szukają szybkiego i łatwego generatora kolorów bez dodatków. To rozwiązanie sugeruje kolory, co jest dość proste. Następnie wybierz lubić lub nie lubić, pozwalając ci zachować kolor lub przekazać go dalej. Następnie dodaje się więcej kolorów pasujących do kolorów oryginalnych, co pozwala stworzyć kompletny schemat pięciu kolorów.

Istnieją dwa duże zalety Palettable. Jednym z nich jest pełnowymiarowe wyświetlanie kolorów. Pozwala to uzyskać dobry wgląd i wyczuć, w jaki sposób kolory współpracują ze sobą. Drugi to łatwość użycia. Możesz wybierać i dostosowywać kolory za pomocą kilku kliknięć przycisku.

Końcowe przemyślenia

Znalezienie odpowiedniego zestawu kolorów jest niezwykle ważną częścią każdego projektu (prawie tak samo ważną, jak wybór najlepszego motywu WordPress). Jak widać, istnieje mnóstwo narzędzi dostępnych online, które pomogą Ci to zrobić poprawnie. Na początku spróbuj użyć kilku różnych generatorów kolorów. Pomoże Ci to zobaczyć, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i doświadczeniom. Usiądź wygodnie i obserwuj, jak Twoje projekty ożywają dzięki nowym dynamicznym schematom kolorów, które stworzyłeś.

Który generator kolorów przyciąga wzrok? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me