WordPress nieustannie ewoluuje w kierunku rozwiązania do zarządzania treścią (CMS), które jest wyposażone w funkcje dla najbardziej zaawansowanych użytkowników, a jednocześnie jest bardzo łatwe w konfiguracji i obsłudze dla początkujących. Jeśli używasz WordPressa od kilku miesięcy, jestem pewien, że zacząłeś sobie wyobrażać jego liczne aplikacje. Prowadzenie własnego blogu WordPress może być jednocześnie łatwe i trudne. Jeśli masz znaczne inwestycje, zarządzana platforma hostingowa WordPress, taka jak WPEngine, byłaby idealna. Ale jeśli dopiero uruchamiasz witrynę lub blog, to wybranie hostingu WordPress „może” być uważane za stratę pieniędzy. W takich przypadkach współdzielona firma hostingowa byłaby idealna – głównie dlatego, że są tanie i niezawodne jednocześnie. Wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Jeśli jesteś zupełnie nowy w scenariuszu hostingu, szanse na to, że zostaniesz zabrany na przejażdżkę (lub zostaniesz oszukany), znacznie wzrosną.


W dzisiejszym artykule porozmawiamy współdzielony hosting WordPress – jak wybrać dobrą dzieloną firmę hostingową i kilka zaleceń. Zakładam, że będziesz korzystać z WordPress, więc omówimy funkcje / wymagania dobrego hosta w zakresie WordPress. Zacznijmy.

Przepustowość i miejsce na dysku

HDDJeśli zaczynasz witrynę, 5 GB miesięcznego transferu byłoby wystarczające. Jeśli chodzi o miejsce na dysku, wystarczy 5 GB. Ale jeśli zamierzasz hostować dużo treści do pobrania w swojej witrynie, potrzebujesz większej przepustowości i miejsca na dysku zgodnie z całkowitym rozmiarem treści. Większość popularnych dostawców hostingu pozwala na nieograniczoną przepustowość i / lub miejsce na dysku.

Liczba witryn lub domen dodatków

Domena dodatkowaDobry dostawca hostingu współdzielonego pozwala na hostowanie co najmniej 10 różnych stron internetowych. Popularne umożliwiają hosting nieograniczonej liczby witryn. Być może zastanawiasz się – dlaczego miałbym obsługiwać więcej niż jedną witrynę? Dlatego:

Najczęściej opłacalne jest kupowanie wspólnego konta hostingowego przez co najmniej jeden rok. Jeśli chcesz go kupić co miesiąc, kosztowałoby Cię znacznie więcej. Wyobraź sobie, że jeśli za sześć miesięcy zdecydujesz się otworzyć własną witrynę portfela, a kupiony hosting nie zezwala na więcej niż jedną domenę. Co byś wtedy zrobił Kup inne konto hostingowe? Dlatego zawsze lepiej jest wybrać hosta, który pozwala na hostowanie więcej niż jednej domeny.

Liczba subdomen

Subdomeny

Poddomena to druga witryna internetowa z własną unikalną treścią, ale nie ma nowej nazwy domeny. Zamiast tego używasz istniejącej nazwy domeny i zmieniasz www na inną nazwę. Nazwa subdomeny wygląda jak forums.domain.com. Większość dostawców hostingu pozwala nieograniczona liczba subdomen – twój też powinien. Oto niektóre możliwe zastosowania subdomeny:

  • Przetestuj swoją witrynę WordPress, aby przeprowadzić testy i testy motywów i wtyczek
  • Hosting tylko subdomeny: http://download.domain.com/site-stats.pdf
  • Prowadzenie witryny z portfolio: http://author.domain.com/
  • Prowadzenie forum: http://forum.domain.com/

Liczba baz danych MySQL

Baza danychKażda instalacja WordPress wymaga jednej bazy danych MySQL. Dlatego Twój hosting musi mieć co najmniej 1 baza danych MySQL do obsługi witryny WordPress. Zaleca się jednak, aby host miał limit ~ 10 baz danych, idealnie nieograniczony. Może być potrzebna dodatkowa baza danych do obsługi forum lub do zainstalowania środowiska testowego dla witryny WordPress lub zainstalowania innego oprogramowania witryny.

Panel sterowania

cPanel

cPanel to wiodący na świecie panel kontrolny hostingu, używany przez większość dostawców hostingu współdzielonego. Posiada funkcje i samouczki wideo dla absolutnie początkującego i wymagającego profesjonalisty. Dla początkujących polecam korzystanie z hosta internetowego, który zapewnia cPanel. Jeśli jednak to nie pierwszy raz, możesz wybrać dowolny panel sterowania!

Obsługa klienta

Wsparcie

Obsługa klienta jest jednym z kluczowych aspektów firmy hostingowej. Jest powód, dla którego znani dostawcy usług hostingowych, tacy jak HostGator, mają roczne plany zaczynające się od 5,56 USD miesięcznie (na 1 rok umowy), a inni zaczynają już od 2 USD. Wszystko sprowadza się do wysokiej jakości obsługi klienta.

Stary czy nowy – Który host powinienem wybrać??

Stare lub nowe

Jest to kolejny bardzo ważny czynnik, którego większość z nas nie dostrzega. Wiek firmy hostingowej należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Jeśli jest dostępny na rynku tylko przez kilka miesięcy – lepiej go nie wybierać, chyba że jesteś absolutnie pewien, co robisz i co zrobić, jeśli coś się nie uda. Nie oznacza to, że wszystkie nowe firmy hostingowe są złe. Nie mówię tego.

Początek wszystkich wielkich rzeczy jest mały.

Wszyscy to wiemy. Oto kilka pomysłów:

Czas jest najlepszym nauczycielem.

Z biegiem lat ludzie zdobywają doświadczenie i mądrość. Dlatego zawsze zaleca się wybranie firmy, która istnieje od co najmniej 1-2 lat.

Hosting poczty e-mail

SiećJeśli masz własną witrynę internetową, to tylko kwestia czasu, zanim będziesz potrzebować hostingu poczty e-mail. Moja rada – utrzymuj hosting i e-mail całkowicie osobno. Dlaczego? Ponieważ konfiguracja hostingu poczty e-mail jest dość nieuporządkowana (i skomplikowana), a ty utkniesz z klientami poczty e-mail opartymi na PHP + MySQL, którzy oferują niewielką lub żadną pomoc mobilną i nie mają wystarczających środków zapobiegających atakom bombowym itp..

Dzięki aplikacjom Google – scenariusz hostingu poczty e-mail został zrewolucjonizowany w ujednoliconą, prostą i wydajną skrzynkę odbiorczą. Niestety, od grudnia 2012 r. Google zaprzestało bezpłatnej wersji swojej usługi hostingu poczty e-mail. Nie martw się jednak – sprawdź Zoho lub Microsoft Outlook, aby uzyskać bezpłatny hosting poczty e-mail. Niemniej jednak zdecydowanie polecam przejście na osobnego dostawcę poczty e-mail – od samego początku, aby uniknąć przyszłych problemów.

Polityka cen i zwrotów

Ceny produktów firmy można rozwiązać logicznie. Średnio 4-6 USD to przyzwoita cena za dzielonego hosta. Należy unikać mniej niż 2,5 USD. Oczywiście, jeśli skorzystasz ze zniżki w wysokości 50%, prawdopodobnie otrzymasz pierwsze sześć miesięcy za mniej niż 2 USD miesięcznie, ale to inny scenariusz. W skrócie:

Jeśli jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest.

Jeśli chodzi o zasady zwrotu pieniędzy, znani gospodarze są znani ze swojego słowa. Większość firm oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy od 15 do 30 dni. Przynajmniej 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy musi być oferowany przez twojego gospodarza.

Kopie zapasowe

Utworzyć kopię zapasową

Produkty cyfrowe mogą przejść kaput w dowolnym miejscu i czasie – w tym zegarek cyfrowy o wartości 15 USD lub serwer Supermicro o wartości 6000 USD. Właśnie dlatego ludzie wydają dużo pieniędzy na tworzenie kopii zapasowych swoich danych. Właśnie tam leży jedna z głównych zalet hostingu w chmurze – jeśli jeden serwer ulegnie awarii, zawartość zostanie wyświetlona z drugiego. Hosting dzielony HostGator zasady tworzenia kopii zapasowych jest trochę niepewny, ale robią cotygodniowe kopie zapasowe. Z drugiej strony CrocWeb wykonuje codzienne kopie zapasowe danych R1Soft, z 30-dniowymi punktami przywracania.

Recenzje online

Recenzje online

WebHostingTalk jest zasobem numer jeden do odkrywania nowych, wspaniałych firm hostingowych i ofert. Bardzo polecam go używać. Zwracaj szczególną uwagę na komentarze użytkowników i sprawdź, czy mają one jakikolwiek wpływ na Twoje wymagania. Niektórzy ludzie lubią krytykować innych, a niektórzy nawet idą tak daleko, że mówią nieprawdziwe rzeczy. Dlatego pamiętaj, aby użyć tego „formularza kontaktowego”, zanim powiesz „nie”. ��

Wniosek:

Istnieją dosłownie dziesiątki tysięcy współdzielonych firm hostingowych. Każdy, kto zainwestuje 10 dolarów, może zacząć – tak – to takie proste. Oczywiście możesz sobie wyobrazić konsekwencje hostingu swojej witryny w takiej firmie – nie wchodźmy w to.

Zgodnie z obietnicą, oto kilka hostów internetowych, którzy zalecamy pamiętać o wszystkich wyżej wymienionych czynnikach. Możesz również odwiedzić naszą stronę hostingową, aby odkryć więcej marek! I sprawdź szczegółową recenzję VentureHarbour najlepsze firmy hostingowe.

  • HostGator: Plany roczne zaczynają się od 5,56 USD miesięcznie, hostuje ponad 9 000 000 domen
  • BlueHost: Plany zaczynają się od 4,95 USD / mc, w tym 50% zniżki w pierwszym miesiącu
  • CrocWeb: hosting oparty na LiteSpeed, od 4,95 USD / mc, obsługuje ponad 30 000 stron internetowych
  • HostMonster: Kolejna marka, którą wspieramy, z nieograniczonymi planami hostingowymi już od 4,95 $ / mc
  • WPEngine: jeśli zakładasz firmowego bloga lub stronę internetową, które są poparte znacznymi inwestycjami, WPEngine jest najlepszym wyborem. Sprawdź naszą recenzję WPEngine, aby dowiedzieć się więcej.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me