Jak wybrać najlepsze programy partnerskie do promowania na blogu WordPress

Jak wybrać najlepsze programy partnerskie do promowania na blogu WordPress

Jeśli zdecydujesz się założyć bloga marketingu afiliacyjnego, Twoim pierwszym krokiem będzie znalezienie swojej niszy blogowej i skonfigurowanie witryny. Potem nadszedł czas, aby wybrać programy partnerskie. Niewłaściwe programy mogą skutkować niską liczbą konwersji i zmniejszoną sprzedażą, dlatego Twoja decyzja tutaj jest kluczowa.


Wybierając skuteczne programy partnerskie, możesz zarabiać na swoim blogu i generować dochód. Dzięki odpowiednim podmiotom stowarzyszonym będziesz mieć możliwość budowania partnerstwa, dołączania do społeczności o podobnych poglądach i prowadzenia udanego biznesu.

W tym artykule omówimy, jak znaleźć idealnych partnerów i zintegrować ich programy z Twoimi treściami. Polecimy również niektóre narzędzia, które pomogą Ci skoncentrować się na podmiotach najbardziej odpowiednich i rentownych dla Twojego bloga. Zanurzmy się!

Co to jest marketing partnerski (i jak może na tym skorzystać)?

Marketing partnerski jest rodzajem programu opartego na podziale przychodów. Promujesz produkty za pośrednictwem sieci partnerskiej i zarabiasz prowizję na podstawie sprzedaży generowanej z Twojej witryny. Można tego dokonać, tworząc obszerne recenzje tych produktów, po prostu dodając do nich linki w treści i wiele innych metod.

Jak w przypadku każdej firmy, rozpoczęcie marketingu afiliacyjnego wymaga czasu i wysiłku. Korzyści jest jednak wiele, w tym:

 • Niskie koszty uruchomienia. Założenie bloga marketingu afiliacyjnego od podstaw wymaga inwestycji (oto rzeczywisty koszt założenia bloga WordPress, jeśli jesteś zainteresowany), ale nie powinno Cię to kosztować zbyt wiele.
 • Nie wymaga wsparcia produktu. Jako marketingowiec stowarzyszony wystarczy promować produkty innych osób. Oznacza to, że nie musisz się martwić kosztami tworzenia i sprzedaży własnych produktów.
 • Elastyczny harmonogram. Witryna stowarzyszona to coś, czym możesz zarządzać i rozwijać się we własnym tempie i według własnego harmonogramu.

Jeśli te korzyści wydają się kuszące, blog partnerski może być właśnie dla Ciebie. Oczywiście kluczem do prowadzenia udanego biznesu partnerskiego jest wybór odpowiednich programów.

Jak zidentyfikować idealnych partnerów na swoim blogu WordPress (3 kluczowe wskazówki)

Chociaż korzyści płynące z bycia partnerem marketingowym są obfite, ważne jest, aby przeprowadzić badania, aby znaleźć najlepsze programy, do których można dołączyć. Zanurzmy się i wyjaśnij, jak rozpoznać te programy.

1. Zrozum niszę swojego bloga

Niezależnie od tego, czy planujesz zarabiać na swoim blogu, czy założyć nowy, musisz zrozumieć „niszę” swojej witryny. Jest to inny termin, na który się skupia – temat, na którym jest Twój blog i czytelnicy przychodzą do Ciebie, aby dowiedzieć się więcej. Na przykład, Justin Chung Studio pasuje idealnie do niszy fotografii stylu życia:

Justin Chung Studio Photography

Podczas gdy Ty mogą załóż bloga i napisz o wszystkim, co ci się podoba, znacznie trudniej jest w ten sposób pozyskać oddaną publiczność. Zamiast tego najlepiej jest wybrać konkretną niszę i trzymać się jej. Zrozumienie niszy swojego bloga umożliwia tworzenie bardziej ukierunkowanych treści i przyciąganie osób zainteresowanych tym, co masz do powiedzenia.

Jasne określenie niszy Twojego bloga umożliwia także wybranie najlepszych programów partnerskich. Możesz przeprowadzić badania i poznać odbiorców, dowiedzieć się, co ich interesuje, jakie mają pytania i jakie problemy starają się rozwiązać. Pomoże Ci to wybrać najlepsze produkty partnerskie, które możesz realizować, ponieważ możesz promować te, które zaspokoją wyjątkowe potrzeby Twoich czytelników.

2. Zacznij od listy aktualnie używanych produktów

Jeśli używasz konkretnego produktu, już rozumiesz jego zalety i wady. Twoja znajomość tego produktu pozwoli Ci pisać o nim w sposób świadomy i zgodny z prawdą. Dlatego ważne jest, aby zacząć od produktów, z którymi masz pewne doświadczenie.

Możesz wymyślić listę potencjalnych produktów, po prostu rozglądając się po domu (lub witrynie) i oceniając, co było dla Ciebie cenne. Możesz też spojrzeć na swoje poprzednie zakupy online, aby pobudzić pamięć. Następnie zadaj sobie pytanie, dlaczego kupiłeś każdy przedmiot i jak się przydał. Twoi odbiorcy będą składać się z klientów takich jak Ty, dzięki czemu możesz wykorzystać swoje osobiste doświadczenia, aby dowiedzieć się, jakie produkty mogą zainteresować inne osoby.

Gdy masz listę możliwości, następnym krokiem będzie podjęcie decyzji, które produkty są idealnymi kandydatami na partnerów. Wypróbuj te wskazówki, aby określić, które produkty będą najlepiej działać:

 • Czy możesz tworzyć „wiecznie zielone” treści wokół produktu? Najlepiej polegać na produktach, które są powszechne i konsekwentnie potrzebne.
 • Czy poleciłbyś ten produkt osobom, którym ufasz?? Jeśli na liście znajduje się produkt, którego nie poleciłbyś bliskiej Ci osobie, nie powinieneś go oferować swoim odbiorcom.
 • Czy produkt sprzedawca ceni swoich partnerów? Jeśli twój partner stowarzyszony nie docenia swoich marketerów, nie możesz ufać, że doceni swoich odbiorców.

Jeśli produkt spełnia wszystkie powyższe kryteria, uznałeś go za osobiście cenny, i pasuje do niszy Twojego bloga, jest idealnym kandydatem.

3. Zbadaj swoje potencjalne podmioty stowarzyszone za pomocą popularnych platform handlowych

Zrzut ekranu z akcji Share-A-Sale

Rynek lub sieć partnerska to pośrednik między tobą jako sprzedawcą, a twoim dostawcą jako dostawcą programu. Możesz użyć portalu, aby zdecydować, które programy są dostępne i ustalić, czy będą one opłacalne.

Oto solidne opcje na dobry początek:

 • ShareASale: na tym rynku dostępnych jest ponad 2500 programów opartych na prowizjach. Sortowanie według ofert ShareASale to świetne miejsce początkowe.
 • Partner CJ: CJ Affiliate oferuje ponad 3000 marek. Korzystanie z tej strony w celu znalezienia odpowiednich partnerów wymaga kilku dodatkowych kroków, ale jest warte twojego czasu.
 • ClickBank: ClickBank, podobnie jak ShareASale, jest standardem w marketingu afiliacyjnym. Rozpoczęcie pracy jest łatwe dzięki podejściu skoncentrowanemu na konsumentach.
 • Amazonka: Nic dziwnego, że Amazon jest zawsze pewnym zakładem dla każdego sklepu partnerskiego. Istnieją nie tylko miliony produktów, które możesz polecić, ale otrzymasz prowizję za cały zakup klienta (nie tylko produkt, z którym masz połączenie).

Każdy rynek oferuje cenne informacje do badań partnerskich. Zalecamy wypróbowanie ich wszystkich, aby zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak płynnie dodawać linki partnerskie do treści

Teraz, gdy wybrałeś swoje programy partnerskie i produkty, czas dodać ich linki do treści. Oto kilka wskazówek na początek:

 • Nie umieszczaj wielu postów w swoim poście. Zbyt wiele linków zrazi czytelników do cennych treści.
 • Znajdź równowagę między doświadczeniem użytkownika a zarabianiem pieniędzy. Minimalizuj reklamy w swoich materiałach, aby utrzymać ich koncentrację, i zarabiaj strategicznie.
 • Podążać Wytyczne FTC dla rekomendacji produktu. Zachowanie zgodności zapewnia wiarygodność Twojej firmy (na szczęście istnieją niesamowite narzędzia, takie jak darmowe) Ujawnianie informacji o partnerach dla WooCommerce wtyczka, której możesz użyć do łatwego ujawnienia relacji partnerskich na swojej stronie).

Istnieje również wiele narzędzi, które mogą pomóc Ci zintegrować linki partnerskie z twoimi treściami. Oto kilka, które warto sprawdzić:

 • E-Junkie umożliwia sprzedaż produktów stowarzyszonych bezpośrednio z Twojej witryny lub bloga. Możesz także zarządzać swoimi prowizjami za pośrednictwem platformy partnerskiej.
 • Łatwe linki partnerskie to wtyczka WordPress, której możesz używać do zarządzania każdym linkiem partnerskim w swojej witrynie. Możesz śledzić kliknięcia, dodawać krótkie linki i tworzyć kategorie linków z tej samej lokalizacji.

Bezproblemowe dodawanie linków partnerskich wymaga praktyki. Na początku zalecamy podejście minimalistyczne, dopóki nie zdobędziesz doświadczenia.


Kiedy zamierzasz generować dochody za pośrednictwem swojego bloga, musisz to robić tak autentycznie, jak to możliwe. Jeśli nie masz otwartych opinii na temat korzystania z produktu, ryzykujesz swoją autorytetem jako marketingowiec. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednich partnerów.

Czy masz pytania dotyczące wyboru idealnych partnerów dla swojego bloga WordPress? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map