Jak włamać się do nasyconej niszy blogowej

Jeśli dopiero zaczynasz blogować, możesz być przytłoczony liczbą udanych blogów, które są obecnie dostępne. Możesz nawet zastanawiać się, czy warto nurkować na tak konkurencyjnym rynku. Krótko mówiąc, możesz poczuć, że nisza, na której chcesz pisać blogi, jest już nasycona.


Jednak fakt, że nisza jest popularna, niekoniecznie oznacza, że ​​musisz jej unikać. W rzeczywistości możesz to postrzegać jako szansę. Nisza jest nasycona, ponieważ ludzie są zainteresowani tym, co masz do powiedzenia lub sprzedania. Po prostu potrzebujesz odpowiedniego podejścia, aby zwrócić ich uwagę.

W tym poście omówimy, jak wejść w nasyconą niszę i znaleźć nowe podejście na istniejącym rynku. Udzielimy również porad, jak poprawić rankingi wyszukiwania w dziedzinie, która oferuje wyjątkowo silną konkurencję. Zacznijmy!

Co to jest nasycona nisza?

Copyblogger

Copyblogger wyróżnia się w wysoce nasyconej niszy content marketingowej.

ZA nasycona nisza blogowa to taki, w którym istnieje ogromna konkurencja dla jednej widowni. Oczywiście, że tak trochę nieporozumienia nad tym, czy niszę można naprawdę nasycić. Bez względu na to, ile osób bloguje na ten temat, zawsze masz możliwość włamania się w teren.

Nasycona nisza niekoniecznie jest złą rzeczą. Dowodzi to, że masz gotową grupę odbiorców dla twoich treści i oznacza, że ​​masz większą społeczność, z którą możesz się łączyć w sieci, gdy zyskujesz przyczepność i autorytet. Z drugiej strony, trudniej jest wyróżnić się na tle konkurencji w tego rodzaju niszy. Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na wyróżnienie swojego bloga, nie zyskasz udziału w widowni.

Jeśli masz ochotę wejść w nasyconą niszę, istnieje kilka sposobów na zwiększenie szans na sukces. Rzućmy teraz okiem na niektóre z tych metod.

Wskazówki, jak skutecznie włamać się do nasyconej niszy blogowej

To, jak dobrze sobie poradzisz w nasyconej niszy, będzie zależeć od twojego podejścia i zdolności do podążania. Idealnym rozwiązaniem jest strategia, która zarówno wyróżnia się, jak i zapewnia wartość docelową. Te wskazówki powinny pomóc ci w obu aspektach.

1. Udoskonal swój temat i odbiorców docelowych

Penny Hoarder

W Internecie są tysiące blogów z poradami finansowymi, ale The Penny Hoarder wciąż ma miliony wyświetleń postów.

Jeśli wybrana nisza wydaje się nasycona, nadal możesz się wyróżniać, stosując unikalne podejście do swoich treści. Zamiast próbować objąć wszystko w swojej niszy, znajdź szczególny aspekt, który możesz wydobyć na pomysły. Możesz to zrobić, badając konkurencję, a następnie wykorzystując swój unikalny zestaw umiejętności i wiedzy specjalistycznej, aby znaleźć nowe spojrzenie na swoje treści.

The Penny Hoarder blog jest doskonałym przykładem znalezienia kreatywnego kąta w nasyconej niszy. Zamiast oferować tradycyjne porady inwestycyjne, zapewnia porady, jak uzyskać dobrobyt finansowy kilka centów na raz. Koncentruje się na grupie docelowej, na którą składają się głównie młodzi dorośli, którzy nie znają się na budżetowaniu, oszczędzaniu i inwestowaniu.

Jeśli nie znasz tego terminu, twoimi odbiorcami docelowymi są zamierzeni czytelnicy lub osoby, których oczekujesz, zyskają na wartości na blogu. Po określeniu konkretnego tematu lub pod-niszy możesz dopracować odbiorców odpowiednich do swoich treści. Po określeniu zarówno celu, jak i grupy docelowej, możesz zacząć przyciągać uwagę za pomocą narzędzi marketingowych, takich jak listy e-mail i media społecznościowe.

2. Znajdź problem w swojej niszy i zaoferuj rozwiązanie

Bez względu na to, jaką niszę wybierzesz, pojawią się pytania dotyczące tego tematu. Załóżmy na przykład, że masz bloga e-commerce, a jeden ze sprzedawanych przez Ciebie produktów zyskuje na popularności. Zaczynasz jednak zauważać, że na większy sklep detaliczny, taki jak Amazon, są skargi na ten sam produkt.

Blogowanie na temat skarg i problemów oraz oferowanie rozwiązania zapewni Ci przewagę. Osoby szukające rozwiązania tego problemu stwierdzą, że zapobiegawczo go rozwiązano. Będą czuć się pewniej przy zakupie, a Ty skorzystasz ze zwiększonej lojalności klientów.

Bycie na bieżąco z najnowszymi trendami w swojej niszy może pomóc Ci zidentyfikować problemy lub skargi i rozwiązać je wcześnie. Możesz nawet zdecydować się skoncentrować swojego bloga na rozwiązaniu określonego rodzaju problemu, co jest świetnym sposobem na znalezienie unikalnego punktu widzenia.

3. Zapewnij wartość dla swojej niszy i odbiorców

Backlinko

Briana Deana Backlinko.com dominuje niszę SEO.

Oferowanie rozwiązań i monitorowanie trendów w celu rozwiązywania problemów jest jednym ze sposobów zapewnienia wartości zarówno dla Twojej niszy, jak i odbiorców. Jednak Twoje treści również muszą się opłacać. Kiedy tworzysz treści, które są lepsze niż u konkurencji, naturalnie przyciągniesz większą publiczność.

Inną metodą znalezienia się w nasyconej niszy, przy jednoczesnym zwiększeniu wartości, jest wdrożenie strategii budowania linków. Polecamy technika wieżowca do budowania linków, który obejmuje trzy podstawowe kroki. Najpierw musisz znaleźć treści godne linku. Poszukaj artykułów i stron internetowych, które zajmują wysokie pozycje w wyszukiwarkach pod kątem określonych słów kluczowych, na które chcesz kierować reklamy, i do których często prowadzą linki

Następnie zrób coś jeszcze lepszego. Znajdź sposoby na ulepszenie oryginalnego fragmentu treści poprzez dokładniejsze aktualizowanie nieaktualnych informacji lub poprawę wyglądu. Na koniec dotrzyj do stron, które zawierają linki do oryginalnego utworu, i daj im znać, że masz bardziej wyczerpujący i zaktualizowany post na ten sam temat.

4. Popraw swoje SEO, aby Twój blog był konkurencyjny

SEO jest kluczem do rozwoju w swojej niszy. Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek pomaga w uzyskaniu wyższej pozycji w wynikach strony, umożliwiając odbiorcom znalezienie Cię wśród morza podobnych blogów.

Jeśli chodzi o wzmocnienie SEO, musisz skupić się na zabójczych treściach i solidnym planie tworzenia linków. Następnie zastosuj wspólne strategie SEO na swoich stronach, na przykład poprzez włączenie słów kluczowych i optymalizację linków.

Istnieje również wiele narzędzi SEO WordPress, które mogą pomóc Ci poprawić SEO. Jeśli nie masz jeszcze ulubionej opcji, zalecamy Yoast SEO. Oprócz tego, że jest wysoko oceniany i łatwy w użyciu, umożliwia poprawę wszystko aspekty SEO Twojego bloga. Yoast zapewnia także przydatny przewodnik po SEO WordPress, aby naprawdę prześcignąć rankingi.


Rozpoczęcie pracy w niszy blogowej, szczególnie nasyconej, może być zarówno zniechęcające, jak i ekscytujące. Dobrą wiadomością jest to, że wiesz, że publiczność jest gotowa i czeka na Ciebie, jeśli tylko znajdziesz właściwy sposób, aby się do niej przyłączyć. Odkrywanie i pełne zrozumienie nasyconej niszy może pomóc przyciągnąć uwagę i wyróżnić się z tłumu.

Czy masz pytanie, jak przebić się do konkurencyjnej lub nasyconej niszy? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me