Jak uzyskać więcej komentarzy na blogu WordPress

Współpraca z odbiorcami jest istotną częścią prowadzenia udanej witryny WordPress. Tworząc dobrze prosperującą społeczność online, zwiększysz ruch na swojej stronie, zapewnisz bezpieczeństwo powracającym odwiedzającym, a tym samym pomożesz w konwersji witryny na jej cele.


Zachęcanie ludzi do komentowania, odpowiadania i omawiania artykułów na blogu to skuteczny sposób wspierania interakcji w witrynie. Ale każdy, kto prowadzi blog, będzie wiedział, jak trudno jest początkowo rozpocząć rozmowę. Jak zdobyć więcej komentarzy na swoim blogu?

W tym artykule przyjrzymy się kilku podstawowym wskazówkom, jak zwiększyć liczbę komentarzy na blogu, od dodawania wezwań do działań do artykułów, odpowiadania na komentarze i angażowania się w kontrowersje. Następnie omówimy, jak zaktualizować system komentarzy, w tym włączyć gravatary, wdrażać powiadomienia e-mail dla komentujących i korzystać z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Na koniec zastanowimy się, w jaki sposób zapewnianie zachęt, takich jak konkursy, może zapewnić więcej komentarzy na blogu.

Ogólne wskazówki

Jak zwykle niektóre z najbardziej podstawowych i zdroworozsądkowych strategii mogą być najbardziej skuteczne. Rzućmy więc okiem na kilka ogólnych wskazówek, które powinieneś zastosować na swoim blogu …

Wybierz interesujące tematy do napisania

Może się to wydawać oczywiste, ale wybranie interesujących lub popularnych tematów do dyskusji, które podekscytują odbiorców, jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać więcej komentarzy na blogu.

Świetnym przykładem tego jest artykuł opublikowany w tym miesiącu na naszym blogu tutaj w WPExplorer. 8 Sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą WordPressa, kiedy to piszę, do tej pory otrzymałem 95 komentarzy, co stanowi dużą liczbę jak na wszystkie standardy. A temat, który jest tak podekscytowany, że można go komentować? Oczywiście pieniądze!

Weź udział w kontrowersjach

Wybierz kontrowersyjne tematy, o których chcesz pisać, lub zajmij kontrowersyjne stanowisko w tej sprawie. Jeśli twoja publiczność jest zszokowana, rozgniewana lub po prostu ma coś innego do przemyślenia niż zwykłe status quo, wtedy chętniej podzielą się swoimi przemyśleniami na twoim blogu.

Nie musisz stosować tego podejścia do każdego pisanego postu. Jednak kilka dobrze przemyślanych kontrowersyjnych artykułów powinno otrzymać komentarze, a także pomóc w zwiększeniu udziału w mediach społecznościowych.

Dodaj wezwanie do działania do każdego postu

Wezwanie do działania

Dodaj wezwanie do działania na dole każdego postu. Zadaj jedno kluczowe pytanie na temat artykułu, który właśnie przeczytali odwiedzający, aby skłonić ich do myślenia. Następnie poproś ich, aby podzielili się swoimi przemyśleniami poniżej, aby wiedzieli, czego od nich oczekują. Zachęcanie do mówienia o komentarzach i po prostu proszenie odwiedzających o komentarz.

Odpowiedz na komentarze

Odpowiadanie na komentarze

Jeśli chcesz utworzyć interaktywnego bloga, w którym użytkownicy będą odpowiadać na komentarze i dyskutować o opiniach, musisz dawać przykład. Odpowiedz na każdy komentarz, aby użytkownicy dowiedzieli się, że ich komentarze są cenne. Zadawaj pytania, aby pomóc w generowaniu rozmów między odbiorcami. Obecność i widoczność na blogu pomoże odbiorcom zaangażować się w Twoje treści i społeczność.

Uaktualnij sekcję komentarzy

Poprawienie funkcjonalności sekcji komentarzy i uczynienie jej bardziej przyjazną dla użytkownika powinno mieć pozytywny wpływ na liczbę komentarzy otrzymywanych na blogu. Rzućmy okiem na kilka sposobów na ulepszenie sekcji komentarzy …

Włączanie Gravatars w Twojej witrynie WordPress

Gravatar

Gravatar to globalnie uznany awatar, który jest graficzną reprezentacją użytkownika. Zwykle jest to zdjęcie, ale może to być rysunek lub logo. Wszystkie osoby mogą stworzyć własnego gravatara, które pojawią się automatycznie obok ich nazwisk, gdy będą robić rzeczy online, takie jak komentowanie postów na blogu. To daje ludziom tożsamość online i ułatwia ich rozpoznanie.

Gravatar Megan

Korzystanie z gravatarów na stronie WordPress jest ważne, ponieważ pomaga nadać twarz lub tożsamość osobom, które zostawiają komentarze. Wzmacnia to społeczność, którą próbujesz stworzyć, ponieważ pomaga swoim odbiorcom rozpoznawać się, a tym samym nawiązywać ze sobą kontakt.

Włączanie gravatarów na twojej stronie jest bardzo proste. W panelu WordPress po prostu przejdź do Ustawienia> Dyskusja.

Dyskusja

Przewiń stronę w dół do „Awatarów”. Teraz upewnij się, że przycisk „Pokaż awatar” jest zaznaczony. Aby pozwolić swoim odbiorcom naprawdę się poznać, powinieneś również wybrać „Gravatar Hovercards”.

Awatary

Następnie możesz wybrać odpowiednią ocenę dla gravatarów wyświetlanych na Twojej stronie oraz domyślną ikonę gravatar dla tych członków Twojej widowni, którzy nie skonfigurowali jeszcze własnego gravatara.

Nie zapomnij kliknąć „Zapisz zmiany” u dołu strony. Teraz, gdy pojawi się nowy komentarz na blogu, pojawi się gravatar danej osoby, pomagający innym czytelnikom odnosić się do komentatora.

Skonfiguruj powiadomienia e-mail dotyczące odpowiedzi na komentarze

Subskrybuj komentarze Przeładowano

Jeśli użytkownik skomentuje post na blogu, po opuszczeniu witryny często o tym zapomina. W idealnej sytuacji chcesz, aby ponownie sprawdzili swój komentarz i odpowiedzieli na wszelkie komentarze wygenerowane przez ich komentarz. Ustawiając powiadomienia e-mail na swoim blogu, odwiedzający mogą być informowani o wszelkich komentarzach do określonego postu lub o odpowiedziach na komentarz, który zostawili.

Subskrybuj komentarze Przeładowano to darmowa wtyczka WordPress, która umożliwia komentatorom rejestrację w celu otrzymywania powiadomień e-mail, gdy ktoś komentuje post lub odpowiada na jego komentarz. Po otrzymaniu wiadomości e-mail z komentarzami użytkownicy częściej wracają do wpisu i ponownie dołączają do dyskusji.

Jeśli chcesz zaktualizować funkcjonalność swojej sekcji komentarzy, jest to świetna wtyczka do zainstalowania. Nie tylko zachęci to powracających użytkowników i zwiększy liczbę komentarzy na blogu, ale także promuje dyskusje i pomoże użytkownikom bardziej zaangażować się w twoją społeczność.

Użyj zewnętrznego systemu komentarzy

Disqus

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych, żywych i przyjaznych dla użytkownika funkcji, niż pozwala na to domyślna sekcja komentarzy WordPress, powinieneś rozważyć skorzystanie z systemu komentarzy stron trzecich.

The Disqus Comment System zastępuje system komentarzy WordPress, przyjmując hosting i zarządzanie komentarzami. Disqus dostosowuje się do projektu witryny lub możesz dostosować ją do własnych upodobań, nadając sekcji komentarzy atrakcyjną przewagę. Funkcje obejmują dyskusje w czasie rzeczywistym, obsługę zdjęć i filmów w celu dodawania mediów do komentarzy, głosowania na komentarze i wiele innych. Odwiedzający mogą również zalogować się za pomocą Google lub wielu innych kanałów mediów społecznościowych.

Jak widać, Disqus zawiera szereg funkcji, które uaktualnią twoją sekcję komentarzy. Disqus sprawia, że ​​Twoi goście mogą łatwo komentować. Co ważniejsze, komentowanie jest zabawną i interesującą perspektywą, pomagając stworzyć zaangażowaną i aktywną społeczność.

Zapewnij zachęty

Zachęcanie do nakłaniania czytelników do pisania komentarzy do postów na blogu może być kolejnym imponującym sposobem na poprawę wyników.

Pozwól komentatorom zostawić linki

CommentLuv

Często ludzie, którzy to komentują, robią to, ponieważ chcą pozostawić link z powrotem do swojej witryny. Jednak fakt, że głównym powodem pozostawienia komentarza jest budowanie linków, nie oznacza, że ​​jego komentarz nie jest dla ciebie cenny ani pomocny.

Chociaż inni, którzy mają witryny w Twojej niszy, mogą być twoimi konkurentami, mogą również należeć do Twojej społeczności. Wnikliwe komentarze przez nich mogą generować dyskusje lub przyciągać własnych obserwujących do Twojej witryny. Dlatego zachęcanie ludzi do zamieszczania linków do własnej witryny może pomóc w zwiększeniu liczby komentarzy w dłuższej perspektywie.

CommentLuv to darmowa wtyczka WordPress, która nagradza czytelników, automatycznie umieszczając link do ich ostatniego postu na blogu na końcu komentarza. Zachęca to czytelników do pozostawienia komentarza na blogu, ponieważ mogą promować treść własnej witryny i uzyskać link do swojej witryny.

Uruchom konkurs na prezenty

Rafflecopter

Konkurs to świetny sposób na przyciągnięcie odwiedzających do Twojej witryny – wszyscy lubią gratis! Spróbuj skorzystać z konkursu gratisów, aby zachęcić więcej osób do komentowania na Twoim blogu. Po prostu zaoferuj swoim odbiorcom szansę uczestnictwa w konkursie, jeśli skomentują dany post na blogu.

Rafflecopter sprawia, że ​​niezwykle łatwo jest skonfigurować, zarządzać i prowadzić konkurs z nagrodami. Wystarczy założyć konto Rafflecopter, a następnie utworzyć konkurencję w kilku prostych krokach. Twój upominek można następnie dodać do witryny WordPress za pomocą kodu widżetu, nie jest wymagana żadna wtyczka. Rafflecopter jest darmowy, ale istnieją dostępne plany pro jeśli chcesz uaktualnić do usługi premium.

Jako nagrodę zaoferuj jeden ze swoich produktów lub usług, a jeśli nie jest to właściwe, możesz wybrać coś w rodzaju kuponu Amazon. Wybierz, aby uruchomić konkurs wokół artykułu, który zawiera ważne treści, które chcesz, aby użytkownicy odwiedzili. Na przykład skorzystaj z jednego z najpopularniejszych lub kontrowersyjnych artykułów. Lub artykuł promujący najdroższe produkty lub zawierający najlepiej opłacane linki partnerskie. Konkurs pomoże zwiększyć ruch do tego artykułu, a komentarze zachęcą ludzi do kontynuowania dyskusji na temat treści.

Zdobywanie kolejnych komentarzy na Twoim blogu

Zawsze upewnij się, że Twoje artykuły są wysokiej jakości, interesujące i regularnie publikowane. To pierwszy i najważniejszy krok w budowaniu społeczności wokół Twojej witryny. Jeśli zmagasz się z treściami na swoim blogu, rozważ zatrudnienie freelancera.

Po dobrze napisanym i konsekwentnie aktualizowanym blogu wypróbuj różne strategie wymienione w tym artykule, aby zobaczyć, co działa z twoimi odbiorcami.

Jakie strategie zastosujesz na swoim blogu, aby zwiększyć liczbę otrzymywanych komentarzy? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me