Jak uzyskać więcej akcji społecznościowych na swoich blogach

Jak uzyskać więcej akcji społecznościowych na swoich blogach

Więc założyłeś blog. Gratulacje! To dla ciebie bardzo ekscytujący czas. Stawiasz się tam. Dzielenie się swoimi przemyśleniami i marzeniami ze światem. Ale napisałeś kilka postów, włożyłeś w nie wiele przemyśleń, przeczytałeś je sobie 10 razy, a teraz zapewne zastanawiasz się: czy ktoś mnie słucha? I jak do cholery mogę uzyskać więcej akcji społecznościowych?


Pisanie treści to pierwszy krok, ale rozpowszechnianie ich to jeszcze większa bitwa. Tutaj omawiamy, jak uzyskać więcej udostępnień społecznościowych na swoich blogach, więc nie tylko krzyczysz w pustkę.

1. Post Post, angażująca treść

Jakość postu, angażująca treść, aby uzyskać więcej akcji społecznościowych

Możesz wymyślić wszystkie tytuły z kliknięciami, aby zachęcić czytelników do napisania Twojego artykułu, ale aby zachęcić czytelników do przekazania go, nic nie zastąpi dobrej jakości treści.

Staraj się publikować blogi, które zawierają wiele informacji i są cenne. Czy jesteś mamuskim blogerem, który niedawno odkrył hack dla rodziców, o którym nigdzie indziej nie czytałeś? Napisz o tym i szczegółowo.

Powinieneś również poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z najlepszymi praktykami SEO WordPress i stosowanie ich, zwłaszcza gdy dotyczą one SEO na stronie. Poszukaj słowa kluczowego lub słów, na które chcesz kierować w swoim artykule (Serpstat jest do tego świetnym narzędziem), używaj słów kluczowych w treści i dodawanych nagłówkach lub obrazkach oraz pisz przyciągający wzrok tytuł zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek i meta opis.

Ponadto artykuły o długim kształcie (zgodnie z Backlinko artykuły zajmujące najwyższe pozycje w rankingu to ponad 1800 słów) są świetne dla SEO i mogą pomóc Ci zdobyć miejsce jako Polecany fragment Google.

Świetny ranking wyszukiwania = większy ruch = więcej akcji społecznościowych. Jak widać, świetna treść z dobrym SEO jest pierwszym krokiem do uzyskania większej liczby akcji społecznościowych.

2. Użyj efektów wizualnych

Ludzie uwielbiają zdjęcia i inne ładne grafiki. Zbyt dużo tekstu naraz może być przytłaczające, a czytelnicy szybko stracą zainteresowanie. Spróbuj użyć zrzutów ekranu do zilustrowania zawartości lub pobierz kilka bezpłatnych obrazów w wysokiej rozdzielczości z witryny takiej jak Unsplash.

Korzystanie z elementów wizualnych z pewnością zachęci do częstszego udostępniania w serwisach społecznościowych, takich jak Pinterest i Flipboard, które są bardzo oparte na zdjęciach, ale odpowiednie zdjęcie jest ważne dla każdej sieci. Chcesz, aby Twój tweet lub +1 wyróżniały się w kanałach obserwujących.

Dobrym pomysłem jest stworzenie udostępnianego obrazu dla kanałów społecznościowych, na które chcesz kierować reklamy. Może to wymagać od Ciebie trochę wysiłku, aby stworzyć zasoby specyficzne dla sieci społecznościowych, aby lepiej promować swój artykuł, ale warto poświęcić czas. Oto kilka zalecanych rozmiarów obrazów dla popularnych sieci, aby dać ci wyobrażenie o czym wymiary obrazu powinieneś użyć, aby zachęcić więcej osób do udostępniania:

 • Facebook 1200 × 630
 • Google+ 1200 × 900 (około 4: 3)
 • Instagram 1080 × 1080
 • Pinterest co najmniej 600 × 600 (choć wiele blogów zaleca stosowanie proporcji 2: 3, upewnij się tylko, że Twoje zdjęcia mają szerokość co najmniej 600 pikseli)
 • Twitter 1024 × 512 (stosunek 2: 1)
 • Tumblr 1280 × 750

Spróbuj użyć szablonu

Pakiet szablonów Ultimate Social Media

Nie wiesz, od czego zacząć? Żaden problem. Jeśli przejrzałeś sekcję Szablony mediów społecznościowych Creative Market, masz do wyboru tysiące pakietów szablonów mediów społecznościowych i pakietów startowych.

Większość z nich zawiera stylowe szablony zdjęć z nakładkami, czcionkami i filtrami, więc wystarczy tylko edytować tekst i ewentualnie wyłączyć zdjęcie stockowe (lubimy Ultimate Social Media Template Pack firmy Poego, ponieważ jest kompleksowy i zaktualizowany na 2018 rok ). Oszczędza to mnóstwo czasu, ponieważ nie musisz myśleć o wymiarach obrazu lub układzie kreacji – szablon dba o to za Ciebie.

3. Użyj wtyczki udostępniania społecznościowego

Użyj wtyczki udostępniania społecznościowego, aby uzyskać więcej udziałów społecznościowych na swoim blogu

Nawet jeśli napiszesz najbardziej niesamowity, przezabawny post na blogu, nigdy nie stanie się on wirusowy, jeśli nie zapewnisz czytelnikom łatwego sposobu rozpowszechnienia go.

Najlepszym sposobem na zachęcenie do udostępniania jest wdrożenie przycisków mediów społecznościowych w widocznych miejscach na blogu. Na przykład AddThis Share Tools for WordPress udostępnia kilka opcji, które są niezwykle łatwe do zainstalowania i mogą pomóc Ci uzyskać więcej udostępnień społecznościowych na swoich postach.

Powyższa przykładowa strona zawiera zarówno „swobodne” menu udostępniania, które porusza się po stronie z użytkownikiem podczas przewijania, jak i opcję „w linii”, która pozostaje statyczna w wybranej przez Ciebie pozycji.

Ta wtyczka jest świetną opcją, ponieważ sprawdza wiele pól jednocześnie. Nie musisz wchodzić do każdej sieci społecznościowej i zastanawiać się, jak zainstalować każdy przycisk Facebook Like lub Twitter Tweet. AddThis obsługuje udostępnianie do ponad 200 usług, umożliwiając odwiedzającym udostępnianie w dowolnym miejscu w sieci, dlatego AddThis jest konsekwentnie rekomendowany przez blogerów jako jedna z najlepszych wtyczek mediów społecznościowych dla WordPress.

4. Udostępnij to sobie

Uzyskaj więcej akcji społecznościowych na swoim blogu, udostępniając własne treści

Nie unikaj odrobiny autopromocji. Po opublikowaniu postu następnym krokiem powinno być rozpowszechnienie go samodzielnie. Udostępnij go na wszystkich kanałach mediów społecznościowych!

Utwórz kreatywny i chwytliwy slogan, aby udostępnić go wraz z obrazem i link do swojego artykułu. Dobrym pomysłem jest dodawanie hashtagów, które pasują do twoich treści, ale są również powszechnie używane. Możesz nawet wskoczyć na cotygodniowe zaplanowane „czaty” wokół określonego hashtagu, aby dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Oto kilka wskazówek na temat ile hashtagów używać:

 • Na Facebooku celuj w brak lub tylko 1 hashtag
 • Google+ automatycznie doda hashtagi do twoich treści
 • Instagram dopuszcza do 30 hashtagów – ale zwykle najlepiej nie przekraczać 15
 • Pinterest dopuszcza do 20 hashtagów i chociaż na pewno możesz użyć wszystkich 20, pamiętaj, aby dodać przynajmniej kilka kluczowych hashtagów (chociaż im bardziej konkretne słowo, a nawet fraza, tym lepiej)
 • W przypadku Twittera użyj 2 hashtagów, aby zwiększyć wydajność swoich tweetów
 • Tumblr pozwala tylko na przeszukiwanie pierwszych 5 tagów, więc nie ma sensu dodawać kolejnych

Również sprawdzanie poprawności społecznej jest prawdziwą rzeczą, więc tutaj jest mała wskazówka: dane pokazują, że im większa liczba udostępnień w danym artykule, tym bardziej prawdopodobne, że inni go udostępnią. Upewnij się więc, że kiedy udostępniasz, rób to za pomocą narzędzi do udostępniania, które są zaimplementowane w Twojej witrynie.

5. Poproś czytelników o udostępnienie

Czasami, jeśli chcesz czegoś w życiu, po prostu musisz o to poprosić. Siła sugestii jest bardzo groźną taktyką i nie powinieneś się wstydzić jej używać.

Stosując nakładkę witryny, taką jak narzędzie wyskakujące lub baner, możesz utworzyć wezwanie do działania w celu udostępnienia swoich treści. Udowodniono, że nakładki witryny zwiększają liczbę konwersji.

Uzyskaj więcej akcji społecznościowych dzięki wtyczce Wyróżnij i udostępnij

Inną opcją jest zastosowanie podświetlenia tekstu, aby tweetować funkcję na swojej stronie. Jedną łatwą opcją jest bezpłatny Podświetl i udostępnij wtyczkę który obejmuje proste ustawienia sieci społecznościowych, opcję dodawania fragmentów treści i automatyczne korzystanie z krótkich linków.

Jeśli chcesz wypróbować inną strategię, możesz nawet zachęcić ludzi do wygrania czegoś, jeśli udostępnią Twój post na blogu. Skontaktuj się z firmą w swojej niszy, aby sponsorować, oferując produkt lub członkostwo w nagrodach. Następnie skorzystaj z usługi takiej jak Rafflecopter stworzyć konkurs – wraz z opcjami wejścia do społecznościowych zgłoszeń (takich jak „Obserwuj mnie na Twitterze” lub „Udostępnij to na Facebooku”).

Podsumowanie wskazówek, aby uzyskać więcej akcji społecznościowych

Zachęcanie do udostępniania w serwisie społecznościowym nie musi być skomplikowanym równaniem. Dużym elementem sukcesu jest po prostu ciągłe pojawienie się i konsekwencja w publikowaniu postów i promocji. Jeśli więc masz powolny start, nie poddawaj się! Obiecujemy, że z czasem otrzymasz więcej akcji społecznościowych i zobaczysz, że liczba ta zaczyna rosnąć.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map