Jak utworzyć witrynę WordPress dla małych firm

Czy podjąłeś decyzję o uruchomieniu witryny dla małych firm? Naprawdę ważne jest, aby dostrzec potrzebę silnej obecności w Internecie, a jednym z najlepszych sposobów na to jest strona internetowa WordPress dla małych firm. Dlaczego WordPress? Ponieważ WordPress jest idealny dla małych firm! Zapewni to Twojej firmie solidną bazę i dobrą okazję do pełnego ujawnienia swojego potencjału w Internecie. Dzięki WordPress łatwo budujesz swoją markę, reklamujesz swoją firmę online i ustalasz swoją tożsamość dzięki wysokiej jakości treściom oferowanym przez twoją stronę.


Twoja witryna powinna być łatwo dostępna dla rynku docelowego i odpowiadać jej preferencjom estetycznym. Powinien także opowiadać historię Twojej marki, różnić się od konkurentów i przedstawiać się potencjalnym klientom. Zaletą jest to, że dzięki wdrożonemu projektowi i treściom, które tworzysz, Twoja mała firma powinna być w stanie poinformować klientów, że jesteś godnym zaufania, wiarygodnym zasobem.

Jak teraz budujesz małą witrynę WordPress dla małych firm? Oto kilka kluczowych kroków i wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Konfiguracja witryny: od samego początku

Jeśli czujesz się przytłoczony początkowymi krokami zakładania własnej strony internetowej, po prostu czytaj dalej, a my Ci pomożemy. Pomyśl dobrze o wyglądzie swojej przyszłej witryny, jej funkcjach, tytule itd. Możesz wyposażyć swoją witrynę WordPress w małe firmy we wszystkie powyższe funkcje, mając oko na rynek docelowy dla Twojej firmy, wyszukiwarki i specyfikę Twojej marki.

Znajdź dobry hosting

Hosting WordPress

Podstawą każdej witryny jest dobry hosting. Ponieważ tworzysz małą witrynę WordPress dla małych firm, zalecamy pominięcie wspólnych lub podstawowych planów hostingu w chmurze i wybranie czegoś zarządzanego. W szczególności zalecamy zapoznanie się z mechanizmem Flywheel, Kinsta lub WP Engine (takiego właśnie używa WPExplorer). Wszystkie trzy firmy oferują najwyższej klasy, w pełni zarządzany hosting WordPress. Oznacza to, że dba o sprzęt, oprogramowanie, bezpieczeństwo i inne funkcje Twojego serwera, dzięki czemu możesz skupić się na budowaniu firmy.

Wybierz i zarejestruj nazwę domeny

Oprócz hostingu Twojej małej witryny WordPress potrzebna będzie także nazwa domeny. Ale nie wystarczy każda stara wymyślona nazwa. Nazwa domeny Twojej witryny powinna być markowa i niezapomniana. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nazwa domeny reprezentuje Twoją firmę i często stanowi pierwsze wrażenie na temat Twoich usług. Dlatego musi być odpowiedni dla Twojej marki i niezapomniany dla odwiedzających. Powinni to zapamiętać i ciągle wracać na twoją stronę.

Znakowanie Templatemonster

Przykład: Szablon potwora Branding

Oto krótka lista rzeczy, które należy rozważyć, aby wybrać właściwą nazwę domeny:

 1. Zachowaj zwięzłość. Nazwa domeny złożona z około trzech lub czterech słów przyciągnie uwagę ludzi i będzie łatwa do zapamiętania.
 2. Nie używaj łączników ani cyfr w nazwie swojej domeny. Chodzi o to, że ludzie często zapominają o dołączeniu łączników lub umieszczaniu ich w niewłaściwym miejscu podczas pisania lub udostępniania nazwy domeny. Jeśli chodzi o liczby, ludzie są czasami zdezorientowani, nie są pewni, czy liczba jest przeliterowana, czy powinna być podana w postaci liczbowej. Nie chcesz, aby ludzie wchodzili na niewłaściwą stronę z powodu umieszczania łączników lub cyfr w nazwie domeny Twojej firmy, prawda??
 3. Ułatw wymawianie, pisanie i pisownię. Upraszczając nazwę domeny, zwiększysz prawdopodobieństwo jej udostępnienia. Ludziom powinno się łatwo wypowiadać na głos, pisać lub przeliterować.
 4. Upewnij się, że nazwa domeny jest łatwa do zapamiętania i powiązana z Twoją marką. Społeczeństwo zlokalizuje cię w Internecie i udostępni za pomocą nazwy domeny. Dlatego musi być odpowiedni dla Twojej marki i doskonale ją reprezentować. I nie zapominaj, że relacja powinna być względnie łatwa po obejrzeniu lub usłyszeniu. Zakończ swoją markową nazwę domeny znanym rozszerzeniem. Rozszerzenie „.com” będzie prawdopodobnie najbardziej znane (75 procent istniejących nazw domen). Zastanów się nad tym, by skończyć z tym i ułatwić ludziom zapamiętywanie, nawet gdy czas mija.

GoDaddy 0,99 $ Nazwy domen

Zdobądź nową nazwę domeny od GoDaddy za mniej niż dolara (za pierwszy rok), kiedy skorzystasz z naszego linku! To świetny czas na zmianę marki lub założenie nowego bloga i zapisanie nowego niesamowitego adresu URL.

Uzyskaj domenę od GoDaddy

Logo firmy, podobnie jak nazwa domeny Twojej witryny, jest częścią tożsamości Twojej marki. Pomaga także ludziom cię zapamiętać. Czy chcesz mieć niesamowite logo na swojej stronie WordPress w małej firmie i wywrzeć trwałe wrażenie na użytkownikach? Co sprawia, że ​​świetne logo? Aspekty będą się różnić w zależności od branży i rodzaju prowadzonej działalności, jednak istnieją pewne wspólne elementy dla wszystkich logo, które chcą uzyskać status doskonałego logo.

Templatemonster: Logos

Przykład: Szablon Logo zakupów

Twoje logo powinno być powiązane z Twoją marką lub produktem

Nie zrozumcie źle – Twoje logo niekoniecznie musi przedstawiać oferowany produkt, ale musi w jakiś sposób odnosić się do tego, o co chodzi w Twojej marce. Możesz dołączyć element, który daje wskazówkę co do osobowości Twojej marki, wartości, sposobu działania firmy, tego, co oferujesz klientom itp..

Różnią się od konkurencji

Twoje logo powinno wyglądać inaczej, zarówno pod względem wzornictwa, jak i kolorystyki, od konkurentów. Jeśli twoje logo jest podobne do konkurencji, może to wprowadzić konsumentów w błąd i uniemożliwić im rozróżnienie tożsamości Twojej marki w ich umysłach.

Twoje logo powinno nadawać się do umieszczenia w Internecie

Twoje logo będzie wyświetlane na wiele sposobów, na wielu kanałach, zarówno cyfrowo, jak i drukowane. Musisz upewnić się, że Twoje logo wygląda absolutnie idealnie wszędzie, czy to na stronie głównej witryny, czy na wizytówce. Oznacza to używanie wysokiej jakości czcionek png, svg, a nawet czcionek.

Bez rozproszenia

Twoje logo powinno płynnie łączyć się z resztą estetyki witryny WordPress w małej firmie. Nie może odwracać uwagi użytkownika od jego treści i wyglądu. Zachowaj więc logo na tyle proste, aby działało na korzyść Twojej marki.

Uczyń swoją witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych

Responsywność nie jest czymś opcjonalnym ani fajnym w witrynie małej firmy. To tylko niezbędna funkcja. Czy wiesz, ilu użytkowników Internetu posiada smartfon?? 80 procent! Czy uważasz, że właściciele smartfonów chcą mieć dostęp do Twojej witryny z urządzeń mobilnych? Oczywiście, że chcą.

Musisz zadbać o wygodę miłośników gadżetów mobilnych i sprawić, by ich wrażenia na Twojej stronie były doskonałe. Twoja witryna WordPress dla małych firm powinna być odpowiednio sformatowana pod kątem ekranu i w pełni funkcjonalna. Zalecamy korzystanie Test dostosowany do urządzeń przenośnych w Google Search Console aby sprawdzić, czy Twoje strony internetowe są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi. Jeśli Twoja witryna nie spełnia oczekiwań użytkowników gadżetów mobilnych, straci ona wiarygodność i ludzie nie odwiedzą jej ponownie później.

Zoomin Portfolio fotografa Motyw WordPress

Możesz oczywiście wybrać responsywny szablon strony internetowej, taki jak pokazany powyżej motyw Zoomin. Możesz wypróbować wersję demo na różnych urządzeniach, które masz pod ręką, aby mieć pewność, że naprawdę reaguje. Lub jeśli masz już ulubiony motyw, skorzystaj z naszych wskazówek, aby uczynić WordPress przyjaznym dla urządzeń mobilnych.

Optymalizacja witryny: pierwsze kroki

Po podjęciu pierwszych kroków w celu stworzenia witryny WordPress dla małej firmy powinieneś poświęcić trochę czasu i ją zoptymalizować. Oto kilka kluczowych sposobów na ukształtowanie witryny dla czytelników.

Opracuj treść

Tworząc witrynę WordPress dla małych firm, od samego początku pamiętaj o SEO. Cała treść, a także działania marketingowe, powinny przyczynić się do pchnięcia witryny na szczyt rankingów wyszukiwarek, aby mogła być widoczna dla większej liczby osób online.

Wtyczka Yoast SEO

Potrzebujesz pomocy z SEO na miejscu? Yoast to jedna z najlepszych wtyczek, które można zainstalować, aby zoptymalizować zawartość witryny. Yoast SEO zawiera dodane opcje map witryn xml, optymalizacji tytułów stron, list kontrolnych SEO treści i innych.

Wartość oferty

Wszelkie treści opracowywane i publikowane w witrynie muszą rozwiązywać problemy użytkowników lub dawać im to, czego chcą lub potrzebują. Spraw, aby Twoja witryna była wiodącym zasobem w Twojej niszy dzięki odpowiednim, wiarygodnym informacjom. Nie bądź tylko jednym innym miejscem do znalezienia puchu lub tego samego materiału dostępnego gdzie indziej.

Wskazówka bonusowa: Możesz użyć sygnałów zaufania, takich jak referencje, linki społecznościowe, znaki zaufania, ssl i więcej, aby pokazać klientom i nowym użytkownikom, że mogą zaufać Twojej witrynie.

Wybierz jakość

Wiemy, że będzie to wydawać się oczywiste, ale treści zamieszczane w witrynie muszą być wysokiej jakości i wolne od niedokładności, literówek i złej gramatyki. Nie plagiatuj – poświęć trochę czasu, aby stworzyć własną treść od zera. Jeśli Twoja witryna zawiera błędy lub nietypowe treści, możesz stracić zaufanie odwiedzających, a także możliwość rankingu w wyszukiwarkach.

Skoncentruj się na słowach kluczowych i zwrotach

Posługiwać się właściwe słowa kluczowe i frazy w całej witrynie. Pomoże to zoptymalizować go dla wyszukiwarek i sprawi, że pojawi się na większej liczbie stron wyników wyszukiwania. Innymi słowy, odpowiednie słowa kluczowe zapewnią, że Twoja witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania docelowych odbiorców.

Obrazy w wysokiej rozdzielczości

Strona internetowa zawierająca tylko tekst jest trudna do wchłonięcia. Użytkownik szybko traci koncentrację. Nawet jeśli tekst jest napisany przez eksperta i zawiera przydatne informacje, rzadka osoba będzie go czytać, jeśli zostanie wyświetlony w jednym wielkim bloku. Podziel tekst za pomocą elementów wizualnych. To sprytna sztuczka, aby utrzymać uwagę czytelnika i wzbudzić jego zainteresowanie.

Elementy wizualne, takie jak infografiki, zdjęcia, wykresy, wykresy, filmy i gify, przyciągają znacznie więcej uwagi niż same słowa i zachowują je przez dłuższy czas. To nie wszystko, użycie atrakcyjnych elementów wizualnych w witrynie może pomóc w uzyskaniu większej liczby linków i udostępnień.

Wskazówka bonusowa: Poświęć czas na zoptymalizowanie obrazów dla WordPress, aby mieć pewność, że twoje strony szybko się ładują i są przyjazne dla SEO.

Mieć strategię marketingu treści

Co to jest content marketing? Tak jak Content Marketing Institute mówi, content marketing to strategiczne podejście marketingowe skoncentrowane na tworzeniu i dystrybucji cennych, odpowiednich i spójnych treści w celu przyciągnięcia i utrzymania jasno określonej grupy docelowej – i ostatecznie, w celu uzyskania zyskownych działań klienta.

Marketing online prowadzony za pośrednictwem blogów, filmów, postów w mediach społecznościowych, biuletynów e-mailowych itp. Pozwala promować Twoją markę za pomocą odpowiednich treści, tworzonych nawet bez wspominania o marce. Treści stworzone dla Twojej małej witryny WordPress można udostępniać nie tylko tam, ale także w celu przyciągnięcia bezpośredniego ruchu.

Cele strategii marketingu treści marki mogą różnić się od innych strategii. Niemniej jednak istnieją dwie rzeczy wspólne dla wszystkich strategii marketingu treści. Są ekspozycją marki i wzrost konwersji. Przyciągnij uwagę docelowych odbiorców, tworząc interesujące i użyteczne dla nich treści, a także śledź osoby, które wchodzą w interakcje z Twoimi treściami i daj im możliwość pozostania w kontakcie z Twoją marką.

Twórz treści, które same się sprzedają. Nie pisz zwyczajnych rzeczy, które można znaleźć wszędzie w Internecie. Problem polega na tym, że publikowanie treści, które nie przyczyniają się do ustalenia tożsamości marki w ludzkich umysłach i wygląda podobnie do tego, co zrobili już konkurenci. Jeśli zrobisz to dobrze, content marketing da ci szansę czerpania wielu korzyści:

 • Wzrost pozycji w wyszukiwarkach. Gdy użyjesz odpowiednich słów kluczowych i fraz w swoich kampaniach marketingowych wzbogaconych publikowaniem treści, które możesz udostępniać, Twoja witryna zacznie wykazywać zauważalny wzrost pozycji w wyszukiwarkach.
 • Zwiększenie ruchu. Oryginalne treści, które nie zawierają agresywnej promocji, przyciągają uwagę odbiorców i wzbudzają zainteresowanie. Po zwróceniu uwagi i wzbudzeniu zainteresowania docelowego zainteresowania (przy użyciu dobrych wezwań do działania) Twoja mała firma będzie w stanie zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej.
 • Rozwój Twojej marki na rynku docelowym. Kiedy tworzysz treści dostosowane do potrzeb odbiorców i związane z Twoją marką, tworzy to silną więź między tobą a twoją publicznością. Osoby, które zobaczą Twoje treści, będą mogły połączyć dwa końce razem i wielokrotnie sprawdzać Twoją witrynę.
 • Zdobywanie nowych klientów. Kiedy content marketing jest przeprowadzony prawidłowo, łatwiej jest dotrzeć do osób, do których inaczej byś nie dotarł. Może obejmować wiele kanałów online i być udostępniany docelowym odbiorcom, aby osiągnąć nowy potencjał.

Twórz linki do kierowania ruchem

Tworzenie linków jest niezbędnym elementem, co oznacza zarówno lepsze pozycjonowanie stron, jak i większy ruch kierowany do Twojej witryny. Co więcej, odpowiednie linki zbudowane na Twojej stronie z innych przyzwoitych zasobów, nadają Twojej wiarygodności i są postrzegane jako wiarygodne źródło informacji.

Czy powinniśmy powiedzieć, co to jest budowanie linków? Jest to proces uzyskiwania linków zwrotnych do Twojej witryny z innych witryn wysokiej jakości. Jak zdobyć te linki zwrotne? Możesz korzystać z postów gości, infografik, a nawet stron z często zadawanymi pytaniami, które prowadzą ludzi z powrotem do Twojej witryny, gdy klikną link zawierający takie treści..

Budowanie linków ma ogromne znaczenie dla stworzenia niezawodnej strony internetowej dla Twojej małej firmy, która zwiększy ruch z innych miejsc w sieci.

Dalszy rozwój tożsamości marki i obserwowanie

Wszystko, co publikujesz online, musi mówić spójnym głosem, przekazującym Twoją markę i osobowość. Każdy, kto wejdzie na Twoją małą witrynę WordPress, powinien być w stanie rozpoznać, o czym jest Twoja marka, i śledzić wszystkie wiadomości i działania. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrwalić Twoją tożsamość i zbudować następujące elementy w Internecie.

Uruchom bloga

Dzięki postom na blogu w Twojej witrynie Twoja mała firma może się rozwinąć jako ekspert w swojej dziedzinie i zapewnić swoim klientom cenne treści, które następnie mogą zapamiętać i udostępnić innym osobom online.

Prosta wtyczka skrzynki autora

Możesz także wykorzystać moc blogowania gości na swojej stronie. Osoba, którą zdecydujesz się wnieść na blog swojej witryny jako autor gościnny, powinna dobrze powiązać się z Twoją marką i jej wizerunkiem. Możesz także pozyskać nowych użytkowników witryny, którzy mogliby tam nie wylądować, obserwując online swojego gościa. Jeśli zdecydujesz się na posty gości na swoim blogu, rozważ dodanie Prosta skrzynka autora w celu dołączenia linków do strony autora i profili społecznościowych.

Połącz swoją witrynę z mediami społecznościowymi

W swojej witrynie umieść linki do wszystkich kont firmowych mediów społecznościowych. Zaprezentuj je w oczekiwanych miejscach, w miejscach, gdzie odwiedzający z łatwością znajdą Twoje ikony mediów społecznościowych. Na przykład możesz w widoczny sposób opublikować je na stronie głównej lub na klikalnej, wyraźnie oznaczonej karcie. Ci mali pomocnicy w mediach społecznościowych zapewnią trwałe obserwowanie Twojej marki za pośrednictwem dedykowanej społeczności.

AddThis Social Share Plugin

Jeśli Twój motyw nie zawiera już linków społecznościowych i wbudowanego udostępniania społecznościowego, rozważ taką wtyczkę AddThis Share Buttons. Wtyczka integruje szybkie udostępnianie linków do ponad 200 sieci społecznościowych i zawiera łatwe opcje stylizacji, aby dopasować przyciski do reszty witryny.

Zbieraj informacje o odwiedzających i zwiększ liczbę konwersji

Skorzystaj z każdej możliwości, aby zebrać dane kontaktowe. Nie trać szansy, gdy odwiedzający wejdą na Twoją stronę i dowiedzą się więcej o Twojej firmie, marce i usługach. Zachęcaj ich do dzielenia się danymi kontaktowymi za pośrednictwem doskonałej zawartości witryny, formularza subskrypcji biuletynu lub oferty pobrania bezpłatnego ebooka.

MailChimp dla WordPress

Zbieranie adresów e-mail odwiedzających za pomocą subskrypcji biuletynu jest sposobem na zwiększenie konwersji przez Twoją firmę. W zależności od usługi newslettera możesz użyć wtyczki podobnej do wtyczki MailChimp dla WordPress aby bezproblemowo zintegrować formularz rejestracji do newslettera na swojej stronie internetowej. Przekształć odwiedzających witrynę po raz pierwszy w lojalnych klientów, dostarczając im atrakcyjnych treści, a następnie utrzymując z nimi stały kontakt za pośrednictwem biuletynów do ich skrzynek e-mail.

Znajdź swoją niszę rynkową

Nie możesz sprzedawać swoich produktów / usług wszystkim. Ta zła strategia sprawi, że Twoja witryna będzie zbyt ogólna pod względem treści, aby naprawdę przyciągać i nawiązywać kontakty z każdym. Lepiej znajdź odpowiednią niszę dla swojej witryny i ciężko pracuj, aby zaspokoić jej potrzeby. Zawęź swoją uwagę, a Twoja witryna przyciągnie więcej osób z mniejszego kręgu segmentu rynku.

Mouseflow Heatmaping

Nie jesteś pewien swojego rynku docelowego? A może nie masz pewności, którzy czytelnicy w Twojej niszy klikają? Następnie przeprowadź badania rynku, aby się tego dowiedzieć. Wypróbuj usługę taką jak mapy termiczne Mouseflow, aby zobaczyć, co robią Twoi użytkownicy. Skończyłeś? Teraz przejdź do tworzenia treści, które interesują twoją grupę docelową, i użyj swoich map cieplnych, aby odpowiednio uporządkować swoje treści.

Śledź swoje postępy za pomocą narzędzi śledzących

Inwestowanie zasobów i tworzenie witryny WordPress dla małych firm nie ma sensu, jeśli nie wiesz, czy Twoje wysiłki są nagradzane, czy nie. Gdy tylko uruchomisz witrynę, zacznij śledzić jej wydajność.

Google Analytics dla WordPress

Na przykład możesz użyć kompleksowego narzędzia do śledzenia online, takiego jak Google Analytics, a następnie zintegrować je z pulpitem nawigacyjnym WordPress z darmowa wtyczka GADWP do zbierania danych o wydajności Twojej witryny. To narzędzie pokaże Ci, ile osób odwiedza każdą ze stron Twojej witryny, ile czasu tam spędzają, przez które inne kanały online uzyskują dostęp do Twojej witryny itp. Posiadanie tych informacji pozwala zobaczyć pełny obraz tego, co Ty robią dobrze i co wymaga poprawy w celu dalszego rozwoju.

Do Ciebie…

W tym artykule poruszono wiele kwestii, więc spójrzmy na niektóre kluczowe rzeczy na wynos.

 • Dobry hosting i fachowo przygotowany motyw WordPress specyficzny dla Twojej małej niszy witryny WordPress może zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy podczas uruchamiania pierwszej witryny.
 • Zbuduj swoją małą witrynę internetową WordPress w sposób, który zaowocuje rozwojem marki, lojalną obserwacją i ogólną widocznością w Internecie.
 • Twórz swoje treści, aby były unikalne, powiązane, interesujące i możliwe do udostępnienia docelowym odbiorcom.
 • W razie wątpliwości użyj wtyczki, aby dodać funkcje w celu dalszej optymalizacji witryny WordPress dla małych firm.

Czy ten przewodnik był dla Ciebie pomocny? A może masz pytania bez odpowiedzi na temat tworzenia witryny WordPress dla małych firm? Zostaw swoje myśli i wrażenia w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me