Ty, mój przyjaciel i ja, mamy szczęście żyć w czasach i czasach responsywnego projektowania stron internetowych. Nawet nie spoglądając z trudem, widać rozrastającą się – na rynku – liczbę aplikacji internetowych, które dostosowują się do wielkości naszych różnych urządzeń.


Ta sama aplikacja internetowa będzie wyglądać zupełnie inaczej na różnych ekranach, co utorowało drogę do nowych i dynamicznych sposobów docierania do klienta bez względu na jego urządzenie.

Dziś możesz zapewnić swoim użytkownikom doskonałą obsługę witryny WordPress, niezależnie od tego, czy oglądają ją na smartfonie, tablecie, phabletie, komputerze stacjonarnym lub innym urządzeniu, które jest do ich dyspozycji.

Jakiś czas temu przedsiębiorcy internetowi musieli walczyć o to, aby wycisnąć gigantyczne strony internetowe na małe ekrany urządzeń mobilnych. Problem został prawie rozwiązany, gdy ktoś przedstawił pomysł stworzenia oddzielnych wersji witryn na komputery.

Przez jakiś czas było w porządku, dopóki nie pojawiły się problemy. Po pierwsze, wyszukiwarki nie wiedziały, co zrobić ze zduplikowanymi treściami, a po drugie, webmasterzy niechętnie tworzyli dwie odrębne witryny i zarządzali nimi. Gdyby tego było mało, wersje mobilne nie były tak skuteczne jak ich odpowiedniki na komputery. To była zagadka.

Ale prawdziwe rozwiązanie pojawiło się w formie i nazwie responsive web design, czyli w skrócie RWD. Nie mogło przyjść w lepszym czasie. Przedsiębiorcy internetowi mogli wreszcie odetchnąć z ulgą, ponieważ RWD dostarczyło użytkownikom mobilnym ich chętne ręce.

Mimo tego, że zademonstrował to Cameron Adams, w 2004 roku, układ zależny od rozdzielczości, dopiero w maju 2010 roku Ethan Marcotte ukuł termin „Elastyczne projektowanie stron internetowych„. Wkrótce potem responsywne projektowanie stron internetowych zyskało na popularności.

Pomijając lekcję historii, dlaczego warto zawracać sobie głowę tworzeniem witryny mobilnej? O ile nie mieszkasz pod skałą, jest to dość oczywiste. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania Twojej witryny każdego dnia.

Perspektywy kupują produkty bezpośrednio ze swoich urządzeń mobilnych, a jeśli Twoja witryna nie wygląda dobrze i działa wyjątkowo dobrze na mniejszych ekranach, pozostawiasz dużo pieniędzy na stole.

Matt Cutts wspominał coś zaskakującego kilka miesięcy temu. Powiedział wyszukiwanie mobilne może przewyższać wyszukiwanie na komputerze przyjdzie 2015 r. i później. Następnie Google dodał do swoich wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych etykiety „przyjazne dla urządzeń mobilnych”, co oznacza, że ​​Twoi potencjalni klienci dowiedzą się, że Twoja witryna nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych na długo przed kliknięciem.

Oznacza to, że możesz pożegnać się z wysokimi współczynnikami konwersji z urządzeń mobilnych, jeśli masz sztywną witrynę internetową o stałej szerokości. Nikt nie pozostanie z powodu złego komfortu użytkowania, szczególnie jeśli twój konkurent ma witrynę, która wygląda świetnie i działa niesamowicie dobrze na urządzeniach mobilnych.

Dzięki temu jako podkładowi, jak stworzyć witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych za pomocą WordPress?

Tworzenie strony przyjaznej dla urządzeń mobilnych za pomocą WordPress

wordpress-to-mobile-app

WordPress, będący pomyślną platformą, sprawił, że tworzenie stron internetowych jest nie tylko łatwiejsze, ale także bardzo proste. W ciągu kilku minut możesz stworzyć piękną, w 100% responsywną stronę internetową, która zachwyci wszystkich użytkowników. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą mieli tak samo przyjemne wrażenia jak użytkownicy komputerów stacjonarnych, co może oznaczać tylko wspaniałe rzeczy dla Twojej firmy opartej na WordPress.

Puść na bok, możesz utworzyć witrynę WordPress dostosowaną do urządzeń mobilnych na dwa główne sposoby. Możesz:

  • Zbuduj / kup responsywny motyw WordPress
  • Użyj wtyczek mobilnych

Omówimy każdy z nich, a następnie wymienimy przykłady responsywnych motywów WordPress, a także wtyczek mobilnych wyświetlaczy, aby przejść o krok od drzwi.

Zbuduj / Kup responsywny motyw WordPress

Jest to najłatwiejszy i najbardziej elegancki sposób tworzenia witryny mobilnej za pomocą WordPress. Ponieważ rynek motywów WordPress pęka w szwach dzięki świetnie reagującym motywom, powinieneś znaleźć taki, który idealnie pasuje do twoich gustów i preferencji.

Chociaż niektórzy programiści nadal wydają motywy WordPress o stałej szerokości (lub sztywności), zdecydowana większość motywów wydanych po 2010 roku jest częściowo lub w pełni responsywna. Oczywiście chcesz korzystać z w pełni (100%) elastycznego motywu WordPress od samego początku lub przy projektowaniu witryny.

Zdecyduj wcześnie o potrzebnych funkcjach, a następnie upewnij się, że motyw dostosowuje się do różnych szerokości rzutni, nie przerywając tych funkcji. Istnieje szybki sposób ustalenia, czy motyw WordPress reaguje.

Przed zakupem wybranego motywu WordPress programiści zazwyczaj pozwalają przetestować go za pomocą wersji demonstracyjnej. Po załadowaniu wersji demonstracyjnej zmień rozmiar przeglądarki, klikając przycisk minimalizacji i przeciągając krawędzie, a następnie obserwuj zachowanie motywu.

Czy degraduje się płynnie, gdy zmniejszasz szerokość przeglądarki, czy też pasek przewijania pojawia się u dołu przeglądarki? Jeśli motyw obniży się płynnie, trafiłeś w dziesiątkę. Uruchom w drugą stronę, jeśli u dołu przeglądarki pojawi się pasek przewijania.

Profesjonalnie zaprojektowany responsywny motyw powinien kosztować mniej niż 70 dolarów na zaufanych stronach internetowych, takich jak Eleganckie Motywy (oferują roczne subskrypcje), Array i Themeforest. Możesz również tworzyć własne responsywne witryny WordPress za pomocą responsywnych ram motywów, takich jak Genesis, Podkreślenia, Teza i wiele więcej.

Bez wątpienia, jeśli masz odrobinę moolah do opryskania, zatrudnij programistę WordPress, aby stworzyć od podstaw niestandardowy responsywny motyw. Możesz nawet ustawić na stałe wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby uniknąć używania wtyczek, z których niektóre mogą nie reagować.

Ale jeśli zaczynasz lub masz ograniczony budżet, oto kilka przyjaznych dla budżetu motywów WordPress, które są tak samo responsywne, jak piękne.

Razem – responsywny, uniwersalny motyw WordPress typu przeciągnij i upuść

Całkowity motyw WordPress

Popularny element na Themeforest (z ponad 9 tys. Sprzedaży) w momencie pisania, przez elitarnego i renomowanego autora, motyw Total WordPress dodaje łatwości i zabawy z powrotem do projektowania stron internetowych. Jest to uniwersalny motyw, co oznacza, że ​​możesz zbudować dowolny projekt, który można sobie wyobrazić, i w 100% responsywny, aby wszystkie wspaniałe projekty pasowały do ​​wszystkich ekranów urządzeń.

Dzięki niesamowitemu wsparciu i wszystkim funkcjom, których zawsze chciałeś, w tym Visual Composer do obsługi tworzenia stron frontonu, motyw Total WordPress pozwala Ci zbudować przyjazną dla urządzeń mobilnych witrynę WordPress jak szef. Nie wierz mi na słowo, sam sprawdź piękne dema. A za jedyne 58 USD motyw Total WordPress jest przystępną opcją do ulepszenia witryny WordPress.

Divi – responsywny, uniwersalny motyw WordPress

Responsywny motyw WordPress Divi

Najpopularniejszy motyw od Elegant Themes, Divi jest klasą samą w sobie. Czy jest w pełni responsywny? Założę się, że tak. Co powiesz na uniwersalność? Chodź, proszę zadać kolejne pytanie. PLus jest częścią pakietu Elegant Themes, więc jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, masz do dyspozycji inne motywy.

I podobnie jak w przypadku naszego ulubionego motywu, motywu Total WordPress, możesz tworzyć nieograniczoną liczbę projektów za pomocą Divi bez dotykania linii kodu. Dzięki temu motywowi cofniesz 69 dolców, a 89 dol. To za wszystkie pliki Photoshop i wtyczki premium.

Ultra – elastyczny i responsywny motyw WordPress

Ultra elastyczny motyw WordPress

Ultra to najnowszy motyw Themify i jest świetny. Jest potężny i pięknie reaguje (och, i jest bezpłatny przez bardzo, bardzo ograniczony czas). Najbardziej elastyczny motyw Themify, Ultra ma świetne opcje układu i tworzenia stron.

Ponadto, jeśli ubiegasz się o członkostwo w klubie głównym, otrzymasz również wszystkie piękne motywy Themify i wszystkie ich niesamowite wtyczki premium – takie jak Themify Builder, pasek ogłoszeń, menu warunkowe i więcej!

Vertoh – Responsywne wydarzenia Motyw WordPress

Vertoh Responsive Events Motyw WordPress

Planujesz duże wydarzenie? A może WordCamp? Zamówienie Vertoh. Jest elegancki i skonstruowany tak, aby był piękny, a jednocześnie mocny tak, jak chcesz. Plus ze wszystkimi dodanymi funkcjami wydarzeń, takimi jak obsługa WooCommerce, widżet odliczania, integracja społecznościowa, głośniki, planowanie i więcej.

Opracowany przez SHOWthemes, Vertoh to najnowocześniejszy responsywny motyw WordPress, który będzie wyglądał niesamowicie dobrze na urządzeniach mobilnych. Już od 79 USD za zaawansowany motyw do zarządzania wydarzeniami Vertoh jest zdecydowanie zwycięzcą.

uDesign – responsywny motyw WordPress

udesign-responsive-wordpress-theme

Jest super szybki, wydajny, piękny i gotowy na urządzenia mobilne. Jest pełen funkcji potrzebnych do budowania stron internetowych WordPress ze swoich marzeń, w tym łaskawego Visual Composera, gotowego do SEO projektu, wsparcia WPML i WooCommerce.

Zasadniczo otrzymujesz jedyny w swoim rodzaju motyw WordPress, który pozwala budować witryny przystosowane do urządzeń mobilnych, nie przejmując się. Och, wspominałem, że otrzymujesz niesamowite wsparcie 24/7 i nieograniczoną liczbę aktualizacji? uDesign od lat jest najbardziej popularnym produktem za jedyne 58 USD.

Katalog – responsywny motyw WordPress

Katalog Responsywny motyw WordPress

Szukam Inspiracja dla następnej firmy opartej na WordPress? Cóż, po prostu mogłeś to znaleźć. Nie musisz szukać dalej niż Directory, czysty, profesjonalny i bogaty w funkcje ręcznie wykonany responsywny motyw Templatic.

Katalog jest przydatnym motywem WordPress odpowiednim dla każdej firmy, która chce udostępniać informacje o firmie, przeglądać ją lub jakikolwiek inny katalog (stąd nazwa). A dzięki wszystkim stworzonym przez Templatic premium motywom łatwo jest zacząć. Podobnie jak w przypadku wszystkich motywów tutaj, wsparcie i aktualizacje są uwzględnione, co oznacza, że ​​możesz w pełni wykorzystać motyw.

Sprzedawca – responsywny motyw WordPress

temat-responsive-wordpress-theme

Korzystając ze sklepu, możesz zbudować dowolną witrynę WordPress przystosowaną do urządzeń mobilnych. Od blogów, osobistych stron internetowych, portali korporacyjnych, portfeli, a nawet sklepów internetowych, detalista jest dostarczany w pakiecie z odpowiednimi funkcjami do obsługi wszystkiego, co rzucisz na niego.

Jest w 100% responsywny, zawiera dodatki premium i niezawodną obsługę klienta, a także instruktażowe filmy wideo, dzięki którym możesz szybko rozpocząć pracę. Detalista ma ocenę kupujących 4,64 / 5,00 i kosztuje 58 USD.

Że istnieje krótka lista niektórych responsywnych motywów WordPress dostępnych w Internecie. W jakikolwiek sposób, a jeśli potrzebujesz więcej opcji, odwiedź Themeforest i wyszukaj „responsywne motywy WordPress”, a otrzymasz więcej możliwości niż kiedykolwiek będziesz potrzebować.

Ponadto możesz sprawdzić nasze najlepsze motywy WordPress lub bezpłatne motywy WordPress, aby uzyskać świetne responsywne motywy WordPress. A jeśli twój budżet jest napięty, sprawdź darmowe responsywne motywy WordPress na WordPress.org.

Iść dalej…

Tworzenie witryny WordPress przystosowanej do urządzeń mobilnych za pomocą wtyczek mobilnych

Jeśli preferowany motyw WordPress nie reaguje lub nie chcesz rezygnować z obecnego motywu o stałej szerokości z własnych powodów, możesz skorzystać z wtyczek WordPress wyświetlających się na urządzeniach mobilnych, aby zapewnić mobilne wrażenia użytkownicy.

Proces jest zwykle prosty; po prostu zainstaluj wtyczkę, skonfiguruj kilka opcji i Twoja praca zostanie wykonana. Większość tych wtyczek ma funkcję wyzwalacza, która instruuje wtyczkę, aby wyświetlała motyw mobilny użytkownikom mobilnym. Motyw mobilny nie jest uruchamiany dla użytkowników komputerów stacjonarnych.

Następujące wtyczki mobilne pomogą Ci łatwo i szybko utworzyć witrynę WordPress na urządzenia mobilne:

WPtouch Mobile Darmowa wtyczka WordPress

wptouch-mobile-plugin-for-wordpress

Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza wtyczka mobilna do WordPress, która ma ponad 400 000 aktywnych instalacji. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz użyć WPtouch, aby włączyć „… prosty i elegancki motyw mobilny dla mobilnych użytkowników witryny WordPress”.

WPtouch jest wyposażony w intuicyjny panel administracyjny, który umożliwia dostosowanie wyglądu witryny na urządzenia mobilne. Proces jest dość prosty i nigdy nie dotkniesz ani jednego wiersza kodu.

Użytkownicy mogą wybierać między wersją mobilną i komputerową za pomocą jednego kliknięcia. Deweloperzy, między innymi BraveNewCode, Inc. i Dave Storey, udostępniają również wersję pro, która zawiera ulepszone motywy i funkcje. Wtyczka ma ponadprzeciętną ocenę 3,7 / 5,0.

WP Mobile Detector Darmowa wtyczka WordPress

wp-mobile-detektor-plugin-for-wordpress

Czy chcesz w prosty sposób zmobilizować swoją witrynę WordPress? Jeśli to brzmi tak, WP Mobile Detector jest Twoją odpowiedzią. Dzięki pomysłowości, która została wykorzystana przy tworzeniu tej wtyczki, WP Mobile Dectector może automatycznie załadować kompatybilny motyw mobilny, jeśli wykryje, że użytkownik jest na smartfonie lub typowym telefonie komórkowym.

Funkcje specjalne obejmują wykrywanie ponad 5000 urządzeń mobilnych, zmianę rozmiaru obrazu, statystyki mobilne i automatycznie formatowane treści. Ponadto, wtyczka jest łatwa w instalacji, dostosowaniu i użyciu. Jest wyposażony w siedem motywów mobilnych i możesz stworzyć własny motyw niestandardowy za pomocą interaktywnego edytora motywów mobilnych. Możesz nawet przesłać własne logo i dodać reklamy mobilne!

Opcje są praktycznie nieograniczone dzięki WP Mobile Detector. Wtyczka ma ocenę 3,7 / 5,0 i jest wyposażona w wersję pro, która oferuje ulepszone możliwości.

WordPress Mobile Pack Darmowa wtyczka WordPress

wordpress-mobile-pack-pack-plugin-for-wordpress

WordPress Mobile Pack wykracza poza czas reakcji, dając Ci szansę na ściśnięcie całej witryny WordPress w wieloplatformową aplikację mobilną.

Wtyczka jest obsługiwana w Windows Phone 8, iPhone’ach, telefonach z Androidem i Firefox OS. Co więcej, jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi przeglądarkami. Za pomocą łatwego w obsłudze pulpitu możesz dostosować wygląd aplikacji, organizować posty, strony i komentarze w kategoriach, a także śledzić użycie urządzeń mobilnych za pomocą Google Analytics.

Inne funkcje obejmują między innymi obsługę phabletów i tabletów, nieograniczone źródła treści, nieograniczoną liczbę aplikacji, tryb offline, monetyzację i tryb pełnoekranowy. Jak na razie WordPress Mobile Pack jest niezwykle responsywny.

Ostatnie słowo…

Do tego momentu za pomocą WordPressa powinno być możliwe utworzenie najwyższej witryny dla urządzeń mobilnych. Najlepszą i zalecaną opcją jest oczywiście użycie responsywnego motywu WordPress od samego początku. Jeśli nie jest to dla ciebie wybór, zawsze możesz liczyć na wtyczki mobilne.

Każdego dnia skorzystam z responsywnego motywu WordPress. A ty? Poza tym, jakich wskazówek używasz, aby przygotować witrynę WordPress na urządzenia mobilne? Podziel się z nami!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me