WordPress tak obniżył pasek wprowadzania do publikowania w Internecie, że możesz stworzyć dowolną stronę internetową w czasie, który zajmuje spacer z psem po całym bloku. Nie kochasz szczeniaka? Cóż, możesz stworzyć dowolną stronę WordPress, w tym sieć społecznościową, w czasie potrzebnym na zrobienie kawy w Starbucks.


W każdym razie zakładamy, że masz już biznesplan, ponieważ przyda ci się, jak widzieliśmy, jak zbudować niezależny biznes za pomocą WordPress. Poza tym do skonfigurowania sieci społecznościowej potrzebujesz kilku innych rzeczy.

Co będziesz potrzebował

  • WordPress oczywiście – instalowany lokalnie lub na twoim serwerze internetowym
  • Wtyczka sieci społecznościowej – Wymienimy najlepsze dostępne wtyczki sieci społecznościowej WordPress; po prostu wybierz ten, który łaskocze twoje fantazje
  • Motyw WordPress w sieci społecznościowej – Chociaż możesz użyć dowolnego motywu WordPress, zalecamy skorzystanie z motywu sieci społecznościowej, który ułatwi Ci pracę

Gotowy? W porządku kolego, zaczynamy.

WordPress

Zawsze chodzi nam o WordPress, a dziś zastanawiamy się, jak możemy zgiąć platformę, aby stworzyć, uruchomić i zarządzać jedyną w swoim rodzaju siecią społecznościową, z której będziesz dumny.

Najpierw pierwsze. Aby skorzystać z tego przewodnika, musisz mieć przynajmniej jedną instancję WordPress działającą lokalnie lub online. Właśnie zainstalowałem świeża kopia WordPress w subdomenie, ponieważ mój host internetowy, Bluehost, obsługuje szybkie instalacje WordPress za pośrednictwem Mojo Marketplace.

Na bok: Jeśli się zastanawiasz, nadal jestem z Bluehost, nawet po tym, jak zostałem zhakowany, ponieważ zaoferowali mi kupienie ciasta i poświęcili czas na przeprosiny za tandetne wsparcie. Co? Nie jestem osobą, która ma pretensje i chciałbym zobaczyć, jak odmawiasz darmowego ciasta. Cóż, wszyscy zasługują na drugą szansę, prawda?

Po uruchomieniu instalacji dodajmy funkcje sieci społecznościowych, ponieważ – choć jest tak potężny, jak WordPress – nie zawiera wymaganych funkcji, które są nam potrzebne do prowadzenia pełnoprawnej sieci społecznościowej. Nie obawiaj się jednak, użyjemy tylko następujących wtyczek sieci społecznościowych.

Wtyczki sieci społecznościowej WordPress

Ta sekcja pomoże Ci wybrać idealną wtyczkę sieci społecznościowej dla Twojej witryny. Zacznijmy od popularnego…

BuddyPress

buddypress-plugin-wordpress

W skrócie, wtyczka BuddyPress „… pomaga prowadzić dowolną sieć społecznościową na WordPressie, z profilami członków, strumieniami aktywności, grupami użytkowników, wiadomościami i nie tylko”. Jest w 100% darmowy, więc tak, przygotuj się na dobrą zabawę bez wydawania monety.

Dzięki ponad 100 000 aktywnych instalacji i świetnej ocenie użytkowników 4,0 / 5,0, BuddyPress jest dość silnym narzędziem sieci społecznościowych, którego potrzebujesz. Wtyczka jest łatwa do zintegrowania, ale jeśli kiedykolwiek utkniesz, zachęcamy do skorzystania z ogromnej społeczności BuddyPress, która jest gotowa cię wspierać.

To naprawdę „sieć społecznościowa w pudełku”, ta wtyczka ze wszystkimi funkcjami potrzebnymi do utworzenia określonego typu sieci. A jeśli to nie wystarczy, masz do dyspozycji szeroką gamę rozszerzeń, aby zmienić sieć społecznościową w dowolny sposób.

Jeśli wolisz mniej uczęszczaną drogę, możesz zbudować sieć społecznościową WordPress w taki sposób, w jaki ją sobie wyobrażasz, dzięki BuddyPress Theme Development eBook dostępny przez BuddyPress.org.

Instalowanie BuddyPress

Konfiguracja BuddyPress to bułka z masłem. Konfigurowanie opcji i dostosowywanie sieci społecznościowej jest równie łatwe. Prawdziwym wyzwaniem jest zainteresowanie ludzi Twoją siecią, ale nie martw się, jak zwiększyć ruch w Twojej witrynie, powinien ci pomóc.

Poza tym zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki -> Dodaj nowe. Na następnym ekranie wyszukaj „BuddyPress” za pomocą pola wyszukiwania i naciśnij Zainstaluj teraz przycisk. Następnie po prostu aktywuj BuddyPress po zainstalowaniu.

Drobne konfiguracje BuddyPress

Nawigować do Ustawienia -> Permalinki i ustaw opcję na Nazwa postu. Nawigować do Ustawienia -> BuddyPress skonfigurować opcje według własnego uznania. Dodatkowo możesz aktywować wszystkie potrzebne moduły na tej stronie. Nawigować do Wygląd -> Menu  tworzyć menu. Aby wzbogacić swoją sieć, możesz uzyskać dostęp do większej liczby widżetów BuddyPress, przechodząc do Wygląd -> Widżety. 

Od tego momentu powinieneś być w stanie zbudować swoją sieć społecznościową bez problemu. Każda potrzebna funkcja jest dostępna w formie wtyczki, dodatku lub rozszerzenia, więc nie wahaj się sprawdzać online, kiedy utkniesz lub potrzebujesz. Rozpocznij wyszukiwanie w Repozytorium wtyczek BuddyPress i fora.

HaloSocial

wordpress-halosocial-plugin

To całkiem interesująca wtyczka sieci społecznościowych dla WordPress. HaloSocial to nie tylko kwestia piękna, ale także wystarczający dowód, że miłośnicy WordPress są gotowi dołożyć wszelkich starań, aby rozciągnąć platformę poza granice wyobraźni. Co mogę powiedzieć? HaloSocial jest po prostu własną klasą, w którą trzeba wierzyć.

Od niesamowitych domowych terminów, profili, członków, wydarzeń, grup, kategorii stron i ogłoszeń drobnych wśród innych funkcji, HaloSocial zapewnia moc potrzebną do zbudowania sieci społecznościowej z marzeń. I podobnie jak Facebook, po najechaniu myszką na zdjęcie profilowe pojawia się karta aktywacji z podstawowymi informacjami użytkownika:

how-to-create-a-social-network-with-wordpress-halosocial-popup

Zobacz kartę aktywowaną Kate?

Istnieje świetne forum pomocy technicznej, które pomoże Ci, gdy utkniesz. Poza tym HaloSocial oferuje trzy pakiety cenowe: bezpłatny pakiet startowy z podstawowymi funkcjami, pakiet profesjonalny 99 USD z dodatkowymi funkcjami oraz pakiet agencyjny 149 USD z pełnym zakresem funkcji. Bądź mądry i wybierz pakiet, który najlepiej odpowiada Twojej firmie.

Peepso

wordpress-peepso-plugin

Następnie mamy Peepso, najnowocześniejszą i nowoczesną wtyczkę sieci społecznościowych, którą twórcy wydali, aby konkurować z BuddyPress. Po prawej stronie nietoperza Peepso ma czysty i nowoczesny design, który wyróżnia się nawet bez użycia specjalistycznego motywu.

Po zainstalowaniu tej wtyczki sieci społecznościowej dodaje ona nowy element menu „Peepso” do menu administratora WordPress. To dzięki tej nowej pozycji menu konfigurujesz swoją sieć społecznościową, nie tracąc potu.

Domyślnie Peepso tworzy sześć stron: Strona główna, Aktywność, Członkowie, Profil użytkownika, Odzyskaj hasło i Rejestracja strony. Ponadto Peepso ma intuicyjny pulpit nawigacyjny i kilka słodkich funkcji, dzięki którym wtyczka jest warta sprawdzenia.

Peepso jest lekki, ma ocenę 4,4 / 5o, a dzięki wszystkim dostępnym funkcjom możesz zbudować sieć społecznościową bezpośrednio w witrynie WordPress w ciągu kilku sekund. Firma oferuje plan premium z większą liczbą funkcji, więc nie ograniczaj się nieco ograniczonymi funkcjami w wersji darmowej.

WP Symposium Pro Social Network Plugin

wp-symposium-pro-plugin

Last but not least, mamy wtyczkę WP Symposium Pro Social Network, która ma fajną ocenę 4,4 / 5,0. Według strony WordPress.org WP Symposium to „… najlepsza wtyczka sieci społecznościowej dla WordPress”. Jak to prawda?

Funkcje obejmują ściany aktywności, profile, powiadomienia e-mailowe, fora, skróty, mapy, połączenia znajomych, czat, zabezpieczenia profilu, załączniki zdjęć / filmów, galerie i pasek powiadomień, aby lista była krótka. Wtyczka jest dostarczana z obszerną dokumentacją i filmami, które pomogą Ci łatwo i szybko skonfigurować. Naprawdę nie potrzebujesz dokumentów, ponieważ WP Symposium jest łatwe w instalacji, konfiguracji i obsłudze.

Po instalacji, po prostu przejdź do WPS Pro -> Konfiguracja w menu administratora WordPress, aby skonfigurować sieć społecznościową. Ponadto ta wtyczka sieci społecznościowej jest kompatybilna z większością motywów i wtyczek WordPress, jest łatwa do dostosowania i obsługuje wiele języków.

Mój wybór: Z czterech wtyczek opisanych powyżej wybrałbym BuddyPress lub Peepso, chociaż ten ostatni wymaga inwestycji finansowych, aby odblokować niektóre funkcje. Z drugiej strony BuddyPress oferuje wiele darmowych wtyczek, co jest świetnym plusem. Moje trzecie i czwarte miejsce to WP Symposium i HaloSocial w tej kolejności. Istnieje inna wtyczka, znana jako WP Mingle, ale autorzy nie aktualizowali go od ponad dwóch lat, więc bym tego nie dotknął.

Teraz, gdy mamy wtyczki, których potrzebujemy do zasilania naszej sieci społecznościowej, zobaczmy kilka motywów WordPress stworzonych specjalnie dla sieci społecznościowych. Fajne? OK, zróbmy to.

Mingle – uniwersalny motyw WordPress

How-to-a-social-network-using-wordpress-mingle-theme

Jeśli tworzysz swoją sieć społecznościową za pomocą BuddyPress, musisz mieć Mingle u boku ze względu na jego funkcje i ogromną wartość estetyczną. Dostarczone przez Parallelusa, elitarnego autora, Mingle jest specjalnie stworzony dla platformy BuddyPress oprócz wysyłki z długą listą niesamowitych funkcji.

Dostajesz wszystko od niewiarygodnie elastycznego narzędzia do tworzenia układów metodą przeciągnij i upuść, narzędzia do tworzenia formularzy kontaktowych, generatora paska bocznego, czystego HTML5 + CSS3, kodu przyjaznego SEO, blogów, portfolio, pokazów slajdów i skrótów. Mingle ma ponad 5 tysięcy zadowolonych klientów, ocena kupujących 4,31 / 5,00 i kosztuje zaledwie 64 dolary. To jest warte każdego grosza.

Powitanie Responsywny motyw WordPress + BuddyPress

how-to-create-a-social-network-using-wordpress-salutation-theme

Po sprawdzeniu „Powitania” możemy śmiało stwierdzić, że Parallelus ma dobre wyczucie stylu, jeśli chodzi o motywy WordPress w sieciach społecznościowych. Na początek powitanie jest w 100% responsywne, co oznacza, że ​​Twoja sieć społecznościowa będzie wyglądać świetnie i działać dobrze na różnych urządzeniach, pomimo wielkości ekranu.

Dodatkowo, Salutation ma fajne funkcje, takie jak Slider Revolution, menedżer układu przeciągania i upuszczania, nieograniczone możliwości wyboru kolorów, pełna obsługa lokalizacji, wyskakujący formularz logowania, łatwo dostosowywalny, blogi, widżety, intuicyjny obszar administracyjny, generator paska bocznego, portfele, wszystkie funkcje BuddyPress i skróty między innymi.

Powitanie jest kompatybilne z BuddyPress 1.5 i nowszymi, WordPress 4.3+ i większymi przeglądarkami. Ma ocenę kupujących 4,50 / 5,00 i sprzedaje za 64 dolary. Wypróbuj wersję demo, aby poczuć to piękno.

Woffice – Intranet / Extranet WordPress Theme

how-to-create-a-social-network-using-wordpress-woffice-theme

Niewielu autorów motywów robi to dobrze, gdy postanawia tworzyć niszowe motywy WordPress. Ale nie 2Fwebd, elitarny autor Woffice, społecznościowego motywu WordPress nie z tego świata.

W tym temacie dzieje się tak wiele wspaniałych rzeczy, że od razu się zakochasz. Z jego uniwersalnych możliwości, szerokiego zakresu funkcji, wysokich standardów kodowania, regularnych aktualizacji i wspaniałego wsparcia, aby wymienić tylko kilka. Za pomocą Woffice można tworzyć sieci społecznościowe, intranety, ekstranety lub społeczności dla szkół, miejsca pracy, firm i agencji rządowych..

Funkcje obejmują pełną sieć BuddyPress, Wiki, menedżera plików, ikony Font Awesome, czat i wiadomości, fora, czcionki Google, responsive design, zawartość demo, dokumentację, samouczki wideo, kalendarz, skróty, bbPress, wsparcie WMPL, integracja Trello, bułka tarta, czysty kod, nieograniczone paski boczne, niestandardowe widżety, niestandardowa strona logowania i e-commerce między innymi.

Woffice ma imponującą ocenę kupujących 4,88 / 5,00 i kosztuje tylko 64 dolary. Ten motyw jest zgodny z najnowszą wersją WordPress i wszystkimi nowoczesnymi przeglądarkami.

Serpent – Responsive Theme Social Network

How-to-a-social-network-using-wordpress-serpent-theme

Co za nazwa motywu! Czy jest tak elegancki, elastyczny i zwinny jak gad, od którego pochodzi jego nazwa? Dzięki większej liczbie funkcji, niż prawdopodobnie będziesz potrzebować, Serpent to jedyny w swoim rodzaju motyw WordPress zaprojektowany z myślą o przeniesieniu Twojej witryny na wyższy poziom. Jest to rodzaj motywu, który chcesz mieć od samego początku; po prostu nie możesz się pomylić z tym dzieckiem.

Jakich funkcji możesz się spodziewać? Cosmothemes – elitarny autor Serpent – prezentuje funkcje takie jak responsywny układ, przycisk w postach w stylu Facebooka, logowanie i rejestracja lightbox, nawigacja za pomocą klawiatury, przesyłanie postów front-end, profile użytkowników, pomocniki podpowiedzi, komentarze na Facebooku, pokazy slajdów, serwisy społecznościowe ikony multimediów, potężny obszar administracyjny, paski boczne, widżety i rozwijane menu.

Serpent ma ocenę kupujących 4,43 / 5,00, a za jedyne 49 dolców, możesz sprawić, że to piękno będzie działać dla ciebie w dzień iw nocy. Cena obejmuje również przyszłe aktualizacje i 6-miesięczne wsparcie.

UnitedCommunity – motyw BuddyPress

how-to-create-a-social-network-using-wordpress-united-community-theme

Kolor, ciepło i energia to sposób na UnitedCommunity, bogaty w funkcje motyw społecznościowy WordPress autorstwa Diabolique, szanowanego elity. Opublikowana po raz pierwszy 2 września 2015 r. UnitedCommunity jest stosunkowo nowym tematem (w chwili pisania), który zawiera całkiem sporo.

Do godnych uwagi funkcji należą: przyciągający wzrok, unikalny i responsywny design, ponad 40 stron wewnętrznych, czat na żywo, strona główna gotowa na widżety, łatwa instalacja i konfiguracja, kompatybilny z WooCommerce, niestandardowe widżety, powiadomienia wyskakujące, obsługa WPML, czcionki Google, rozwijane menu , Formularz kontaktowy 7 i blog jQuery Masonry. Możesz dostać UnitedCommunity za jedyne 64 dolary.

Klein – Nitty Gritty Community Theme

How-to-a-social-network-using-wordpress-klein-theme

Jeśli szukasz idealnego motywu WordPress do swojej sieci społecznościowej, nie szukaj dalej; Klein ma zakryte plecy. Daj swoim użytkownikom najlepsze możliwości korzystania z sieci społecznościowych dzięki szerokiej gamie funkcji, które obiecują jedną i jedyną rzecz; świetne wrażenia użytkownika.

Użytkownicy mogą wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości, udostępniać wydarzenia, dodawać połączenia, omawiać pomysły na forach i tworzyć piękne profile użytkowników. Możesz skorzystać z możliwości WooCommerce firmy Klein, aby sprzedawać produkty członkom Twojej sieci. Oprócz platformy e-commerce Klein obsługuje WordPress 4.4, bbPress i BuddyPress, dając ci moc, której pragniesz, aby przekształcić swoją witrynę WordPress w szanowaną sieć społecznościową.

Inne funkcje obejmują Visual Composer Page Builder, niestandardowe kolory, Revolution Slider, gotowy do WPML, responsywny projekt, intuicyjny panel administracyjny, kod zgodny z SEO, 6 różnych nagłówków + układy, logowanie do mediów społecznościowych, ponad 1000 ikon czcionek i powiadomienia wspomnieć o kilku. Klein autorstwa dunhakdisa, elitarnego autora, ma ocenę kupujących 4,55 / 5,00 i kosztuje tylko 59 dolców.

Inne uwagi

Tworzenie silnej sieci społecznościowej za pomocą WordPress nie polega wyłącznie na wybraniu wtyczki i motywu. Musisz pamiętać o hostingu WordPress i promocji witryny. Mimo wszystko, zachęcamy do wspólnej zabawy z wtyczkami, które właśnie udostępniliśmy, aby dowiedzieć się, jak działa każdy z nich, ale potem zadowalaj się tylko tym, który zaspokoi twoje pragnienia.

Uwaga końcowa

Tworzenie sieci społecznościowej za pomocą WordPressa nie jest trudne, jak widzieliśmy tutaj dzisiaj. Wszystko czego potrzebujesz to świetny plan, wtyczka sieci społecznościowej i kompatybilny motyw. Pamiętaj, że możesz wybrać dowolny motyw i dostosować go do własnych upodobań, ale motywy sieci społecznościowych oszczędzają czas i oferują więcej opcji.

Mieć pytania? Może sugestie? Czy coś pominęliśmy? Podziel się z nami w komentarzach. Pozdrawiam twój sukces!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me