Jak utworzyć portfolio online za pomocą WordPress

Zebranie portfolio jest ważne dla studentów, którzy ubiegają się o określone studia lub przygotowują się do rozpoczęcia kariery. Wielu pracodawców lub klientów (lub uniwersytetów, jeśli chodzi o program szkolny) prosi o próbki pracy w ramach procesu rekrutacji (lub akceptacji), ponieważ jest to sposób, w jaki mogą zobaczyć, co jesteś w stanie wykonać i rodzaj pracy zrobiłem wcześniej. Portfolio to najlepszy sposób na zaprezentowanie tych próbek i utrzymanie ich w gotowości do popisania się.


W tym artykule skupimy się na korzyściach płynących z posiadania portfolio i korzystania z WordPress do tworzenia portfeli, które sprawią, że poszukiwanie pracy zakończy się sukcesem. Więc zacznijmy!

Dlaczego warto mieć portfel online?

Dzięki postępowi technologicznemu i prawie wszystkim korzystającym z Internetu, coraz więcej studentów przechowuje elektroniczne kopie swoich portfeli online, a nawet tworzy witryny internetowe, aby je przechowywać. Korzystanie z portfolio online może ułatwić ci rozpoczęcie pracy:

 • Portfele online stają się częścią ogólnej obecności online, zwłaszcza jeśli umieścisz link w swoich profilach w mediach społecznościowych, aby potencjalni pracodawcy, klienci lub klienci mogli łatwo znaleźć Twoją pracę, gdy cię szukają.
 • Łatwo jest podać link do swojej witryny i nie musisz się martwić rozmiarami plików załączników e-mail lub wysyłania dużego faksu.
 • Możesz dołączyć link do swojego CV, aby menedżerowie ds. Zatrudnienia dokładnie wiedzieli, gdzie mogą znaleźć Twoją pracę.

Posiadanie portfolio online pokazuje również potencjalnym pracodawcom, że możesz korzystać z co najmniej jednego systemu zarządzania treścią i jesteś zaznajomiony z funkcjonowaniem stron internetowych. W czasach, gdy ludzie w każdym wieku io różnych umiejętnościach szukają pracy, może to dać przewagę nad innymi kandydatami.

Rozpoczęcie pracy z WordPress

Korzystanie z WordPress do tworzenia portfolio online jest dość proste. Jeśli masz już konto w WordPress.com, rozważ przeniesienie (lub przynajmniej dodanie nowej witryny) do hostowanego WordPress.org – jest to znacznie bardziej wszechstronne pod względem dostosowywania i będziesz mieć znacznie większą kontrolę nad tym, jak Twoja strona wygląda i działa.

Nawet jeśli jesteś zupełnie nowy w WordPress, zalecamy rozpoczęcie od samodzielnego hostingu. Istnieje niewielka miesięczna opłata za hosting i roczna opłata za rejestrację domeny, ale dodatkowy koszt i odpowiedzialność są warte pełnej kontroli nad witryną portfela. Istnieje również dodatkowy aspekt: ​​rejestracja nazwy domeny oznacza, że ​​nie będziesz mieć subdomeny .wordpress.com, dzięki czemu Twój adres internetowy będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.

Koszt może być ogromnym czynnikiem dla studentów, więc kiedy badasz firmy hostingowe, sprawdź, czy mają specjalne ceny dla studentów. Bluehost i SiteGround to dwa, które oferują plany dla studentów.

Wybierając nazwę domeny (nazwę witryny), najlepiej jest użyć własnej nazwy – prawdopodobieństwo pojawienia się w wynikach wyszukiwania będzie większe. Możesz również rozważyć użycie sloganu, aby wyjaśnić, o czym jest Twoja witryna.

Wybór portfolio WordPress

Następnie wybierz motyw swojej witryny. Podstawowy motyw blogu prawdopodobnie spełni Twoje potrzeby, ale jeśli chcesz wyróżnić swoje portfolio, powinieneś mieć motyw, który ma na celu prezentację zawartości portfolio. Mamy listę niektórych z naszych ulubionych portfolio portfolio motywów WordPress.

Darmowe motywy to świetny sposób na rozpoczęcie, ale generalnie nie mają dodatkowych funkcji ani opcji dostosowywania, które znajdziesz w motywie premium. Jeśli chcesz stworzyć profesjonalne portfolio online, powinieneś rozważyć aktualizację do wersji pro motywu (jeśli dotyczy) lub zakup motywu premium, który może różnić się ceną od 2 do 199 USD. Motywy można kupić w kilku portalach internetowych, takich jak ThemeForest, Creative Market, StudioPress, Motyw Fasoli, Eleganckie motywy i wiele innych.

Oto tylko niektóre z naszych ulubionych:

Demo motywu Total Boxed Porfolio WordPress

Całkowity to nasz najlepszy wybór ze względu na łatwość użycia, zaawansowane opcje i elastyczność. Chociaż ten motyw jest uniwersalnym motywem typu „przeciągnij i upuść”, wbudowane portfolio sprawia, że ​​doskonale nadaje się do tworzenia kolekcji online swojej pracy. Istnieje wiele wersji demonstracyjnych do wyboru, których możesz użyć, aby rozpocząć.

Motyw WordPress z portfolio cebulowego

Cebula autorstwa Shindiri Studio to uderzający motyw portfolio z wieloma układami. Wybierz siatkę, siatkę murowaną, portfel w stylu lepkim lub agencyjnym, aby wyświetlić swoje projekty.

Mesa Darmowy motyw WordPress

Mesa to darmowy blogowy układ bloga, który można łatwo wykorzystać do portfolio online. Dzięki obsłudze obrazów, galerii, audio, wideo i cytatów ten motyw to świetny darmowy sposób na wyświetlanie multimediów online.

Portfolio Vong - responsywne portfolio WordPress

Północ z Array Themes to wspaniała opcja do budowania portfolio online. Ten motyw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, w tym przydatny blog, oszałamiające portfolio i łatwe strony (archiwa, kontakt i pełną szerokość), aby zaprezentować swoją pracę.

Motyw Galerii Pro

Gallery Pro od StudioPress to świetna opcja, jeśli lubisz korzystać z frameworka Genesis. Ten czysty, minimalny i oczywiście nowoczesny motyw to łatwy sposób na dodanie swojej biografii i portfolio do strony WordPress.

Ananasowy darmowy motyw WordPress

Ananas to prosty darmowy motyw blogowy z czystym układem pojedynczej kolumny. Minimalna konstrukcja tego motywu jest idealna do zaprezentowania najnowszej pracy podczas jej tworzenia, a ponieważ motyw obsługuje wiele formatów multimediów (obraz, audio, wideo, cytat) i zawiera podstawowe opcje projektowania, możesz pozwolić swojej pracy zabłysnąć.

Korzystanie z wtyczki portfela

Inną opcją, jeśli nie podoba Ci się żaden motyw portfolio, jest dodanie wtyczki portfolio. W repozytorium WordPress znajduje się mnóstwo bezpłatnych wtyczek portfolio, których można użyć do dodania portfolio do prawie każdego motywu. Aby dodać wtyczkę, przejdź do Wtyczki w menu administratora i kliknij Dodaj nowe przeglądać darmowe opcje.

Istnieje również wiele świetnych wtyczek premium, które mają więcej funkcji i funkcjonalności niż ich bezpłatne odpowiedniki. Wcześniej rozmawialiśmy o portfolio wtyczek WordPress, ale jeśli przegapiłeś, oto niektóre z naszych ulubionych wtyczek:

niezbędna wtyczka wordpress do portfolio sieciowego

Niezbędna siatka by themepunch jest jedną z najlepiej sprzedających się wtyczek portfela i nie bez powodu. Za pomocą tej wtyczki możesz tworzyć dowolne style siatki portfolio, korzystając z dołączonych układów, opcji wierszy i kolumn, źródeł treści, animacji, programów ładujących, skórek, niestandardowych kolorów i wielu innych

wtyczka wordpress portfolio media grid

Media Grid przez LC Web to świetna opcja, która zapewnia nieograniczoną liczbę układów. Użyj wizualnego narzędzia do tworzenia siatki, aby uporządkować zdjęcia, filmy, łącza i pliki audio w pełni responsywne siatki.

wtyczka wordpress portfolio dziennika instagram

Dziennik na Instagramie autorstwa C Rivers to unikalna wtyczka portfolio, która pobiera zdjęcia z Twojego portfela z czegoś, z czego większość z nas już korzysta – Instagram. Rób zdjęcia bieżących projektów i dodaj je do swojego portfolio za pomocą tej wtyczki!

Wybieranie treści

Zanim zaczniesz dodawać treści do swojego portfolio, upewnij się, że wiesz, co chcesz dołączyć! Ponieważ być może jeszcze nie wykonałeś dużo pracy zawodowej w swojej dziedzinie, dobrze jest korzystać z prac naukowych, projektów lub prezentacji klasowych i wszelkich wykonanych przez ciebie projektów usług społecznych. Jeśli masz CV lub CV, możesz również utworzyć stronę do tego.

Spróbuj dołączyć próbki odpowiednie do wprowadzanego pola. Jeśli jesteś pisarzem, użyj pisania projektów i publikacji. Jeśli jesteś artystą lub inżynierem lub zajmujesz się np. Stolarstwem, prześlij zdjęcia rzeczy, które zaprojektowałeś, stworzyłeś, zbudowałeś lub naprawiłeś. Naukowcy mogli dostarczyć raporty laboratoryjne. Księgowi mogą dołączać raporty i analizy finansowe. Masz pomysł.

Po dodaniu próbek pracy napisz krótki opis każdego z nich, aby zapewnić kontekst. Możesz wyjaśnić, czym był projekt i w jaki sposób zapewnił (lub zapewniłby) korzyść komuś lub w inny sposób przyczynił się do rozwoju tej dziedziny. Oto prosty przykład wraz z linkiem do przesłanego dokumentu:

opis pracy

Nie denerwuj się liczbą przesłanych próbek. Twoje portfolio będzie rosło wraz z tobą, więc nie czujesz, że potrzebujesz ton wypełniacza. Wybierz najlepsze projekty, 10-15 to dużo i uporządkuj je według kategorii projektu. Ułatwi to pracodawcom znalezienie odpowiednich próbek.

Przesyłanie próbek

Przesłanie próbek pracy do WordPress nie jest trudne, ale ilość czasu i wysiłku może się różnić w zależności od formatu próbek. Jeśli masz elektroniczne kopie lub obrazy, wszystko jest gotowe. Jeśli nie, musisz je zdobyć.

Wersje papierowe, raporty i drukowane zdjęcia można skanować jako pliki PDF. Rób cyfrowe zdjęcia obiektów fizycznych, takich jak obrazy lub rzeźby. Muzykę i filmy można nagrywać lub edytować w formatach cyfrowych. Cokolwiek zdecydujesz się przesłać, upewnij się, że pliki są zapisywane w miejscu przeznaczonym na próbki pracy, abyś dokładnie wiedział, gdzie je znaleźć.

Po przygotowaniu kopii cyfrowych nadszedł czas na przesłanie! Zaloguj się do swojego konta WordPress i przejdź do strony administratora. Przejdź do biblioteki multimediów i wybierz Dodaj nowe:

Dodaj media

Na ekranie Prześlij nowe media możesz po prostu przeciągnąć i upuścić pliki w polu lub kliknąć Wybierz pliki przycisk, aby przeglądać pliki do przesłania.

Dodawanie próbek do swojego portfolio

Po zainstalowaniu motywu lub wtyczki i przesłaniu próbek (i innych plików) możesz dodać swoją pracę do swojego portfolio. W Administratorze przejdź do strony Portfolio i kliknij Dodaj nowe. Spowoduje to otwarcie edytora tekstu.

newportfoliopost

W przypadku większości motywów i wtyczek dodanie nowego posta z portfolio jest tak proste, jak dodanie posta na blogu. W przypadku większości portfeli dodasz tytuł postu, opis i wyróżniony obraz jak zwykle. Ale możesz mieć dodatkowe pola do wprowadzenia dodatkowych informacji o Twojej próbce dla lokalizacji, daty, kontekstu itp. Niektóre motywy z portfelami, takie jak Total, mogą nawet zawierać metaboksy galerii, w których możesz przesłać wszystkie swoje galerie lub suwakowe zdjęcia do swojego postu.

galeria-meta-box

Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych informacji kliknij Publikuj. Ta-da! Z powodzeniem dodałeś próbkę pracy do swojego portfolio WordPress. Powtórz te kroki dla każdej próbki, którą chcesz dodać.


Prezentacja najlepszej pracy w portfolio jest ważna, aby zrobić dobre wrażenie podczas ubiegania się o pracę lub programy akademickie. Korzystanie z portfolio online pomoże Ci jeszcze bardziej się wyróżnić i dotrzeć do szerszego grona odbiorców – a WordPress jest jednym z najlepszych narzędzi do tego. Istnieje mnóstwo zasobów do stworzenia niesamowitego portfolio, więc baw się dobrze!

Czy wcześniej tworzyłeś portfolio online? Czy myślisz o stworzeniu takiego? Podziel się wskazówkami lub zadaj pytania w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map