Nie ma wątpliwości, że większość użytkowników Internetu zniechęca zbyt dobrze znanych 404 Nie znaleziono strony Komunikat o błędzie. Możliwe, że zostałeś zbombardowany tą irytującą wiadomością przynajmniej raz w tym miesiącu, gdy kliknąłeś uszkodzony link.


Błąd 404 to standardowa odpowiedź HTTP na żądanie strony internetowej, którego serwer nie był w stanie spełnić z różnych powodów. Domyślnie komunikat o błędzie jest wyświetlany jako zwykły tekst na białym tle. Jeśli nienawidzisz tej tandetnej wiadomości, nie chcesz narażać użytkowników witryny, aby ją zobaczyli. Dlaczego więc nie uczynić go mniej irytującym dzięki niestandardowej wiadomości?

W tym samouczku przeprowadzę Cię przez proces tworzenia niestandardowego Strona nie znaleziona wiadomość, aby odwiedzający Twoją witrynę byli mniej zirytowani, gdy trafili na puste miejsce. Najpierw jednak lepiej zrozumiemy, dlaczego próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej.

Contents

Jak i dlaczego 404 Nie znaleziono strony Występują błędy

Po kliknięciu łącza i pojawieniu się błędu 404 oznacza to, że żądanie strony do serwera zakończyło się powodzeniem, ale konkretna strona, do której próbowano uzyskać dostęp, nie została znaleziona przez serwer. Jest tego wiele przyczyn.

Na przykład, jeśli strona internetowa, do której link się łączył, została usunięta, wyświetli się Błąd 404. Typowy scenariusz, który do tego prowadzi, polega na usunięciu przestarzałej strony zawierającej popularną treść, która zawiera wiele linków prowadzących do niej z innych stron internetowych. Duże witryny z wiadomościami są prawdopodobnie winowajcami tego, jeśli administratorzy witryn nie podejmą środków ostrożności, aby zapobiec brakującym linkom do stron.

Błąd strony 404 może również wystąpić, jeśli żądana strona została przeniesiona do nowej nazwy domeny. Jeśli problem dotyczy serwera (serwer jest wyłączony lub z jakiegoś powodu niedostępny), może pojawić się błąd DNS. Zapory ogniowe, filtry treści i inne formy blokowania treści mogą również powodować uszkodzenie linków.

Dolna linia jest zepsuta Linki są powszechne w Internecie. To właściciele witryn lub administratorzy muszą sprawić, aby korzystanie z nich było łatwiejsze dla użytkowników. Pamiętaj, że internauci są generalnie niecierpliwi podczas wyszukiwania informacji na stronie internetowej. Użytkownik nie będzie tracić czasu na szukanie innej witryny, aby uzyskać to, czego chce, jeśli wszystko, co znalazł na twoim, to zwykły, irytujący błąd 404.

Przyjazny dla użytkownika komunikat o błędzie

Jak już wspomniałem, większość serwerów internetowych jest skonfigurowana do zwracania podstawowej strony błędu 404, która wyświetla przeprosinyza krótki opis, dlaczego nie mogłeś uzyskać dostępu do żądanej strony. W niektórych przypadkach możesz również otrzymać link do adresu e-mail webmastera (jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy technicznej) lub link do wyszukiwarki, aby kontynuować wyszukiwanie.

Chociaż ten domyślny komunikat o błędzie jest uprzejmy, jest dość prosty i zwykle wyłącza się dla większości odwiedzających witrynę. Dlatego poważni webmasterzy dostosowują tę wiadomość, aby odwiedzający, którzy trafią na puste miejsca, mogli zobaczyć bardziej przyjazną dla użytkownika (i mniej irytującą) stronę błędu 404.

Wszystkie domyślne motywy dostarczane z WordPress mają podstawowy szablon strony Błąd 404 o nazwie 404.php. Oczywiście ten domyślny szablon działa idealnie, ale są szanse, że nie mówi on, co chcesz powiedzieć odwiedzającym. Na szczęście dostosowanie wiadomości w szablonie to pestka. Wystarczy otworzyć szablon strony w edytorze kodu i zmienić tekst wiadomości na własny. Zapisz zmiany po.

Struktura domyślnego szablonu strony błędu dostarczanego z Dwadzieścia trzynaście Motyw składa się ze znaczników do wyświetlania nagłówka, stopki i paska wyszukiwania. Tak to wygląda w akcji (wystarczy wpisać fałszywy adres strony w pasku adresu przeglądarki):

Dwadzieścia trzynaście 404 strona

Jeśli sprawdzisz kod szablonu strony 404, zauważysz nagłówek strony Nie znaleziono w obrębie

tag nagłówka wraz z _mi funkcja, która faktycznie wyświetla wynik na stronie. To, co będziesz chciał najpierw edytować podczas dostosowywania strony 404. Następnie możesz dodać bardziej przyjazny dla użytkownika tekst w

i

tagi poniżej. Pamiętaj, że możesz zmienić lub nie Nie znaleziono nagłówek, ale ogólnie dobrze jest umieścić niestandardowy nagłówek, który nie irytuje użytkowników, wraz z niestandardowym tekstem w akapitach.

Możesz także zauważyć, że nagłówek pojawia się wewnątrz ogromnego 404 numer na stronie. Kiedy wykonasz przegląd strony z błędem za pomocą Firebug, zobaczysz, że to ogromne 404 jest wstawiany przez pseudoelement (.error404 .page-title: przed). Więc otwórz 404.php szablon i zamień domyślny tekst w

,

, i

tagi do tego, co chcesz przekazać odwiedzającym. Edytuj również wspomniany pseudoelement według własnych upodobań lub usuń go (skomentuj w arkuszu stylów). Zmieniłem moje na to:

Dwadzieścia trzynaście dostosowanych 404 stron

Chociaż możesz tutaj powiedzieć cokolwiek chcesz bezpośrednio swoim odwiedzającym, zawsze dobrze jest mówić krótko i słodko. Spróbuj także powiedzieć lub wskazać odwiedzającemu to, czego mógł szukać. I to prawie wszystko, co musisz zrobić, aby Twoja strona 404 była bardziej przyjazna dla użytkownika. Sprawdź stronę, a następnie zmień style według własnego uznania.

Ponadto, w zależności od motywu WordPress, którego używasz, programista może zawierać niestandardową obsługę stron 404. W naszym motywie Total WordPress wbudowaliśmy niestandardową opcję motywu strony 404, która ułatwia dodanie niestandardowego przekierowania 404 lub niestandardowego tytułu strony i zawartości bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Zrzut ekranu niestandardowego edytora stron 404 w sumie

Total WordPRess Theme Niestandardowy przykład strony 404

The .Plik htaccess jest gdzie magia się dzieje

Po dostosowaniu pliku 404.php pozostało tylko, aby WordPress wyświetlił go, gdy sytuacja jest odpowiednia – gdy nie może znaleźć określonej strony. To jest proces domyślny. Jednak zdarzają się sytuacje, w których serwer WWW może napotkać problemy, zanim WordPress je rozpozna, co oznacza, że ​​odwiedzający mogą nie mieć dostępu do niektórych stron. W takim przypadku musisz upewnić się, że serwer internetowy może przekierować je na twoją stronę 404.php i tutaj .htcaccess plik wchodzi.

The .htcaccess plik znajduje się w folderze głównym instalacji WordPress. W przypadku WordPress jest on generowany automatycznie po zmianie domyślnej struktury łącza bezpośredniego. Wszystko, co musisz zrobić, aby upewnić się, że serwer znajdzie niestandardową stronę 404, to dodać jeden wiersz do pliku w następujący sposób:

ErrorDocument 404 /index.php?error=404

Jak widać, ten adres URL zaczyna się od katalogu głównego (/), co oznacza, że ​​aby użyć tego formatu adresu URL, instalacja WordPress musi znajdować się w katalogu głównym serwera. W przeciwnym razie, jeśli WordPress jest zainstalowany w podkatalogu, ścieżka przekierowania powinna być:

ErrorDocument 404 /yourfolder/index.php?error=404

W ten sposób, nawet jeśli zmienisz motyw, index.php zawsze wywoła odpowiedni plik 404 dla nowego motywu.

Podsumowanie

Czytając ten krótki samouczek, możesz teraz utworzyć niestandardową stronę 404 z niestandardowym komunikatem przyjaznym dla użytkownika. Możesz także skonfigurować .htcaccess plik, aby upewnić się, że odwiedzający twoją stronę internetową są zawsze przekierowywani przez serwer na właściwą stronę 404 w sytuacjach, gdy WordPress nie jest w stanie tego zrobić lub gdy zmieniasz motywy.

Jeśli chcesz przyciągnąć lojalnych użytkowników, którzy zawsze będą wracać do Twojej witryny, ważne jest dostosowanie strony 404 za pomocą mniej irytującej wiadomości. Oczywiście próba ograniczenia liczby odwiedzin nawet na stronie 404 jest dobrym pomysłem.

Czy masz jakieś świetne pomysły na niestandardową wiadomość 404? Czego obecnie używasz na swojej stronie 404? Bardzo chciałbym usłyszeć twoje pomysły w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me