Każdy ma własne wyobrażenie o tym, czym jest tymczasowe zamknięcie strony. Nowy bloger może się nie przejmować, jeśli nikt nie zobaczy niczego w witrynie podczas programowania, dlatego wyłącza witrynę, dopóki nie będzie gotowa do uruchomienia. Z drugiej strony istniejący sklep eCommerce nie ma luksusu całkowitego zamknięcia. Musi być wiadomość dla klientów, a najlepiej sposób na uzyskanie adresów e-mail od klientów, a może nawet rozdanie kuponów za niedogodności.


Ogólnie rzecz biorąc, przyczyny tymczasowego wyłączenia witryny WordPress są różne. Dlatego masz kilka opcji wykonania zadania. Pierwszy nie jest dokładnie operacją mózgu, ponieważ zainstalujesz super prostą wtyczkę, która wykonuje większość pracy za Ciebie. Jednak wtyczki do trybu konserwacji i już wkrótce wyświetlacze są bardziej złożone i lepsze dla biznesu.

Kiedy trzeba tymczasowo wyłączyć witrynę WordPress??

Omówiliśmy niektóre przypadki, w których wyłączenie witryny może być dobrym pomysłem, ale ważne jest, aby zrozumieć wszystkie te sytuacje. Dlaczego? Ponieważ w pewnym momencie możesz ich spotkać. Jeśli jesteś przygotowany na to, czego możesz się spodziewać po witrynie, wraz z procedurami, które należy podjąć, gdy coś pójdzie nie tak, będziesz bardziej pewny swojej możliwości prowadzenia witryny WordPress. Więc… kiedy musisz wyłączyć swoją witrynę?

  • Jeśli Twoja witryna zostanie zaatakowana przez hakerów i chcesz odciąć się od innych zagrożeń.
  • Twoja witryna zostaje zaatakowana przez hakerów i wolisz, aby klienci widzieli pusty ekran niż problem z bezpieczeństwem.
  • Chcesz regularnie przeprowadzać konserwację swojej witryny.
  • Potrzebujesz czasu, aby rozwinąć witrynę WordPress, więc wolisz, aby Twoi klienci zobaczyli stronę konserwacji lub wkrótce, w przeciwieństwie do strony, która nie została ukończona w połowie.
  • Chcesz skupić się na innych przedsięwzięciach, ale możesz wrócić do tej witryny WordPress. Dlatego nie chcesz go całkowicie usuwać.

Szybka metoda 1: zainstaluj wtyczkę Disable Site

Nie jestem wielkim fanem instalowania kilku wtyczek (biorąc pod uwagę, że możesz spowolnić witrynę lub otworzyć luki w zabezpieczeniach), ale dzięki takiej wtyczce możesz ją aktywować tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz. Następnie, po zakończeniu wyłączania witryny, możesz dezaktywować wtyczkę, aby nie miała ona wpływu na Twoją witrynę.

Wtyczka WordPress nazywa się Wyłącz witrynę. To wspaniałe rozwiązanie do blokowania całej nakładki witryny WordPress, jednocześnie zapewniając dostęp do pulpitu nawigacyjnego / obszaru administracyjnego. Rzecz w tym, że wtyczka Disable Site jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Dostajesz szybką wiadomość wyjaśniającą, co dzieje się z Twoimi klientami, ale nie powinieneś oczekiwać żadnych narzędzi do przesyłania grafiki, zbierania adresów e-mail lub łączenia z kontami mediów społecznościowych.

Możesz jednak wstawić dowolny kod HTML, który chcesz. Technicznie jest w pełni konfigurowalny, jeśli masz odpowiednie umiejętności.

Jak tymczasowo wyłączyć WordPress za pomocą wtyczki

Zacznij od instalacji i aktywacji darmowa wtyczka Wyłącz witrynę WordPress. Następnie znajdź kartę Wyłącz witrynę w menu pulpitu nawigacyjnego i kliknij ją. Spowoduje to przejście do jedynej strony ustawień z Wyłącz stronę. Jak wspomniano, jest to podstawowa wtyczka, ale wykonuje zadanie.

Zacznij od wybrania Tak w obszarze Włącz stronę powitalną. W polu Wiadomość niestandardowa wpisujesz zdanie lub dwa, aby wyjaśnić odwiedzającym, co się dzieje. Możesz także przejść do niestandardowego wyjściowego kodu HTML, aby uzyskać więcej kreatywności i uwzględnić takie elementy, jak multimedia, dostosowany tekst i łącza.

Dostęp administratora jest domyślnie ustawiony na Tak i tak powinno pozostać. Nie jestem do końca pewien, dlaczego miałbyś kiedykolwiek chcieć zablokować swoich administratorów (głównie ciebie), ale upewnij się, że nie zmieniłeś tego na Nie. Wtyczka daje również możliwość zezwalania uwierzytelnionym użytkownikom na ominięcie strony. Głównym powodem, dla którego wybrałeś tak, jest to, że potrzebujesz współpracowników lub pisarzy, aby kontynuować ich pracę. W przeciwnym razie zaznacz to pole Nie, aby żaden użytkownik nie mógł przejść przez stronę powitalną.

Następnie możesz zapisać ustawienia i sprawdzić interfejs użytkownika, aby upewnić się, że wtyczka działa poprawnie. Jeśli nie widzisz, że Twoja witryna WordPress jest wyłączona, prawdopodobnie musisz się wylogować z konta administratora.

Ponieważ jest to tymczasowa poprawka, wróć do tej samej strony ustawień, aby wyłączyć stronę powitalną, gdy będziesz gotowy.

Szybka metoda 2: skorzystaj ze strony w budowie swojego motywu

Utwórz stronę w budowie z sumą

Możliwe, że Twój motyw WordPress zawiera opcję strony w budowie. Na przykład motyw Total WordPress zawiera opcję zaprojektowania własnej niestandardowej strony wkrótce lub w budowie za pomocą narzędzia do tworzenia stron Visual Composer.

Suma opcji w budowie

Za pomocą Total utwórz najpierw nową stronę, dodając moduły, które chcesz wyświetlić (biuletyn, formularz kontaktowy, linki społecznościowe, kanały medialne itp.). Następnie przejdź do Panel tematyczny> W budowie z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Stąd zaznacz pole, aby włączyć funkcję W budowie i wybierz stronę, którą utworzyłeś, a następnie zapisz.

Aby usunąć stronę konstrukcyjną, gdy witryna będzie gotowa na wielkie odkrycie, po prostu odznacz opcję „włącz” i zapisz. Otóż ​​to! Total sprawia, że ​​bardzo łatwo jest przełączać się tam i z powrotem w razie potrzeby podczas prowadzenia witryny.

Metoda 3: Zdobądź fantazję dzięki trybowi konserwacji lub wtyczce już wkrótce

Opisana powyżej szybka metoda ma swoje zalety (głównie umożliwia wyłączenie witryny w ciągu kilku minut), ale nie jest tak produktywna jak prawdziwy tryb konserwacji lub wkrótce strona.

Ale najpierw powinniśmy porozmawiać o różnicy między trybem konserwacji i wkrótce strony.

Niedługo strona będzie potrzebna, gdy będziesz nadal pracować nad swoją witryną, ale chcesz stworzyć buzz na temat tego, co nadchodzi i potencjalnie uzyskać adresy e-mail klientów. Te wkrótce dostępne strony często zawierają filmy, zdjęcia, sekcje komentarzy i przyciski mediów społecznościowych. Najczęściej używa się wkrótce strony o nowym produkcie lub firmie. Witryna jest również indeksowana przez wyszukiwarki, dzięki czemu zaczynasz zwiększać swoje SEO.

Strona trybu konserwacji jest używana, gdy masz już witrynę internetową, ale potrzebujesz szybkiego sposobu, aby poinformować klientów o zakończeniu konserwacji lub dostosowaniu projektu witryny. Ponieważ jest to strona tymczasowa, strona trybu konserwacji informuje wyszukiwarki, aby nie indeksowały witryny w tym stanie.

Zarówno strony konserwacji, jak i wkrótce będą odpowiednie do tymczasowego wyłączenia witryny WordPress. W rzeczywistości są prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Aby uzyskać większość funkcji, przejdź do wkrótce lub wtyczki trybu konserwacji. Chociaż przeprowadzimy Cię przez niezwykle skuteczne Już wkrótce Tryb strony i konserwacji SeedProd wtyczka, oto kilka innych wtyczek do rozważenia:

Używanie już wkrótce Tryb strony i konserwacji firmy SeedProd

Po instalacji i aktywacji możesz znaleźć opcje Strona wkrótce i Tryb konserwacji w Ustawieniach.

Znajdziesz cztery zakładki do wyboru. Głównym celem powinna być treść. Wybierz, czy chcesz stronę Wkrótce czy stronę trybu konserwacji. Różnicę omówiliśmy nieco wcześniej w tym artykule.

Możesz również zmienić takie rzeczy, jak tytuł SEO, opis meta SEO i kod Analytics. Wszystkie są całkowicie opcjonalne, ale mogą ci pomóc.

Ostatnim krokiem jest przejście do karty Już wkrótce. Tutaj zmieniasz elementy takie jak kolor tła, kolor obrazu i tekstu.

Po zakończeniu projektowania możesz uzyskać piękną stronę Już wkrótce z logo, obrazem tła i wiele więcej.

Czy jesteś gotowy, aby tymczasowo wyłączyć witrynę WordPress??

Pierwsza (łatwa) metoda, o której mówiliśmy, jest najlepsza dla mniejszych blogów, które nie mają zbyt wiele do obserwowania. Nie jest to również zła metoda dla nowych witryn. Jednak prawdziwy zwrot pochodzi z wkrótce strony. Nowsze witryny i produkty uzyskują znacznie większą widoczność dzięki tymczasowym stronom, ale nadal możesz dokonywać aktualizacji swojej witryny, których nikt nie widzi. Ponadto strona trybu konserwacji jest przydatna do szybkich poprawek.

Jeśli masz pytania dotyczące tymczasowego wyłączenia witryny WordPress, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me