Jak uczynić witryny WordPress bardziej przyjaznymi dla użytkownika

Gdy jesteś w trybie generowania pomysłów, zanim faktycznie usiądziesz i pracujesz nad nową witryną, łatwo się trochę zgubić. W końcu masz do czynienia z milionem różnych możliwości i wszystkie wyglądają niesamowicie. Kuszące jest wrzucenie wszystkiego i zlewozmywaka do witryny tylko dlatego, że możesz. I chociaż nie ma nic złego w tym na Twojej stronie hostowanej lokalnie w zakresie przeprowadzania testów, prawdopodobnie nie jest to dobre podejście do witryn klienckich.


Jeśli dowiedziałem się czegoś o użyteczności sieci, to znaczy, że mniej znaczy zdecydowanie więcej. Jeśli chcesz zatrzymać użytkowników w swojej witrynie, od samego początku musisz pomyśleć o doświadczeniu użytkownika końcowego. To oznacza powrót do koncepcji witryny i jej podstawowego układu. Doświadczenie użytkownika ma bezpośredni wpływ na interakcje użytkowników z witryną i w dużej mierze decyduje o tym, czy pozostaną na tyle długo, by dokonać konwersji. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz skoncentrować się na wrażeniach użytkownika na etapie projektowania i rozwoju.

Pomyśl o swoich preferencjach dotyczących witryny

Chociaż nie każdy klient, którego kiedykolwiek dostaniesz, będzie myślał dokładnie tak samo, jak Ty, pomocne może być wyciągnięcie z osobistych preferencji, gdy myślisz o projekcie witryny. W końcu to, jak się czujesz, patrząc na stronę, odgrywa ważną rolę w sposobie odbierania jej treści. To samo dotyczy idealnych odwiedzających witrynę. Kilka uniwersalnych preferencji obejmuje:

Tekst możliwy do skanowania

Nawet jeśli masz dużo do powiedzenia, to nie jest dobry pomysł, aby przeciążać odwiedzających dużą ilością tekstu. Przynajmniej nie gęste bloki. Tekst musi być skanowalny, co dokładnie brzmi: krótkie akapity, mnóstwo podtytułów i list oraz użycie obrazów na każdej stronie. Powoduje to rozbicie bloków tekstu, które mogłyby spowodować oszklenie odwiedzających.

Biała przestrzeń

Powiedziałem to raz i powtórzę: mniej znaczy więcej. Zbudowanie przyjaznej dla użytkownika strony oznacza przemyślenie jej ogólnego projektu, który obejmuje również to, gdzie się zdecydujesz nie umieszczać przedmioty. Zdrowa ilość białego odstępu wokół tekstu i obrazów daje odwiedzającym nieco wytchnienia. Pozwala to również lepiej przetwarzać to, na co patrzą, i sprawia, że ​​treść jest bardziej „skanowalna”.

Wybory czcionek

google-fonts-wordpress

Utrzymam to jedno proste: nie używaj czcionek trudnych do odczytania. Pomiń curly-cue i skrypt. Trzymaj się prostych czcionek, które są powszechnie rozpoznawane we wszystkich typach przeglądarek. A jeśli chcesz zrobić coś dobrego i mieć pewność, że odwiedzający będą mieli jak najlepsze wrażenia, zintegruj czcionki Google z witryną. Można to łatwo osiągnąć poprzez WP Google Fonts podłącz.

Możliwe do zidentyfikowania (i działające) linki

Dość proste: upewnij się, że linki w treści postów i innych miejscach są łatwe do wykrycia. Powinny być podkreślone przynajmniej innym kolorem niż tekst podstawowy. Podobnie, upewnij się, że wszystkie linki działają. Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, które może spotkać użytkownika Twojej witryny, jest zepsuty link, więc nie pozwól, aby tak się stało! The Broken Link Checker wtyczka może temu zapobiec i upewnić się, że gdy użytkownik kliknie, dotrze do zamierzonego miejsca docelowego.

Badaj przemysł

Kolejnym aspektem przyjazności dla użytkownika, na który należy zwrócić uwagę, jest znaczenie branży. Ma to tyle samo wspólnego z projektowaniem, co poprzednie atrybuty, ale waży znacznie więcej w oczekiwaniu niż cokolwiek innego. Oczekiwania odwiedzających różnią się w zależności od branży i musisz być świadomy tych rzeczy od samego początku.

Załóżmy na przykład, że budujesz witrynę dla pośrednika w obrocie nieruchomościami. Potencjalny odwiedzający witrynę pośrednika może oczekiwać, że motyw strony będzie wyglądał w określony sposób i że będzie zawierał pewne funkcje, takie jak łączność MLS, wirtualne wycieczki i tak dalej. Chociaż nie zawsze musisz pozostać „w pudełku” pod względem estetyki projektu, konieczne jest uwzględnienie w witrynie odpowiednich funkcji związanych z określoną branżą. W przeciwnym razie możesz co najwyżej zmylić odwiedzających, aw najgorszym zrazić ich.

Pomyśl o nawigacji

Przyjazna dla użytkownika witryna WordPress będzie miała łatwą lokalizację i nawigację. W związku z tym nie powinieneś próbować wykazywać nadmiernej kreatywności podczas obsługi menu. Listy rozwijane, które rozwijają się w jeszcze więcej list rozwijanych, nie pozwolą ci się zaprzyjaźnić. Menu, które są gdzieś schowane, sprawi, że odwiedzający będą niepotrzebnie ciężko pracować, aby uzyskać dostęp do twoich treści. To nie jest coś, co chcesz zrobić. Zamiast tego umieść menu nawigacyjne w widocznym miejscu – zazwyczaj u góry strony lub po lewej stronie.

Należy również upewnić się, że witryna ma łatwo dostępny pasek wyszukiwania. Ponownie, nie utrudniaj odwiedzającym znalezienia treści, których szukają.

google-sitemap

Na koniec upewnij się, że Twoja witryna ma mapę witryny. Chociaż niekoniecznie wpłynie to na wygodę użytkownika, sprawi, że witryna będzie łatwiejsza do odczytania przez wyszukiwarki, co pomoże jej uzyskać wyższą pozycję, a tym samym zachęci do większego ruchu. The Google Sitemap wtyczka to dobry wybór, ponieważ bardzo ułatwia utworzenie mapy witryny dla Narzędzi Google dla webmasterów.

Rozważ używane urządzenia

Kluczowym elementem przyjaznym dla użytkownika jest uznanie, że użytkownicy będą uzyskiwać dostęp do Twojej witryny z różnych urządzeń. Wybierając responsywny motyw, rozwiążesz ten problem za jednym zamachem. W ten sposób będziesz mieć pewność, że witryna będzie wyglądać tak, jak powinna na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. Elementy nawigacyjne zawsze będą znajdować się powyżej zagięcia, aby ułatwić dostęp, a przyciski będą odpowiednio dopasowane do urządzenia, na którym są wyświetlane. Obrazy dostosowują się do ekranu pod ręką. Responsywność to sposób na uczynienie witryny możliwie przyjazną dla użytkowników.

Zoptymalizuj szybkość

tinypngSzybkość ładowania stron w Twojej witrynie wpływa również na ogólną łatwość obsługi. Na przykład, jeśli witryna ładuje się powoli, ale użytkownik już wie dokładnie, co powinien kliknąć, aby dostać się tam, gdzie musi się udać, ten użytkownik byłby w międzyczasie bardzo sfrustrowany. Więc zastosuj zdrowy rozsądek. Unikaj obrazów, które są duże i / lub kompresuj je za pomocą narzędzia takiego jak TinyPNG i Smush. Narzędzia te znacznie zmniejszają rozmiar plików obrazów.

Aby skrócić czas ładowania w całej witrynie, możesz użyć wtyczki buforującej, takiej jak W3 Total Cache również przyspieszyć.


Wiele wyżej wymienionych wskazówek to standardowe sprawdzone metody postępowania w sieci, z których należy korzystać bez względu na platformę, na której budujesz witrynę. Jednak WordPress CMS ułatwia stworzenie bardziej przyjaznej dla użytkownika strony dzięki niektórym jej nieodłącznym cechom i możliwości rozszerzenia jej funkcji za pomocą wtyczek. A możliwość zaoferowania spójnego, przyjaznego dla użytkownika doświadczenia z pewnością zapewni Ci powtarzalność klientom i poleceniom.

Jakie atrybuty kojarzysz z witrynami, które uważasz za przyjazne dla użytkownika? Jakie są, Twoim zdaniem, niezbędne rzeczy? Jeśli uważasz, że coś przeoczyłem lub po prostu chcesz zaoferować swoje dwa centy, możesz to zrobić w komentarzach. Zawsze chcemy usłyszeć, co masz do powiedzenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map