Jak uczynić witrynę biznesową WordPress bardziej społeczną

Przy ustanawianiu obecności firmy w Internecie łatwo jest wziąć to wszystko zbyt poważnie. I powinieneś – oczywiście – ale nie ma nic złego w zabawie. Jednym ze sposobów na zintegrowanie zabawy z witryną jest udostępnianie jej w sposób społeczny i interaktywny. Zwiększa to nie tylko prawdopodobieństwo, że odwiedzający udostępnią Twoją witrynę, treść i posty na blogach w swoich kanałach społecznościowych, ale także zwiększy zdolność odbiorców do bezpośredniego kontaktu z tobą. Im bardziej możesz się stać „prawdziwą osobą” online, tym lepszy odbiór otrzymasz dla swojej firmy.


Jeśli Twoja witryna oparta jest na WordPress, zwiększenie widoczności w mediach społecznościowych jest bardzo łatwe. Istnieje mnóstwo wtyczek, które to umożliwiają. Ale które z nich są najlepsze pod względem funkcjonalności i łatwości użytkowania, a które najlepiej nadają się dla firm? Nie martw się Mam cię objęte. Oto kilka niezbędnych narzędzi, dzięki którym witryna biznesowa WordPress będzie bardziej społeczna:

Jetpack

Jetpack

Choć może się to wydawać oczywiste, Jetpack to jedno niezawodne narzędzie dla dowolnej witryny WordPress, co oznacza, że ​​zasłużyło sobie należne miejsce na tej liście (sprawdź post Ajeet na Jetpack, aby dowiedzieć się więcej o tej potężnej wtyczce WordPress).

Jetpack oferuje między innymi płynną integrację z mediami społecznościowymi. Nie tylko masz możliwość automatycznego udostępniania nowych postów na blogu natychmiast po ich opublikowaniu, ale możesz także dodać dyskretne przyciski udostępniania społecznościowego pod każdym postem. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przeciążać swoich stron mnóstwem wtyczek. Jetpack robi tak wiele rzeczy, że szanse są dobre, i tak będziesz go używał – nawet jeśli nie dla komponentu udostępniania społecznościowego.

BuddyPress

Buddypress

BuddyPress to w pełni funkcjonalna wtyczka społecznościowa do WordPress. Użytkownicy Twojej witryny mogą tworzyć niestandardowe profile użytkowników i możesz zbudować sieć społecznościową bezpośrednio na swojej stronie. Jeśli masz wiele witryn, funkcje integracji społecznej będą wyświetlane jednolicie. Możliwe jest także konfigurowanie powiadomień i zarządzanie nimi, włączanie prywatnych wiadomości oraz instalowanie różnych rozszerzeń innych firm.

To gorące narzędzie i jeśli integracja społeczna i budowanie społeczności jest ważna dla Twojej firmy (powinna być), ta wtyczka jest prawdopodobnie koniecznością. Zapoznaj się z naszym Krótkim przewodnikiem BuddyPress, który pomoże Ci zacząć.

Tweetable Shortcode

Tweetable Shortcode

Jeśli regularnie piszesz na blogu, najprawdopodobniej chcesz, aby czytelnicy wyciągnęli każdy post. I zamiast umieszczać je na dole postu, gdzie można by je przeskoczyć, dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na to, gdzie są w tekście. Wtyczka Tweetable Shortcode ułatwia użytkownikom tweetowanie fragmentów treści, które uznali za wnikliwe, po prostu klikając przycisk. Cytaty z twoich postów są następnie udostępniane na Twitterze, a ty nawet nie musiałeś kiwnąć palcem.

Po instalacji przycisk skrótu pojawi się na pasku narzędzi edytora postów. Wszystko, co musisz wtedy zrobić, to po prostu wyróżnić tekst, który chcesz zaoferować jako udźwiękowienie, i kliknij ten przycisk. Otóż ​​to! Wtyczka kosztuje 10 USD, ale warto, jeśli chcesz ulepszyć swoją strategię na Twitterze.

Formularz kontaktowy 7

Formularz kontaktowy 7

Jednym z najlepszych sposobów na uczynienie witryny firmy bardziej towarzyską jest zainstalowanie formularza kontaktowego. Jedną z najlepszych wtyczek do wykonania tego zadania jest Formularz kontaktowy 7. Jest łatwy w instalacji i konfiguracji. Po prostu wybierz pola, które chcesz uwzględnić, dostosuj tekst i wstaw. Obejmuje filtrowanie spamu, dzięki czemu Twoja skrzynka odbiorcza nie zostanie zalana śmieciami. Każda dobra witryna biznesowa ułatwia kontakt potencjalnym i obecnym klientom, dlatego jest to konieczne. A ponieważ możesz dostosować pola, naprawdę nie ma wymówek. Dopasuj formularz do swojej firmy. Łatwy.

Udostępnij przyciski według AddThis

Udostępnij przyciski według AddThis

tutaj jest tak wiele wtyczek do udostępniania społecznościowego, ale myślę, że jest naprawdę ładna Udostępnij przyciski według AddThis. Jest skonfigurowany do pracy z ponad 330 sieciami społecznościowymi i serwisami społecznościowymi. Wszystkie duże są na tej liście. Możesz to ustawić tak, aby te przyciski pojawiały się w dowolnym miejscu postów, w tym nad i pod postami.

Jeśli zarejestrujesz się na AddThis.com konto, masz dostęp do statystyk dotyczących udostępniania treści. AddThis ma również inne wtyczki do integracji społecznej, które również warto sprawdzić Follow Buttons by AddThis, które pojawiają się u góry strony głównej lub po lewej stronie każdej strony, Dodaj pasek powitalny, który dodaje pasek u góry ekranu, który wita odwiedzających na podstawie ich preferencji dotyczących sieci społecznościowych i nie tylko.

Login społecznościowy

Login społecznościowy

Jeśli priorytetem jest zapewnienie możliwie jak najbardziej płynnego korzystania, będziesz się dobrze bawić Login społecznościowy. Ta wtyczka ułatwia odwiedzającym Twoją stronę logowanie się i dodawanie komentarzy za pomocą ich profili w sieciach społecznościowych. Jest oparty na widżecie i kodzie krótkim, dzięki czemu możesz umieścić go w dowolnym miejscu na swojej stronie i działa ze wszystkimi popularnymi witrynami, takimi jak Facebook, Twitter i Google+. Działa również z BuddyPress, więc jeśli chodzi o integrację społeczną, jest to wtyczka dla Ciebie.

Digg Digg

Digg Digg

Ostatnia wtyczka, o której dziś będę mówić, to nic innego jak Digg Digg by Buffer. Floating Share Bar jest dostępny na wielu stronach internetowych i stał się swego rodzaju ostoją WordPress. Pasek wyświetla się po lewej stronie ekranu i unosi się w górnej części zawartości, gdy użytkownik przewija.

Wyświetla przyciski udostępniania społecznościowego dla wielu różnych witryn i możesz wybrać, które chcesz wyświetlić. Aby dać Ci tylko próbkę, Digg Digg obsługuje Twittera, polubienia na Facebooku, udostępnienia na Facebooku, LinkedIn, Google +1, bufor, StumbleUpon, Pinterest, Tumblr i wiele innych. Używa również leniwego ładowania, co oznacza, że ​​nie zagłębi się w twoją stronę. A jeśli nie interesuje Cię ruchomy pasek, możesz po prostu wybrać wyświetlanie przycisków na górze lub na dole swoich postów. Najbardziej lubię elastyczność.


Media społecznościowe stają się coraz ważniejszym elementem prowadzenia biznesu. Po prostu potrzebujesz go, jeśli chcesz odnieść sukces online. Osadzanie się we wszystkich popularnych sieciach może być przerażające, ale możesz przynajmniej ułatwić odwiedzającym nawiązanie z Tobą kontaktu i udostępnianie treści. Nawet jeśli to wszystko, co robisz, nadal będziesz o wiele lepszy niż większość.

Zamiast więc zachęcać odwiedzających do wykonywania dodatkowej pracy i poszukiwania swojego profilu na Twitterze, adresu e-mail lub innych danych w wyszukiwarce Google, skorzystaj z powyższych wtyczek, aby Twoja witryna firmy była bardziej towarzyska, nawet na pierwszy rzut oka. Buduj społeczności na stronie. Integruj z popularnymi sieciami społecznościowymi. Umożliwiają łatwą komunikację. Włącz udostępnianie społecznościowe. Są to niezbędne elementy nowoczesnego serwisu. I na szczęście dla ciebie, posiadanie twojej strony na WordPressie sprawia, że ​​wszystko to jest trochę łatwiejsze.

Jakie kroki podjąłeś, aby Twoja witryna firmy była bardziej społeczna? Czy korzystasz z którejkolwiek z powyższych wtyczek, czy używasz innych narzędzi? Bardzo chciałbym usłyszeć, co myślisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map