Jak tworzyć obrazy do udostępniania w mediach społecznościowych

Droga do idealnego artykułu jest długa. Wybierz temat, który zachwyci odbiorców. Znajdź uderzający tytuł. Szkic treść. Czytaj, czytaj ponownie i czytaj ponownie, aż będzie gotowy.


Jednak praca jest jeszcze dodatkowa. Wiele osób nie chce przez to przejść. Upewnij się, że post można udostępniać w sieciach społecznościowych.

„To jest automatyczne!” mógłbyś powiedzieć. Jasne, każda przyzwoita instancja WordPress jest wyposażona w wtyczkę, która obsługuje nitty gritty za Ciebie. Nie musisz nawet wiedzieć o Facebook Open Graph lub kartach na Twitterze.

Ale to tylko połowa historii. Ponowne użycie meta artykułów w sieciach społecznościowych może być w porządku. Ale to zdecydowanie nie jest świetne.

Treści w Twojej witrynie a sieci społecznościowe

Zanim pokażemy, jak przygotować treści do udostępnienia, zobaczmy, jak wyglądają Twoje media w Twojej witrynie i sieciach społecznościowych. Ponieważ są one często bardzo różne.

Świadomość marki

Branding ma znaczenie. Silna marka pomaga zwiększyć lojalność klientów, promować ustną wiadomość, pozyskiwać nowych klientów… Budowanie marki może być głównym celem blogu, dla którego piszesz, ponieważ często tak jest w przypadku blogów korporacyjnych.

Świadomość marki

Gdy artykuł jest publikowany na stronie internetowej, branding jest obsługiwany przez samą stronę internetową:

 • Nazwa domeny pojawia się na pasku adresu przeglądarki.
 • Witryna często ma pasek nawigacyjny najwyższego poziomu, który osadza logo i używa głównego koloru logo jako koloru tła.
 • Unikalne cechy projektu (czcionka, układ itp.) Ułatwiają rozpoznanie strony internetowej przez powracających użytkowników.
 • Ulubiony w zakładce.

Co stanie się z marką, gdy artykuł zostanie udostępniony w sieci społecznościowej? To (prawie) zniknęło.

Zobaczmy, jak wygląda udostępniony artykuł na Facebooku:

udostępnienie na Facebook

Główne elementy:

 • Obraz. Zwykle jest to duży obraz, pierwszy element, który zauważają Twoi znajomi na Facebooku.
 • Tytuł. Pogrubiony tekst jest pierwszym czytanym tekstem.
 • Opis.
 • Nazwa domeny pochodzenia. Ten element, wyświetlany dużymi literami i jasnoszarym elementem, można łatwo przeoczyć.

Elementy te są ogólnie otoczone dodatkowymi informacjami. Powyżej zdjęcie profilowe i imię osoby, która udostępniła artykuł wraz z jego komentarzem. Poniżej polubienia i komentarze.

Marka, która była tak wszechobecna na stronie, jest teraz prawie niewidoczna. W najgorszym przypadku: nazwa domeny nieznacznie różni się od nazwy marki (np. „The New York Times” zmienia się na „nytimes.com”).

Przedstawiony obraz

Zwykły post WordPress zawiera polecany obraz. Ten uniwersalny obraz służy do różnych celów. Pierwszym z nich jest często tytuł z list artykułów, na przykład na głównej stronie blogu. Tworzy to łatwy do przeglądania projekt listy, w którym odwiedzający może łatwo zauważyć, co go interesuje lub co już sprawdził.

Prezentowany obraz pojawia się również regularnie u góry strony artykułu. Tworzy przyjazne zaproszenie do czytania treści, zapobiegając odrzuceniu przytłaczającego bloku tekstowego.

Ten obraz może spełniać wszelkie wewnętrzne wymagania. Szeroki obraz, powiedzmy 16: 9? Pewnie! Kwadratowy obraz? Dlaczego nie! Wysoki obraz? To byłby oryginalny projekt!

Prezentowany obraz jest zwykle ponownie wykorzystywany, tak jak w przypadku udziałów w sieciach społecznościowych. Problem w tym, że sieci społecznościowe ustalają teraz reguły. Z niespodzianką: sieci społecznościowe prawie nigdy nie narzekają, po cichu przycinając wyróżniony obraz, aby dopasować go do własnych wymagań.

Przez większość czasu jest w porządku. Lewy / prawy lub górny / dolny obraz jest lekko przycięty, a wynik jest tak dobry, jakby zrobił to człowiek.

Ale czasami automatyczne kadrowanie jest po prostu niewłaściwe. Na przykład w jego wywiad Tima Ferrisa, Dr Andrew Weil wygląda dobrze:

Automatyczne kadrowanie: post na blogu

Po udostępnieniu na Facebooku traci część głowy:

Automatyczne kadrowanie: na Facebooku

Głównym problemem nie jest sam wynik. Można argumentować, że wynik jest przyzwoity. Prawdziwym problemem jest niekontrolowany autopilot: zadanie pozostawiono samemu Facebookowi. Co jest niefortunne, gdy ten artykuł został udostępniony ponad 1000 razy.

Tytuł i opis

Metadane tekstowe są kolejnym źródłem rozbieżności między witryną a sieciami społecznościowymi.

Na stronie internetowej miejsce przydzielone do tytułu jest zwykle nieograniczone. Jeśli masz tendencję do mówienia, witryna chętnie się spełni.

Opis tytułu

Sieci społecznościowe to inna historia. Facebook ogranicza tytuł do dwóch linii, obcinając i dołączając wielokropek do zbyt długich tytułów. Musi to być połączone z platformami: przeglądarki stacjonarne korzystają z większych ekranów niż aplikacje natywne na smartfony.

Adnotacja na pulpicie Facebooka

Adnotacja na Facebooku

Czy to krytyczny problem? Prawdopodobnie nie. Ale to, co nie jest normalne, to skrócenie tytułu bez wiedzy o nim.

Opis to kolejna informacja tekstowa, której można użyć do przeniesienia dodatkowych informacji. Facebook to pokazuje:

Artykuł Facebook Share

Ale LinkedIn nie:

Artykuł LinkedIn Udostępnij

Dlatego blog B2B, który najprawdopodobniej zostanie udostępniony na LinkedIn, powinien lepiej używać długich tytułów, aby skorzystać z dostępnej przestrzeni i wkładać niewielki wysiłek w opis, który rzadko będzie widywany.

Spraw, aby Twoja marka była widoczna, gdy użytkownicy będą udostępniać Twoje treści

To był koniec problemów. Czas na rozwiązania! Po udostępnieniu treści w sieciach społecznościowych Twoja marka jest po prostu wyprana. Istnieje jednak przestrzeń wolności słowa, z której można skorzystać: obraz.

Spojrzmy prawdzie w oczy. Wybrane obrazy często nie są inspirowane. Nieźle, na pewno nie. Ale brakuje im oryginalności, przez co są niezauważalne w oceanie podobnych obrazów.

Akcje społecznościowe bez brandingu

Nie zrewolucjonizując sztuki fotografii, taki obraz może przynajmniej nosić twoją markę:

Akcje społecznościowe z brandingiem

Chociaż nie czyni to obrazu bardziej atrakcyjnym, teraz logo WPExplorer jest widoczne. Przypadkowi użytkownicy sieci społecznościowych mają szansę to zauważyć, zdać sobie sprawę, że widzieli to logo wcześniej lub nawet poświęcić temu artykułowi kilka sekund lub uwagi, ponieważ byli wcześniej zaangażowani w WPExplorer.

Historia nie musi się na tym kończyć. Nawet jeśli nadal używasz zwykłych zdjęć, możesz nadać wyróżnionym obrazom tożsamość. Gdy są wyświetlane w sieciach społecznościowych, artykuły WPExplorer nagle stają się ciemnoniebiesko-szarymi obrazami z białym logo w lewym dolnym rogu. Osoby narażone na ten projekt kilka razy mogą zacząć go zauważać, nawet jeśli jest on szybko przewijany.

Jak tworzyć udostępniane obrazy dla swoich postów

Jak większość rzeczy, istnieje trudny i łatwy sposób na dodanie tożsamości marki do publikowania zdjęć.

Ręcznie (trudna droga)

Jasne, wdrożenie tych praktyk nie jest nauką rakietową. Obrazy mogą być edytowane przez wykonawcę lub przez ciebie. Artykuły można udostępnić przed oficjalnym opublikowaniem i przejrzeć na iPhonie.

Gotowy na sesję edycji obrazu? Zrób wyróżniony obraz, uruchom preferowane oprogramowanie lub usługę i stwórz dedykowane rozmiary:

 • Facebook i LinkedIn oczekują obrazu 1200 × 630. Mniejszy obraz może być gorszej jakości na ekranach o wysokiej rozdzielczości. Większy obraz może w ogóle nie zostać przetworzony. Obraz, który nie ma oczekiwanego współczynnika 19,1: 10, może zostać przycięty lub wygenerować zupełnie inny układ po udostępnieniu. Pamiętaj, że Facebook opiera się na Open Graph, który jest szwajcarskim scyzorykiem metadanych społecznościowych. Większość usług ich szuka i stosuje własne ograniczenia. Ważne jest, aby trzymać się oczekiwań Facebooka, które są de facto standardem.
 • Twitter nie wymusza ścisłej rozdzielczości, ale stosunek 2: 1 z minimalnymi i maksymalnymi rozmiarami. 1500 × 750 jest świetny, chociaż możesz chcieć mniejszego obrazu.
 • Pinterest jest bardziej skomplikowany. Potrzebuje kwadratowych obrazów 600 × 600. Lub wysoki, obrazy 600 × 900. Właściwie wszystko, co mieści się w przedziale od 1: 1 do 2: 3, jest w porządku. Aha, i bardzo wysokie, obsługiwane są również obrazy 600 × 1260. Formaty te zostały zaktualizowane w 2018 r., Więc wcześniejsze założenia mogą być nieaktualne.

Teraz, gdy masz już swoje obrazy, nadszedł czas, aby je edytować, aby dodać swoją markę. Jeden po drugim. To powinno być łatwe i nudne jednocześnie. Zwłaszcza jeśli uważasz, że operację tę należy wykonać co najmniej dwa razy, ponieważ Facebook i Twitter wymagają zdjęć o różnym współczynniku.

Głównym problemem tego podejścia jest czas. Pisanie artykułu jest już długim, czasochłonnym i energochłonnym procesem. Z pewnością nie chcemy dodawać kolejnego dodatkowego kroku.

Automatycznie (łatwy sposób)

Jak efektywnie tworzyć markowe obrazy? Chociaż istnieje mnóstwo świetnych wtyczek WordPress do mediów społecznościowych, po prostu dodają przycisk „udostępnij” do Twojej witryny. W rzeczywistości nie pomagają w sformatowaniu i optymalizacji multimediów postów do udostępniania.

Tutaj przydaje się wtyczka WordPress. W szczególności Resoc Social Editor dla WordPress co automatyzuje większość procesu i pozwala obsłużyć część manualną w kilka sekund.

Resoc Social Editor to panel opcji, który znajduje się pod zwykłym edytorem postów. Możesz myśleć o tym jak o edytorze WYSIWYG („To, co widzisz, dostajesz”) dla sieci społecznościowych.

Resoc Social Editor dla WordPress

Zaprojektuj obraz nakładki raz na zawsze i zastosuj go do wyróżnionego obrazu za pomocą dwóch kliknięć. Możesz też ustawić ją jako domyślną, aby Twoje zdjęcia społecznościowe były automatycznie oznakowane marką.

Nakładka Resoc Social Editor

Automatyczne kadrowanie na Facebooku nie jest tak świetne z obecnym obrazem? Wystarczy przeciągnąć obraz lub powiększyć / pomniejszyć myszą. Nie potrzeba zewnętrznego narzędzia.

Automatyczne kadrowanie Resoc Social Editor

Edycja tytułu i opisu nie wymaga już zgadywania. Podczas pisania możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój artykuł na głównych platformach.

Resoc Social Editor Tytuł i opisy

Wniosek

Podczas tworzenia treści do udostępniania w mediach społecznościowych „wystarczająco dobry” jest de facto standardem jakości. Nie jest to zaskakujące, gdy osiągnięcie „doskonałej” wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku.

Resoc Social Editor dla WordPress zmienia umowę. Gdy zadania te zostaną częściowo lub całkowicie zautomatyzowane, łatwo będzie wyróżnić swoje artykuły, gdy zostaną udostępnione w sieciach społecznościowych.

W dzisiejszych czasach może to łatwo stać się wyróżnikiem. Przy tak wielu przyziemnych zdjęciach używanych jako polecane zdjęcia wystarczy prosta zmiana dodania logo, aby przyciągnąć uwagę, a nawet świadomość marki poprzez powtarzalną ekspozycję.

Aby jeszcze bardziej ułatwić pierwszy ruch, zespół Resoc projektuje za darmo nakładkę na tożsamość marki. Po zainstalowaniu wtyczki edytuj wpis, kliknij „Utwórz nową nakładkę”, a następnie „Zgłoś się po BEZPŁATNĄ nakładkę tożsamości marki” i tym podobne!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me