Jak tworzyć niestandardowe typy postów WordPress

Jak tworzyć niestandardowe typy postów WordPress

WordPress może wyświetlać mnóstwo różnych rodzajów treści, ale ich uporządkowanie może być trudne. Domyślne opcje są dość ograniczone, a ich dostosowanie może być mylące. Właśnie dlatego postanowiłem przygotować ten krótki przewodnik.


Korzystając z niestandardowych typów postów, możesz utworzyć nowy typ elementu – na przykład posty i strony – który będzie zawierał inny zestaw danych. Będzie miał własne menu administratora, własne strony edycji, własne niestandardowe taksonomie i kilka innych narzędzi.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz jednego z nich, najlepiej nadają się do witryn z treściami zorganizowanymi według nietypowej struktury. Jeśli więc masz treść, którą musisz wyświetlić inaczej niż na zwykłych postach i stronach, niestandardowy typ postu może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Są również świetne dla SEO, ponieważ mają wbudowane łącza bezpośrednie.

Co to jest niestandardowy typ postu?

Typ postu, pomimo specyficznie brzmiącej nazwy, może być używany do każdego rodzaju treści. Prawdopodobnie już je widziałeś, ponieważ programiści używają niestandardowych typów postów, aby dodawać portfolio, pracowników, referencje i więcej do motywów WordPress. Tak więc niestandardowy typ postu jest zwykłym postem z inną wartością post_type w bazie danych. Istnieje pięć domyślnych typów postów: post, strona, załącznik, wersja i menu nawigacyjne. WordPress 3.0+ daje jednak możliwość dodawania własnych.

Typy postów i taksonomie WordPress

Pojęcie taksonomia pojawia się często w odniesieniu do niestandardowych typów postów, co może być dla niektórych nieco mylące. Dla nowych użytkowników WordPress taksonomie są sposobem na grupowanie postów i niestandardowych typów postów. WordPress ma cztery wbudowane formaty: kategoria, tag, kategoria linków i formaty postów. Możesz dowiedzieć się więcej na temat ich specyfiki na stronie Kodeks WordPress. Możesz także tworzyć własne taksonomie i używać ich w typach postów do grupowania i sortowania treści.

Jak utworzyć niestandardowy typ postu?

Dodawanie niestandardowych typów postów w WordPress jest niezwykle łatwe, ponieważ WordPress zawiera podstawową funkcję register_post_type, której można użyć do ich utworzenia. Oznacza to, że jeśli jesteś programistą wtyczek, możesz łatwo dołączyć niestandardowe typy postów do tworzonego motywu. Możesz też dodać je za pomocą motywu podrzędnego lub niestandardowej wtyczki.

Ręczne tworzenie niestandardowego typu postu (za pomocą kodu)

Po pierwsze, gdzie należy dodać kod? Najlepsze miejsce do zarejestrowania i dodania niestandardowych typów postów zależy od projektu. Jeśli pracujesz w witrynie klienta, która ma już aktywny motyw, musisz utworzyć motyw podrzędny i stamtąd zarejestrować swoje typy postów. Jeśli tworzysz własny motyw niestandardowy, możesz umieścić kod w pliku functions.php lub w dowolnym innym pliku wywołanym z twojego functions.php. A jeśli opracowujesz wtyczkę, to nie ma znaczenia, gdzie dodasz kod, o ile kod działa przed hakiem akcji „init”, aby upewnić się, że jest dostępny.

Do celów testowych Twój functions.php plik da sobie radę. Ale wtyczka zapewni, że nie zepsujesz witryny podczas zmiany lub uaktualnienia motywu.

Jeśli niestandardowy typ postu jest naprawdę ważny, rozważ uczynienie go wtyczką, której należy używać. W przypadku niewtajemniczonych wtyczki, których należy używać, są instalowane w specjalnym katalogu w folderze zawartości i są automatycznie włączane we wszystkich witrynach. Wtyczki, których należy używać, nie są wyświetlane na domyślnej liście wtyczek na stronie wtyczek wp-admin.

W każdym razie niestandardowy typ postu można dodać do WordPress za pośrednictwem register_post_type () funkcjonować. Umożliwia to zdefiniowanie nowego według kilku etykiet. Po utworzeniu nagłówka możesz użyć tej funkcji przed menu admin, ale po po_setup_theme haczyki akcji. Jeśli poprawnie utworzono, możesz to zrobić za pomocą zaledwie kilku wierszy kodu. Od Kodeks WordPress, oto prosty przykład nowego niestandardowego typu postu:

funkcja create_post_type () {
register_post_type ('acme_product',
szyk(
„labels” => tablica (
„name” => __ („Produkty”),
„singular_name” => __ („Produkt”)
),
„public” => true,
'has_archive' => true,
)
);
}
add Działalności („init”, „create_post_type”);

Spowoduje to utworzenie typu postu o nazwie „produkt”, który jest zidentyfikowany jako „acme_product”. The register_post_type funkcja otrzymuje dwie wartości. Pierwszy to „etykiety” nazwy. Drugi jest „publiczny”, aby pojawił się na ekranie administratora i na Twojej stronie. I wreszcie „has_archive”, aby włączyć archiwum nowego typu postu.

Po skonfigurowaniu tego, powinieneś zobaczyć pozycję menu dla niestandardowego typu postu, móc dodawać posty, przeglądać listę postów w adminie i odwiedzać je na swojej stronie. Istnieje wiele innych wartości lub argumentów, które można dodać do niestandardowej strony. Pełną ich listę można znaleźć na stronie zarejestruj stronę typu Kodeksu.

Następnie utwórz obraz ikony 16 × 16 pikseli i zapisz go w bieżącym folderze wtyczek. Jest to wymagane w przypadku ikony niestandardowego typu wpisu na pulpicie nawigacyjnym. Inną opcją jest użycie ikony czcionki. Jeśli chcesz skorzystać z tej trasy, mamy szybki przewodnik na temat korzystania z Dashicons dla niestandardowych typów postów, które powinieneś przeczytać. Następnie możesz przejść dalej i aktywować wtyczkę.

Uwaga na temat nazewnictwa: chociaż kuszące i wygodne jest użycie prostego niestandardowego identyfikatora typu postu, lepiej jest go poprzedzić. Użyj krótkiej przestrzeni nazw, która identyfikuje wtyczkę, kompozycję lub witrynę internetową, która używa niestandardowego typu. Aby uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik, sprawdź tuts + przewodnik do niestandardowych typów postów WordPress. Kopią więcej opcji kodu i niestandardowych typów postów, jeśli chcesz samodzielnie kodować typy postów. Ale jeśli chcesz szybszej i łatwiejszej opcji, czytaj dalej!

Tworzenie niestandardowego typu postu za pomocą wtyczki

Typy postów Unlimited Plugin

Najłatwiejszym sposobem dodania nowych niestandardowych typów postów jest użycie wtyczki. Wolny Wtyczka typu Post Unlimited zdarza się, że tworzenie niestandardowych typów postów i zarządzanie nimi jest dziecinnie proste. Możesz nawet tworzyć niestandardowe taksonomie.

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę. Możesz go pobrać bezpośrednio z katalogu WordPress (patrz łącza powyżej). Lub zainstaluj go z pulpitu WordPress pod Wtyczki> Dodaj nowe i wyszukaj „typy postów nieograniczone” – to powinien być pierwszy wynik. Wystarczy zainstalować i aktywować.

Typy postów Unlimited Plugin - Twórz nowe typy postów

Spowoduje to dodanie nowego elementu menu Typy postów w dolnej części pulpitu nawigacyjnego. Kliknij go, aby rozpocząć tworzenie nowych typów postów i systematyk. Istnieje mnóstwo opcji niestandardowego typu postu lub nazwy systematyki, dzięki czemu nowy typ postu jest widoczny dla autorów, gdzie pojawia się na pulpicie nawigacyjnym (lub w podmenu, np. W „Ustawieniach”), ikona menu, obsługiwane metaboksy (po prostu zaznacz te, które chcesz dołączyć), a nawet zaawansowane ustawienia interfejsu API REST.

Wybierz opcje, które chcesz włączyć dla nowego typu postu i zapisz. Otóż ​​to. Jest gotowy do pracy! Po prostu poszukaj nazwy, którą nadałeś swojemu niestandardowemu typowi postu na pulpicie. Nasz nazywa się „Moje typy postów” na zrzucie ekranu powyżej. (Uwaga – nie przypisaliśmy lokalizacji, więc została dodana po istniejących typach postów na naszej stronie testowej).

Typy postów Unlimited Plugin - Total Options

Typy Post Unlimited zostało stworzone, aby współpracować z dowolnym motywem WordPress, ale jeśli używasz motywu Total WordPress, będziesz mieć dostęp do mnóstwa ekskluzywnych i potężnych opcji. Ustaw niestandardową stronę główną dla plików nawigacyjnych, wybierz opcje układu archiwum nowego typu postu, wybierz bloki wpisu (i pojedynczego wpisu) i meta, włącz opcję Następny / Poprzedni stronicowanie i więcej.

Alternatywny: WCK WordPress Creation Kit PRO

Twórca niestandardowych typów postów i niestandardowych pól - WCK

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

WordPress Creation Kit PRO to wysokiej jakości wtyczka WordPress, która ułatwia dostosowanie instalacji WordPress, aby klienci lub współpracownicy widzieli tylko to, czego chcą. Ta potężna wtyczka daje kontrolę nad niestandardowymi polami i typem postu, aby stworzyć własną oczyszczoną instalację WordPress.

Jeśli jesteś programistą, prawdopodobnie już wiesz, że WordPress może być przytłaczający dla niektórych klientów, a jednym ze sposobów, aby pomóc im usprawnić proces korzystania z ich strony internetowej, jest ograniczenie tego, co mogą, a czego nie widzą na odwrocie WordPressa instalacja. Wejdź do WordPress Creation Kit PRO. Dzięki temu możesz stworzyć przyjazną dla użytkownika instalację WordPress odpowiednią dla swojego klienta. Możesz tworzyć niestandardowe typy postów i taksonomie oraz zmieniać ich nazwy, aby ułatwić im zrozumienie, lub ukryć niektóre opcje ustawień zawarte w motywie WordPress, którego użyłeś w ich witrynie. Istnieją dźwięki, które możesz zrobić dzięki WordPress Creation Kit PRO.

Kolejną wspaniałą cechą WordPress Creation Kit PRO są dołączone pola niestandardowe. W zależności od tworzonego typu postu możesz chcieć dodać pole tekstowe dla treści, listę rozwijaną opcji (takich jak tytuły członków personelu lub rodzaj sprzętu używanego do sesji zdjęciowej), datę lub coś innego. Niezależnie od potrzeb, WordPress Creation Kit PRO zawiera 11 niestandardowych opcji pól, dzięki czemu Twoi klienci mogą łatwo używać typów postów.

Wniosek

Niestandardowe typy postów mogą wydawać się zastraszające, ale nie muszą tak być. Przy odrobinie praktyki możesz zapoznać się z podstawami niestandardowych typów postów i utworzyć witrynę, której potrzebujesz. Dzięki bezpłatnej wtyczce Post Typ Unlimited nie ma wymówki, aby tego nie robić. Teraz, gdy znasz już podstawy, daj nam znać, jeśli masz dodatkowe pytania. Lub jeśli masz więcej pomocnych wskazówek, udostępnij je! Nie krępuj się napisz do mnie w komentarzach poniżej. Rozpocznijmy dyskusję!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map