Jak tworzyć linki na blogu WordPress w celu zwiększenia zaangażowania

tworzyć linki do zaangażowania

Gdy ludzie trafią na Twojego bloga, zazwyczaj wykonują jedną z dwóch czynności:


 1. Odbij się natychmiast
 2. Zacznij czytać

Dziś chcę skupić się na tym drugim działaniu, ponieważ ktoś, kto zaczyna się czytać jest na początku podróży, którą powinieneś przejąć kontrolę. Odwiedzający czytający tekst na Twojej stronie sam w sobie nie oferuje nic wartościowego – kluczem jest wykorzystanie tego początkowego zaangażowania i ostatecznie zachęcenie go do wykonania dowolnej pożądanej pierwotnej czynności.

Istnieje wiele czynników (takich jak projekt i kopia), które mają wpływ na to, jak zaangażowani są Twoi odwiedzający i jakie są szanse na konwersję. Jednak jednym z najbardziej wpływowych, ale rzadko omawianych czynników jest proste hiperłącze. Rzeczywistość jest taka, że ​​linki są niezwykle potężnymi narzędziami i zignorowanie najlepszych praktyk dotyczących ich tworzenia może sprawić, że Twój blog będzie działał jak sito, a każda dziura reprezentuje link.

W tym poście chcę pomóc ci znaleźć wiele z tych dziur. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, z czasem zauważysz poprawę współczynników zaangażowania i konwersji, a z mniej namacalnego punktu widzenia drastycznie poprawisz wrażenia użytkowników.

Jak sformatować swoje linki

Zacznijmy od absolutnych podstaw. Każdy link w Twojej witrynie powinien być wyraźnie reprezentowany tak jak link – tzn. należy wyraźnie odróżnić go od innych tekstów na stronie i powinno być oczywiste, że jest to link.

W latach 90. link był zwykle niebieski i tak podkreślony. Ludzie przyzwyczaili się do linku, który wygląda w określony sposób, a więc byliby zdezorientowani, gdyby zostali skonfrontowani podkreślony tekst tego samego koloru co tekst podstawowy lub tekst w innym kolorze, ale nie było podkreślone.

Chociaż podkreślony niebieski tekst jest wciąż wszechobecny w naszym umyśle jako link, obecnie hiperłącza, które nie są podkreślone, są powszechne i całkowicie akceptowalne. Należy jednak upewnić się, że linki wyraźnie się wyróżniają. Nie zostawiaj użytkownika mylącego co do tego, co jest lub nie jest linkiem w żadnym punkcie Twojej witryny. I choć podkreślone linki nie są obecnie tak powszechne, mądrze jest nie podkreślać żadnego tekstu w witrynie jako ogólnej zasady, chyba że jest to link. Większość osób nadal kojarzy podkreślony tekst w Internecie z hiperłączami i jako taka powinna być zarezerwowana tylko dla hiperłączy. Jeśli chcesz podkreślić tekst, użyj pogrubienia, aby podświetlić kluczowe frazy (np. Jest to naprawdę ważne) i kursywą, aby zasugerować odmienność w wokalizacji słowa (np. I naprawdę chcę żebyś to przeczytał).

Tekst kotwicy

Dla tych, którzy nie wiedzą, tekst kotwicy to po prostu słowa użyte w łączu, z których najczęstszym jest „kliknij tutaj”. Tekst kotwicy jest niezwykle ważny z wielu powodów (optymalizacja wyszukiwarek WordPress jest oczywistym przykładem), ale w tym poście chcę skupić się na użyteczności, przez co zasadniczo rozumiem łatwość, z jaką ktoś może zrozumieć, do czego prowadzi link przed klikają na to.

Internauci są w większości dość bystrzy i dlatego nie muszą trzymać rąk w taki sam sposób, jak robili to 10–15 lat temu. Nie jest już konieczne poprzedzanie każdego linku tekstem zakotwiczenia „kliknij tutaj” – zamiast tego o wiele bardziej pomocny jest opis użytkownika i znacznie lepiej, aby „przepływ” tekstu zawierał linki intuicyjnie. Weźmy na przykład następujące dwa teksty kotwicy:

 1. Aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach, kliknij tutaj.
 2. Dowiedz się więcej o naszych produktach.

Drugi tekst kotwicy wyróżnia się bardziej, jest łatwiejszy do zrozumienia i łatwiejszy do kliknięcia. Krótko mówiąc, znacznie przewyższa alternatywę „kliknij tutaj”. Zawsze powinieneś dążyć do umieszczania na swoim blogu odpowiedniego kontekstowo tekstu kotwicy.

Pod względem prezentacji wygląda to lepiej, aby wykluczyć znaki interpunkcyjne z tekstu kotwicy. Ponadto ważne jest, aby zachować spójność w sposób wykluczania znaków interpunkcyjnych z tekstu kotwicy, ponieważ dzięki temu użytkownik będzie bardziej przewidywalny i przyjemniejszy.

Tekst tytułu

Zasadniczo istnieją dwa elementy, które opisują link i pomagają użytkownikom zdecydować, czy powinni je kliknąć. Pierwszy (i najważniejszy) to tekst zakotwiczenia, ale nie należy ignorować wartości tekstu tytułowego.

W większości przeglądarek stacjonarnych tekst tytułu to mały wyskakujący tekst, który pojawia się po najechaniu kursorem na link (dla którego zdefiniowano tekst tytułu):

Tekst tytułu linku

Jeśli tekst kotwicy zawiera kontekst, tekst tytułu zawiera wyjaśnienia. Powyższy przykład jest doskonały – tekst kotwicy i otaczający go tekst prowadzą nas do przekonania, że ​​link prowadzi do czegoś związanego z (a) Jakobem Nielsenem i (b) jego reputacją „króla użyteczności” oraz tekstem tytułowym wyjaśnia, że ​​link prowadzi do biografii hostowanej na określonej stronie internetowej. Włączenie tekstu tytułowego jako tekstu zakotwiczenia nie byłoby praktyczne, ale służy jako użyteczne dodatkowe informacje.

Dlatego używaj tekstu tytułu, gdy jest to właściwe. Nie zawsze musisz używać tekstu tytułowego – na przykład w sytuacji, gdy jest to całkowicie jasne z tekstu kotwicy, do którego prowadzi link. Oto dwa typowe przykłady tego:

W moim ostatnim poście na WPExplorer, „Układ okresowy wtyczek WordPress (i My Top 5)”, wymieniłem swoje 5 najlepszych wtyczek spośród 108 najczęściej pobieranych na WordPress.org.

Tekst kotwicy pierwszego linku zawiera nagłówek wpisu, który jest linkowany. Tekst kotwicy drugiego linku zawiera nazwę witryny, do której prowadzi. W obu przypadkach nie ma realnej korzyści z powtórzenia tekstu kotwicy jako tekstu tytułowego lub włączenia tego, co najprawdopodobniej byłoby zbyteczne, jako tekstu tytułowego.

Jeśli chcesz uzyskać dalsze przykłady skutecznego użycia tekstu tytułowego, po prostu najedź myszką na każdy link w tym poście. Niektóre nie mają tekstu tytułowego (i powinno być oczywiste dlaczego), podczas gdy inne tak.

Otwieranie systemu Windows w nowych kartach (lub nie)

Jeśli chodzi o użyteczność sieci, stwierdziłem, że pytanie, czy otwierać linki w nowych kartach, jest często przedmiotem sporu. Po długim rozważeniu problemu mój punkt widzenia wygląda następująco: to, czy należy otwierać linki w nowej karcie, zależy całkowicie od linku.

Pozwól mi wyjaśnić mój punkt widzenia, prosząc o rozważenie, jaką wartość ma otwarcie łącza w nowej karcie. Jeśli link otworzy się w nowej karcie, strona internetowa, na której pierwotnie był użytkownik, pozostanie otwarta, a ekran pozostanie w ostatnim miejscu na stronie. Dlatego jeśli masz powody, by sądzić, że ktoś może chcieć przejrzeć link na Twoim blogu, ale powróci, gdy zakończy przekierowywanie, powinieneś otworzyć ten link w nowej karcie.

Z drugiej strony, jeśli masz powody, by sądzić, że dany link reprezentuje czystą trasę od istniejącej strony, sensowne jest, aby link otwierał się na tej samej karcie.

Aby podać przykłady linków, które powinny być otwierane w istniejących lub nowych kartach, rzućmy okiem na przykładowy tytuł tekstu, którego użyłem powyżej:

W moim ostatnim poście na WPExplorer, „Układ okresowy wtyczek WordPress (i My Top 5)”, wymieniłem swoje 5 najlepszych wtyczek spośród 108 najczęściej pobieranych na WordPress.org.

Oba te linki otwierają się w nowych kartach. Dlaczego? Ponieważ oba stanowią tymczasowe przekierowanie z tego postu – linki, które możesz zbadać przed powrotem do przeczytania reszty tego postu. Podobnie możesz zrezygnować z ich eksploracji. Tak czy inaczej, otwierają się w nowych kartach, dzięki czemu możesz łatwo wrócić do tego postu, gdy będziesz gotowy.

Teraz spójrz na następujący obraz:

Poprzedni wpis Link do ekranu

To zrzut ekranu dolnej części ostatniego postu WPExplorer, na końcu sekcji komentarzy. Link w prawym dolnym rogu strony powinien otworzyć się na istniejącej karcie. Dlaczego? Ponieważ użytkownik dotarł do końca strony i jako taki prawdopodobnie przetrawił zawartość istniejącego postu i jest gotowy do przejścia. To tylko jeden przykład – linki, które powinny się otworzyć w istniejącej karcie, mogą w rzeczywistości znajdować się w dowolnej pozycji na stronie. Inne łącza, które powinny się otwierać w istniejących kartach, obejmują elementy nawigacyjne (górny pasek nawigacyjny lub lista kategorii itp.) Oraz wezwania do działania (takie jak pole subskrypcji biuletynu).

Jednym z popularnych argumentów przeciwko takiemu podejściu jest to, że wybór, czy otworzyć nową kartę, należy pozostawić użytkownikowi. W idealnym świecie tak by było, ale istnieją dwa powody, dla których tak nie jest:

 1. Nie wszyscy użytkownicy są wystarczająco bystrzy, aby otwierać linki w nowych kartach, gdy jest to dla nich odpowiednie.
 2. Nawet najbystrzejszy użytkownik może omyłkowo otworzyć link w istniejącej karcie, gdy byłoby lepiej, gdyby otworzył go w nowej karcie.

To prawie wszystko, co mam do powiedzenia na temat linków – jeśli zastosujesz powyższe wytyczne na swoim blogu, jestem pewien, że zobaczysz skok w popularnych wskaźnikach zaangażowania, takich jak czas spędzony w witrynie, współczynnik odrzuceń i średnia liczba działań na użytkownika. Nie tylko to, ale odwiedzający twoją stronę będą mieli znacznie bardziej intuicyjny interfejs użytkownika w postaci wyraźnie oznaczonych i opisanych linków, które odpowiednio do nich kierują.

Najważniejsze jest, aby zawsze pamiętać o odwiedzającym – sprawienie, aby przeglądanie witryny było przyjemnością, powinno zawsze być najwyższym priorytetem. Nie używaj skrótów, takich jak ślepe otwieranie wszystkich linków w nowych kartach lub przyspieszanie sposobu formatowania linków – pracuj, aby pomóc użytkownikowi (zamiast go frustrować), a zbierzesz nagrody.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map