Jak tworzyć kampanie remarketingowe na Facebooku dla WordPress

Czy zauważyłeś, że kiedy szukasz produktu na Amazon lub czytasz artykuł w Internecie, oglądane produkty lub treści często pojawiają się w reklamach na Facebooku? To jest remarketing.


Remarketing, znany również jako retargeting, jest szeroko stosowany przez duże marki. Jednak ze względu na łatwość konfiguracji i niski koszt może być również bardzo korzystny dla mniejszych firm. Dowiedzmy się więc więcej o zaletach remarketingu na Facebooku oraz o tym, jak stworzyć własną kampanię remarketingową na Facebooku dla swojej witryny WordPress.

Co to jest remarketing na Facebooku?

Remarketing na Facebooku

Remarketing włączony Facebook jest zasadniczo wyświetlany reklamy na Facebooku tym, którzy już odwiedzili Twoją stronę WordPress. Często ludzie odwiedzają twoją stronę internetową z zainteresowaniem twoimi produktami lub usługami, ale odchodzą przed dokonaniem zakupu. Remarketing na Facebooku wykorzystuje reklamy na Facebooku, aby przypominać tym potencjalnym klientom o Twojej witrynie, treści i produktach, kierując ruch z powrotem do Twojej witryny.

Ze względu na to, że tak wiele osób jest aktywnych na Facebooku, prawdopodobieństwo odwiedzin Twojej witryny regularnie logujących się na Facebooku jest wysokie. To sprawia, że ​​jest to idealna lokalizacja do promowania swojego bloga lub produktów i ponownego nawiązania kontaktu z odbiorcami.

Korzyści z remarketingu na Facebooku

Remarketing na Facebooku

Istnieje wiele korzyści związanych z remarketingiem na Facebooku. Oto najważniejsze…

Świadomość marki

Remarketing na Facebooku pomaga zwiększyć świadomość marki. Wyświetlanie reklam osobom, które miały już połączenie z Twoją witryną, zapewnia jej świeżość. To z kolei zwiększy prawdopodobieństwo, że zostanie ponownie odwiedzone, zamiast stron konkurencji, gdy ludzie będą tego potrzebować.

Zwiększ ruch z powrotem do swojej witryny

Korzystanie z reklam remarketingowych pomoże Ci ponownie połączyć się z użytkownikami witryny w przeszłości. Angażowanie się w ten sposób z odbiorcami za pośrednictwem Facebooka przypomni im o Twojej witrynie i skieruje ruch z powrotem do Twojej witryny WordPress. Gdy odwiedzający powrócą na twoją stronę, masz większą szansę na konwersję w stosunku do twoich celów.

Zwiększyć sprzedaż

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą początkowo nie dokonać zakupu w Twojej witrynie. Może chcą dalej badać produkt, porównywać ceny na stronach konkurencji lub po prostu nie byli pewni, czy naprawdę chcą tego produktu. Jednak fakt, że ktoś nie kupuje produktu za pierwszym razem, nie oznacza, że ​​nie będzie później.

Ponowne wyświetlenie produktu przywoła wspomnienia ludzi, pomagając im przypomnieć, dlaczego chcieli go w pierwszej kolejności. Będą już zaznajomieni z Twoją witryną, więc obejrzenie Twojej reklamy pomoże zachęcić użytkowników do kliknięcia, dokonania zakupu, a nawet zostania klientami.

Konwertuj zgodnie z celami witryny

Remarketing na Facebooku to nie tylko sprzedaż produktów. Można tworzyć kampanie remarketingowe, aby pomóc Twojej witrynie przekonwertować się na wiele różnych celów. Być może chcesz sprzedać usługę lub subskrypcję, rozwinąć listę e-mailową lub zwiększyć liczbę obserwowanych lub fanów społeczności. Remarketing na Facebooku może wyświetlać kampanie, które pomogą Ci zrealizować wszystkie te cele.

Lepszy zwrot za twoje pieniądze

Remarketing na Facebooku ma większy sukces w generowaniu sprzedaży niż standardowa kampania reklamowa. Wynika to z faktu, że reklamy są skierowane specjalnie do tych, którzy już odwiedzili Twoją witrynę i wykazali zainteresowanie Twoimi produktami.

Dlatego remarketing na Facebooku jest lepszym zakładem finansowym w perspektywie krótkoterminowej, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz zwrot pieniędzy, które zapłacisz za reklamy. Może to być ważnym czynnikiem dla mniejszych firm działających w ramach ograniczonego budżetu marketingowego.

Teraz wiemy już trochę o remarketingu na Facebooku i dlaczego warto z niego korzystać, omówimy, jak skonfigurować go na swojej stronie WordPress.

Jak utworzyć kampanię remarketingową na Facebooku w witrynie WordPress

Remarketing na Facebooku

Aby rozpocząć remarketing na Facebooku, zaloguj się na Facebooku i w „Ustawieniach” wybierz „Utwórz reklamy”. Nastąpi przekierowanie do „Menedżer reklam’.

Tworzenie kampanii reklamowej za pomocą Facebooka składa się z czterech etapów, które są wyświetlane po lewej stronie ekranu…

  1. Kampania
  2. Konto
  3. Zestaw reklam
  4. Projektowanie reklam

Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo na każdym etapie …

1. Kampania

Cele

„Kampania” to pierwszy krok, w którym musisz wybrać swój cel kampanii. Jak widać, istnieje wiele celów do wyboru, ale ten, który wybierzesz, powinien być powiązany z jednym z najważniejszych celów Twojej witryny. W tym artykule wybrałem „Traffic”. Oznacza to, że moje reklamy będą miały na celu zachęcenie widzów do ponownego odwiedzenia mojej witryny, co pomoże zwiększyć ruch, który otrzymuje.

Nazwa kampanii

Po wybraniu „Konwersji” musisz nadać swojej kampanii nazwę. Następnie kliknij „Skonfiguruj konto reklamowe”.

2. Konto reklamowe

Konto

Drugim krokiem do skonfigurowania kampanii remarketingowej na Facebooku jest „Konto reklamowe”. W tym miejscu musisz podać szczegóły dotyczące „Kraju konta”, „Waluty” i „Strefy czasowej”.

3. Zestaw reklam

„Zestaw reklam” składa się z kilku kroków. To tutaj wybierasz, gdzie generujesz ruch, rodzaj odbiorców, którym chcesz wyświetlać swoje reklamy, gdzie będą umieszczane reklamy oraz ile chcesz zapłacić…

ruch drogowy

ruch drogowy

W sekcji „Ruch” musisz wybrać, czy chcesz kierować ruch do swojej witryny, czy aplikacji. Jak widać, wybrałem „stronę internetową”. Później możesz wybrać określony adres URL.

Oferta

Oferta

Tutaj możesz stworzyć ofertę dla swoich odbiorców, aby zachęcić ich do ponownego odwiedzenia Twojej witryny. Oferta w postaci rabatu lub kuponu do zrealizowania może być niezwykle skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie.

Utwórz ofertę

Jeśli chcesz to skonfigurować, po prostu zmień opcję „Oferta” na „Włączone”, wybierz stronę na Facebooku, która jest powiązana z witryną WordPress, a następnie kliknij przycisk „Utwórz ofertę”. Teraz wypełnij dane, aby uzupełnić ofertę, którą chcesz uwzględnić w kampanii remarketingowej na Facebooku.

Publiczność

Tutaj możesz zdefiniować odbiorców, na których będzie kierowana Twoja kampania reklamowa. Aby skonfigurować remarketing, musisz utworzyć „Niestandardowa grupa odbiorców’. Umożliwi to Facebookowi wyświetlanie reklam osobom, które już odwiedziły Twoją witrynę i wykazały zainteresowanie Twoją firmą.

Publiczność

W sekcji „Odbiorcy” wybierz „Utwórz nowy> Utwórz niestandardową grupę odbiorców”.

Utwórz niestandardową grupę odbiorców

Z wyskakującego okienka „Utwórz niestandardowego odbiorcę” wybierz „Ruch w witrynie”.

Utwórz piksel

Teraz musisz utworzyć Piksel Facebooka. Twój piksel na Facebooku pozwoli Facebookowi skompilować listę osób, które odwiedziły Twoją witrynę. Co ważne, zoptymalizuje również i zmierzy Twoje reklamy pod kątem konwersji w Twojej witrynie. Nadaj pikselowi nazwę i kliknij „Dalej”.

Utworzono piksel

Ponownie wybierz „Utwórz niestandardową grupę odbiorców> Ruch w witrynie”. Tutaj możesz dostosować szczegółowe informacje o swoich niestandardowych odbiorcach, umożliwiając dotarcie do tych, którzy odwiedzili określone strony w Twojej witrynie w określonym przedziale czasu.

Utwórz odbiorców

Ponieważ jestem niezależnym pisarzem, który sprzedaje moje usługi pisania, wybrałem „Osoby, które odwiedziły określone strony internetowe”. W polu „URL zawiera” napisałem „portfolio”. Oznacza to, że moje reklamy na Facebooku będą kierowane do osób, które już spojrzały na moją stronę portfolio i wykazały zainteresowanie moją poprzednią pracą. Prawdopodobnie są to potencjalni klienci, dlatego ważną demografią jest przekształcenie się w niestandardową grupę odbiorców i remarketing.

Utwórz odbiorców

Po dostosowaniu informacji do odbiorców niestandardowych i nadaniu im nazwy niestandardowej nie klikaj „Utwórz odbiorców jeszcze”. Zamiast tego kliknij ikonę w lewym dolnym rogu i wybierz „Wyświetl kod piksela”, ponieważ następnym krokiem jest dodanie kodu piksela z Facebooka do witryny WordPress.

Instalowanie kodu podstawowego Pixela Facebooka

Instalowanie piksela Facebooka wymaga dodania kodu między i tagi wszystkich stron witryny i niektórych stron, które chcesz śledzić. Istnieją dwa rodzaje kodu, które należy dodać do witryny WordPress: kod podstawowy pikseli i kod zdarzenia.

Wstaw nagłówki i stopki Aktywuj

Jeśli nie masz pewności, czy masz do czynienia z kodem, nie martw się. Istnieje kilka wtyczek, które pomogą Ci w tym procesie. Wstaw nagłówki i stopki to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala wstawiać kod w nagłówku i stopce witryny. Dlatego nie musisz samodzielnie edytować plików motywu. Zainstaluj i aktywuj tę wtyczkę na pulpicie nawigacyjnym swojej witryny WordPress.

Kod podstawowy piksela Facebooka

Wróć do karty Menedżera reklam na Facebooku, aby wyświetlić kod piksela. Skopiuj kod podstawowy.

W panelu WordPress kliknij „Ustawienia> Wstaw nagłówki i stopki”.

Skrypty w nagłówku

Wklej pikselowy kod podstawowy w polu „Skrypty w nagłówku”, a następnie kliknij „Zapisz”.

Instalowanie kodu zdarzeń Pixel na Facebooku

Kody zdarzeń są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ należy je dodawać do poszczególnych stron, które chcesz śledzić i optymalizować. Wydarzenie to działanie, które ma miejsce w Twojej witrynie, a kod zdarzenia umożliwia śledzenie tych działań i wykorzystanie wyników do optymalizacji reklam.

Kody zdarzeń

Istnieje dziewięć rodzajów zdarzeń, z których możesz wybierać, ale to, które wybierzesz, powinno być powiązane z twoim celem. Na przykład moim celem jest zwiększenie ruchu na mojej stronie, dlatego wybiorę „Wyświetl treść”. Jeśli chcesz zwiększyć liczbę potencjalnych klientów, wybierz „Lead” i / lub „Complete Registration. Lub w przypadku sklepów eCommerce wybierz spośród wielu wydarzeń, w tym „Dodaj do koszyka”, „Dodaj do listy życzeń” i / lub „Kup”. Aby znaleźć dalsze informacje na temat „wydarzeń”, sprawdź Strony pomocy Facebooka.

WIĘC IDŹ

Aby dodać kod zdarzenia do swojej witryny za pomocą wtyczki, zainstaluj i aktywuj bezpłatną wtyczkę WordPress Nagłówek SOGO. Ta wtyczka umożliwia dodawanie skryptu bezpośrednio do nagłówków i stopek poszczególnych stron.

Wyświetl podstawowy kod treści

Skopiuj kody wydarzeń na Facebooku, które są odpowiednie do twojego celu. Skopiowałem „podstawowy” kod „Wyświetl zawartość”, ale dla tych, którzy chcą śledzić ROI z reklam, należy wybrać opcję Kod „zalecany” lub „zaawansowany”.

Dodaj skrypt

Otwórz stronę swojej witryny WordPress, do której chcesz dodać kod zdarzenia. Na dole strony wklej kod zdarzenia do edytora SOGO. Tutaj wkleiłem kod „Wyświetl zawartość” na mojej stronie portfolio, ponieważ jest to strona, którą chcę śledzić. Następnie ponownie opublikuj stronę.

Korzystanie z Facebook Pixel Helper

Facebook Pixel Helper

Twój piksel powinien być teraz zainstalowany i działać. Facebook powiadomi Cię, gdy będzie działać, ale z doświadczenia może to potrwać około 24 godzin.

Facebook Pixel Helper Working

The Facebook Pixel Helper to bezpłatne narzędzie do rozwiązywania problemów, które działa w czasie rzeczywistym. Aktywuj rozszerzenie przeglądarki, a następnie załaduj swoją witrynę WordPress. Facebook Pixel Helper poinformuje Cię, czy Twój piksel się uruchamia i działa poprawnie, lub pomoże ci wykryć i naprawić błędy.

Zakończ tworzenie własnych odbiorców

Lokalizacja

Teraz piksel Facebooka jest zainstalowany na stronie WordPress, możesz zakończyć tworzenie własnych odbiorców. Wróć do Menedżera reklam na Facebooku i dodaj dodatkowe informacje, których chcesz użyć do dostosowania puli odbiorców. Należą do nich lokalizacja odbiorców, wiek, zainteresowania, zachowania i inne.

Zapisz tych odbiorców

Po zakończeniu wybierz „Zapisz tę grupę odbiorców”.

Budżet

Budżet

Tutaj wybierzesz odpowiedni budżet dla kampanii remarketingowej i utwórz harmonogram dla swoich reklam. Ważne jest, aby po uruchomieniu reklam dokładnie monitorować wyniki. Sprawdź, czy Twoja kampania reklamowa jest skuteczna i czy otrzymujesz zwrot pieniędzy.

Utwórz swoje ogłoszenie

Format

Ostatnim krokiem jest utworzenie reklamy. Możesz wybierać spośród prostego obrazu, karuzeli, wideo lub pokazu slajdów. Dodaj własne media, tekst i odpowiednie linki. Upewnij się, że Twoja reklama jest dynamiczna i niepowtarzalna. Musi wyróżniać się z tłumu, ale jednocześnie reprezentować Twoją markę i przemawiać do odbiorców docelowych. Facebook ma się świetnie informacje i przykłady potężnych reklam, więc sprawdź, zanim zaczniesz.

Końcowe przemyślenia

Gdy reklama się uruchomi, praca się nie skończy. Facebook oferuje szereg strategii, które pomagają konwertować reklamy w stosunku do ich celów. Próbować testowanie podzielone Twoje reklamy, tworząc szereg różnych odbiorców niestandardowych i Wyglądający jak odbiorcy, i wiele więcej. Zawsze uważnie monitoruj wyniki, aby sprawdzić, czy kampania remarketingowa zakończyła się sukcesem, i dowiedz się, co możesz zrobić, aby zwiększyć konwersje.

Jaki cel wybierzesz dla swojej kampanii remarketingowej na Facebooku? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me