Co to jest Favicon? I jak dodać Favicons do WordPress

Favicon, skrót od „ulubionej ikony”, może być również nazywany ikoną witryny. Jeśli spojrzysz teraz na stronę przeglądarki, wyświetli się więcej ulubionych. Jednak być może nigdy nie zauważyłeś świadomie ulubionych, bądź świadomy tego, czym są lub co robią. Czym jest favicon i dlaczego witryna WordPress go potrzebuje?


W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, czym jest favicon i jak może on przynieść korzyści Twojej firmie lub blogowi. Następnie przyjrzymy się, jak szybko i łatwo dodać jeden do swojego bloga WordPress.

Co to jest ikona Favicon / witryny?

Przykładowy zrzut ekranu Favicon

Favicon to ikona wyświetlana na karcie przeglądarki obok tytułu strony internetowej. Favicony można również zobaczyć obok nazwy witryny na liście stron z zakładkami, a także mogą być używane jako ikony aplikacji, aw WordPress mogą być również nazywane „ikoną witryny”.

Ulubione zazwyczaj robią zdjęcie logo witryny, które reprezentują. Mogą być jednak również obrazem powiązanym z brandingiem lub stylem witryny, jeśli jest to bardziej odpowiednie. Po wybraniu ikony ulubionych nie należy jej zmieniać, chyba że Twoja firma zmieni markę. W ten sposób przeglądający twoją stronę internetową zapoznają się z twoim ulubionym i rozpoznają go w szeregu kart przeglądarki.

Znaczenie korzystania z Favicon

Znaczenie korzystania z Favicon

Favicons polega na wizualnym marketingu i nawiązywaniu kontaktu z użytkownikami witryny. Dodanie favikonu umożliwi podświadomości i natychmiastową identyfikację witryny WordPress w morzu aplikacji lub stron internetowych.

Ta znajomość Twojego favicon pomoże twojej publiczności szybko i łatwo Cię znaleźć. Przypomni również użytkownikom o istnieniu Twojej witryny, co spowoduje wzrost ruchu i liczbę odwiedzających powracających użytkowników. Wreszcie favicon pomoże Twojej witrynie wyróżnić się na tle konkurencji i sprawi, że będzie ona stanowić renomowane źródło.

Jak widać, korzyści ze stosowania favicon są ogromne. Dowiedzmy się więc, jak utworzyć favicon i dodać go do swojej witryny WordPress …

Tworzenie Favicon

Pierwszym krokiem w procesie favicon jest stworzenie odpowiedniego obrazu. Jak wspomniano, favicon powinien idealnie być tym samym obrazem, co logo Twojej witryny, aby odwiedzający mogli go natychmiast rozpoznać.

Jednak czasami ze skomplikowanymi logo może to powodować niejasne lub mylące favicon. W takim przypadku będziesz musiał uprościć swoje logo lub użyć innego obrazu. Wybierz coś, co reprezentuje Twoją firmę i oczywiście odzwierciedla Twoją markę.

Projektowanie lub edycja obrazu Favicon

Per Kodeks WordPress, obrazy favicon muszą mieć kwadratowy kształt i co najmniej 512 x 512 pikseli. Mimo że obrazy można przycinać w WordPress, radzę wcześniej edytować obraz za pomocą oprogramowania do edycji.

Jeśli chcesz zaprojektować nowy obraz od zera lub twoje logo wymaga poważnych zmian, najlepiej skorzystać z profesjonalnego programu do edycji. Photoshop lub ŻYŁKA są świetnymi opcjami.

Korzystanie z Canva

Canva Icon Creator

Jednak łatwiejszym rozwiązaniem dla osób z mniejszym doświadczeniem w projektowaniu jest użycie Canva. Ta strona internetowa z bezpłatnym narzędziem do projektowania graficznego umożliwia łatwą edycję obrazu i przygotowanie go do ulubionych. Zmień rozmiar swojego logo lub zmień kolor lub przezroczystość, aby utworzyć obraz favicon, który będzie działał dla Twojej witryny.

Gdy będziesz zadowolony z obrazu, który zamierzasz użyć jako favicon, należy go zapisać w formacie gif, png lub jpeg. Teraz możesz przesłać swoją ulubioną stronę do swojej witryny WordPress…

Jak dodać Favicon do swojej witryny / bloga WordPress?

Dodanie ikony witryny najlepiej pozostawić twórcom stron internetowych i posiadającym dogłębną wiedzę na temat kodowania. Jednak na szczęście po wydaniu WordPress 4.3 dodanie favicon stało się niezwykle łatwe i proste.

Link WordPress Live Customizer

Otwórz pulpit WordPress i wybierz z menu Wygląd> Dostosuj. Spowoduje to otwarcie dostosowywania WordPress na żywo z podglądem strony głównej witryny.

Wybierz Tożsamość witryny. Tutaj zobaczysz wyświetlony tytuł strony i ikonę strony.

Tożsamość witryny WordPress

Pod Ikona witryny możesz dodać, zmienić lub usunąć swoją ulubioną. Kliknij Wybierz obraz.

Wybierz WordPress Site Icon Image

Twoja biblioteka multimediów WordPress pojawi się teraz na ekranie. Wybierz Prześlij pliki kartę, a następnie upuść obraz favicon w polu lub wybierz go z komputera.

W bibliotece multimediów sprawdź, czy obraz jest zaznaczony, a następnie kliknij Wybierz w prawym dolnym rogu. WordPress zapyta Cię teraz, czy chcesz przyciąć swój obraz. Jeśli edytowałeś już swoje zdjęcie w programie do edycji, wybierz Pomiń kadrowanie. W przeciwnym razie przytnij.

Dostosuj ikonę strony podglądu

W narzędziu do dostosowywania pod Ikona witryny, zobaczysz przesłane zdjęcie. Wybierz Zapisz i opublikuj u góry modułu dostosowywania, a następnie odśwież stronę. Teraz powinieneś być w stanie wyświetlić swój ulubiony w zakładce przeglądarki strony.

Wyświetlanie adresu URL Favicon

Jeśli w którymś momencie chciałbyś zmienić swoją ulubioną, poniżej Ikona witryny po prostu wybierz Zmień obraz. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie jest to zalecane, chyba że zmieniasz markę. Jeśli będziesz stale zmieniać swoją ulubioną stronę, Twoi odbiorcy nie będą w stanie zidentyfikować, który obraz reprezentuje Twoją witrynę podczas przeglądania kart przeglądarki lub aplikacji.

Inne sposoby dodawania Favicon do witryny WordPress

Istnieje oczywiście wiele innych sposobów dodania favicon do swojej witryny WordPress. Rzućmy okiem na kilka różnych opcji …

Favicon przez RealFaviconGenerator

Baner RealFaviconGenerator

Wiele osób woli używać wtyczek, aby dodać funkcjonalność do swojej witryny zamiast polegać na motywie. Favicon firmy RealFaviconGenerator to wtyczka WordPress, która jest świetną opcją, jeśli chcesz dodać favicon do swojej witryny.

Zainstaluj wtyczkę na swojej stronie WordPress, a następnie po prostu wskaż i kliknij, aby przesłać obraz i dodać go jako favicon. RealFaviconGenerator wygeneruje następnie wszystkie ikony potrzebne do różnych przeglądarek i urządzeń. Jest to prosta wtyczka, którą można pobrać i używać bezpłatnie.

Przesyłanie przez stronę opcji Twojego motywu

Wszystkie opcje Favicon motywu

Wiele nowych motywów ma wiele funkcji i funkcjonalności, dzięki czemu ludzie mogą szybko i łatwo założyć nowe strony WordPress. Niektóre z tych motywów mają teraz opcję dodania favicon dla Ciebie. Sprawdź stronę opcji motywu, aby zobaczyć, czy jest to funkcja, którą oferuje. Na przykład motyw Total WordPress zawiera opcje dla Twojego Favicon (i różnych rozmiarów urządzenia) we wbudowanym panelu motywów.

Korzystanie z kodu

Jeśli jesteś osobą, która woli kodować swoją witrynę, możesz przesłać obraz favicon do katalogu głównego swojej witryny. Następnie należy dodać kod do pliku header.php. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego procesu, a także szczegółowe informacje na temat rozmiaru obrazu i typu pliku, w którym chcesz go zapisać, zobacz Dokumentacja obsługi WordPress.

Końcowe przemyślenia

Jak widać, przesłanie favikonu na stronę WordPress jest bardzo łatwym procesem. Korzyści z posiadania favicon są imponujące, taktyka marketingowa, która pozwoli użytkownikom na identyfikację witryny po zauważeniu obrazu. Dlatego priorytetem jest znalezienie wolnego pół godziny w ciągu dnia i skonfigurowanie witryny za pomocą favicon.

Czy masz już gotowy favicon? Opisz swoje komentarze w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me