Długi czas przestoju witryny WordPress ma katastrofalne konsekwencje. Gdy użytkownicy klikną Twoją witrynę, chcą z niej korzystać, ale jeśli jest ona offline, odbiorcy szybko stracą cierpliwość. Co możesz zrobić, aby skrócić czas przestoju witryny WordPress??


W tym artykule omówimy, w jaki sposób przestoje mogą negatywnie wpłynąć na twoją witrynę WordPress i jak możesz monitorować przestoje, aby sprawdzić, czy to problem. Krytycznie zastanowimy się, w jaki sposób możesz poprawić czas działania, aby Twoja witryna była jak najbardziej skuteczna.

Dlaczego przestój jest zły dla Twojej witryny WordPress

Zdrowy rozsądek mówi, że nie chcesz, aby Twoja witryna była offline. Przestoje frustrują, dezorientują i denerwują potencjalnych gości. Kiedy ludzie próbują uzyskać dostęp do Twojej witryny, robią to z myślą o jakimś celu, niezależnie od tego, czy jest to rozrywka, czy uczy się czegoś nowego, czy dokonuje zakupu.

Jeśli Twoja witryna jest offline, może to kosztować powracających użytkowników, nowych potencjalnych klientów, potencjalnych klientów i sprzedaż. Przestoje mogą również oznaczać, że Twoja witryna traci wiarygodność wśród odbiorców i branży. Witryna, która ma problemy z przestojami, przedstawia wizerunek nieprofesjonalizmu i nie byłaby pierwszym wyborem dla płacących klientów. Na pewno nie byłby uważany za lidera i autorytet w swojej dziedzinie.

Innym ważnym powodem, dla którego nie chcesz mieć problemu z przestojami, jest to, że Google i inne wyszukiwarki go nie lubią. Regularne pobieranie bardzo szybko zacznie wpływać na twój ranking na stronach wyników, a jak wszyscy wiemy, im niższy spadek, tym mniejszy ruch otrzymasz. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby skrócić czas przestoju witryny WordPress.

Użyj rozwiązania do monitorowania, aby śledzić przestoje

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, rozważając sposób skrócenia przestojów witryny WordPress, jest to, na ile wpływ na tę witrynę ma ten problem. Może to być znacznie więcej niż myślisz.

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z rozwiązania do monitorowania, aby sprawdzić, czy i kiedy witryna przechodzi w tryb offline. Oto kilka opcji pomiaru czasu przestoju witryny WordPress.

Jetpack

skróć czas przestoju witryny WordPress

Jetpack to darmowa wtyczka WordPress, która ma wiele zastosowań i jest warta zainstalowania na twojej stronie. Ważną częścią Jetpack jest jego moduł Monitor, co może pomóc w śledzeniu przestojów.

Monitor będzie sprawdzał twoją witrynę co 5 minut, aby zobaczyć, czy jest online. Jeśli coś pójdzie nie tak, Jetpack wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z informacją, że Twoja witryna jest wyłączona, a następnie ponownie, gdy zostanie ponownie uruchomiona. Daje to dokładny obraz tego, kiedy Twoja witryna jest offline i jak długo za każdym razem.

Pingdom

Pingdom

Pingdom jest popularnym rozwiązaniem premium dla tych, którzy chcą trochę więcej informacji na temat wydajności swoich witryn. Pingdom zapewnia monitorowanie czasu pracy, używając ponad 60 serwerów z sondami z całego świata, aby przetestować swoją stronę internetową co minutę. Jeśli coś się zepsuje, natychmiast cię ostrzeże.

Co bardziej imponujące, Pingdom oferuje analizy, które pomogą Ci zrozumieć podstawową przyczynę każdego problemu z przestojem. Oznacza to, że możesz naprawić problem i zapobiec jego ponownemu pojawieniu się, co wydłuży czas bezawaryjnej pracy. Plus z Wtyczka Pingdom Real User Monitoring możesz łatwo zintegrować narzędzia Pingdom z instalacją WOrdpress.

Pierwszym krokiem do ograniczenia przestojów witryny WordPress jest zmierzenie czasu jej działania. W końcu, jak głosi stare powiedzenie, jeśli nie możesz tego zmierzyć, nie możesz sobie z tym poradzić.

Wybierz hosta o dobrej reputacji

Gdy masz pojęcie o tym, jak często Twoja witryna cierpi z powodu przestojów, musisz zająć się przyczynami. Hosting może być jednym z problemów, dlatego ważne jest, aby powierzyć witrynę profesjonalnej firmie hostingowej, która Cię nie zawiedzie.

WP Engine

WPEngine Hosting

Na pewno już wcześniej o nich rozmawialiśmy, ale WP Engine to nasz najlepszy wybór jako niezawodny host. Oferują one w pełni zarządzane plany hostingowe WordPress, które oferują doskonałą pomoc techniczną, bezpłatne strony przejściowe, potężne serwery i imponującą gwarancję dostępności na poziomie 99,95%.

Możesz zobaczyć ten czas przestoju i zastanawiać się, dlaczego nie jest to 99,99%, a nawet 100% – to dlatego, że WP Engine pozwala na maksymalnie 0,05% twojego czasu serwera co miesiąc na konserwacja (a nawet oferują kredyt w wysokości 5% Twojej miesięcznej opłaty za każdą godzinę, gdy Twoja witryna przestaje działać). Ma to na celu szybkie i bezpieczne działanie serwerów. Czy widziałeś kiedyś WPExplorer? Prawdopodobnie nie. To dlatego, że zespół WP Engine jest świetny w swojej pracy. Ponadto, jeśli spodziewają się, że serwer lub centrum danych nie będą działać przez dłuższy czas, będą proaktywni i przeniosą twoje witryny na nowy serwer, aby zapewnić ci ciągłość działania.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat WP Engine i wszystkich funkcji, które oferują w zarządzanych planach hostingowych WordPress? Sprawdź naszą pełną recenzję hostingu WP Engine na blogu.

SiteGround

SiteGround

SiteGround to kolejna bogata w funkcje zarządzana usługa hostingowa. Ten jest jednak na bardziej przystępnym końcu skali i dlatego jest bardziej dostępny dla wszystkich, od blogerów po małe firmy i nie tylko. SiteGround oferuje wybór opcji hostingu, w tym hosting internetowy, chmurowy i dedykowany hosting. Jest szybki i łatwy w konfiguracji i wykorzystuje najnowsze technologie w dziedzinie hostingu.

Najważniejsze jednak, podobnie jak Pagely, SiteGround jest znany ze swojej dostępności. SiteGround szczyci się tym czas sprawności wynosi obecnie 99,99%, rekord, z którego każda firma hostingowa byłaby dumna. Dlatego, mimo że kosztuje mniej niż Pagely, SiteGround nadal jest imponującym rozwiązaniem hostingowym, które zdecydowanie warto rozważyć.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej wspaniałej usługi, przeczytaj naszą szczegółową recenzję hostingu SiteGround WordPress.

Pagely

Pagely
Pagely to wysokiej klasy rozwiązanie hostingowe skierowane do dużych witryn i dużych firm. Oferując w pełni zarządzany hosting WordPress w chmurze Amazon, Pagely szczyci się swoją niezwykłą skalowalnością. Dlatego jest popularną opcją dla marek o dużej masie i rosnącym zapotrzebowaniu na ruch.

Jednak jednym z głównych powodów, dla których Pagely jest tak popularny, jest to, że oferuje 100% czasu sprawności (chociaż to od Ciebie zależy, czy chcesz w to wierzyć Gwarancja 100% czasu sprawności) Oznacza to, że nigdy nie musisz się martwić, że usługa hostingowa Cię zawiedzie. Pagely może po prostu dać ci spokój, a dla wszystkich stron internetowych, bez względu na rozmiar, jest to nieocenione.

Więcej wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego hostingu

Wybierając dostawcę usług hostingowych, nie daj się zwieść cenie ani rozmiarowi zestawu. To może być tania okazja, ale jeśli Twój hosting nie może zagwarantować nieprzerwanej pracy, Twoja witryna szybko straci pieniądze zaoszczędzone na hostingu.

Podobnie to, że rozwiązanie hostingowe jest dobrze znane, nie oznacza, że ​​jest niezawodne. Parzysty znani gospodarze mogą mieć problemy przed rejestracją sprawdź swoje firmy hostingowe i sprawdź firmy.

Dlatego jeśli chcesz skrócić przestoje swojej witryny WordPress, warto zainwestować w wysokiej jakości hosting.

Aktualizuj zabezpieczenia swojej witryny

Jednym z głównych sposobów, w jaki można zapewnić nieprzerwaną pracę, są naruszenia bezpieczeństwa. Problemy z bezpieczeństwem mogą obejmować od drażniących wirusów do hakowania całej witryny, co może znacznie zwiększyć czas przestoju witryny.

Istnieje wiele sposobów poprawy bezpieczeństwa w witrynie WordPress. Na najbardziej podstawowym poziomie należy regularnie zmieniać hasła, aktualizować motywy i wtyczki WordPress oraz przeprowadzać codzienne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Inwestowanie we wtyczkę zabezpieczającą WordPress jest jednak jednym z najlepszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa witryny i minimalnego czasu przestoju.

Wordfence Security

Wordfence Security

WordPress Wordfence Security wtyczka zapewnia bezpłatną ochronę witryny przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem. Zapora aplikacji sieci Web zapobiega problemom, zanim się one pojawią, a Skanowanie Wordfence natychmiast powiadomi Cię w przypadku naruszenia bezpieczeństwa witryny.

Istnieje również wersja premium tej wtyczki, zawierającej szereg zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Bezpłatna lub premium, Wordfence Security to świetna wtyczka do zainstalowania, jeśli chcesz, aby Twoja strona była bezpieczna i dostępna online.

VaultPress

VaultPress

VaultPress to najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa i tworzenia kopii zapasowych dla stron WordPress. Ta potężna, bogata w funkcje wtyczka nie tylko ochroni twoją stronę przed wszystkimi problemami bezpieczeństwa, zarówno małymi jak i dużymi, ale także zapewnia ochronę, jeśli najgorsze miało się zdarzyć.

Wyobraź sobie, że budzisz się jutro rano, a Twoja witryna zniknęła z powodu naruszenia bezpieczeństwa. Teraz mówimy o poważnych przestojach, ponieważ musisz powoli, ale z pewnością odbudować swoją witrynę.

VaultPress umożliwia ci to wykonaj kopię zapasową witryny i pozwala przywrócić go szybko i łatwo. Nie tylko zawsze będziesz mieć wykonalną kopię swojej witryny, ale nigdy nie będzie to miało poważnego wpływu na czas pracy.

Odpowiednia wtyczka kopii zapasowej może znacznie pomóc w skróceniu przestojów witryny WordPress w niefortunnym przypadku włamania lub uszkodzenia witryny w inny sposób.

Konserwacja i optymalizacja

Oprócz wdrożenia solidnego procesu tworzenia kopii zapasowych i przywracania ważne jest, aby regularnie przeprowadzać optymalizację i konserwację witryny WordPress, w tym jej bazy danych.

Więcej informacji o tym, jak zapewnić płynne działanie witryny, znajdziesz w naszym przewodniku dotyczącym optymalizacji bazy danych WordPress oraz w naszym przewodniku dla początkujących po utrzymaniu witryny WordPress.

A jeśli to wszystko wydaje się zbyt dużo pracy, zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej usługi wsparcia WordPress i pozwolić im zadbać o skrócenie przestojów witryny WordPress.

Końcowe przemyślenia

Nie można nie doceniać znaczenia wkładu pracy w ograniczenie przestojów witryny WordPress. Wybierając profesjonalną usługę hostingu, monitorując czas przestoju i kontrolując zadania związane z bezpieczeństwem i konserwacją witryny, powinieneś być w stanie zmaksymalizować czas jej działania.

Powinno to skutkować lepszymi rankingami w wyszukiwarkach, szczęśliwszymi użytkownikami, a ostatecznie bardziej skuteczną i wydajniejszą stroną internetową.

Czy Twoja witryna cierpi na przestoje? Jak myślisz, co to powoduje? Daj nam znać, jak planujesz teraz skrócić czas przestoju swojej witryny WordPress w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me