Niektórzy ludzie myślą, że wszystko, co muszą zrobić, to skonfigurować witrynę WordPress i odejść. Jednak, jak można się domyślać, to po prostu nieprawda. W rzeczywistości musisz opracować strategię marketingową i trzymać się jej, jeśli chcesz, aby Twoja witryna WordPress odniosła sukces na dłuższą metę.


Biorąc to pod uwagę, poniżej znajduje się sześć kroków, które możesz zrobić, aby zbudować strategię marketingową dla swojej witryny od podstaw.

Krok 1: Rozważ (i przetestuj) swój projekt

Stworzenie strony internetowej, na którą lubisz patrzeć, to prawdziwe osiągnięcie. Jak powie Ci każdy projektant lub programista, jest to rzadki dzień, kiedy nie masz dość patrzenia na stronę internetową podczas procesu projektowania. Więc kiedy natkniesz się na jednego, który kochasz każdego dnia, prawdopodobnie masz wrażenie, że naprawdę osiągnąłeś cel. Niestety, samo polubienie wyglądu witryny nie jest wskaźnikiem sukcesu.

Jedynym sposobem, aby naprawdę wiedzieć, czy Twoja witryna odnosi sukces, jest jej przetestowanie. Dostępnych jest kilka narzędzi, które pozwalają to zrobić stosunkowo łatwo. Wiele z nich można zintegrować bezpośrednio z pulpitem WordPress, co jest poziomem wygody, z którym zdecydowanie mogę skorzystać. Musisz wybrać aspekt witryny, który chcesz przetestować. Następnie utwórz alternatywne wersje tego elementu projektu. Stamtąd możesz przeprowadzić test A / B lub test na wielu odmianach Eksperymenty z Google Analytics.

Eksperymenty z treścią Google

Jest wtyczka WordPress (Eksperymenty z treściami Google Bezpłatna wtyczka WordPress), dzięki czemu przeprowadzanie tych eksperymentów w witrynie WordPress jest bardzo proste. Warto sprawdzić, czy poważnie myślisz o tym, aby Twoja witryna była jak najbardziej dostępna na rynku..

Możesz także skorzystać z funkcji niestandardowych typów postów, aby tworzyć szablony postów, które można wykonać natychmiast. W ten sposób możesz uruchomić nową stronę docelową lub wezwanie do działania bez konieczności zagłębiania się w kod za każdym razem. Zapewnia to również spójność projektu w całej witrynie.

Krok 2: SEO jest Marketing

Nie tak, jakbyś mógł naprawdę o tym zapomnieć, ale optymalizacja wyszukiwarek to zdecydowanie znaczna część Twoich działań marketingowych. Tak powinno być. I chociaż struktura większości witryn WordPress sprzyja szybkiemu rankingowi witryn, nie są one dokładnie zoptymalizowane od razu po wyjęciu z pudełka. W tym celu musisz trochę dostroić.

Na początek oznacza to odznaczenie tego okropnego małego pola w Ustawieniach, aby „zniechęcić wyszukiwarki do indeksowania tej witryny”.

Odtąd musisz pomyśleć o takich rzeczach, jak permalinki i przekierowania 301 i… cóż, może to być trochę przytłaczające. Dlatego jestem wielkim zwolennikiem korzystania z wtyczki SEO. Oczywiście wybór dobrze jeden jest konieczny. Zły może zniszczyć Twoją witrynę, a nawet spowodować nałożenie na Google kar. Niedobrze! Chociaż istnieje kilka, które kwalifikują się jako „dobre”, moim ulubionym jest WordPress SEO firmy Yoast.

WordPress SEO firmy Yoast

Dzięki tej wtyczce możesz łatwo modyfikować tytuły, opisy, łącza bezpośrednie, ustawienia RSS i tworzyć mapę witryny XML za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jest to znaczna oszczędność czasu i powinno być coś, co powinien mieć każdy zainteresowany swoją pozycją w wyszukiwarce.

Krok 3: Zastanów się, czy zostać partnerem

Jednym ze sposobów na zwiększenie zasięgu witryny WordPress jest rozważenie marketingu afiliacyjnego. Mają wiele różnych form, z których niektóre obejmują wyświetlanie reklam partnera na pasku bocznym witryny. Możesz również wstawić informacje o partnerze do swoich postów, aby zwiększyć ich zasięg.

Dochód partnera może być dochodowy, ale musisz być mądry. Jeśli regularnie oferujesz odwiedzającym wiele świeżych treści, nic nie wyłączy ich szybciej niż nagła zmiana w stronę produktów innych osób. Dlatego w oświadczeniu o wyłączności na stronie należy jasno zaznaczyć, że masz w niej produkty stowarzyszone, ale bądź subtelny w sposobie ich wyświetlania.

Krok 4: Wykorzystaj reklamy na swoją korzyść

Gdy zaczniesz otrzymywać regularny ruch do swojej witryny, możesz rozważyć zaoferowanie jakiegoś rodzaju reklamy. Rozpoczęcie od reklam ryczałtowych może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość przetestowania wód pod kątem zainteresowania reklamodawców i sprawdzenia, jaki rodzaj odpowiedzi otrzymają początkowe reklamy.

Ale gdy Twoja witryna zyskuje na popularności, możesz przejść na model kosztu kliknięcia lub kosztu wyświetlenia. Będzie to zależeć od tego, czy dołączysz do sieci reklamowej (i która, jeśli tak zrobisz) oraz od tego, co zwykle robią inni ludzie z Twojej branży. Zawsze możesz użyć testu A / B na wyświetlanych reklamach, aby sprawdzić, który model i typ działa najlepiej.

Krok 5: Zbuduj strategię treści

Nie można reklamować witryny bez treści. Tak naprawdę to podstawa marketingu online. Musisz więc opracować strategię dla swoich treści, która będzie spójna z innymi działaniami marketingowymi i sprawi, że Twoja witryna znajdzie się przed tyloma oczami, jak to możliwe.

Dobra strategia dotycząca treści zwykle odznacza kilka kluczowych pól. Na początek będzie to pełen pouczających i zabawnych pism, które angażują czytelników. Będzie albo edukować, albo zachwycać. I najlepsza treść obie. Masz szczęście, że właśnie dla tego WordPress został stworzony. Tworzenie kaprysu ułatwia tworzenie nowych stron i nowych postów.

Wtyczka kalendarza redakcyjnego

Możesz jednak lepiej śledzić swój harmonogram redakcyjny, jeśli naprawdę chcesz to zrobić. Wtyczki lubią Kalendarz redakcyjny i CoSchedule są łatwe w użyciu i ułatwiają zarządzanie nowymi pomysłami na posty na blogu oraz kiedy publikować.

Krok 6: Śledź swoje postępy

Jeśli zauważysz wzrost liczby odwiedzin w witrynie lub wzrost liczby konwersji, możesz automatycznie pomyśleć, że Twoja najnowsza strategia marketingowa działa, ale takie założenie nie jest bezpieczne. Widzisz, że te pozytywne znaki mogły być po prostu przypadkiem lub wynikiem tylko jednego określonego elementu Twojej strategii marketingowej. I dopóki nie śledzisz wyników, nie będziesz miał pojęcia, co to za składnik.

Mówiąc prościej, zaledwie 15% strategii może działać, a ty z miesiąca na miesiąc się marnujesz i marnujesz czas na pozostałe 85%. Tylko nie wiedziałbyś tego, gdybyś nie śledził.

Moje zasoby do śledzenia wyników to Google Analytics. Umożliwia konfigurowanie celów do śledzenia, a także wstawianie linków UTM w celu śledzenia źródła Twoich konwersji. Ponadto możesz kompilować niestandardowe raporty zawierające określone informacje, które chcesz zobaczyć. I oczywiście jest Wtyczka WordPress dla wygodnej integracji z pulpitem.


WordPress sprawia, że ​​konfigurowanie i wdrażanie strategii marketingowej dla Twojej witryny jest proste i proste. Od samego CMS po różnorodne wtyczki, których możesz używać, oferuje doskonały system do budowania ruchu w witrynie i zwiększania konwersji. Jeśli chcesz kontynuować czytanie na ten temat, zapoznaj się z najlepszym przewodnikiem Freddy’ego dotyczącym marketingu witryny WordPress.

Czy stworzyłeś strategię marketingową dla swojej witryny WordPress? Czy w CMS było coś, co szczególnie uporało się z tym zadaniem? Czy coś Cię powstrzymywało? Bardzo chciałbym usłyszeć o twoich doświadczeniach w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me