Istnieją dwa rodzaje osób, które decydują się zaangażować w rozwój WordPress.


Pierwszym typem ludzi są ci, którzy są już programistami w taki czy inny sposób i dokonują wyboru, aby dowiedzieć się więcej o WordPress. Drugi typ ludzi to osoby, które nie mają prawdziwego doświadczenia w programowaniu, ale muszą majstrować przy swojej obecnej witrynie WordPress, aby zmienić coś, czego nie lubią.

WordPress jest doskonałym medium do zdobywania wiedzy na temat rozwoju, dlatego jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy uczą się rzeczy tak, jak muszą. Działa szczególnie dobrze jako narzędzie edukacyjne dla nowych programistów z kilku powodów.

Elementy składowe WordPress

Istnieje kilka różnych języków programowania, których należy się nauczyć, aby w pełni wykorzystać możliwości programu WordPress. U podstaw WordPressa znajduje się jeden z najpopularniejszych języków programowania w Internecie, PHP. Wykorzystuje również dużą ilość HTML, CSS i trochę Javascript dla różnych aspektów.

W grę wchodzą inne języki kodowania i standardy (np. XML i MySQL), ale tak naprawdę nie musisz się zbytnio na nich uczyć na początku swojej podróży programistycznej.

Trzy podstawowe języki, których musisz nauczyć się, aby zostać programistą WordPress (w malejącej kolejności trudności i konieczności) to PHP, CSS i HTML.

PHP kontroluje, jak wszystko w WordPress oddziałuje wewnątrz i jak łączy się z bazą danych MySQL. Może być używany do tworzenia niesamowitych funkcji i jest kluczowym językiem do nauki w każdym aspekcie WordPress.

Kolejnym najważniejszym aspektem do nauczenia jest CSS. Tak stylizujesz swoją stronę. W ten sposób odróżniasz swoją witrynę od wszystkich innych dostępnych w sieci. Opanowanie go może być niezwykle trudne i będzie wymagało dużo nauki, aby jak najlepiej go wykorzystać.

HTML to struktura, na której zbudowane są funkcje utworzone w PHP i styl zdefiniowany przez CSS. Jest to język najłatwiejszy do nauczenia się, ale niezwykle ważny w tworzeniu dobrze zbudowanej strony internetowej.

JavaScript jest czwartym językiem, którego można nauczyć się używać z WordPress. Nie musisz się tym martwić na początku swojej podróży do rozwoju WordPress, ale warto to zbadać, gdy poczujesz się komfortowo z pozostałymi trzema.

Ścieżki rozwoju do eksploracji

Istnieją trzy główne ścieżki, które należy podjąć, jeśli chcesz dowiedzieć się o rozwoju WordPress.

Opracowywanie motywów

Tworzenie motywów jest najczęstszym wejściem do rozwoju WordPress. Większość programistów WordPress rozpoczyna proces uczenia się od motywów. Niezależnie od tego, czy masz motyw, który należy dostosować z jakiegoś powodu, czy też zdecydujesz się stworzyć własny motyw, jest to doskonałe miejsce na początek.

Opracowywanie motywów obejmuje wszystkie trzy podstawowe języki programowania i uczysz się, jak WordPress integruje się ze wszystkimi jego wieloma aspektami. Daje dodatkową korzyść polegającą na tym, że możesz wyświetlić kod dla innych motywów i dowiedzieć się, jak są one połączone.

Tworzenie motywu od podstaw to doskonała metoda nauki każdego aspektu WordPress.

Rozwój wtyczek

Tworzenie wtyczki zwykle nie jest podejmowane przez tych, którzy zaczynają kodować, majstrując przy swojej stronie. Jest zbyt wiele rzeczy, które mogą pójść źle ze źle napisaną wtyczką dla kompletnych początkujących.

Ci, którzy mają wcześniejszą wiedzę na temat PHP i szukają rozwiązania konkretnego problemu, który napotykają w WordPress, są bardziej skłonni podążać tą ścieżką od samego początku. Wiodącym czynnikiem w rozwoju wtyczek jest to, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Możesz zmienić domyślną instalację WordPress na praktycznie wszystko dzięki dobrym wtyczkom. Do przykładowych obecnie dostępnych wtyczek należą fora, sieci społecznościowe, strony członkowskie i wiele innych rzeczy.

Opracowywanie oprogramowania podstawowego

To nie jest dla osób o słabym sercu.

Zaangażowanie się w tworzenie podstawowego oprogramowania dla WordPress wymaga dużej umiejętności. Nie jest to coś, co powinni próbować ci, którzy nie mieli wcześniejszego doświadczenia w PHP.

Źródła nauki

Rozwijaj swoją działalność szkoleniową LearnDash z wieloma instruktorami

Chociaż tworzenie WordPressa może być trudne, w sieci istnieje ogromna liczba zasobów, które mogą pomóc w rozwiązaniu dowolnego problemu.

Możliwe, że jeśli utkniesz na czymś, rozwiązanie jest już dostępne. Oto, gdzie powinieneś zacząć szukać.

Kodeks

The Kodeks WordPress powinien być pierwszym przystankiem dla wszelkich pytań programistycznych.

To fantastyczny zasób, który szczegółowo opisuje każdą funkcję i fragment kodu w oprogramowaniu WordPress. Zawiera wiele artykułów i samouczków dotyczących rozpoczynania pracy z WordPress i jest prawdopodobnie najlepszym źródłem informacji na ten temat.

Poradniki

W Internecie dostępna jest szeroka gama samouczków, które pomogą Ci rozpocząć pracę z programowaniem WordPress. Mamy ich wiele tutaj na naszym blogu WordPress. Istnieje wiele bezpłatnych samouczków do nauki, ale jest też kilka kursów premium i samouczków, z których możesz skorzystać (.

Oprócz samouczków do nauki o ogólnym rozwoju, istnieje również wiele konkretnych samouczków, które nauczy Cię, jak wykonywać różne zadania. Szybka wyszukiwarka Google zapewni Ci kilka dni na czytanie materiałów.

Fora

Istnieje wiele forów przeznaczonych specjalnie dla programistów. Nie wszystkie z nich są warte regularnego czytania, ale są idealnym miejscem do zadawania pytań na temat problemów, które masz. Nie wszystkie otrzymane odpowiedzi będą warte zachodu, ale mogą być szybkimi i przydatnymi miejscami do odpowiedzi na konkretne pytania.

Tam są Fora specyficzne dla WordPress, lub ogólne fora programistyczne, takie jak Przepełnienie stosu do zbadania. Warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniego dla siebie forum i zadawanie pytań bardziej doświadczonym użytkownikom.

Udział we Wspólnocie

Społeczność WordPress to tętniące życiem i aktywne miejsce, w którym możesz dowiedzieć się wszystkiego o oprogramowaniu. Nie jest po prostu pełen koderów. Społeczność WordPress obejmuje projektantów, tłumaczy, autorów dokumentacji i wiele innych osób, z których każdy może dać ci inne spojrzenie na zapytania programistyczne.

Istnieje wiele sposobów na zaangażowanie się w społeczność WordPress. Możesz korzystać z wersji beta i przesyłać opinie. Możesz porozmawiać z obecnymi twórcami wtyczek i pożyczyć swoje umiejętności kodowania lub pomóc w testowaniu i rozwiązywaniu problemów z nowymi wersjami.

W Kodeksie znajduje się świetny artykuł na temat przyczyniania się do WordPress, a jeśli chcesz się zaangażować, warto go przeczytać. Jeśli myślisz twórczo, będzie jakiś sposób na zwrot społeczności.

Wniosek

Poznanie rozwoju WordPressa jest trudnym i czasochłonnym zadaniem, ale może być niezwykle satysfakcjonujące. Jeśli poświęcisz czas na naukę oprogramowania, możesz zacząć kształtować swoją witrynę WordPress na wiele sposobów.

Niezależnie od tego, czy tworzysz własne motywy, wprowadzasz wtyczkę do repozytorium WordPress lub angażujesz się w przyszły rozwój podstawowego oprogramowania, nurkowanie i zaangażowanie się w społeczność WordPress w jakiś sposób pomoże ci postępować o wiele szybciej..

Czy zacząłeś ostatnio swoją przygodę z tworzeniem WordPressa, czy może masz zamiar zacząć wkrótce? Jeśli jesteś doświadczonym programistą WordPress, jak poleciłbyś innym zacząć? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć wasze przemyślenia w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me