Jak reprezentować się w społeczności WordPress

Etykieta online to wielka sprawa. Jest to coś, co dotyczy wszystkich branż, ale ponieważ blogerzy i programiści WordPress zarabiają na życie w sieci, to jest coś, co oni naprawdę trzeba zwrócić uwagę na. W końcu sposób, w jaki zachowujesz się na forach publicznych, może bezpośrednio wpłynąć na twoją reputację i zdolność do pozyskiwania nowych klientów.


Dlatego chciałem poświęcić trochę czasu, aby porozmawiać o tym, jak właściwie ogólnie reprezentować siebie w Internecie, ale ze szczególnym naciskiem na to, o czym należy pamiętać jako programista i / lub użytkownik WordPress.

Angażowanie za pomocą komentarzy na blogu

Jednym z najlepszych miejsc do komunikowania się z innymi ludźmi jest sama witryna w sekcji komentarzy na blogu. Jest to nie tylko świetny sposób, aby pokazać nieco więcej swojej osobowości, ale także doskonale pokazuje, że jesteś otwarty na opinie i naprawdę chcesz usłyszeć, co mają do powiedzenia czytelnicy.

wordpress-komentarze-etykieta

Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, odnoszących się do ludzi, którzy chcą zbudować reputację w społeczności WordPress:

 • Bądź pewien, że znasz swoje rzeczy. Uczestnicząc w społeczności WordPress, zakłada się, że wiesz, o czym mówisz. Dlatego tak ważne jest dokładne reprezentowanie siebie i poziomu wiedzy. A kiedy mówisz, że jesteś otwarty na opinie, znaczy to. Ponieważ jeśli popełnisz błąd, ludzie cię w tym zawołają. To się stanie.
 • Jeśli zadajesz pytania, oczekuj odpowiedzi. Moje posty na blogu zwykle kończę pytaniem, które zachęca do dyskusji w sekcji komentarzy. Robię to, wiedząc, że mogę otrzymać negatywne komentarze lub krytykę. Gdy grasz online, to tylko nazwa gry, więc musisz być na to przygotowany.
 • Bądź łaskawy, gdy otrzymasz krytykę. Ponownie, w pewnym momencie może się to zdarzyć, więc upewnij się, że akceptujesz go pozytywnie. Walcząc z ludźmi, którzy cię krytykują, nie trafisz do znajomych w tym biznesie – ani w żadnym biznesie, naprawdę.
 • Odpowiedz wszystkim. Oczywiście nie mówię o trollach ani o ludziach, którzy próbują rażąco rozbudzić twój gniew. Raczej powinieneś odpowiadać na komentarze pozostawione przez każdego, kto jest szczery – nawet jeśli mówi coś negatywnego o tym, co napisałeś. Jest to podwójnie ważne, jeśli czytelnik zauważy błąd. Tematy związane z rozwojem WordPress są dość techniczne. Błędy mogą powodować poważne problemy, więc bądź otwarty na informacje zwrotne i w razie potrzeby dopuszczaj się błędów.
 • Zwróć uwagę na podstępny spam. Ogólnie rosnącym problemem na blogach jest spam nie generowany przez boty. Istnieje wiele wtyczek do walki ze spamem generowanym przez boty Akismet i Jetpack. Ale znacznie trudniej jest automatycznie filtrować spam generowany przez użytkowników. Zwracaj szczególną uwagę na to, co mówią ludzie i pamiętaj, aby zatwierdzać tylko te komentarze, które wydają się w 100% uzasadnione.

Angażowanie w mediach społecznościowych

wordpress-social-ettiquette

Niezależnie od tego, czy pracujesz jako programista WordPress, czy po prostu używasz CMS dla swojej witryny, ważne jest, aby być aktywnym w mediach społecznościowych. Dlaczego? Ponieważ jest to jeden z głównych sposobów zwiększania ruchu w witrynie. Jest jednak kilka „zasad”, których należy przestrzegać w zakresie postępowania:

 • Wybierz narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi. Wybór dobrego narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, choć nie jest bezpośrednio związane z zachowaniem, znacznie ułatwi ci obserwowanie, kiedy ludzie się z Tobą angażują, dzięki czemu możesz szybciej reagować. Zasadniczo utrzymuje twoje konta społecznościowe, dzięki czemu możesz spędzać więcej czasu na rozmowach z ludźmi, a mniej na śledzeniu, gdzie odbywają się dyskusje na Twój temat.
 • Dotrzyj do ekspertów. W mediach społecznościowych jest wielu guru WordPress, a jeśli chcesz zwiększyć swój zasięg, musisz zaangażować się z nimi bezpośrednio. Oczywiście, nie chcesz być niegrzeczny ani rażąco promocyjny. Zamiast tego podążaj za tym, co mówią ci eksperci i bierz udział w dyskusji. Bądź człowiekiem, a to samo zabierze cię daleko.
 • Udostępniaj treści innych osób. Jest to technika marketingu w mediach społecznościowych zwana kuracją treści i jest naprawdę bardzo ważna zarówno dla ustalenia pozycji eksperta w swojej dziedzinie, jak i dla przyciągnięcia uwagi innych ekspertów i osób zainteresowanych WordPress.
 • Unikaj krachu publicznego. Odnosi się to do każdej branży – chyba, że ​​zajmujesz się rozrywką – ale dobrym pomysłem jest, aby Twoje konta w mediach społecznościowych były wolne od publicznych krachu. Nie tylko zapewnia nieprofesjonalny wygląd, ale może również zaszkodzić Twojej reputacji w perspektywie długoterminowej, szczególnie jeśli Twoje krach załamuje się na temat poprzedniego klienta lub czegoś takiego. Jeśli nie chcesz, aby twoja lista obecnych klientów wiedziała o czymś, trzymaj ją z dala od mediów społecznościowych. Koniec opowieści.

Etykieta społeczności WordPress

Forum społeczności WordPress

Chociaż wszystko, co do tej pory omawiałem, odnosi się bezpośrednio do społeczności WordPress, w rzeczywistości istnieje dedykowana przestrzeń dla użytkowników i programistów WordPress na Forum WordPress.org. Wiem, że wiele innych witryn ma fora wsparcia, na których ludzie mogą zadawać pytania i odpowiadać na pytania związane z WordPress, ale myślę, że w tym przypadku dobrym pomysłem jest przejście do źródła.

Ponieważ tak wiele osób często odwiedza fora każdego dnia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś wcześniej zadał podobne pytanie, jeśli masz problem. A jeśli chcesz tylko pomóc, dobrze jest wielu początkujących użytkowników WordPress, którzy szukają twoich spostrzeżeń! Kilka wskazówek, jak się tam zaangażować:

 • Bądź autorytatywny. Odpowiedź na czyjeś pytanie to jedna rzecz, ale ponieważ każdy może się zarejestrować i opublikować, ważne jest, aby Twoje uwagi się wyróżniały. Nie pochwalaj się ani nie władaj swoją wiedzą nad nikim. Docenia się trochę pokory. Wystarczy wskazać swoje doświadczenie w sposób kontekstowy. Spowoduje to, że Twoje posty będą traktowane poważniej.
 • Przyznaj się, gdy się pomylisz. Zrobić błąd? Nie ma problemu. Przeproś, spróbuj rozwiązać problem i przejdź dalej.
 • Być wdzięcznym. Jeśli coś Cię zaskoczyło i miła osoba oferuje pomoc, pamiętaj, aby podziękować za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na Twoje pytanie. Każdy lubi gracza zespołowego, a jeśli chcesz budować solidną reputację w branży, konsekwentna wdzięczność i troska mogą zaprowadzić cię daleko..

Ludzie związani z WordPress to pasjonaci. Traktują to poważnie. Musisz o tym pamiętać, kontaktując się z innymi entuzjastami i programistami. Emocje mogą być wysokie, gdy mamy do czynienia z czymś, na czym ludzie tak bardzo dbają. W końcu środki do życia ludzi są zamknięte w WordPress. Mimo to, jeśli spotkasz się z krytyką i poczujesz potrzebę wciągnięcia się w kłótnię, oprzyj się! Nie wpłynie to na twoją reputację i może cię zranić, jeśli nie będziesz ostrożny.

Mimo wszystko społeczność WordPress jest bardzo przyjaznym miejscem. Eksperci i nowicjusze gromadzą się wokół tej platformy, którą kochają. Ludzie sobie pomagają. A ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, członkowie społeczności mają realną szansę pomóc w kształtowaniu platformy w przyszłych wcieleniach. Co – jeśli mnie zapytasz – jest całkiem fajne.

Czy masz jakieś specjalne zasady, których chcesz przestrzegać podczas współpracy ze społecznością WordPress? Czy te zasady różnią się dla Ciebie podczas rozmowy na dedykowanych forach, w komentarzach na blogu lub w mediach społecznościowych? Bardzo chciałbym usłyszeć, co myślisz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map