Jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress

Mówiąc o szybkości witryny, wielu wydawców – bez względu na to, czy jest użytkownikiem WordPressa – będzie argumentować, że jest to rzeczywiście ważny czynnik, który należy konsekwentnie utrzymywać, ponieważ może on bezpośrednio wpływać na wrażenia użytkowników. Jego działanie jest tak ogromne, że w rzeczywistości, 40% użytkowników Internetu powiedział, że porzucą stronę internetową, której załadowanie zajmuje więcej niż 3 sekundy (dlatego tak ważne jest przyspieszenie WordPressa).


W dzisiejszym świecie, w którym zasięg uwagi ludzi jest coraz krótszy, wszyscy właściciele witryn muszą zrozumieć wartość szybkości jako kluczowego czynnika w ogólnym doświadczeniu użytkownika, a zatem ważnego sygnału do dobrego pozycjonowania się na stronach wyników wyszukiwania.

Sprawdź poniższe elementy, ponieważ omówiliśmy kilka sztuczek i metod, które potrzebujesz, aby przyspieszyć WordPress i pomóc Twojej witrynie ładować się błyskawicznie.

1. Sprawdź swoją aktualną prędkość strony

Narzędzia Pingdom

Aby zoptymalizować szybkość witryny, musisz znać swój punkt początkowy. Oznacza to, że musisz zmierzyć początkową prędkość witryny. Oto kilka najlepszych bezpłatnych narzędzi online, które mogą pomóc w określeniu, które części witryny mogą powodować wąskie gardła:

 • Google PageSpeed ​​Insights: Skopiuj i wklej adres URL swojej witryny, aby zobaczyć, które obszary można dostroić, aby poprawić szybkość strony na komputerze i urządzeniu mobilnym (takie jak optymalizacja obrazów, naprawa niedziałających linków itp.).
 • Test prędkości witryny Pingdom: Ocenia wszystkie części strony internetowej i przedstawia zarys wydajności wraz z oceną i zaleceniami.
 • GTmetrix: Ocenia Twoją witrynę, podając zarówno wynik PageSpeed, jak i YSlow, informując Cię o czasie wczytywania strony, rozmiarze strony i liczbie złożonych żądań, a także rozwiązaniach dla ulepszenia witryny.
 • Test prędkości witryny w chmurze: To narzędzie oferuje analizę obrazu z testu prędkości witryny. Dlaczego to jest niesamowite? Pomoże pokazać, w jaki sposób można poprawić szybkość witryny, po prostu optymalizując obrazy (nie jest wymagane skomplikowane kodowanie ani poprawki strony).
 • Test prędkości KeyCDN: KeyCDN oferuje doskonałą usługę CDN, ale zapewnia także bezpłatne narzędzia do testowania szybkości i wydajności witryny. Wystarczy wpisać adres URL i zapisać wyniki przed i po wprowadzeniu poprawek, aby zobaczyć, jak bardzo możesz przyspieszyć WordPress.

2. Wybierz dobrego dostawcę usług hostingowych, aby przyspieszyć WordPress

Hosting WP Engine

Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce lub Twoja witryna korzysta z wielu różnych treści, takich jak filmy lub infografiki, priorytetem jest znalezienie wiarygodnego dostawcy hostingu. Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do swojej witryny, prawdopodobnie zechcesz porzucić bezpłatne lub współdzielone usługi hostingowe i zamiast tego wybrać wysokiej jakości hosting WordPress. Używamy i kochamy WP Engine i nie możemy ich wystarczająco polecić. Ich w pełni zarządzane platformy hostingowe oznaczają, że możesz mniej martwić się o swój serwer, a więcej o swoją zawartość.

Ale jeśli jest to więcej niż potrzebujesz, istnieje wiele opcji hostingu współdzielonego, które są przystępne i bardziej opłacalne, jeśli dopiero zaczynasz. Następnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zwiększyć swój plan w celu zwiększenia alokacji przepustowości lub innych korzyści hostingowych, które są oferowane z większymi planami. W przypadku hostingu współdzielonego podoba nam się Bluehost, ponieważ oferują mnóstwo świetnych korzyści dla nowych blogerów, ale uwielbiamy również Cloudways, jeśli szukasz łatwej opcji hostingu w chmurze.

Co sprawia, że ​​dobry host WordPress

Wybierając dostawcę usług hostingowych, z pewnością należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą one obejmować:

 • Cena (często najważniejsza uwaga dla nowych blogerów)
 • Darmowa nazwa domeny
 • Wsparcie SSL lub darmowa integracja Let’s Encrypt SSL
 • Darmowa migracja strony (ważne, jeśli nie chcesz samodzielnie migrować strony WordPress)
 • W pełni zarządzany
 • Dane techniczne (PHP, Nginx itp.)
 • Codzienne kopie zapasowe witryny, ale nadal zalecamy używanie wtyczek do samodzielnego tworzenia kopii zapasowych WordPress
 • Pomoc przez czat, e-mail lub telefon w celu uzyskania szybkiej pomocy technicznej
 • Dostęp FTP / SFTP
 • Ogólne oceny / recenzje

3. Wybierz niesamowity motyw WordPress

Obecnie dostępnych jest wiele wspaniałych wizualnie motywów. Wygląd nie musi jednak oznaczać wydajności, zwłaszcza jeśli motyw jest źle zakodowany. Nawet prosty motyw blogowania może spowolnić Twoją witrynę, jeśli programista nie będzie wiedział, co robią. Najlepiej jest wybrać motyw z doskonałymi wynikami testu prędkości.

Łącznie przeciągnij i upuść motyw WordPress

Całkowity motyw WordPress

Oczywiście zalecamy nasz motyw Total WordPress. Ręcznie zbudowany tutaj w WPExplorer, jest nie tylko pełen wspaniałych funkcji, ale także niesamowicie szybki. Wystarczy spojrzeć na ten przewodnik Kinsty, jak to zrobić zoptymalizuj motyw Total WordPress pod kątem szybkości!

Motyw zawiera wiele wbudowanych opcji kolorów, czcionek, układów, niestandardowych typów postów, stylów nagłówków i innych. Nie używasz niestandardowego typu postu pracowników (lub innej funkcji)? Łącznie zawiera ustawienia optymalizacji, aby wyłączyć funkcje przyspieszające WordPress na wewnętrznej stronie Twojej witryny.

Motyw zawiera również WPBakery Page Builder, wizualny kompozytor stron metodą „przeciągnij i upuść”. Można tego użyć do tworzenia w pełni konfigurowalnych projektów witryn bez spowalniania witryny (zaufaj nam – wystarczy spojrzeć na nasze prezentacje Total Theme, aby zobaczyć, jak szybka może być Twoja strona).

Elegancki darmowy motyw WordPress

Elegancki darmowy motyw WordPress

Szukasz prostego, szybkiego i bezpłatnego motywu do swojego bloga, portfolio lub witryny biznesowej? Elegancki darmowy motyw to świetna opcja, która zawiera wbudowane i łatwe w użyciu funkcje, takie jak szablon strony głównej, typy postów personelu i porfolio oraz podstawowy blog. Motyw zawiera garść opcji dostosowywania kolorów, logo, widżetów stopki i kilka innych ustawień. Ale to sprawia, że ​​Elegant jest lekki! Jeśli chcesz dodać więcej dostosowań, rozważ dodanie własnego CSS lub użycie dobrze zakodowanego edytora wizualnego, takiego jak Yellow Pencil.

Domyślnie Twenty Seventeen Theme

Twenty Seventeen WordPress Theme

I wreszcie domyślny motyw WordPress roku jest zazwyczaj dobrym wyborem, jeśli chodzi o szybkość witryny. Kiedy patrzysz na Dwadzieścia siedemnaście (a także poprzednie lata) motyw jest dobrze zakodowany, a funkcje są ograniczone do minimum, co jest dobrym wskaźnikiem, że nawet po dodaniu treści motyw nie powinien spowalniać szybkości strony (pamiętaj o dodawaniu wtyczek).

Ale jeśli chcesz przetestować inny motyw (lub nawet przetestować Total dla siebie), po prostu skorzystaj z testów szybkości, które podaliśmy powyżej, aby przetestować dema motywów.

4. Unikaj zaśmiecania witryny niepotrzebnymi wtyczkami

Query Monitor Darmowa wtyczka WordPress

Jeśli zastanawiasz się, czy zbyt wiele wtyczek może spowolnić działanie witryny WordPress, odpowiedź brzmi: może. To naprawdę, jeśli zależy to od wielkości wtyczek, jeśli są one ze sobą kompatybilne, jeśli nakładają się funkcje, a co najważniejsze, jeśli są dobrze zakodowane wtyczki (podobnie jak motywy, nawet jeśli instalujesz prostą wtyczkę w przypadku linków społecznościowych może zablokować witrynę, jeśli jest źle zakodowana).

Chociaż jednym z kluczowych elementów odróżniających WordPress od innych platform jest szeroka gama wtyczek, niekoniecznie oznacza to, że musisz zainstalować wszystkie wtyczki, które widzisz. Spróbuj tylko zainstalować wtyczki, których potrzebujesz, koniecznie usunąć wtyczki, których już nie używasz (nie ma sensu być gromadzącym wtyczki) i pamiętaj o tym aktualizacja twoje wtyczki, aby utrzymać je w doskonałej formie.

Wybierając wtyczki, pamiętaj, aby skupić się na jakości, a nie na ilości. Oto kilka wskazówek dotyczących zarządzania wtyczkami:

 • Sprawdź szybkość swojej witryny (i wykonaj kopię zapasową witryny, aby być bezpiecznym) przed i po instalacji nowej wtyczki
 • Skorzystaj z narzędzia do profilowania wydajności wtyczek, takiego jak bezpłatne Monitor zapytań
 • Wybierz wtyczki z wieloma funkcjami (np. Jetpack – wtyczka typu „wszystko w jednym” dla WordPressa)

5. Włącz buforowanie WordPress

WP Super Cache

Jednym z najpewniejszych sposobów przyspieszenia WordPressa jest ustawienie buforowania (nawet WordPress tak mówi w Kodeks). Może znacznie przyspieszyć ładowanie witryny, nawet jeśli korzystasz z usługi hostingu współdzielonego. Działa poprzez wyświetlanie statycznej kopii witryny zamiast wykonywania PHP i wykonywania wywołań bazy danych dla każdej wizyty – oszczędzając przy tym mnóstwo przepustowości.

WordPress korzysta z tego procesu w wielu miejscach swojego wewnętrznego funkcjonowania. Możesz jednak zwiększyć poziom buforowania innych procesów WordPress (i ostatecznie przyspieszyć WordPress jako całość), instalując wtyczki pamięci podręcznej, takie jak W3 Total Cache lub WP Super Cache.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest buforowanie WordPress, dlaczego powinieneś go używać i jak go wdrożyć na swojej stronie? Zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem buforowania WordPress.

6. Przyspiesz WordPress dzięki CDN

Korzyści z korzystania z CDN dla witryny WordPress

Sieć dostarczania treści to bezpośrednie rozszerzenie serwera witryn zlokalizowane na całym świecie, które buforuje statyczne treści witryny. Statyczne treści witryny, takie jak obrazy, CSS i pliki JavaScript, są przechowywane na tych różnych serwerach jako kopie w pamięci podręcznej. Gdy użytkownik kliknie Twoją witrynę, serwer znajdujący się najbliżej jego lokalizacji pobierze treść i dostarczy ją później.

Oprócz przyspieszenia dostarczania treści użytkownikom, kolejną zaletą korzystania z CDN z WordPress jest to, że minimalizuje ono opóźnienia, ponieważ zmniejsza odległość między serwerem a komputerem końcowym (w porównaniu do hostingu współdzielonego lub zarządzanych usług hostingowych, które wykorzystuje tylko jeden serwer). Test opóźnienia witryny przeprowadzony przez KeyCDN wykazał, że witryna korzystająca z CDN może natychmiast doświadczyć 73% zmniejszenia opóźnienia.

Istnieje mnóstwo wspaniałych bezpłatnych opcji CDN dla użytkowników WordPress. Jedni z najlepszych dostawców CDN w naszej opinii to CloudFlare, Jetpack’s Foton i CDN77 (który ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny).

7. Zaktualizuj swoją wersję PHP

PHP-FPM

Dla początkujących PHP jest językiem skryptowym do tworzenia dynamicznych interaktywnych stron internetowych, takich jak WordPress. WordPress polega na PHP do wykonywania kodu w celu generowania stron internetowych. Wersja PHP ma ogromny wpływ na wydajność witryny WordPress – więc jeśli możesz uaktualnić do PHP 7, skorzystaj z niego, aby przyspieszyć instalacje WordPress na serwerze. W rzeczywistości test porównawczy przeprowadzony przez Kinsta Managed Hosting wykazał, że PHP 7 jest prawie 2x szybszy niż jego poprzednia wersja.

Uaktualnienie może jednak być twoim wyborem. Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych, aby sprawdzić, czy Twój serwer został już zaktualizowany, lub dowiedz się, jaki jest harmonogram aktualizacji. Niektóre stare funkcje mogą już nie być obsługiwane, więc po aktualizacji należy dokładnie przetestować witrynę (w tym motyw i wtyczki).

8. Zoptymalizuj obrazy w celu zwiększenia prędkości witryny

WP Smush Image Optimizer

Możesz także skrócić czas ładowania witryny, optymalizując zdjęcia. Podczas przesyłania obrazu do witryny WordPress możesz wybrać kompresję lub zapisanie go jako progresywny JPG. Inne sposoby optymalizacji obrazów w celu przyspieszenia WordPress są następujące:

 • Zmień rozmiar i przytnij zdjęcia przed przesłaniem przy użyciu podstawowego oprogramowania do edycji zdjęć
 • Kompresuj i optymalizuj obrazy przed przesłaniem Kraken.io (łatwy i darmowy optymalizator)
 • Zmniejsz przesłane zdjęcia za pomocą wtyczek optymalizacji obrazu, takich jak WP Smush, WP Smush Pro (nasz ulubiony) lub Ewww Image Optimizer
 • Wyłącz hotlinkowanie obrazu (lub przynajmniej podejmij kroki, aby zapobiec hotlinkowaniu)
 • Zdefiniuj rozmiary obrazów w motywie WordPress
 • Odłóż ładowanie obrazu, dopóki nie będzie potrzebne, dzięki leniwemu ładowaniu wtyczki WordPress

9. Wyczyść bazę danych i ogranicz liczbę postów

Optymalizacja bazy danych

Po pewnym czasie korzystania z witryny WordPress baza danych będzie zawierać nieużywane, osierocone i zduplikowane dane, których nie potrzebujesz, więc poświęć chwilę na optymalizację bazy danych WordPress. Usunięcie tych danych może zmniejszyć rozmiar bazy danych, znacznie przyspieszając proces tworzenia kopii zapasowej, a co ważniejsze, poprawi ogólną wydajność witryny.

Wersje po publikacji również zajmują miejsce w bazie danych, dlatego dobrym pomysłem jest ograniczenie liczby przechowywanych wersji roboczych do minimum 2 lub 3, aby służyły jako kopie zapasowe. Po prostu dodaj ten wiersz kodu do pliku wp-config.php:

zdefiniuj („WP_POST_REVISIONS”, 3);

Lub, aby ułatwić Ci życie, możesz użyć wtyczki. Jedną z popularnych opcji jest WP Optimize, który obejmuje proste opcje czyszczenia postów, komentarzy, trackbacków, metadanych i innych.

10. Wyłącz Pingbacki i Trackbacki

Zewnętrzne linki

WordPress domyślnie wysyła i odbiera pingi i trackbacki zi do innych stron internetowych. Dzieje się tak, gdy inne witryny wspominają o Twojej witrynie, co z kolei powiadamia Cię i po zatwierdzeniu aktualizuje dane w poście. Może to powodować dodawanie nieistotnych linków do Twojej witryny, co może powodować zamieszanie wśród odwiedzających, a także wpływać na wydajność witryn.

Ustawienia dyskusji WordPress

Aby wyłączyć powiadomienia o pingbackach i trackbackach w witrynie WordPress, zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego, a następnie przejdź do Ustawienia> Dyskusja i odznacz „Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów (pingbacki i trackbacki)” opcja.

Podsumowanie

Silna pozycja w zakresie szybkości witryny znacznie poprawi jej pozycję nie tylko w wyszukiwarkach, ale również w oczach odbiorców i klientów. Chociaż posiadanie witryny zoptymalizowanej pod kątem prędkości to nie wszystko, może bardzo pomóc w zwiększeniu ruchu na Twojej stronie i może zwiększyć liczbę zadowolonych użytkowników, którzy mogą ostatecznie stać się wysokiej jakości potencjalnymi klientami i sprzedażą.

Przyspiesz infografikę WordPress

Chcesz czytać wskazówki dotyczące przyspieszenia witryny WordPress? Sprawdź to wizualny przewodnik po przyspieszaniu WordPress autor: WP Shrug, w jaki sposób przyspieszyć witrynę WordPress, którą można przeglądać i pobierać z ich bloga.

I jak zawsze, możesz zadawać dowolne pytania lub dodawać własne porady dotyczące przyspieszenia WordPress w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me