Jak przygotować witrynę WordPress do drukowania

Jak upewnić się, że witryna WordPress jest gotowa do wydruku

Jako projektant stron internetowych, programista lub właściciel witryny rzadko trzeba drukować strony. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba i musisz wysłać swoje strony internetowe do drukarki, chcesz mieć pewność, że wyglądają tak dobrze, jak na papierze, jak na ekranach.


Jeśli witryna nie jest gotowa do drukowania, strony będą nie tylko pomieszane na papierze, ale mogą również być renderowane jako niskiej jakości wydruk na papierze. Oczywiście to nie to, co Ty lub Twoi użytkownicy sieci chcieliby zobaczyć. Pamiętaj, że nie wszyscy odwiedzający czytają treści online.

W tym poście omówimy, jak przygotować witrynę WordPress do drukowania, aby każda wydrukowana strona była wyraźna i uporządkowana na papierze. Po pierwsze, jaka jest potrzeba witryny gotowej do wydruku?

Po co przygotowywać witrynę WordPress do drukowania?

Możesz słusznie zapytać, dlaczego musisz przygotować witrynę do drukowania, biorąc pod uwagę, że większość użytkowników Internetu korzysta z urządzeń cyfrowych do surfowania po Internecie. Prawda jest taka, że ​​nie powinieneś zakładać, w jaki sposób ludzie czytają treść Twojej witryny. Faktem jest, że większość odwiedzających witrynę czyta treści bezpośrednio w Internecie, ale dobrze jest zadbać o nielicznych, którzy mogą wydrukować Twoje strony internetowe. A biorąc pod uwagę, że przygotowanie witryny do druku nie jest trudne, nie ma powodu, aby tego nie robić.

Zasadniczo należy zadbać o wszystkie możliwe sposoby dostępu do treści, w tym drukowanie. Zasadniczo chcesz być gotowy na wszystko, do czego twoi użytkownicy mogą chcieć użyć twoich treści. Jeśli czytelnik znajdzie na przykład post odpowiedni do jego pracy i zdecyduje się wykorzystać go jako punkt odniesienia w prezentacji, będzie chciał go wydrukować. Po prostu nigdy nie wiadomo, kto odwiedzi Twoją witrynę i jak wykorzysta treść. W jaki sposób blog WordPress może renderować z wyraźną klarownością zarówno na ekranach cyfrowych, jak i na papierze?

Drukuj gotowe wtyczki WordPress

Jak można się spodziewać po poprawkach WordPress, zawsze jest wtyczka na ratunek. Pisanie własnego CSS do druku jest potężne, ale wymaga trochę planowania, nie wspominając o dodatkowych godzinach testowania i rozwiązywania pojawiających się problemów. Jeśli więc nie chcesz zabrudzić sobie rąk pisaniem CSS, po prostu weź wtyczkę, aby wykonać zadanie. Istnieje kilka wtyczek, których można użyć w zależności od złożoności układu bloga. Oto kilka typów do rozważenia:

Easy Social Share Plugin WordPress

easy-social-share-for-wordpress

Jedna z najpopularniejszych wtyczek CodeCanyon, Easy Social Share jest wyposażona w świetne funkcje, które ułatwiają czytelnikom udostępnianie blogu. Wtyczka nie tylko obsługuje ponad 20 głównych sieci społecznościowych, ale także zawiera przydatną opcję drukowania, którą można dodać do dowolnego postu lub strony. A ponieważ przycisk Drukuj jest dołączony do wszystkich przycisków udostępniania społecznościowego, jest to szybki i bezproblemowy sposób dodania opcji drukowania do witryny.

Przyjazny dla drukowania i przycisk PDF Darmowa wtyczka WordPress

wordpress-print0friendly-pdf-button

Przycisk Przyjazny dla drukowania i przycisk PDF tworzy wersje drukowane stron internetowych jednym kliknięciem przycisku. Następnie możesz zapisać strony jako plik PDF lub wydrukować je na papierze. Obsługuje ponad 20 języków i automatycznie dostosowuje język do ustawień językowych użytkownika. Wtyczka zawiera wiele innych funkcji, a co najważniejsze, możesz jej używać bezpłatnie (z reklamami). Jeśli chcesz wersję bez reklam, musisz wykupić subskrypcję.

WP Drukuj darmową wtyczkę WordPress

wp-print-plugin

To kolejna świetna wtyczka, która sprawia, że ​​Twój blog WordPress jest gotowy do wydruku bez kłopotów. Nie ma tylu funkcji jak poprzednia wtyczka, ale ma przyzwoity zestaw ustawień do kontrolowania elementów strony do wydrukowania. Na stronie internetowej wyświetla pojedynczy przycisk drukowania, który umożliwia użytkownikom wygenerowanie gotowej do wydruku wersji dowolnej strony.

Niestandardowy CSS do druku

Jeśli nie masz nic przeciwko kodowaniu, dobrym punktem wyjścia do przygotowania bloga WordPress do wydruku jest CSS. W rzeczywistości przygotowanie witryny do druku zasadniczo polega na napisaniu niektórych stylów CSS w celu ukrycia lub wyświetlenia elementów, aby były wyraźne na papierze. Jeśli motyw nie jest gotowy do drukowania lub chcesz dodać niestandardowe style drukowania, najpierw utwórz motyw potomny, aby dodać niestandardowy CSS lub zainstalować i aktywować ulubioną wtyczkę Custom CSS.

Teraz wystarczy dodać niestandardowe style drukowania (CSS), aby przygotować strony internetowe do drukowania, a to również jest łatwe. Po prostu złóż deklarację, a następnie napisz w niej swoje style w następujący sposób:

@media print {
/ * twoje style wydruku * /
}

Deklaracja jest zapytaniem o media, które wykorzystuje określone style do kontrolowania wyglądu twoich stron internetowych po wydrukowaniu .

Druga metoda polega na umieszczeniu wszystkich stylów drukowania w osobnym pliku CSS. Jest to czystszy i bardziej zorganizowany sposób robienia rzeczy i jest szczególnie przydatny podczas wykonywania zadań konserwacyjnych na blogu. Po prostu utwórz nowy plik CSS, napisz swoje style (nie zapominając o rozpoczęciu pracy z @media print deklarację, a następnie załaduj niestandardowy plik CSS wydruku do motywu. To, co umieścisz w swoim pliku stylów, zależy wyłącznie od Ciebie, ale w zasadzie będziesz uwzględniał wszystko, co chcesz pojawić się w drukowanej wersji swojego bloga.

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących stylizacji do druku:

 • Niektóre części nie będą pojawiać się w wersji do drukowania, takie jak pasek boczny. W takim przypadku, gdy korzystasz Nie wyświetla się aby ukryć te części, należy zreorganizować pozostałe bloki, aby po wydrukowaniu strony nie wyglądały na pomieszane.
 • Używaj punktów dla rozmiarów czcionek zamiast miar em lub pikseli, które są najlepsze dla ekranów cyfrowych. Z drugiej strony drukarki najlepiej działają z punktami.
 • Wersja drukowana Twojego bloga powinna mieć pełną szerokość. Na urządzeniach cyfrowych dobrze jest ograniczyć rozmiary, ale nie wygląda to dobrze na papierze.
 • Usuń treść z sekcji komentarzy, zwłaszcza jeśli Twój blog jest bardzo aktywny.
 • Usuń zawartość nawigacji i stopki (po prostu użyj Nie wyświetla się na te elementy). W większości przypadków zawartość tekstowa na twoich stronach jest najważniejsza w wersjach drukowanych, więc powinna być twoja główna uwaga podczas pisania wydruku CSS.
 • Dodając do poprzedniego punktu, powinieneś również rozważyć ukrycie wszystkich zdjęć, chyba że są one absolutnie konieczne do zrozumienia odpowiedniej treści tekstu. Oczywiście wszystkie inne interaktywne elementy multimedialne powinny być domyślnie ukryte, ponieważ są po prostu zagracone na papierze. Linki należy również usunąć, ponieważ nie mają znaczenia na papierze.

WordPress.org ma fajny przykład arkusza stylów drukowania, który można wykorzystać jako odniesienie podczas pisania własnego. Zobacz to tutaj.

Podsumowanie

Przygotowanie strony internetowej do druku nie jest czymś, o czym myśli wiele osób, budując swoje strony internetowe. Jednak ważne jest, aby projektować zarówno w Internecie, jak i drukować od samego początku. Niemniej jednak, jeśli tego nie zrobiłeś, a teraz utknąłeś w trudnej sytuacji, bardzo łatwo to naprawić. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, jak łatwo jest zaimplementować style wydruku w swoim motywie, większość osób – nawet początkujący WordPress – powinna być w stanie dokonać tych zmian samodzielnie, zwłaszcza jeśli użyje jednej z wtyczek zalecanych powyżej.

Czy planujesz przygotować bloga do wydruku? Jeśli podjęto już te środki, jak poszło? Chciałbym usłyszeć wszystko o twoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map