Jak reklamować i promować swoją witrynę WordPress „Poza witryną”

Ilekroć ludzie myślą o promocji poza witryną, natychmiast przychodzi na myśl e-mail marketing. Ale oprócz stworzenia dynamicznej kampanii e-mail, co jeszcze możesz zrobić, aby promować swoją witrynę WordPress poza witryną?


W tym artykule przyglądamy się różnym technikom zewnętrznym, które można wdrożyć online i offline, aby pomóc Ci dotrzeć do szerszej publiczności i zwiększyć ruch na swojej stronie WordPress. Od postów gości i hostingu podcastów, po różne strategie w mediach społecznościowych, lokalne reklamy i osobiście uczestnicząc w wydarzeniach – mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą Ci promować Twoją witrynę.

Napisz posty gości

Publikowanie przez gości to świetny sposób na promowanie swojej witryny WordPress poza witryną. Publikowanie przez gości ma miejsce, gdy publikujesz jeden z własnych postów w witrynie innej osoby. Chociaż często jest to bezpłatne, otrzymasz swoją biografię z linkiem do Twojej witryny wyświetlanym pod artykułem. Dlatego nie tylko Twój artykuł pomoże Ci dotrzeć do nowych odbiorców, ale także powinien zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

Aby rozpocząć publikowanie przez gości, skontaktuj się ze stronami internetowymi w podobnej niszy jak Twoja strona, a także z bezpośrednią konkurencją. Czytelnicy tej witryny są Twoimi odbiorcami docelowymi i to właśnie z tymi osobami chcesz spróbować dotrzeć do swoich gości.

Gdy piszesz posta gościa, chociaż rozdajesz treści za darmo, Twoje artykuły nadal muszą mieć najwyższy standard. Wybierz interesujące, unikalne tematy, które pomogą czytelnikom rozwiązać jakiś problem. Czytelnicy zdecydują, czy Twoja witryna jest warta odwiedzenia na podstawie wartości i jakości posta gościa, więc upewnij się, że zrobisz na nich wrażenie.

Pojawiają się na podcastach

Podcasty

Występowanie jako gość w podcastach z innych witryn to kolejny sposób na dotarcie do szerszej publiczności i zwiększenie ruchu w witrynie. Ponownie będziesz musiał zrobić wszystko, aby skontaktować się z wieloma różnymi stronami i zapytać, czy możesz mówić na ich podcastach. Upewnij się, że te podcasty są w jakiś sposób związane z Twoją niszą, aby adresowana do nich grupa docelowa była Twoim rynkiem docelowym.

Możesz zostać poproszony o współprowadzenie podcastu lub zostać zaproszonym gościem. Tak czy inaczej, dokładnie zaplanuj, co zamierzasz powiedzieć, i upewnij się, że mądrość, którą przekazujesz, jest cenna dla tych, do których próbujesz się zwrócić. Ważne jest również, aby Twoja osobowość pojawiła się w podcastu. Pomoże to odwiedzającym połączyć się z Tobą na poziomie emocjonalnym, zwiększając szanse na odwiedzenie Twojej witryny.

Zanim zgodzisz się zabrać głos na podcastie, sprawdź, czy producent chętnie promuje Twoją witrynę i udostępnia adres jej witryny słuchaczom. Jeśli to możliwe, podaj treść (na swojej stronie), która obsługuje temat podcastu i jest przydatna dla odbiorców. Następnie możesz udostępnić adres URL dodatkowej zawartości podcastu, zachęcając słuchaczy do odwiedzenia Twojej witryny.

Utwórz własny podcast

itunes

Tworzenie własnego podcastu i umieszczanie go w iTunes to kolejny świetny sposób na promocję Twojej witryny. Możesz łatwo utworzyć podcast za pomocą WordPress. Miliony ludzi pobierają z iTunes, więc dodanie tutaj podcastu (lub serii podcastów) zapewni Twojej witrynie możliwą ekspozycję dla dużej liczby odbiorców.

Podczas podcastu możesz poprzeć treść swojej witryny i subtelnie wyjaśnić, dlaczego słuchacze powinni ją odwiedzić. Po prostu nie przesadzaj. Nikt nie chce słuchać podcastu, który jest wyłącznie reklamą i nie ma treści. Twórz podcasty na podstawie interesujących i przydatnych tematów, zawsze związanych z niszą Twojej witryny. Jeśli Twoi odbiorcy są pod wrażeniem tego, co słyszą, chętniej odwiedzą Twoją witrynę.

Recenzje i oceny są ważnym aspektem zwiększania popularności w iTunes. Im więcej pozytywnych recenzji masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że twoi odbiorcy pobiorą twój podcast, nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszeli o tobie ani twojej stronie internetowej. Aby zwiększyć liczbę recenzji, na końcu każdego podcastu przypomnij słuchaczom, aby zostawili Ci recenzję.

Bądź obecny w mediach społecznościowych

Bufor

Ciągła obecność i zaangażowanie w mediach społecznościowych to skuteczny sposób na poszerzenie grona fanów. W ten sposób możesz udostępniać swoje treści i promować swoją witrynę.

Po pierwsze, musisz określić, gdzie przebywają Twoi odbiorcy. Następnie skoncentruj się na kanałach społecznościowych. Poświęć czas każdego dnia na polubienie i udostępnianie postów innych osób. Śledź innych w swojej niszy i komentuj ich zdjęcia. I publikuj odpowiednie artykuły i treści ze swojej witryny WordPress.

Za pomocą zautomatyzowanego narzędzia, takiego jak Bufor pozwala być aktywnym w mediach społecznościowych, nawet gdy śpisz. Możesz automatycznie udostępniać posty WordPress w buforze, planując z wyprzedzeniem publikowanie artykułów o dowolnej porze dnia i nocy. Bufor pozwala również zarządzać wszystkimi kontami mediów społecznościowych z jednego pulpitu nawigacyjnego, oszczędzając czas logowania i wylogowywania się z różnych kont oraz pomagając utrzymać dobrą strategię społecznościową.

Utwórz stronę na Facebooku

Strona na Facebooku

ZA Strona na Facebooku promowanie firmy to świetny sposób na stworzenie zaangażowanej społeczności wokół witryny. Ponieważ Facebook jest nadal największą z platform mediów społecznościowych, z ponad 2 miliardami użytkowników miesięcznie, strona na Facebooku jest prawie koniecznością.

Udana strona na Facebooku powinna być stale aktualizowana o interesujące i przydatne informacje. Zadawaj pytania i odpowiadaj na nie, zachęcając ludzi do publikowania postów na Twojej stronie i omawiania różnych problemów. Upewnij się, że strona zawiera linki do Twojej witryny, dzięki czemu Twoi obserwatorzy z Facebooka będą mogli tak łatwo odwiedzić witrynę WordPress.

Aby uzyskać najlepsze wyniki na Facebooku, powinieneś rozważyć opłacenie promocji swojej strony. Reklamy na Facebooku są łatwe do skonfigurowania i zapewniają, że Twoje posty są kierowane na nowych potencjalnych obserwujących, a także docierają do obecnych obserwujących. Możesz także skonfigurować remarketing, promując swoją stronę wśród osób, które już odwiedziły Twoją witrynę, ale jeszcze jej nie obserwowały na Facebooku.

Po zdobyciu silnego grona fanów na Facebooku masz aktywną platformę, na której możesz udostępniać treści swojej witryny, promować swoją witrynę oraz promować swoje usługi i produkty. Pamiętaj jednak, że twoja strona musi stanowić wartość dodaną dla czytelników. Nie sprawiaj, że strona będzie zbyt promocyjna lub oparta na sprzedaży, ponieważ spowoduje to utratę obserwujących.

Uruchom konkursy w mediach społecznościowych

Prowadzenie konkursów w mediach społecznościowych to świetny sposób na udostępnienie Twojej marki szerszej publiczności i reklamowanie treści lub produktów witryny. Facebook szczególnie dobrze nadaje się do konkursów i jestem pewien, że widziałeś więcej niż kilka wpisów konkursowych udostępnianych przez znajomych.

Konkurs na Facebooku jest łatwy do zorganizowania. Po prostu stwórz post zawierający zdjęcie tego, co można wygrać. Użytkownicy Facebooka muszą polubić Twoją stronę i udostępnić swój post, aby wziąć udział w konkursie. Spowoduje to pozyskanie nowych obserwujących i pomoże promować Twoją witrynę.

Aby rozpocząć, najpierw musisz wybierz nagrodę do rozdania. Im milsza nagroda, tym lepiej, generując większe zainteresowanie konkurencją. Zawsze jednak upewnij się, że jest on odpowiedni dla niszy Twojej witryny WordPress i że możesz sobie pozwolić na taką nagrodę. Powinieneś zrobić trochę badań dotyczących prezentów w swojej okolicy. W niektórych krajach, stanach i / lub miastach obowiązują przepisy dotyczące wartości nagród premiowych. Na przykład w USA nagroda o wartości 600 USD lub większej wymagałaby wysłania zwycięzcy formularza 1099-Różne pod koniec roku, aby uwzględnić w podatkach.

Po wybraniu nagrody musisz rozłożyć układ zasady. Obejmuje to jasne określenie nagrody i jej wartości, czasu trwania nagrody, metod wejścia, kto może wziąć udział, sposobu wyboru zwycięzcy oraz problemów technicznych (jak poradzisz sobie z podwójnymi wejściami, brakiem zasilania, klęską żywiołową itp.). Jeśli korzystasz z usługi strony trzeciej, takiej jak Rafflecopter, mają generator reguł / terminów, który znacznie ułatwia to legalne.

Następnym krokiem jest zrobienie pięknego sfotografować nagrody. Atrakcyjne i przyciągające uwagę zdjęcie pomoże przyciągnąć uwagę ludzi i zachęci ich do przyłączenia się do konkursu, takich jak Twoja strona i udostępnienie posta.

Wreszcie po ustalonym czasie musisz to zrobić ogłosić zwycięzcę. Zrób z tego wiele, aby przypomnieć obserwującym z Facebooka o konkursie, który prowadziłeś, i kontynuować promocję swojej witryny.

Utwórz własny kanał na YouTube

Youtube

Utworzenie własnego kanału YouTube to kolejny skuteczny sposób na promowanie swojej witryny WordPress poza witryną. Codziennie w YouTube oglądanych jest pięć miliardów filmów, więc jest to świetna platforma, dzięki której możesz wejść na nowy rynek, a także zwiększyć ruch na swojej stronie.

Aby utworzyć własny kanał YouTube, po prostu zarejestruj się i dodaj niezbędne informacje. Obejmuje to nadanie kanałowi nazwy, przesłanie logo witryny do kanału, napisanie opisu oraz dodanie linków do witryny i kanałów mediów społecznościowych.

Produkcja filmów na Twój kanał YouTube może być czasochłonna. Aby zaoszczędzić czas na ponownym wynalezieniu koła, spróbuj ponownie wygenerować treści, które już opublikowałeś na swojej stronie w formie tekstowej. Zapewni to, że treść jest odpowiednia dla rodzaju odbiorców, z którymi chcesz się połączyć, a także zapewni, że nie wypalisz się.

Możesz wiele zrobić, aby zachęcić widzów kanału YouTube do odwiedzenia Twojej witryny. Napisz opis każdego filmu z wezwaniem do działania i adresem swojej witryny. Dyskutuj treści ze swojej witryny w swoim filmie i udostępnij adres URL strony, na której widzowie mogą przeczytać więcej. I skorzystaj z YouTube karty, które umożliwiają dodawanie notatek do każdego filmu wyświetlającego linki do strony WordPress.

Weź udział w wydarzeniach

Wordcamp

Oprócz Internetu istnieje wiele działań offline, w których możesz uczestniczyć, aby promować swoją witrynę WordPress. Wordcamps to świetna okazja, aby spotkać osoby o podobnych poglądach i pomóc poznać twoje imię i markę wśród społeczności WordPress. Gdy ludzie się z Tobą spotkają i nawiązają z Tobą emocjonalne więzi, o wiele częściej zapamiętują, odwiedzają, a nawet polecają Twoją witrynę innym użytkownikom w przyszłości. Lokalne spotkania lub konferencje branżowe to inne dobre możliwości marketingowe, które mogą być owocne.

Rozważ reklamę lokalną

Jeśli masz fizyczny sklep lub lokal, lokalna reklama Twojej firmy i witryny może być satysfakcjonująca. Rozważ reklamę w lokalnym radiu, lokalnych gazetach lub czasopismach. Sponsoring wydarzenia lub lokalnej drużyny sportowej może być również dobrym sposobem na promocję firmy i zwiększenie ruchu na stronie WordPress.

Podsumowanie

Nie wszystkie metody marketingu poza witryną wymienione w tym artykule będą odpowiednie dla niszy Twojej witryny. Wybierz techniki, które Twoim zdaniem najlepiej pasują do Twojej witryny WordPress. Następnie utwórz plan działania, aby każda strategia działała dla Ciebie. Powodzenia!

Jakich strategii użyjesz do promowania swojej witryny WordPress poza witryną? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me