Jak poprawić współczynnik odrzuceń witryny WordPress

Współczynnik odrzuceń definiuje się, ile razy użytkownik opuszcza witrynę bez klikania linków lub odwiedzania innych stron. Witryny o niskim współczynniku odrzuceń informują, że jest to interesująca witryna, pełna niesamowitych rzeczy do obejrzenia / przeczytania. Witrynie udało się przyciągnąć uwagę użytkownika. Jednym z najlepszych przykładów jest 9GAG. Ludzie spędzają kilka minut na tej stronie chichocząc. W metrykach internetowych, jeśli użytkownik spędza więcej niż 5 minut na nowej stronie – to naprawdę wielka sprawa.


The 411 on Bounce Rate

Webmasterzy stale szukają sposobu na poprawę współczynnika odrzuceń swojej witryny. Jeśli znajdą konkretną witrynę o niskim współczynniku odrzuceń, natychmiast spróbują nauczyć się i wdrożyć zastosowane w niej techniki. Wysoki współczynnik odrzuceń (nawet 100%) nie zawsze jest złą rzeczą. Ludzie są zajęci. Gdy tylko znajdą to, czego szukają, opuszczą Twoją witrynę. Jest to bardzo powszechne w witrynach jednostronicowych lub stronach docelowych typu „wszystko w jednym”. Do wyszukiwarki: strona wielostronicowa (to prawie wszystkie blogi WordPress fyi) z wysokim współczynnikiem odrzuceń to czerwony sygnał.

Ta strona nie ma odpowiedniej treści, zepchnij ją w dół SERP ”

Oznacza to, że Twoja witryna nie jest interesująca ani interesująca. Co najgorsze, nie ma odpowiednich treści. Wspólnym obowiązkiem całego zespołu programistów – webmastera, projektantów i kuratorów treści – jest przynęta dla odwiedzających – w nadziei, że padną ofiarą i ostatecznie staną się czytelnikiem.

Ostatecznie chcemy klientów. Nie tylko goście.

W tym artykule porozmawiamy o najlepszych sposobach poprawy współczynnika odrzuceń witryny WordPress. Użyjemy wtyczek i sprawdzonych technik, których używają najlepsi blogerzy, aby poprawić współczynnik odrzuceń w swojej witrynie.

Po co zwracać uwagę na współczynnik odrzuceń witryny?

Zwróć uwagę na wskaźniki odrzuceń

Ponieważ jest to jeden z głównych sposobów pomiaru zaangażowania użytkowników w Twojej witrynie. Jakiś czas temu mówiłem o tym, jak zamienić odwiedzających w czytelników. Jednym z najlepszych sposobów zmierzenia tej zmiany jest zbadanie współczynnika odrzuceń witryny. Google ma swoje (nieco skomplikowane) wyjaśnienie współczynnika odrzuceń i jest to dobra lektura dla osób, które chcą poznać techniczne warunki. Witryna o niskim współczynniku odrzuceń zawiera następujące informacje:

 • Lepsze zaangażowanie użytkowników: Oznacza to, że odwiedzający są zainteresowani treścią witryny. Uważają, że Twoja witryna jest wystarczająco ważna, aby spędzać czas. ty chcieć potrzebuję tego.
 • Wyższe rankingi SEO: Współczynnik odrzuceń i szybkość witryny to dwa z dwustu czynników, które Google wykorzystuje do pozycjonowania witryny względem określonego słowa kluczowego. Współczynnik odrzuceń służy do pomiaru jakości Twojej witryny. Witryna z 10 stronami może mieć wyższą pozycję w rankingu niż witryna ze 100 stronami, jeśli mniejsza witryna ma lepszą jakość. Google i wszystkie wyszukiwarki chcą jakości – nie ilości. Im wyższy współczynnik odrzuceń – tym wyżej wspinasz się po drabinie SERP.
 • Wyższe konwersje: Bądźmy szczerzy. Chcemy, aby nasz produkt się sprzedawał. Chcemy, żeby ludzie naprawdę dziwnie kupowali nasz produkt, zamiast ślepo subskrybować nasze biuletyny i przesyłać dalej nasze tweety. To dobra rzecz, bez wątpienia. Ale pod koniec dnia sprzedaż jest znacznie lepsza niż sprzedaż bez sprzedaży. Kiedy poświęcasz czas i wysiłek, aby poprawić współczynnik odrzuceń witryny, nawiązujesz kontakt z czytelnikami. Przybywają, by zaufać Twojej marce, a Ty budujesz tożsamość w społeczności swojej niszy. To ostatecznie zmieni czytelników w klientów.

10 najważniejszych powodów wysokiego współczynnika odrzuceń i jak je naprawić

W oparciu o to, co mówią eksperci, wymieniłem 10 czynników, które są odpowiedzialne za wysoki współczynnik odrzuceń Twojej witryny. Staraj się ich unikać za wszelką cenę.

 1. Długi czas ładowania strony, tj. Powolna strona internetowa
 2. Zaśmiecony projekt ze słabą nawigacją (brak okruszków)
 3. Nie reaguje na zmiany
 4. Uciążliwe wyskakujące formularze zgody
 5. Zbyt wiele reklam
 6. Nieistotne reklamy
 7. Uszkodzone linki – nie znaleziono strony 404 itp.
 8. Błędy MySQL lub PHP na postach i stronach
 9. Brak dowodu społecznego
 10. Słaba treść

Teraz, gdy zdajesz sobie sprawę z problemów, omówmy ich rozwiązania.

Popraw szybkość witryny WordPress

Popraw szybkość witryny

Wielokrotnie rozmawialiśmy o jego znaczeniu. Twoja strona powinna się szybko ładować, najlepiej w ciągu 3-4 sekund. W dzisiejszych czasach ludzie zużywają tyle mediów, że każda milisekunda się liczy. Oto kilka sposobów na zwiększenie szybkości witryny:

  1. Korzystanie z wtyczki buforowania WordPress, takiej jak W3 Total Cache
  2. Korzystanie z sieci dostarczania treści, takiej jak MaxCDN
 1. Korzystanie z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, takiej jak Media Temple lub WPEngine
 2. Optymalizacja obrazów poprzez kompresję ich lub użycie prawidłowego formatu

Po wprowadzeniu zmian możesz zmierzyć szybkość witryny za pomocą narzędzi takich jak Pingdom, GTmetrix i WebPageTest. GTmetrix zapewnia najbardziej szczegółowe informacje o wydajności Twojej witryny.

Projekt strony

Projektowanie stron internetowych

Używaj czystego, responsywnego i dyskretnego motywu WordPress. Motyw, którego używasz w swojej witrynie, powinien być taki, aby ludzie mogli łatwo znaleźć to, czego szukają. Nie powinni go szukać dłużej niż 3 sekundy.

 • Upewnij się, że rozsądnie korzystasz z głównego Pasek boczny, pasek menu głównego i stopka. Oczy ludzi są przyzwyczajone do nich i niech tak pozostanie.
 • Jeśli Twój blog skupia się na esejach i poezji, rozsądnie byłoby użyć motywu o silnym charakterze skup się na typografii. Sprawdź Gregory’s Sparring Mind za doskonały przykład minimalistycznego wzornictwa.
 • Użyj odpowiednich zdjęć. Są warte tysiąca słów. Możesz znaleźć świetne darmowe zdjęcia z tych źródeł.
 • Użyj podobnej wtyczki postów jak YAARP lub nRelate.
 • To oczywiste, że Twoja witryna musi reagować. Jest to wiek na urządzenia mobilne i nie ma na to usprawiedliwienia.

Reklamy

Reklamy

Głupotą byłoby całkowicie usunąć reklamy z witryny. To jedno z głównych źródeł przychodów! Więc co robisz? Upewnij się, że reklamy są odpowiednie. Nieodpowiednie reklamy powodują więcej szkody niż zysku. Jeśli korzystasz z Google AdWords, nie musisz się martwić, ponieważ Google poświęca większość swoich prac badawczo-rozwojowych na wyświetlanie lepszych reklam. I są w tym naprawdę dobrzy. Ale jeśli korzystasz z banerów reklamowych na własną rękę, upewnij się, że produkt / witryna, do której prowadzisz link, jest rzeczywiście przydatny. Link do czegoś tylko wtedy, gdy poleciłbyś to. Popularną opcją wśród blogerów jest BuySellAds. To doskonała platforma dla sieci reklamowych niszowych.

Wyskakujące okienka

Istnieje powód, dla którego technologia zamiaru wyjścia stała się tak popularna. Skrypt czeka na zakończenie użycia – w momencie, gdy przesuwa mysz w kierunku przycisku krzyżyka, pojawia się wyskakujące okienko. Stąd termin zamiar wyjścia. OptinMonster jest jedną z najlepszych wtyczek do WordPress, które opanowały technologię zamierzania wyjścia. Popularne strony, takie jak Social Media Examiner i Search Engine Journal, korzystają z OptinMonster.

Istnieje jednak wiele witryn, które nadal nie korzystają z tej technologii umożliwiającej wyjście. Jako czytelnik bardzo mnie denerwuje, gdy próbuję coś przeczytać, a na ekranie pojawia się wyskakujące okienko co kilka minut. To jednak moja osobista opinia i może różnić się od tego, co myślisz. �� Oto coś, co możesz już wiedzieć.

Jeśli Twoje treści są wystarczająco dobre, ludzie będą automatycznie śledzić i / lub subskrybować Twoją witrynę.

Uszkodzone łącza i błędy oprogramowania

Uszkodzone linki i błędy oprogramowania

W miarę starzenia się witryny generujesz wiele linków – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Możesz także raz na jakiś czas zmieniać strukturę witryny, aby zwiększyć komfort użytkowania. W trakcie tego procesu bardzo naturalne jest zerwanie linków. Oto problem – zepsute linki powodują poważny cios w strukturę Twojej witryny i wynikają z SEO. Nie martw się Użyj wtyczki podobnej do Broken Link Checker analizować wszystkie linki w witrynie i naprawić martwe.

Błędy oprogramowania wynikają ze źle skonfigurowanych skryptów PHP, przeciążenia serwera, konfliktów wtyczek do wtyczek lub konfliktów wtyczek i motywów. Istnieje wiele sposobów, które mogą je powodować, a rozwiązania każdego z nich wymagają solidnej wiedzy technicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest nieużywanie sprzecznych wtyczek / motywów. Jeśli jednak występuje problem z serwerem WWW, skontaktuj się z pomocą techniczną. Jeśli twój budżet może to obsługiwać, przejdź do zarządzanej usługi hostingowej WordPress, takiej jak WPEngine.

Dowód społeczny

Dowód społeczny

Dowód społecznościowy oznacza po prostu popularność twoich treści. Ile osób udostępniło ten konkretny post? To są rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Jeśli masz nową witrynę, będzie ona bliska zeru. Nie martw się Upewnić się nie wyświetlać udostępnianie statyki. Wystarczyłyby tylko przyciski udostępniania. Lepsza wskazówka –

Poświęć dwa razy więcej czasu na promowanie swoich treści, tak jak podczas ich tworzenia.

Treść jest królem

Last but not least – upewnij się, że Twoje treści są na najwyższym poziomie. Poświęć czas na czytanie, badanie i aktualizowanie treści, aby stała się reper dla tego konkretnego tematu. Załóżmy, że piszesz temat „najlepszych książek z psychologii społecznej”. Po prostu napisanie 10 nazwisk nie da rady. Uwzględnij oceny, nie. recenzji, sprzedaży i tła autora oraz Twojej osobistej recenzji. Co jest dobrego w tej książce? Czego brakuje w książce? Ostatecznie twój post powinien być tak dobry, że czytelnik:

„Whoa! Ten post zawiera wszystko, czego szukam. Lepiej dodaj do zakładek! ”

Sprawdź artykuł Gregory’ego 50 książek do przeczytania z zakresu psychologii społecznej. Czy możesz zasugerować kilka ulepszeń w tym artykule?

Wniosek

Dzisiaj omówiliśmy jedne z najlepszych sposobów na poprawę współczynnika odrzuceń, a tym samym zwiększenie zaangażowania użytkowników. Jeśli masz dla nas jakąś wskazówkę, daj nam znać – zawsze cieszymy się z naszych czytelników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map