Jak poprawić reputację witryny WordPress już teraz

Jak poprawić reputację witryny WordPress już teraz

Ogólny sukces Twojej witryny może całkowicie zależeć od tego, czy ludzie krytykują cię złymi recenzjami i komentarzami. Chociaż przeciętny biznes nie ma tysięcy złych recenzji na Yelp, zbyt wiele razy widzieliśmy, jak niewłaściwe reagowanie na opinie może powodować problemy dla Twojej przyszłej reputacji.


Ogólnie rzecz biorąc, internet nie jest miejscem, w którym należy się wstydzić, jak wspaniała jest Twoja firma. W przeciwnym razie ludzie, którzy będą niezadowoleni z Twojej firmy, będą głośniej niż ty.

Nie jest łatwo zbudować dobrą reputację, ale przy odrobinie pracy możesz to zrobić. Pokażemy Ci, jak zacząć dzisiaj.

1. Odpowiedz na wszystkie recenzje / komentarze dotyczące Twojej marki

Użytkownicy komentują Twoją witrynę, markę i firmę w całym Internecie. Zignorowanie tych komentarzy i recenzji sprawia, że ​​wygląda na to, że nie jesteś zainteresowany opiniami.

Na dzień dzisiejszy najlepsze miejsca na wzmianki o Twojej marce to:

 • Alerty Google (wyszukiwanie artykułów i recenzji w Internecie)
 • Świergot (przeszukiwanie całego Twittera i przeglądanie komentarzy na własnej stronie)
 • Facebook (głównie w przypadku komentarzy na własnej stronie)
 • Skowyt (Jest to niezwykle ważne, jeśli prowadzisz lokalną firmę)

Recenzje blogów mogą iść w obie strony, ale posiadanie programu partnerskiego lub programu polecającego (patrz poniżej) może zwiększyć szanse na uzyskanie dobrych pisemnych recenzji. Jednak oceny i recenzje w miejscach takich jak Google i Yelp zdarzają się częściej, gdy ludzie są szaleni.

Jeśli zobaczysz odznaczony komentarz na swoim blogu lub zjadliwą recenzję na Yelp, odpowiedz za każdym razem za pomocą tej formuły:

 • Przepraszamy za niedogodności
 • Dziękuję im za troskę
 • Popraw problem (z kuponami lub gratisami)

Ta metoda pokazuje wszystkim w przyszłości, że jesteś rozsądną firmą. Możliwe, że recenzent będzie postrzegany jako wariat.

2. Spraw, by pisanie recenzji / komentarzy było wyjątkowo łatwe dla dobrych klientów

Ogromne znaczenie mają zachęty i odpowiednie ścieżki przesyłania wiadomości. To samo dotyczy czasu. Na przykład może jesteś agentem nieruchomości i chciałbyś, aby Twoi poprzedni klienci pisali dobre recenzje na stronie Google Business.

Konieczne jest wysłanie wiadomości e-mail zaledwie kilka dni po zakończeniu pracy. W ten sposób nie zapomną o tym. Powinien znajdować się link do strony z recenzją, która uniemożliwi bałagan. Miło jest również dołączyć instrukcje i spersonalizowany list, aby czuli się zmuszeni do napisania recenzji.

Zachęty też się przydają, o ile nie mówisz im, że muszą napisać dobrą recenzję.

Jednym z łatwych sposobów zapewnienia, że ​​nigdy nie zapomnisz o kontaktach z klientami, jest wtyczka. Jeśli zainstalujesz rozszerzenie e-commerce, takie jak e-maile z przypomnieniami WooCommerce, możesz łatwo zautomatyzować przypomnienia o recenzji dla klientów, aby zdobyć te 5 gwiazdek!

3. Stań się autorytetem we Wspólnocie, zarówno online, jak i poza nim

Być może mówisz: „Założenie blogu lub forum na forum zajmuje trochę czasu”.

Jednak po prostu dostanie się na targi, rozdanie kart i pokazanie, że chcesz być aktywną częścią społeczności, możesz zrobić w weekend.

Dlatego ukończ szybkie wyszukiwanie w Google, aby zlokalizować funkcje branżowe w Twojej okolicy. Jeśli ktoś się zbliża, wydrukuj wizytówki i gotowe! Jeśli nie, znajdź powiązane forum internetowe, przedstaw się i zacznij odpowiadać i zadawać pytania.

4. Pochwal się byłych klientów / klientów i dlaczego Cię kochają

Od referencji po logo innych firm od poprzednich klientów – ustalenie, że współpracowałeś z innymi firmami (potencjalnie znanymi klientami), stanowi ogromny bodziec dla każdej firmy internetowej.

W zależności od motywu WordPress, którego używasz, dodanie prezentacji klienta może być równie łatwe i wstawienie nowego modułu. Za pomocą motywu Total możesz wybierać spośród siatek obrazu, karuzeli i suwaków, które można łatwo wstawiać i dostosowywać na dowolnym układzie strony (na stronie prasy jest nawet ładna strona dla prasy Wzmocnij demo za pomocą pól ikon).

5. Prezentuj wyróżnienia, bez względu na to, jak małe

Nagrody są ogromne dla wszystkich firm. Nawet wiele filmów i programów na Broadwayu żyje i umiera dzięki otrzymanym nagrodom. Fajne w nagrodach jest to, że wszystkie one są przez kogoś stworzone. Możesz argumentować, że niektóre są bardziej wiarygodne niż inne, ale klienci lubią widzieć, że jesteś przynajmniej za coś rozpoznawany.

Odbierz pierwszą nagrodę J.D. Power and Associates Award dla przemysłu motoryzacyjnego. Organizacja przyznaje nagrodę po zmierzeniu problemów w ciągu pierwszych 90 dni od jej własności. Wiele osób uważa to za żart (ponieważ 90 dni to tak krótki czas na posiadanie samochodu). Jednak każdy zwycięzca nagrody ogłasza zwycięstwo jak szalony. Tak, jak powinni, ponieważ poprawi to ich reputację.

6. Zaoferuj każdą możliwą metodę kontaktu

Pozwól swoim klientom dzwonić, czatować, wysyłać e-maile lub wysyłać gołębia pocztowego, jeśli to możliwe. Jest to zrozumiałe, gdy niektóre firmy internetowe nie mogą obsługiwać połączeń telefonicznych. Ale powinieneś przynajmniej rozważyć panel czatu dla szybkich interakcji.

Ponownie, wtyczki są świetnym sposobem na dodanie dodatkowej funkcjonalności do twojej witryny. Lubimy formularz kontaktowy 7 i formularze WPF do tworzenia niestandardowych formularzy kontaktowych. Możesz też wypróbować jedną z tych zalecanych wtyczek na czacie na żywo, aby móc komunikować się z klientami w czasie rzeczywistym.

7. Umożliwiaj łatwy dostęp do drobnego wydruku

To zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Jeśli masz witrynę eCommerce, ten punkt jest szczególnie ważny, biorąc pod uwagę liczbę stron, które poświęcisz drobnym drukom.

Na przykład może być konieczne napisanie warunków usługi i polityki zwrotów. Oba są pomijane przez większość klientów, ale niektórzy dokonają zakupów tylko wtedy, gdy zobaczą, że masz oba. Dlatego w stopce umieść wyraźne linki, aby uzyskać łatwy dostęp.

8. Podczas łączenia przejdź do stron docelowych

Czy sprzedajesz produkty lub usługi za pośrednictwem Google Ads? Czy masz stronę na Facebooku, na której znajdują się linki do niektórych nowych pozycji w witrynie??

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga z webinarem, czy pełny sklep eCommerce z nowymi produktami o każdej porze roku, strony docelowe są znane z tego, że poprawiają samopoczucie klientów i częściej kupują od Ciebie. Best Buy zyskał dobrą reputację na stronach docelowych, pokazując klientom bezpośrednio odpowiednie produkty po kliknięciu Google Ads.

Nie wiesz, od czego zacząć? Zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem na temat tworzenia stron docelowych za pomocą WordPress. Oferujemy trzy sposoby tworzenia strony docelowej za pomocą motywów, wtyczek lub niestandardowego kodu.

9. Niech bezpieczeństwo stanie się stałym priorytetem

Jeśli użytkownicy nie widzą certyfikatu SSL w witrynie eCommerce, mają silny powód, aby wyjść bez wracania. To samo dotyczy ton komentarzy spamowych na Twoim blogu. To sprawia, że ​​wygląda na to, że nie obchodzi Cię, kto wejdzie na Twoją stronę.

Od spamu po aktualizację wtyczek, motywów i WordPress – bezpieczeństwo odgrywa dużą rolę w postrzeganiu Twojej reputacji online. Chociaż masz tylko kilka sygnałów zaufania WordPress do wyboru, aby pokazać, że Twoja witryna jest bezpieczna (np. McAfee Secure), Twoim zadaniem jest objąć wszystko z przodu i zaplecza.

10. Zapisywanie celu Twojej witryny na ścianie i trzymanie się go

Czy Twoja marka ma misję? Czy ustanowiłeś zestaw zasad, które czynią cię wyjątkowym? Jeśli nie, czas odłożyć długopis na papier. Dlaczego? Ponieważ w pewnym momencie ludzie będą postrzegać Twoją firmę jako cel. Ale jeśli cel nie będzie spójny, nikt nie będzie ci ufał w przyszłości.

Na przykład Zappos wyrobił sobie markę, zapewniając niektórym klientom szybką wysyłkę i okazjonalną niespodziankę z dnia na dzień. Gdyby jednak niektórzy klienci otrzymali średnią lub powolną wysyłkę, pomyśleliby: „Huh, myślałem, że o to właśnie chodzi w zakupach przez Zappos” i nigdy więcej tam nie robić zakupów.

Krótko mówiąc, ogłoś swoją wyjątkowość i trzymaj się złożonych obietnic.

11. Pozwól ludziom odkrywać więcej o Twojej firmie za pośrednictwem łączy w mediach społecznościowych

Tworzenie kont w mediach społecznościowych to jedno, ale innym jest prezentowanie tych linków w swojej witrynie.

Dlaczego? Ponieważ konta w mediach społecznościowych pozwalają na dalsze eksplorowanie firmy.

Konta społecznościowe zapewniają bardziej osobisty wygląd Twojej marki. Klienci mogą zobaczyć osoby pracujące, zabawy i wydarzenia, wysiłki społeczne i wiele więcej. Mamy przewodniki na temat WPExplorer, które obejmują Instagram dla eCommerce, SnapChat i WordPress, Zwiększanie liczby obserwujących i więcej. Spójrz i zacznij budować swoich obserwujących.

12. Pomyśl o nagrodach za polecenia i partnerach

Jedno jest pewne. Jeśli inni będą bardziej wynagradzani za miłe mówienie o Twojej firmie, tym więcej poleconych otrzymasz. Interesujące w programie partnerskim lub polecającym jest to, że konfiguracja za pomocą odpowiedniej wtyczki WordPress zajmuje tylko chwilę. Istnieje wiele niesamowitych wtyczek WordPress dla partnerów, ale jednym z naszych ulubionych jest AffiliateWP.

Następnie możesz zacząć pobierać prowizje od osób, które sprawdzają lub polecają Twoją firmę. To nie jest gwarancja, że ​​dostaniesz dobre recenzje, ale z pewnością zwiększa twoje szanse.

Wszelkie dodatkowe wskazówki dotyczące reputacji witryny?

Niektóre z najlepszych sposobów na poprawienie reputacji witryny w tej chwili można zrobić w ciągu najbliższej godziny. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące własnych wskazówek dotyczących reputacji witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map