Jak planować masowo posty WordPress

Jak planować masowo posty WordPress

Myślę, że zgodzisz się, kiedy powiem: funkcja harmonogramu w WordPress jest prawdziwym ratownikiem. Możesz łatwo zaplanować posty, strony, a nawet produkty WooCommerce na przyszłą datę, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na zwiększenie ruchu i rozwój bloga.


Jeśli masz pojedynczy post, stronę lub produkt, planowanie jest tak proste, jak ustawienie przyszłej daty publikacji w edytorze postów WordPress. Poniższy obraz pokazuje domyślny harmonogram WordPressa w akcji.

domyślna funkcja harmonogramu post wordpress

Jeśli masz wiele postów, powiedzmy, że prowadzisz bloga z wieloma autorami, planowanie każdego postu z osobna może pochłonąć ogromną część twojego czasu. Jeśli chcesz przetworzyć stare posty, aby zachować swój blog szukam świeże, edycja daty publikacji każdego postu może być zniechęcającym zadaniem, szczególnie jeśli masz setki postów.

Co robić?

Możesz przejść do automatycznego planowania zbiorczego, aby uratować dzień. A czego potrzebujesz, aby zbiorczo zaplanować swoje posty WordPress? Wolny Wtyczka Auto Post Scheduler.

W dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej funkcjom, dzięki którym Auto Post Scheduler jest idealną wtyczką do planowania zbiorczego dla WordPress.

Wtyczka pomaga zaplanować posty za jednym zamachem, dzięki czemu możesz nadal prowadzić bloga, nawet gdy jesteś na wakacjach. Ponadto umożliwia edytowanie opublikowanych dat postów, dzięki czemu blog może być świeży.

Planowanie zbiorcze jest również idealne do prowadzenia kampanii promocyjnych w okresach świątecznych i świątecznych. To powiedziawszy, weź kubek kawy i przetestujmy Auto Post Scheduler.

Nie wychodź, nie dzieląc się przemyśleniami na końcu w sekcji komentarzy.

Jak zainstalować Auto Post Scheduler

wtyczka WordPress WordPress

Auto Post Scheduler to darmowa wtyczka dostępna w repozytorium wtyczek WordPress. W tej chwili możesz pobrać, zainstalować i używać wtyczki, nie płacąc ani grosza.

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej opcji, programista oferuje wersję premium znaną jako WP Auto Poster na Codecanyon. Wersja premium kosztuje 25 dolarów w momencie pisania.

wp auto poster

Do tego postu użyjemy darmowej wersji. To powiedziawszy, zacznijmy od skonfigurowania wtyczki na swojej stronie WordPress.

Instalowanie programu Auto Post Scheduler

Zaloguj się do pulpitu administratora WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe jak pokazano na obrazku poniżej.

dodanie nowej wtyczki wordpress

Następnie wpisz „Auto Post Scheduler” w polu wyszukiwania słów kluczowych, a następnie naciśnij Zainstaluj teraz przycisk, jak podkreślamy na poniższym zrzucie ekranu.

instalowanie wtyczki harmonogramu automatycznego publikowania w panelu administracyjnym WordPress

Następnie kliknij Aktywuj przycisk, aby uruchomić piłkę, jak opisano poniżej.

aktywacja wtyczki harmonogramu automatycznego postu

Po aktywacji wtyczka Auto Post Scheduler jest gotowa do użycia, wystarczy skonfigurować kilka opcji.

Jak to robisz??

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować wtyczkę Auto Post Scheduler bez zepsucia się.

Jak skonfigurować wtyczkę WordPress programu Auto Post Scheduler

Teraz, gdy wtyczka Auto Post Scheduler jest aktywna w Twojej witrynie, zajrzyjmy pod maską i dowiedzmy się, dlaczego wtyczka ma tylko 5-gwiazdkowe recenzje na WordPress.org.

przeglądy harmonogramów auto post

Pomijając świetne recenzje, zabierzmy się do pracy.

Nawigować do Ustawienia> Auto Post Scheduler jak podkreślamy na obrazku poniżej.

dostęp do harmonogramu automatycznego postu

Spowoduje to przejście do pulpitu administracyjnego Auto Post Scheduler, jak pokazano na poniższym obrazku.

opcje automatycznego planowania po

Prosty pulpit administratora, nie sądzisz? Uwielbiam prosty pulpit administratora, który koncentruje się na tym, co ważne. Ekran opcji Auto Post Scheduler jest ulubiony w użyciu, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to jedno kliknięcie. Po prostu wskaż i kliknij, a praca zostanie zakończona!

Zanim jednak zrobisz cokolwiek innego, zapoznaj się z dostępnymi opcjami. Poniżej znajduje się podsumowanie dostępnych opcji, zaczynając od góry.

Przyciski wychodzące

opcje administracyjne automatycznego harmonogramu po

Jak pokazano na powyższym obrazku, na górze ekranu administratora znajdują się cztery widoczne przyciski. Po pierwsze, masz Forum wsparcia przycisk, który prowadzi do Forum wsparcia dla Auto Post Scheduler na WordPress.org – gdzie można uzyskać bezpłatne wsparcie. Po drugie, masz Zostaw recenzję przycisk, który oczywiście prowadzi do sekcji recenzji na WordPress.org.

Po trzecie, masz Natychmiastowa karma tylko 1 $ przycisk, który przekierowuje Cię na stronę darowizn PayPal, umożliwiając obsługę Auto Post Scheduler. Możesz dokonać jednorazowej darowizny lub comiesięcznej darowizny, zaznaczając pole, jak pokazano poniżej.

Po czwarte, masz WP Auto Poster przycisk, który przekierowuje do wersja premium. WP Auto Poster został całkowicie przepisany z większą liczbą funkcji, nieograniczonymi zestawami reguł i pełnym wsparciem premium.

Włącz Auto Post Scheduler

Nawet po aktywowaniu wtyczki pamiętaj, że musisz włączyć harmonogram za pomocą Włącz Auto Post Scheduler przycisk, jak pokazano poniżej.

włącz przycisk automatycznego planowania po

Zalecamy włączenie harmonogramu dopiero po skonfigurowaniu opcji. Jeśli od razu włączysz harmonogram, będziesz musiał pracować z ustawieniami domyślnymi. Jeśli domyślne opcje działają dla Ciebie, przejdź od razu i kliknij Włącz Auto Post Scheduler. Jeśli jednak chcesz skonfigurować Auto Post Scheduler na swój sposób, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdej opcji.

Opcje Auto Post Scheduler

W tej sekcji omówimy każdą opcję, abyś mógł w pełni wykorzystać moc wtyczki Auto Post Scheduler.

Auto Post Schedule

harmonogram automatycznego postu

Pierwszy w linii jest Auto Post Schedule opcja pokazana powyżej, która pozwala ustawić harmonogram automatycznego publikowania. 24 godziny to wartość domyślna, co oznacza, że ​​będziesz automatycznie publikować jeden post dziennie. Jeśli na przykład chcesz opublikować dwa posty dziennie, musisz zmienić wartość na 12 godzin. Musisz publikować cztery utwory dziennie, zmienić wartość na sześć godzin i tak dalej.

Uruchom ponownie po opublikowaniu?

uruchom ponownie przy opcji publikowania

Po drugie, masz Uruchom ponownie po opublikowaniu? pole wyboru, które przydaje się, jeśli chcesz ponownie opublikować stare posty. Zaznaczenie tego pola powoduje ponowne opublikowanie już opublikowanych postów. Zasadniczo ta opcja pomaga sprawić, że Twój blog będzie wyglądał świeżo, automatycznie ponownie publikując posty.

Rozpocznij planowanie opóźnienia

uruchom opcję opóźnienia planowania

Po trzecie, masz Rozpocznij planowanie opóźnienia, co pomaga ustawić opóźnienie czasowe przed opublikowaniem pierwszego zaplanowanego postu. Wartość domyślna jest ustawiona na zero (0), co oznacza – jeśli włączysz Auto Post Scheduler – twój pierwszy zaplanowany post zostanie natychmiast opublikowany. Możesz ustawić opóźnienie rozpoczęcia w sekundach, godzinach lub dniach, co oznacza, że ​​masz absolutną kontrolę nad tym, kiedy Twoje posty będą dostępne.

Kontrola limitu do tych typów postów

Więc mamy Sprawdź limit do tych typów postów opcja. Ta opcja pozwala wybrać typy postów, które chcesz zaplanować. Poczta jest wartością domyślną, ale możesz dodać inne typy postów do wyboru. W jaki sposób? Po prostu przytrzymaj ZMIANA naciśnij klawisz na klawiaturze i wybierz wszystkie typy postów, które chcesz zaplanować automatycznie.

Ogranicz kontrolę do postów w tych kategoriach

Następnie mamy Ogranicz kontrolę do postów w tych kategoriach, co pozwala wybrać kategorie do zaplanowania. Domyślnie wszystkie kategorie są zaznaczone, ale zawsze możesz wykluczyć dowolną kategorię. Aby dodać kategorie do swojego wyboru, po prostu przytrzymaj ZMIANA klawisz na klawiaturze i wybierz żądane kategorie.

Ogranicz sprawdzanie do postów tych autorów

Podobnie możesz wybrać automatyczne planowanie postów od niektórych autorów. Auto Post Scheduler domyślnie obejmuje wszystkich autorów. Możesz dołączyć / wykluczyć dowolnego autora ponownie, naciskając ZMIANA klawisz, aby dokonać wyboru.

Ogranicz sprawdzanie do postów z wyszukiwaniem słów kluczowych

Dodatkowo możesz planować posty według słów kluczowych. Według autora, wstawienie terminu z łącznikiem spowoduje wykluczenie wpisów pasujących do tego terminu. Na przykład „John-Malkovich” zwróci posty zawierające „John”, ale nie „Malkovich”. Zdobyć? Wspaniale, przejdźmy dalej.

Kontrola limitów w niektóre dni do

Następnie masz Kontrola limitów w niektóre dni do opcja, która zapewnia dużą kontrolę nad czasem publikacji. Ta opcja pomaga ustawić przedział czasu, w którym posty będą publikowane w danym dniu. Musisz wprowadzić zakres czasu w formacie 24-godzinnym.

Czy rozumiesz, jak działa powyższa opcja? Oto przykład. Załóżmy, że chcesz opublikować zaplanowane posty w godzinach od 8:00 do 17:00 w poniedziałki, w przedział czasu w poniedziałek wpisz 0800-1700. Jeśli chcesz opublikować zaplanowane posty między 6 rano a 13 we wtorki, wpisz 0600-1300 we wtorkowym automacie i tak dalej.

Nie planuj dat

Jeśli chcesz pominąć niektóre daty, Auto Post Scheduler oferuje tylko tę opcję, której potrzebujesz. The Nie planuj dat pokazana powyżej opcja pozwala wybrać, w których terminach nie chcesz planować wpisów. Wtyczka obsługuje następujące formaty: d-m-Y (np. 17-06-2019), d-m (np. 17-06), M (np. 06) i d (np. 17 każdego miesiąca).

Kwalifikujące się statusy pocztowe

Następnie możesz łatwo wybrać status wpisu do sprawdzenia. Ty masz Wersje robocze, w tokuOpublikowany statusy wpisów do wyboru. Jeśli wybierzesz Warcaby, posty ze statusem wersji roboczej zostaną sprawdzone pod kątem publikacji. Jeśli wybierzesz W oczekiwaniu, oczekujące posty zostaną sprawdzone pod kątem publikowania. A jeśli wybierzesz Publikować, opublikowane posty zostaną sprawdzone pod kątem recyklingu.

Dodatkowe opcje postu Kosza

W dolnej części pojawi się więcej opcji, które pomogą ci kontrolować sposób przetwarzania swoich postów, jak pokazano powyżej.

Opcje debugowania i rejestrowania

Hapo chini kabisa (czyli na samym dole) masz opcje rejestrowania i debugowania, które przydają się podczas rozwiązywania problemów. Zobacz zdjęcie poniżej.

Zapisywanie opcji

Po wybraniu żądanych opcji, po prostu kliknij Aktualizuj opcje przycisk, jak podkreślamy poniżej.

zapisywanie opcji automatycznego harmonogramu wysyłania

Włączanie Auto Post Scheduler

Na koniec i zakładając, że nie włączyłeś Auto Post Scheduler, kliknij Włącz Auto Post Scheduler przycisk, jak pokazano poniżej.

Po włączeniu wtyczki Auto Post Scheduler powinieneś zobaczyć szczegóły, które wyróżniliśmy na zrzucie ekranu poniżej.


Jak się tutaj dzisiaj dowiedzieliśmy, zbiorcze planowanie postów WordPress to bułka z masłem. Każdy, kto może zainstalować wtyczkę WordPress, może skonfigurować Auto Post Scheduler i rozpocząć masowe planowanie postów WordPress jak profesjonalista. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to pamiętać o tworzeniu treści!

Czy planujesz zbiorczo swoje posty WordPress przy użyciu innej metody? Czy masz pytania lub sugestie? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Uwaga: Ten post został zaktualizowany, aby podświetlić wtyczkę Auto Post Scheduler. Oryginalny post z 2015 roku używał wtyczki Drafts Scheduler, która nie jest już obsługiwana.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map