Jak oznakować swoją witrynę WordPress

Tworząc witrynę, należy uwzględnić zarówno przyciągający wzrok branding, jak i atrakcyjną treść. W końcu, gdy klient odwiedza Twoją witrynę, chcesz, aby wywarł pozytywne wrażenie na Twojej firmie i zapamiętywał ją później. Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić.


Dobra wiadomość jest taka WordPress ma wiele świetnych narzędzi do budowania silnie brandowanej strony internetowej. Wystarczy kilka prostych kroków, takich jak wybranie odpowiedniego motywu, wdrożenie niestandardowego logo i włączenie jasnych kanałów kontaktowych.

W tym poście omówimy proces tworzenia witryny WordPress, która skutecznie reprezentuje Twoją markę. Weźmy się za to!

Dlaczego ważne jest, aby zbudować silną markę dla swojej witryny

Silna marka pomaga odbiorcom zapamiętać Twoją firmę. Jeśli Twoja marka jest spójna i przejrzysta, pozwala nowym klientom wiedzieć, czego się spodziewać, i pomaga poprzednim klientom rozpoznać Twoje treści i produkty w innym miejscu.

Co więcej, Twoja witryna jest kluczowym elementem Twojej marki. Jako taki, powinien zawierać wszystkie te same elementy brandingu, których używasz na innych formach mediów, a nawet na materiałach fizycznych. Na przykład Facebook definiuje swoją tożsamość nie tylko za pomocą logo, ale także poprzez zastosowanie określonego odcienia niebieskiego.

Zasoby dotyczące marki na Facebooku

Gdy ktoś zobaczy to logo i kombinację kolorów, prawdopodobnie pomyśli o Facebooku. Oczywiście to tylko jeden przykład. Możesz także rozważyć witrynę Apple.

Znakowanie Apple

Apple jest znane z surowej i uproszczonej marki. Strona zawiera uderzające obrazy, które są kompensowane dużą ilością negatywnej przestrzeni. Ponadto jego zawartość jest łatwa w nawigacji, szczególnie biorąc pod uwagę dużą gamę produktów.

Utrzymanie takiej silnej marki na wszystkich platformach, w tym na Twojej stronie internetowej, może zwiększyć przychody o 23 procent. Co więcej, 71 procent konsumentów oczekuj tego samego doświadczenia ze swoją marką za każdym razem, gdy ją napotkają, co oznacza, że ​​będziesz dawać im to, czego chcą.

Innymi słowy, bardzo ważne jest, aby Twoja witryna reprezentowała Twoją markę. Prawidłowe wdrożenie nie tylko wyróżnia Cię na tle konkurencji, ale także pomaga nawiązać kontakt z klientami i stworzyć trwałe relacje.

Jak zbudować markową witrynę WordPress (w 5 krokach)

Na szczęście, jeśli chodzi o budowanie marki witryny, WordPress sprawia, że ​​zadanie jest łatwiejsze niż można się spodziewać. Zanim zaczniesz, musisz najpierw skonfigurować witrynę WordPress, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Gdy to zrobisz, możesz zacząć dodawać niektóre kluczowe elementy marki, zaczynając od motywu.

Krok 1: Wybierz motyw z mnóstwem opcji brandingu

Przy wyborze motywu dla swojej witryny ważne jest, aby wybrać taki z odpowiednimi opcjami brandowania. Dzięki odpowiedniemu motywowi łatwiej będzie wprowadzić pożądane elementy marki.

Oczywiście przy tak wielu dostępnych opcjach wybór jednego może być trudny. Jednak doskonałym miejscem na początek byłby nasz własny motyw Total. Oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz, w tym rozmieszczenie logo i gotowe Zespół i O nas strony.

Całkowicie responsywny, uniwersalny motyw WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Ponadto ten motyw ma opcje dostosowywania wymagane do tworzenia unikalnego brandingu. Na przykład możesz użyć suwaka na stronie głównej, aby wyświetlić zdjęcia członków zespołu, produktów lub lokalizacji firmy. Istnieje również wiele opcji projektowania, które można wybrać, jeśli chodzi o kolory, czcionki, układy i tak dalej.

Po wybraniu motywu możesz go zainstalować w swojej witrynie WordPress. Zacznij od przejścia do Wygląd> Tematy, a następnie wybierając Dodaj nowe na górze strony.

Motywy WordPress

Na następnej stronie możesz wyszukać darmowy motyw lub kliknąć Prześlij motyw przycisk, aby przesłać plik zip dla zakupionego motywu premium (np. Razem). Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować i aktywować. Następnie możesz od razu dostosować motyw WordPress do swoich potrzeb!

Być może najważniejszym elementem marki jest twoje logo. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku medium wizualnego, takiego jak strona internetowa. Twoje logo to jedna z pierwszych rzeczy, które zobaczą nowi użytkownicy, i element, który najprawdopodobniej zapamiętają nawet po opuszczeniu witryny.

Jeśli chodzi o jego utworzenie, możesz sam zatrudnić profesjonalistę lub zaprojektować logo. W rzeczywistości wiele firm używa logo tekstowych lub innych bardzo prostych elementów, w tym samego WordPressa.

Logo WordPress

Jeśli zdecydujesz się na trasę DIY, możesz wypróbować wiele bezpłatnych narzędzi. Na przykład możesz użyć darmowe czcionki internetowe oraz program graficzny, taki jak Inkscape lub ŻYŁKA. Oczywiście ta metoda może być trudna i czasochłonna i nie jest dla wszystkich.

Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na zbudowanie logo jest usługa tworzenia logo, taka jak Looka.

Looka Logo Maker

Za pomocą tego narzędzia wystarczy wpisać nazwę firmy i wybrać preferencje stylu, a to wygeneruje niestandardowe opcje logo. Stamtąd możesz dostosowywać i dostosowywać ulubionego, dopóki nie będzie odpowiedni. Jest to bardziej przystępne cenowo niż zatrudnienie projektanta i nadal umożliwia wprowadzanie własnych zmian.

Gdy już będziesz mieć swoje logo, musisz je umieścić na swojej stronie. Aby to zrobić, przejdź do Wygląd> Dostosuj na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Spowoduje to przejście do dostosowywania WordPress. Stamtąd przejdź do Nagłówek> Logo (pamiętaj, że Twoje opcje tutaj mogą się różnić w zależności od używanego motywu).

Przesyłanie całego logo motywu

Tutaj możesz wybrać lub przesłać plik z logo (a także dostosować logo tekstowe, jeśli takie są twoje preferencje), aby pojawiały się w nagłówku witryny. Oczywiście możesz także dodać swoje logo do innych kluczowych lokalizacji, w tym do obszarów widżetów, takich jak stopka witryny i pasek boczny.

Krok 3: Utwórz ważne strony, aby zwiększyć wiarygodność marki

Chociaż nazwa Twojej firmy i logo są ważne, Twoja marka to znacznie więcej niż tylko te rzeczy. To także twoja historia i treść.

Dlatego wiele marek skupia się na określonych przyczynach lub koncentruje się na rozwiązywaniu konkretnych problemów. Klienci czują się znacznie bliżej marki, jeśli mogą w jakiś sposób odnosić się do niej lub jej założycieli. Na przykład, jeśli założyłeś firmę w garażu lub miałeś inne skromne początki, będziesz chciał powiedzieć o tym swoim klientom. Każdy uwielbia historię sukcesu.

Z tego powodu twój O nas strona to kolejny ważny dodatek, który może zwiększyć wartość Twojej marki. Pomaga budować wiarygodność Twojej firmy. Na przykład O nas strona na stronie chipsów ziemniaczanych Kettle wyjaśnia, jak firma rozpoczęła swoją działalność w furgonetce.

Marka czajnika o nas

Inne ważne strony, które należy umieścić w witrynie, to strona kontaktowa, blog i portfolio Twojej pracy (lub lista produktów). Dla każdej kluczowej strony zastanów się dokładnie, w jaki sposób jej treść jest zgodna z Twoją marką. Trzymaj się całego schematu kolorów i uwzględniaj tylko treść pasującą do przekazu i wartości marki.

Aby utworzyć nową stronę w WordPress, przejdź do Strony> Dodaj nowe. Stamtąd możesz go dowolnie dostosowywać.

WordPress Dodaj nową stronę

Pamiętaj, aby podać tytuł tworzonej strony, np O nas. Następnie możesz opowiedzieć historię swojej marki poniżej i dodać wiele zdjęć i innych elementów wizualnych.

Krok 4: Podaj wiele sposobów kontaktu z odwiedzającymi

Osoby odwiedzające Twoją witrynę muszą mieć zawsze jasny sposób na skontaktowanie się z Tobą. Może się to wydawać oczywiste w przypadku witryny biznesowej, ale możesz być zaskoczony, jak wiele witryn nie robi tego poprawnie. Ponadto jest to kluczowy element ogólnej strategii marki.

Oczywiście większość stron internetowych ma stronę kontaktową połączoną z nagłówkiem lub menu głównym. Jednak włączenie więcej niż tylko jednego elementu może być skuteczną techniką. Na przykład Neil Patel oferuje wiele różnych sposobów dotarcia do niego, takich jak przyciski wezwania do działania (CTA) na środku ważnych stron.

Neil Patel

Pomaga to maksymalnie ułatwić proces odwiedzającym. Możesz podać wiele sposobów nawiązania kontaktu, takich jak adres e-mail, numer telefonu i opcje czatu na żywo. Ponadto możesz rozważyć funkcje udostępniania społecznościowego, formularze kontaktowe, a nawet marketing e-mailowy.

Aby dodać takie elementy do swojej witryny WordPress, pomaga znaleźć dedykowaną wtyczkę. Formularz kontaktowy 7, na przykład może stworzyć prosty, ale elegancki sposób kontaktu z odwiedzającymi. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki otrzymasz nową Kontakt opcja na pasku bocznym administratora WordPress.

Utwórz formularz kontaktowy

Aby dodać element do formularza kontaktowego, umieść kursor w żądanym miejscu, a następnie wybierz elementy, które chcesz dodać z powyższych opcji.

Wstaw formularz treści znacznika

Na tym ekranie możesz również skonfigurować atrybuty pola, które dodajesz do formularza kontaktowego. Po zakończeniu kliknij Wstaw tag. Następnie wybierz Zapisać, zostanie utworzony krótki kod, który można skopiować i wkleić w dowolnym miejscu w swojej witrynie.

Krok 5: Kieruj swoją markę do domu za pomocą treści, treści, treści

Treść jest siłą napędową wielu marek. Jeśli chodzi o prowadzenie udanej witryny, Twoje treści mogą służyć do przyciągania potencjalnych klientów, a także do poprawy SEO.

Dlatego wiele stron internetowych zawiera blog w ramach działań brandingowych. Blog jest doskonałym sposobem na generowanie świeżych treści i zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Możesz zacząć od utworzenia strony bloga w swojej witrynie, co jest proste, jeśli używasz WordPress.

W rzeczywistości wiele motywów (takich jak Total) zawiera gotową stronę dla Twojego bloga. Aby go dostosować, przejdź do Wygląd> Dostosuj z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Następnie kliknij Blog sekcja, aby rozpocząć dostosowywanie.

Razem z Total jest mnóstwo wbudowanych opcji, aby dostosować swoje główne archiwum blogów i wpisy (kiedy idziesz do yoursite.com/blog lub po wstawieniu siatki postów na blogu lub karuzeli za pomocą narzędzia do tworzenia stron motywu), a także poszczególnych układów pojedynczych stron postów.

Ustawienia niestandardowego bloga motywu ogółem

Jeśli chodzi o treść, staraj się pisać posty, które są zgodne z ogólną marką. Możesz to zrobić, tworząc wysokiej jakości treści, które odbiorcy lubią czytać. Inne sposoby na ulepszenie treści obejmują wdrożenie silnej strategii słów kluczowych i używanie Planer słów kluczowych Google aby znaleźć warunki, które są jednocześnie konkurencyjne i odpowiednie dla Twojej marki.


Branding Twojej witryny to jeden z najbardziej skutecznych sposobów budowania połączeń z klientami. W końcu Twoja marka zapamięta i sprawi, że wrócą do Twojej firmy, gdy będą potrzebować oferowanych przez Ciebie produktów lub usług..

Czy masz pytanie, jak zbudować silnie markową witrynę WordPress? Zapytaj w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me