Jak uporządkować treści w witrynie WordPress. Trzymaj czytelników przyklejonych do swojego bloga

Chociaż treść, którą piszesz na swoim blogu, jest ważna, to także sposób, w jaki ją organizujesz. w rzeczywistości, słaba organizacja treści na swoim blogu może prowadzić do zmniejszenia czytelnictwa i braku zaangażowania czytelników, między innymi.


Na szczęście prawidłowe uporządkowanie treści nie jest wcale takie trudne. Prawdopodobnie będzie to wymagało kilku poprawek na Twoim blogu, ale wiele z tych zmian można obsłużyć w ciągu kilku minut. Przekonasz się, że możesz w ten sposób zapewnić swoim czytelnikom przyjemniejsze wrażenia, nie przejmując się potem.

W tym poście omówimy znaczenie organizacji treści blogu. Następnie podamy kilka wskazówek dotyczących strukturyzacji treści i zapewnimy kilka łatwych sposobów wdrożenia każdej strategii. Zacznijmy!

Dlaczego organizowanie zawartości bloga ma kluczowe znaczenie?

Jeśli chodzi o blogowanie, organizacja treści oznacza zarządzanie strukturą treści na blogu jako całości. Ważne jest, aby zrozumieć, że niezorganizowany blog może frustrować odwiedzających i być może ich odwieść (zwiększając współczynnik odrzuceń). Czytelnicy nie powinni przeszukiwać witryny w poszukiwaniu potrzebnych treści; powinien być dostępny i łatwy do zlokalizowania.

Oprócz unikania wyżej wymienionych problemów, organizacja może również zaoferować czytelnikom przyjemniejsze wrażenia. Właściwa organizacja:

 • Dzięki temu Twój blog jest przyjazny dla użytkownika, promując ciągłość czytelnictwa.
 • Zachęca czytelników do odkrywania, umożliwiając im doświadcz więcej treści.
 • Sprawia, że ​​Twój blog wygląda bardziej profesjonalnie, nadając mu wiarygodność i autorytet.
 • Zapewnia poprawę SEO blogu WordPress, co może poprawić ruch w Twojej witrynie.

Ostatecznie sposób organizacji Twojego bloga jest taki tak samo ważne jako treść, którą oferujesz. Jeśli nie będą w stanie łatwo nawigować, użytkownicy prawdopodobnie nie będą trzymać się ani dzielić się swoją pracą z innymi.

Na szczęście proces organizacji jest prosty, gdy używasz WordPressa jako platformy. Za pomocą zaledwie kilku drobnych poprawek do bieżącej konfiguracji możesz z łatwością utrzymać zaangażowanie czytelników i wrócić po więcej. Rzućmy okiem na trzy najważniejsze strategie, które możesz wdrożyć.

1. Efektywnie używaj kategorii i tagów

Kategorie postów na blogu WPMU DEV

WPMU DEV używa kategorii i tagów na swoim blogu oraz zawiera menu rozwijane, dzięki czemu czytelnicy mogą wyszukiwać według kategorii.

Jednym z najprostszych sposobów porządkowania zawartości bloga jest użycie wbudowanego systemu kategorii i tagów WordPress. Narzędzia te umożliwiają logiczne uporządkowanie treści, co czytelnicy powinni docenić.

Mówiąc najprościej, kategorie to ogólne narzędzie do grupowania postów. Z drugiej strony tagi są używane bardziej jako indeks postów. Na przykład, jeśli prowadzisz blog zdrowotny i piszesz post o różnych procedurach ćwiczeń, ogólna kategoria może być Zdatność lub Ćwiczenie. Tagi różnią się szerzej i powinny być jak najbardziej szczegółowe. Jeśli omówimy nasz przykładowy post na blogu joga, rytmika, i procedury kardio, stworzyłyby trzy idealne tagi.

Aby skutecznie korzystać z kategorii i tagów, musisz pamiętać o trzech głównych zasadach:

 1. Używaj opisowych nazw. Dotyczy to zarówno kategorii, jak i tagów, ponieważ zwiększa szanse, że czytelnicy będą mogli znaleźć treści, które chcą na blogu.
 2. Ogranicz posty na blogu do jednej kategorii. Takie postępowanie minimalizuje zamieszanie i sprawia, że ​​schemat organizacji jest tak prosty, jak to możliwe.
 3. Używaj tagów swobodnie. W przeciwieństwie do kategorii, posty na blogu powinny zawierać różne tagi. Działają one jako indeks i przekazują temat każdego postu zarówno czytelnikom, jak i wyszukiwarkom.

Jeśli masz na swoim blogu wiele postów, wypracowanie najlepszego zestawu kategorii może chwilę potrwać. Jednak po skonfigurowaniu systemu jego wdrożenie będzie łatwe.

2. Utwórz jasne i przyjazne menu

Strona główna eleganckich motywów

Eleganckie motywy korzysta z przejrzystego i bezpośredniego menu nawigacyjnego, aby ułatwić czytelnikom znalezienie tego, czego potrzebują.

Struktura treści jest bardzo ważna, podobnie jak porządkowanie tego, jak czytelnicy ją znajdą. Przejrzyste i przyjazne dla użytkownika menu są niezbędnym pierwszym krokiem, ponieważ dobrze zaprojektowane menu zapewniają czytelnikom łatwą nawigację po witrynie. Gdy czytelnicy spędzają mniej czasu na analizowaniu działania witryny, mogą poświęcić więcej czasu na czytanie i angażowanie się w treść.

Aby rozpocząć, musisz najpierw wybrać konfigurację menu motywu lub domyślne opcje WordPress. Większość motywów oferuje niestandardowe funkcje menu. Jednak konfiguracja WordPress jest równie skuteczna, więc wybór tutaj jest kwestią preferencji.

Bez względu na to, z którego systemu menu zdecydujesz się korzystać, podczas tworzenia menu pamiętaj o tych dwóch wskazówkach:

 1. Używaj oczywistych nazw. Jeśli chodzi o nawigację, najlepiej powstrzymać się od kreatywności i trzymać się oczywistych terminów (np DomKontakt, i Blog). Ułatwi to nawigację, a czytelnicy nie zgadną.
 2. Utrzymaj spójny model. Pomaga używać tego samego modelu nawigacji od strony do strony, aby wyeliminować niespodzianki. Oznacza to również pozycjonowanie menu w ten sam sposób w całej witrynie.

Tworząc menu, rozsądnie jest, aby były jak najprostsze. Chcesz, aby nowi odwiedzający mogli od razu znaleźć drogę. Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie ze sprawdzonych metod, takich jak strategie przedstawione powyżej.

3. Oferuj powiązane posty i treści

WPExplorer Podobne posty

Możesz dodać powiązane posty do swojej witryny, aby zachęcić do dalszej lektury, na przykład ten przykład z WPExplorer

W miarę rozwoju bloga będziesz mieć więcej treści do udostępnienia swoim czytelnikom. Z oczywistych powodów, im więcej treści oferujesz, tym więcej czasu czytelnicy mogą poświęcić na swoim blogu. Rozbudowane archiwa mogą również budować autorytet, zapewniając dowód swojej wiedzy i doświadczenia w swojej niszy.

Aby zachęcić czytelników do zapoznania się z całą tą treścią, możesz pokazać im powiązane posty, aby wzbudzić ich zainteresowanie. Oczywiście najpierw musisz mieć pewność, że promowane treści są wartościowe i wysokiej jakości. Jeśli masz jakieś posty niepełne, najlepiej je zaktualizuj, zanim zaoferujesz je czytelnikom.

Gdy będziesz gotowy do umieszczania pokrewnych postów na swoim blogu, oto dwie wskazówki, które ułatwią ten proces:

 1. Dołącz linki do powiązanych treści w swoich nowych postach. Linkowanie wewnętrzne jest ogromny dla SEO. Możesz to zrobić, tworząc naturalne powiązania między tematami w swoim piśmie.
 2. Użyj wtyczki lub widżetu powiązanych postów. Wtyczki takie jak Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) i Jetpack umożliwiają umieszczanie podobnych treści na końcu postów na blogu i na stronach internetowych (ale wiele motywów premium, takich jak Total, zawiera wbudowane opcje powiązanych postów, więc żadne dodatkowe wtyczki nie są potrzebne).

Głównym celem tej strategii jest utrzymywanie czytelników na blogu tak długo, jak to możliwe. Udostępnianie powiązanych postów i treści zapewnia czytelnikom zaangażowanie i oferuje im większą wartość. Jest to łatwy sposób na zwiększenie czasu spędzanego w witrynie, a jednocześnie zaspokojenie potrzeb czytelników.


Jako bloger chcesz, aby czytelnicy byli szczęśliwi i zaangażowani. Jednak źle zorganizowana witryna może odwracać uwagę od tych celów i prowadzić do zmniejszenia czytelnictwa. Na szczęście istnieje możliwość łatwej strukturyzacji bloga w sposób poprawiający komfort czytelników.

W tym poście opisaliśmy trzy techniki, których możesz użyć do uporządkowania treści i utrzymania czytelników na swoim blogu. Czy masz pytania dotyczące najlepszego sposobu uporządkowania treści bloga, aby czytelnicy byli zadowoleni? Lub więcej wskazówek, jak reklamować się na naszej liście? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me