Jak naprawić zepsute linki WordPress na swojej stronie internetowej

Jak naprawić zepsute linki WordPress na swojej stronie

Cześć panie i panowie. Wypełnijmy te kubki i porozmawiajmy o uszkodzonych linkach WordPress; cierń, który kłuje tak samo jak spam WordPress. Ale nie daj się ponieść emocjom, dzisiaj skupimy się całkowicie na tym, jak znaleźć i naprawić zepsute linki nękające Twoją witrynę WordPress.


Znane również jako martwe linki (ktokolwiek wymyśli te warunki), uszkodzone linki WordPress są tak złe, jak się wydaje. Na początek martwe linki pojawią się z wielu powodów lub przyczyn, więc nie ma jednoznacznego sposobu ustalenia przyczyny. Po drugie i co ważniejsze, uszkodzone linki WordPress mają niekorzystny wpływ na twoją stronę WordPress.

Ale co tak naprawdę stanowi zepsuty link? Uszkodzony link to 1) dowolny link prowadzący do nieistniejącego zasobu oraz 2) niepoprawnie umieszczony link prowadzący do strony błędu 404 lub dowolnej innej strony oprócz zamierzonej strony. Innymi słowy, zepsuty link nigdzie nie prowadzi Ciebie i Twoich czytelników.

Przyczyny zepsutych linków WordPress

Jeśli widżet statystyk pokazuje, że użytkownicy kończą na stronie błędu 404, gdy klikną link w Twojej witrynie, uszkodzone linki zjadają Twoją firmę od wewnątrz. Jednak nie pamiętasz, jak usuwasz zasoby (pliki audio, pliki wideo, obrazy, dokumenty, posty, strony itp.) Lub robisz cokolwiek innego, co może prowadzić do błędów 404. Jak to możliwe, że masz martwe linki, które psują ci wszystko?

Zachowaj spokój, zepsute linki WordPress dają przedsiębiorcom w lewo, w prawo i w centrum przez cały dzień. To prawda, że ​​nie jesteś sam, ale za chwilę wszystko się rozjaśni. Uszkodzone linki WordPress trafiły z wielu powodów, takich jak:

 • Niedawna przeprowadzka do nowego hosta nie była tak udana, jak sobie wyobrażałeś
 • Połączyłeś się z zasobem strony trzeciej i powiedziałeś, że strona trzecia go usunęła lub zmieniła adres URL
 • Być może zmieniłeś adres URL starego postu, ale zapomniałeś zaktualizować wszystkie strony i posty linkujące do posta
 • Niektórzy źli ludzie zdetronizowali cię
 • Nowa strategia biznesowa polegała na zmianie nazwy domeny
 • Ponieważ błąd jest ludzki, źle wpisałeś link, np. pominąłeś literę lub http: // część linku
 • Komentatorzy pozostawili linki, które prowadzą do nikąd
 • Twój host ma nietypowe ustawienia zapory, ponieważ… no cóż… niektórzy gospodarze grają szorstko
 • Czy przeprowadziłeś migrację z Bloggera do WordPressa, a twoje linki bezpośrednie uległy zmianie? Nawiasem mówiąc, to się często zdarza
 • Jeśli zapomniałeś naprawić linki po konwersji witryny z HTML na WordPress, będziesz mieć zepsute linki
 • Witryna innej firmy, do której prowadzi link, jest offline, ponieważ właściciel nie zapłacił za hosting lub zamknął drzwi

Uff, co za lista, i chociaż nie należy zakładać, przypuszczam, że jest ich więcej. Nie martw się, jeśli twój jest izolowanym przypadkiem zepsutych linków WordPress; rozwiązania, które oferujemy w ciągu jednej sekundy, powinny na zawsze zadbać o twoje nieszczęścia. Ale najpierw chodźmy zrobić selfie przejdź do efektów, które martwe linki mają na twojej stronie WordPress.

Skutki zepsutych linków WordPress

Skutki zepsutych linków

Istnieje wiele sposobów, w jakie zepsute linki mogą negatywnie wpłynąć na twoją stronę, ale oto kilka z nich, które należy wziąć pod uwagę.

Złe doświadczenie użytkownika

Nikt nie lubi lądowania na przerażającej stronie błędu 404. Jeśli nie wiesz, większość użytkowników nie chce pozostać w Twojej witrynie, jeśli nie może znaleźć tego, po co przyszła. Sprytna strona błędu 404 rozwiązuje problem, ale do pewnego stopnia.

Najlepiej jest naprawić zepsute linki, aby zapewnić, że czytelnicy nie pojawią się na stronie błędu 404 na początek. Przecież złe wrażenia użytkownika powodują między innymi złą reputację.

Utracony ruch

Dla biznesu internetowego ruch jest jak krew płynąca w twoich żyłach. To cenny towar, bez którego Twoja strona kurczy się i umiera. Bez ruchu twoja strona jest tak samo bezużyteczna jak sutki na napierśniku (cześć, fani GOT). To powiedziawszy, musisz delikatnie obchodzić się z ruchem, inaczej Twoja studnia wyschnie.

Zdrowy profil łączenia jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby przenieść ruch z akwizycji do konwersji. Jeśli między tobą a twoimi czytelnikami pojawią się zepsute linki, stracisz tę drugą, a twoje zdrowie psychiczne wyleci przez okno. Stracisz numery i będzie to bardzo boleć.

Uszkodzenie linku zepsutego na środku ścieżki sprzedaży zakłóca przepływ ruchu, co wprowadza nas do następnego punktu.

Utracone przychody

Oto hipotetyczna sytuacja. Twoja strona ma się naprawdę dobrze. Twoje taktyki marketingowe WordPress się opłacają, a dzięki analizom wyciągasz liczby z właściwych źródeł. Innymi słowy, przyciągasz ukierunkowany ruch; ludzie, którzy kupują.

Jest jednak jeden problem. Twoje współczynniki konwersji są do dupy. Coś pochłania twoje marketingowe dolary i wysiłek. Występujesz na poziomie A-1, jeśli chodzi o ruch, ale nagroda pieniężna wysysa z ciebie życie. To przygnębiające.

W tym momencie prowadzisz audyt witryny i ku swojemu zdziwieniu, zepsułeś linki wskazujące na twoje produkty, co oznacza, że ​​Twoi klienci odpadają na długo przed tym, zanim będziesz w stanie zarobić. Twój konkurent uśmiecha się aż do banku, a ty „ utknąłem w finansowym bagnie.

Być może tak nie jest. Masz linki wychodzące wskazujące na Twój program partnerski i wszystko idzie dobrze, dopóki dostawca nie zmieni taktyki lub, w przypadku rynku, dostawca produktu odpadnie. Ale tego nie wiesz, więc tracisz dużo pieniędzy.

To może ci się przydarzyć, tak jak to się stało z przyjacielem Rayem:

{Niektórzy} dostawcy afiliacyjni są nieco podstępni w tym, że gdy dostawca produktu odpadnie i już ich nie używa, {przekierowują cały ten ruch na swoją stronę główną}. W związku z tym odkryłem w raporcie, że jeden „martwy link”, który WAS klikał do produktu, został przerzucony na stronę główną partnera stowarzyszonego (teraz niezwiązany) – dlatego {kosztuje mnie to ponad 2830 kliknięć!} To dla mnie strata sprzedaży. Załóżmy, że współczynnik sprzedaży {konwersji} wyniósł 1%, czyli 20-30 utraconych sprzedaży. – Ray, jak widać na Broken Link Checker WordPress Link: Napraw niedziałające linki i przekierowania – ShoutMeLoud

Uwaga: Edycja nawiasów klamrowych wykonana przez autora.

Czy muszę powiedzieć więcej? Napraw uszkodzone linki.

Zły profil SEO

Wysokie miejsce w rankingu w wyszukiwarkach jest łatwe, pod warunkiem, że robisz wszystkie właściwe rzeczy. Oznacza to robienie wszystkiego, co Google poleca, i robienie tego według książki; bez oszustwa.

Chociaż Google nie prześmiesza około 404 stron błędów, nadal rozważa doświadczenie użytkownika w rankingu. Jeśli oferujesz niesamowite wrażenia dla użytkownika, „… pomaga upewnić się, że odwiedzający Twoją witrynę pozytywnie ją postrzegają, zachęcając do udostępniania, dodawania zakładek, odwiedzin powrotnych i linków przychodzących – wszystkie sygnały spływają do wyszukiwarek i przyczyniają się do wysokiej pozycji w rankingu”.

Zepsute linki, chłopcy i dziewczęta, są niekorzystne dla wygody użytkownika, co oznacza, że ​​są one równie złe dla twojego profilu SEO.

Po drugie, pająki Google indeksują Twoją witrynę i podążają za linkami, aby zaindeksować więcej treści. Jeśli Twoje treści są świetne (inny wskaźnik SEO), Google nagradza cię lepszym rankingiem. Jeśli Google nie może zaindeksować twoich treści, ponieważ martwe linki zatrzymują pająki martwe na swoich śladach, zgadnij, co stanie się z twoją pozycją?

Uszkodzone linki prowadzą do twoich rankingów SEO, co sprowadza się do małego ruchu, co powoduje utratę dochodów, co ostatecznie prowadzi do migreny i dostajesz mój dryf.

Teraz, kiedy możesz powiedzieć, że zepsute linki WordPress są szkodliwe dla biznesu, czy masz motywację, aby je naprawić? Dobrze, wejdźmy.

Jak naprawić uszkodzone linki WordPress

Dostępne są różne sposoby na szybkie i łatwe znalezienie i naprawienie uszkodzonych linków WordPress. Sklasyfikujemy te sposoby jako:

 • Broken Link Checker Plugins
 • Link Checker Services
 • Inne narzędzia do sprawdzania linków

Omówimy kilka opcji w każdej z tych kategorii, ponieważ wszystko czego potrzebujesz to Wtyczka Broken Link Checker. Jest w 100% i imponujący według wielu standardów.

Zacznijmy od wtyczek zepsutych linków WordPress.

Uszkodzone wtyczki WordPress

Zrzeczenie się: Dużo się mówi o zepsutych wtyczkach linków wyczerpujących zasoby serwera. W rezultacie niektóre hosty blokują niektóre wtyczki. Jeśli zauważysz znaczny spadek wydajności podczas korzystania z którejkolwiek z tych wtyczek, wyłącz wtyczkę po naprawiając uszkodzone linki. W rzeczywistości aktywuj wtyczkę tylko wtedy, gdy musisz sprawdzić witrynę WordPress pod kątem niedziałających linków.

Oto najgorsze wtyczki zepsutych linków do WordPressa, które kiedykolwiek pojawiły się w sieci.

Broken Link Checker

Broken Link Checker

Dzięki ponad 400 000 aktywnych instalacji i gwiezdnej ocenie 4,10 / 5,00, ta wtyczka jest prawdopodobnie jednym z wiodących programów sprawdzających uszkodzone linki do WordPress.

Vladimir Prelovac i Janis Elsts stworzyli Broken Link Cheker, który sprawdza „… twoje posty, komentarze i inne treści pod kątem niedziałających linków i brakujących zdjęć oraz powiadamia cię, jeśli takie zostaną znalezione”. Tak, to takie proste.

Ta wtyczka łączy twoje posty, strony, blogroll, komentarze i pola niestandardowe w poszukiwaniu niedziałających linków i powiadamia Cię za pośrednictwem pulpitu administratora WP lub wiadomości e-mail. Możesz uniemożliwić wyszukiwarkom śledzenie uszkodzonych linków i wyświetlać martwe linki w swoich postach w inny sposób, aby nie mylić czytelników.

Broken Link Checker jest wysoce konfigurowalny, co oznacza, że ​​możesz filtrować linki według adresu URL, tekstu zakotwiczenia i tak dalej. Jeśli wtyczka wykryje uszkodzone linki, możesz je naprawić bezpośrednio ze strony wtyczki. Po prostu drapiemy się tutaj, chłopaki, ponieważ ta wtyczka ma wiele innych funkcji.

Sprawdzanie statusu uszkodzonego łącza WP

Sprawdzanie statusu przerwanego łącza

Numero dos idzie do WP Broken Link Checker statusu przez SeedPlugins w połączeniu z Pau Iglesias. Ciągnie pewną wagę, jeśli chodzi o identyfikację zepsutych ogniw, ale jest do kitu aż do zgnilizny łączącej.

Mówię to, ponieważ musisz odwiedzić dotknięty post / stronę, aby edytować lub usunąć martwy link. To lub możesz po prostu skasować link, co jest w pewnym sensie subiektywne. Poza tym ta zepsuta wtyczka WordPress jest łatwa do zainstalowania, skonfigurowania i daje dobre wyniki w dziale oceniania.

Administrator oferuje opcje dostosowywania każdego skanu, a wyniki można wyświetlać na stronie wtyczki lub za pośrednictwem poczty e-mail. Możesz oczywiście uzyskać więcej funkcji dzięki wersji WP Link Status Pro (20 dolarów dolara).

Link Checker

Link Checker

Na początek nie można używać tej wtyczki w lokalnym środowisku programistycznym, które nie działa. Oznacza to, że programista używa zewnętrznego serwera do sprawdzania uszkodzonych linków w Twojej witrynie. Mówi, że żadne poufne informacje nie są przesyłane na serwer, ale jakie są twoje przemyślenia na ten temat?

Darmowa wersja pozwala sprawdzić pierwsze 500 linków, co jest ograniczające, ponieważ mamy darmowe opcje bez ograniczeń. Będziesz potrzebować wersji pro, aby sprawdzić ponad 500 linków.

Z drugiej strony obciążenie serwera jest niewielkie, co jest dobrą rzeczą. Jest prosty w konfiguracji, działa od razu po wyjęciu z pudełka, ale zauważyłem lekkie zderzenie z Broken Link Checker. Jednak gra z innymi wtyczkami. Wersja pro pozwala zaplanować skanowanie między innymi. Ma wyższą ocenę 3,70 / 5,00 i ponad 2k aktywnych instalacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Broken Link Checker wtyczka robi to za mnie.

Link Checker Services

Podczas gdy wtyczki uszkodzonych linków WordPress pomogą Ci zidentyfikować i naprawić uszkodzone linki, usługi sprawdzania linków pomagają tylko w przypadku tych pierwszych. To lepsze niż nic, prawda? Jedynym minusem jest to, że musisz naprawić uszkodzone linki WordPress ręcznie (bolesne) lub za pomocą wtyczek.

Widząc, że nadal będziesz potrzebować wtyczki, takiej jak Broken Link Checker, podsumuję następną sekcję na wypadek, gdybyś chciał sprawdzić niektóre z tych usług. Rozdać? Dobrze.

Usługi sprawdzania linków stron trzecich obejmują:

 • W3C Link Checker – Ten moduł sprawdzania łączy pokazuje wszystkie martwe linki, ich kod statusu (np. 404, 403, 301 itp.) I sugerowany sposób działania.
 • Narzędzia Google dla webmasterów – To świetne narzędzie do sprawdzania nie tylko uszkodzonych linków, ale także innych błędów witryny. Musisz przekazać go Google, ponieważ ci faceci oferują wiele informacji o twoich niedziałających linkach i innych błędach. Będą nawet kategoryzować błędy i oferować soczyste szczegóły, na przykład kiedy wykryto uszkodzone linki.
 • Sprawdzanie uszkodzonego łącza online – Jest to podstawowe narzędzie online, które przydaje się, gdy trzeba przeskanować dużą stronę internetową. To zajmuje dużo czasu, a darmowa wersja pozwala zeskanować do 3000 stron. Ponadto będziesz potrzebować płatnej wersji, aby sprawdzać linki w dokumentach (PDF, DOC, XLS itp.) I obrazach, co jest trochę oszałamiające.

Naprawianie uszkodzonych linków WordPress

Dzięki wszystkim narzędziom z poprzedniej sekcji powinieneś przechwytywać martwe linki na długo, zanim sieją spustoszenie w witrynie WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to przepisać, zastąpić lub usunąć martwe linki.

Jednak powyższe trzy działania mogą spowodować znaczne straty w ruchu, zwłaszcza jeśli naprawisz linki prowadzące do wewnętrznych postów / stron. Na przykład, jeśli odbudujesz witrynę od zera, kupisz nową domenę lub zmienisz komunikat o treści post / page, zakłócisz sposób łączenia. Lepszą alternatywą byłoby przekierowanie starych linków na nowe. W ten sposób możesz zachować ruch i sok SEO.

Wciąż na temat naprawy linków inna witryna może niepoprawnie linkować do Twojej domeny, co oznacza, że ​​odwiedzający podążający za tym linkiem Cię nie znajdą. Skontaktuj się z danym wydawcą, aby rozwiązać ten problem. Możesz także przekierować nieprawidłowy link do innej strony, ale to temat na inny dzień.

Jeśli z drugiej strony prowadzą do niepoprawnego linku do posta lub strony (ale nie psują części domeny), czytelnicy, którzy podążą za tym linkiem, znajdą się na stronie błędu 404. Masz dwie opcje: możesz zbudować imponującą stronę błędu 404, aby przechwycić czytelników lub przekierować ten ruch w inne miejsce.

Jak się rozstajemy…

Naprawianie uszkodzonych linków WordPressa poprawia komfort użytkowania i ruch, co przekłada się na lepszą konwersję.

Możesz znaleźć i naprawić martwe linki za pomocą dowolnej metody i narzędzi sugerowanych w tym poście. Jeśli mi na to pozwolicie, wykorzeniam Broken Link Checker o każdej porze dnia.

Mamy nadzieję, że ten post pomoże Ci naprawić niedziałające linki w Twojej witrynie WordPress. Jeśli masz dostęp do innych metod i narzędzi, udostępnij je swobodnie w sekcji komentarzy poniżej. Oto zdrowsza strona. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map