Jak monitorować Social Media Analytics za pomocą WordPress

Monitorowanie analizy mediów społecznościowych za pomocą WordPress

Powód monitorowania mediów społecznościowych jest bardzo prosty. Chcemy dowiedzieć się, co działa, a co nie. Ważne jest, aby zrozumieć, które kanały, kampanie i treści w mediach społecznościowych odnoszą sukces i wpływają na Twoją firmę. A które nie są. Dzięki tym informacjom możesz odpowiednio dostosować strategię mediów społecznościowych.


To powiedziawszy, śledzenie wskaźników w mediach społecznościowych, interpretowanie wyników, a następnie stosowanie tego, czego się nauczyłeś w kanałach społecznościowych, może być trudne. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób możesz używać Google Analytics do monitorowania wydajności mediów społecznościowych, aby pomóc Twojej witrynie w konwersji w stosunku do jej celów.

Podstawowa analiza mediów społecznościowych

Twitter Analyitcs

Wiele narzędzi do analizy społecznościowej pokazuje podstawowe wskaźniki mediów społecznościowych. Może to obejmować liczbę nowych obserwowanych osób w tym miesiącu, jakie treści miały najwięcej polubień i udostępnień oraz liczbę osób, które obejrzały Twój profil. To są wszystkie przydatne informacje, a jeśli po to właśnie jesteś, zalecam korzystanie z raportów wskaźników dostarczanych przez każdy kanał społecznościowy.

Facebook, Świergot, Instagram Business, Pinterest Biznes, a wiele innych dużych kanałów mediów społecznościowych zapewnia doskonały rozkład wydajności konta. Dzięki temu dobrze zrozumiesz, w jaki sposób Twoi obserwatorzy wchodzą w interakcje z Twoimi profilami. I na jakie treści dobrze reagują.

Jeśli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych raportów, koncentrujących się na analizie mediów społecznościowych w odniesieniu do konwersji witryny, powinieneś rozważyć skorzystanie z Google Analytics.

Dlaczego warto korzystać z Google Analytics?

Google Analytics

Google Analytics jest szeroko stosowany do monitorowania wskaźników na miejscu. Jednak to kompleksowe narzędzie jest często pomijane w przypadku raportów w mediach społecznościowych, co jest dużym błędem.

Google Analytics jest niezwykle cennym rozwiązaniem, ponieważ pozwala zmierzyć wpływ, jaki twoje kanały społecznościowe wywierają na twoją stronę WordPress. Może identyfikować, które kanały mediów społecznościowych i treści społecznościowe wysyłają ruch do Twojej witryny oraz w jakich ilościach. Następnie możesz wyznaczyć cele, które pozwolą zmierzyć, w jaki sposób Twoja skuteczność w mediach społecznościowych wpływa na konwersje w witrynie.

Na przykład możesz ustawić cele, aby dokładnie monitorować, ile potencjalnych klientów generujesz z ruchu w mediach społecznościowych, ile osób pochodzących z mediów społecznościowych kupiło produkty w Twojej witrynie, a także wartość pieniężną obserwujących. Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo, jak skonfigurować, używać i analizować Google Analytics…

Rozpoczęcie pracy z Google Analytics

Google Analytics jest bardzo łatwy do skonfigurowania i rozpoczęcia pracy. Wystarczy zarejestrować się i zarejestrować swoją stronę WordPress. Po uruchomieniu Google Analytics możesz zacząć śledzić analizy swojej witryny.

Przegląd akwizycji

Na najbardziej podstawowym poziomie możesz śledzić, skąd pochodzi ruch do Twojej witryny WordPress. W sekcji „Pozyskiwanie> Przegląd” zobaczysz, ile osób odwiedziło Twoją witrynę z kanałów mediów społecznościowych w porównaniu z innymi źródłami. Możesz także zrozumieć zachowanie użytkowników w swojej witrynie.

Przegląd akwizycji 2

Kliknięcie bezpośrednio „Społeczności” przeniesie Cię do szczegółowego podziału ruchu z każdego kanału społecznościowego. Tutaj możesz zobaczyć liczbę osób, które dotarły do ​​Twojej witryny, czas jej pozostawania w witrynie oraz współczynnik konwersji dla każdego kanału mediów społecznościowych.

Aby jednak jak najlepiej wykorzystać Google Analytics, musisz śledzić indywidualne cele powiązane z witryną WordPress. Umożliwi Ci to sprawdzenie, czy Twoja strona internetowa realizuje zamierzone cele. I w jaki sposób media społecznościowe pomagają osiągnąć te konwersje.

Jak skonfigurować monitorowanie celów w Google Analytics

Aby włączyć śledzenie celów w swojej witrynie, musisz najpierw dodać Menedżer tagów Google na swojej stronie WordPress. Wymaga to dodania kodu do każdej strony witryny, aby Google Analytics mógł śledzić zachowanie użytkowników i konwersje w witrynie.

Istnieją jasne instrukcje, jak to zrobić Wsparcie Google. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w dodawaniu kodu do witryny WordPress, może to wymagać pomocy.

Po skonfigurowaniu Menedżera tagów Google musisz utworzyć własne spersonalizowane cele witryny w ramach Google Analytics. Umożliwi to monitorowanie, w jaki sposób Twoje kanały mediów społecznościowych przyczyniają się do sukcesu Twojej witryny.

Tworzenie celów dla witryny WordPress

Konfigurowanie monitorowania celów w Google Analytics to bardzo prosty proces, i znowu Wsparcie Google zawiera szczegółowe informacje, jak to zrobić.

Aby rozpocząć, kliknij ikonę „Administrator” w lewym dolnym rogu. Wybierz „Cele> Dodaj nowe”, a następnie po prostu wykonaj kroki, aby stworzyć swoje cele.

Wyznaczanie celów

Istnieje wiele rodzajów celów do wyboru, ale te, które tworzysz, powinny być bezpośrednio powiązane z celami Twojej witryny WordPress. Na przykład, jeśli sprzedajesz produkty, będziesz potrzebować celu monitorowania płatności internetowych w swojej witrynie. Możesz także dodać wartość pieniężną do tego celu, co pozwoli dokładnie monitorować przychody generowane przez ruch w mediach społecznościowych dla Twojej firmy.

Inne cele, które można śledzić, obejmują zaangażowanie w witrynie, zapytania dotyczące usług, liczbę dokonanych rezerwacji lub rezerwacji spotkań i wiele więcej. Witryny biznesowe powinny zawsze dążyć do osiągnięcia wielu celów jednocześnie, dlatego odpowiednio je stwórz.

Jakie analizy społecznościowe możesz monitorować za pomocą Google Analytics?

Po skonfigurowaniu celów będziesz mieć dostęp do szczegółowych informacji o tym, w jaki sposób Twoje kanały mediów społecznościowych pomagają Twojej witrynie WordPress przekonwertować się na jej cele. Rzućmy okiem na niektóre z najważniejszych raportów na temat analizy mediów społecznościowych, które Google Analytics może wygenerować…

Przegląd społeczności

Przegląd społeczności

Aby wyświetlić przegląd statystyk mediów społecznościowych, wybierz „Pozyskiwanie> Społeczności> Przegląd”. Tutaj możesz zobaczyć liczbę konwersji osiągniętych przez Twoją witrynę w stosunku do założonych celów. Co ważne, zestawienie pokazuje, ile konwersji pochodzi z mediów społecznościowych, a konkretnie z jakich kanałów.

Polecenia sieciowe

Polecenia sieciowe

W sekcji „Społeczności> Polecenia sieciowe” znajdziesz podział ruchu, jaki każdy kanał mediów społecznościowych wysyła do Twojej witryny. Otrzymasz także szczegółowe informacje na temat zachowania użytkowników. Obejmuje to dane dotyczące liczby wyświetleń strony, średniego czasu trwania sesji i nie tylko. Pomoże to zrozumieć, które sieci dobrze angażują się w Twoje treści, a które pozostają w tyle.

Konwersje

Konwersje

Raport „Społeczności> Konwersje” pomoże Ci dokładnie zmierzyć sukces i wartość kanałów społecznościowych w odniesieniu do celów Twojej witryny. Będziesz w stanie określić, które sieci społecznościowe generują najwięcej konwersji, do jakich konwersji wnoszą wkład oraz wartość pieniężną, jaką dodają do Twojej firmy.

Przepływ użytkowników

Przepływ użytkowników

Raport „Przepływ użytkowników” jest naprawdę interesujący, ponieważ pokazuje ścieżki, które odwiedzili użytkownicy mediów społecznościowych w Twojej witrynie. Możesz zobaczyć, gdzie ludzie weszli do Twojej witryny, z którymi stronami się zaangażowali i gdzie opuścili. Jest to świetny sposób na zrozumienie podróży odbiorców mediów społecznościowych na stronie WordPress. Daje również wgląd w to, jakie treści są szczególnie zainteresowani Twoimi odwiedzającymi.

Jak dodać pulpit nawigacyjny Goggle Analytics do WordPress

Google Analytics dla WordPress

Teraz, gdy wiesz już wszystko o Google Analytics, możesz łatwo zintegrować swoje raporty analityczne z instalacją WordPress. Oto tylko niektóre z naszych ulubionych wtyczek do dodawania Google Analytics do WordPress.

Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla WordPress (bezpłatny): Jedna z naszych ulubionych wtyczek Pulpit nawigacyjny Google Analytics dla WordPress. Ta łatwa w użyciu wtyczka dodaje raporty dotyczące ruchu, wyświetleń stron, odrzuceń i innych treści bezpośrednio do WordPress. A jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji wtyczki, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat integracji Google Analytics z WordPress.

MonsterInsights (Freemium): Inną świetną opcją jest MonsterInsights który wykorzystuje model freemium. Pobierz bezpłatną wersję wtyczki, aby dodać pulpit nawigacyjny Google Analytics i statystyki w czasie rzeczywistym do WordPress. Chcieć więcej? Uaktualnij do premium, aby uzyskać bardziej zaawansowane raporty.

Google Analytics dla JetPack (Premium): Jeśli szukasz opcji premium, JetPack Premium obejmuje integrację z Google Analytics. Istnieje wiele powodów, by pokochać urządzenie wielofunkcyjne Jetpack, a posiadanie zaawansowanych statystyk witryny Google na wyciągnięcie ręki jest tylko wisienką na torcie.

Ostatnie przemyślenia na temat analizy mediów społecznościowych

Jak zawsze w przypadku analiz analitycznych, kluczem jest interpretacja danych. Następnie odpowiednio zmodyfikuj swoją strategię mediów społecznościowych. Sprawdź, które kanały społecznościowe są najbardziej skuteczne w konwersji do celów Twojej witryny. I jakie rodzaje treści pomagają w osiągnięciu tego sukcesu. Równie ważne jest, aby wiedzieć, które platformy społecznościowe nie działają, abyś mógł wprowadzić niezbędne ulepszenia.

Jak monitorujesz swoje analizy mediów społecznościowych? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map