Jak kultywować odbiorców stałych użytkowników witryny WordPress

Jak kultywować odbiorców swojej witryny WordPress

Wiele napisano o tym, jak przyciągnąć odwiedzających do witryny WordPress. SEO, wysokiej jakości treści, promocja w mediach społecznościowych. Ale co z regularnym powrotem tych gości??


Aby witryna była naprawdę skuteczna, potrzebujesz stałego strumienia wiarygodnych gości. Ale jak to zrobić?

Cóż, na szczęście istnieje wiele sposobów na zdobycie grona stałych użytkowników witryny WordPress. Wybrane opcje zależą w dużym stopniu od typu prowadzonej witryny.
Jeśli tworzysz społeczność, aby ludzie mogli się spotkać i zaangażować online, możesz wybrać model członkostwa lub zmienić witrynę w bardziej sieć społecznościową.

Jeśli sprzedajesz produkty lub informacje, powinieneś rozważyć zorganizowanie konkursów, promocji lub seminariów internetowych, aby zdobyć lojalnych obserwujących. Ponadto, niezależnie od rodzaju posiadanej witryny, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o wykorzystaniu możliwości e-maila.

W tym artykule przyjrzymy się, jak wdrożyć niektóre z tych strategii i taktyk, które pomogą Ci zdobyć lojalną grupę stałych użytkowników

Witryny członkowskie

Ogranicz zawartość Pro dla WordPress
Być może najbardziej oczywistym wyborem zachęcającym regularnych odwiedzających witrynę jest dodanie do niej elementu członkowskiego.

Witryny członkowskie działają przy założeniu, że musisz dołączyć, aby zobaczyć treść. Członkostwo może być bezpłatne, ale warto zachęcić użytkowników powracających do witryny i opłacić pobieranie opłat. Jeśli klienci zapłacili za dołączenie do elitarnego klubu z ekskluzywnymi treściami, upewnią się, że wrócą.

Restrict Content Pro to wysokiej klasy wtyczka WordPress, która zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do zbudowania witryny członkowskiej. Ta wtyczka pozwala pobierać opłaty za oglądanie określonej zawartości i oferuje różne opcje, takie jak wiele poziomów członkostwa, dzięki czemu możesz zaspokoić różne potrzeby odbiorców.

Korzystając z Restrict Content Pro, możesz utworzyć witrynę członkowską, do której ludzie płacą za dołączenie, a tym samym powracają do niej wielokrotnie, aby uzyskać wartość swoich pieniędzy.

Uzyskaj dostęp społecznościowy dzięki BuddyPress

BuddyPress

Jeśli nie chcesz tworzyć pełnoprawnej witryny z członkostwem premium, ale nadal chcesz zbudować społeczność podobnie myślących myślicieli zaangażowanych w Twoją witrynę, możesz zdecydować się na BuddyPress. Bezpłatna wtyczka WordPress, BuddyPress pomaga dodawać wiele funkcji sieci społecznościowych do Twojej witryny.

Po zainstalowaniu BuddyPress członkowie mogą tworzyć własne profile, a także konfigurować grupy użytkowników, wiadomości, strumienie aktywności i wiele więcej. To zachęca społeczność do pojawienia się i aktywności w Twojej witrynie, umożliwiając ludziom omawianie i dzielenie się przemyśleniami i informacjami na określony temat lub niszę. Pomaganie ludziom w nawiązywaniu takich kontaktów jest kluczem do stworzenia witryny społecznościowej dla regularnych odwiedzających.

Znaczenie listy mailingowej

MailChimp

Listy mailingowe są niezbędne dla wszystkich stron internetowych, które chcą zbudować następujące elementy. Gdy znajdziesz już czyjś e-mail, możesz pozostać z nim w kontakcie i rozpocząć budowanie relacji.

Wysyłając e-maile, przypomina odwiedzającym Twoją witrynę i informuje ich o nowych i interesujących treściach, które dodałeś, o których w przeciwnym razie mogą nie wiedzieć. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli chcesz stałych gości, musisz regularnie wysyłać e-maile.

MailChimp to freemium narzędzie do marketingu e-mailowego, które zbiera, przechowuje adresy mailowe i wysyła wiadomości e-mail automatycznie lub za każdym razem, gdy masz coś do powiedzenia. Wysyłanie wiadomości e-mail za pośrednictwem MailChimp to prosty sposób, aby zachęcić ludzi do ponownego odwiedzenia Twojej witryny.

Wysyłaj wiadomości o konkursach, bezpłatnych e-bookach, nowych produktach lub ekscytujących wydarzeniach, które spowodują, że załadują adres URL Twojej witryny. Upewnij się, że zawsze dołączasz link do swojej witryny, aby inni mogli ją odwiedzić bezpośrednio z wiadomości e-mail. Im łatwiej jest dotrzeć do Twojej witryny, tym więcej powracających użytkowników otrzymasz.

Korzystanie z seminariów internetowych w celu przypominania odwiedzającym o powrocie do Twojej witryny

WebinariaOnAir
Seminaria internetowe są niezwykle przydatnym narzędziem przypominającym ludziom o regularnym powracaniu do Twojej witryny. Ludzie często myślą o korzystaniu z seminariów internetowych w celu generowania zysków lub przyciągania nowych użytkowników.

Jednak regularne seminaria internetowe to sprytny sposób na zatrzymanie odwiedzających. Często nowi odwiedzający witrynę nie wracają, po prostu dlatego, że zapominają o witrynie lub nie mogą znaleźć na to czasu. Planując seminaria internetowe, ludzie będą mieli ustaloną datę na odwiedzenie Twojej witryny i konkretny powód.

WebinariaOnAir to potężna opcja do organizowania seminariów internetowych. To rozwiązanie oferuje zautomatyzowane seminaria internetowe, opcje płatnych seminariów internetowych, czatów na żywo i pytań, a także wiele innych. Oznacza to, że możesz skoncentrować się na jakości swojego webinaru i nie musisz się martwić o szczegóły techniczne.

BuddyPress dobrze współpracuje z seminariami internetowymi, ponieważ odwiedzający mogą następnie pozostać na Twojej stronie lub wrócić przez cały tydzień, korzystając z forów BuddyPress w celu omówienia tematu lub pytań w twoim webinarium. Zachęca to silną, aktywną społeczność i, oczywiście, bardzo upragnionego częstego gościa.

Chcesz stałych gości? Uruchom regularne promocje

WooCommercePromotionManager

Okazało się, że promocje są bardzo udanym sposobem na zachęcenie użytkowników do odwiedzenia Twojej witryny. Jeśli jednak chcesz zachęcić użytkowników do częstszego odwiedzania Twojej witryny, jednorazowa promocja może nie być najlepszym sposobem, aby to zrobić. Prowadząc regularne promocje, będziesz mieć większą szansę na to, by docelowi odbiorcy powrócili wiele razy. Zamiast prowadzić jedną dużą promocję, wypróbuj mniejsze, ale bardziej regularne oferty. Na przykład „10% rabatu na wybrane produkty w każdy poniedziałek”.

WooCommerce Promotion Manager to popularna wtyczka WordPress, której można używać do konfigurowania kampanii promocyjnych. Instalacja tej wtyczki kosztuje zaledwie 25 USD i pozwala zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Umożliwia wybór produktów, terminów i dat promocji oraz wyświetlanie banerów pokazu slajdów w celu reklamowania Twoich promocji. Korzystaj z MailChimp w połączeniu z promocjami, przypominając subskrybentom o twoich najnowszych ofertach i zachęcając ich do ponownego odwiedzenia witryny w celu ich sprawdzenia.

Chociaż promocje to świetny sposób na zachęcenie kogoś do odwiedzenia Twojej witryny, zanim je uruchomisz, powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze, czy stać Cię na promocję? Sprawdź swoje liczby, wspaniale jest zwiększyć sprzedaż, ale tylko wtedy, gdy osiągasz zysk.

Po drugie, czy na pewno je zyskujesz? Uważnie monitoruj swoje promocje. Czy ludzie kupują inne produkty w pełnej cenie w tym samym czasie co promocje? Czy przechwytujesz nowe adresy e-mail odwiedzających? A co najważniejsze, odwiedzający stale wracają?

Ludzie kochają konkursy

PhotoContestWordPressPlugin

Konkurs, podobnie jak promocja, to kolejny sprawdzony sposób na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie. Konkurs jest interesujący i zabawny dla twojej publiczności i tworzy dobry klimat. Ludzie uwielbiają darmowe rzeczy, więc stworzenie sytuacji, w której można wygrać, to niezawodny sposób na zbieranie e-maili i dodawanie obserwujących. Ale co z tworzeniem stałych gości?

Cóż, to bardzo zależy od rodzaju konkurencji, którą prowadzisz. Do wyboru jest wiele dobrych opcji wtyczek WordPress, które pomogą Ci tworzyć i zarządzać różnymi konkursami.

To, czego chcesz, to zachęcić użytkowników do interakcji i sprawić, że powrócą na twoją stronę lub strony mediów społecznościowych, aby zobaczyć, co jest udostępniane. Wtyczka WordPress Photo Contest to dobra opcja, ponieważ zachęca ludzi do udostępniania zdjęć.

Obrazy zawsze będą bardziej interesować ludzi niż tekst, więc jeśli możesz stworzyć konkurs, w którym ludzie udostępniają ekscytujące zdjęcia, może to spowodować, że widzowie często będą wracać, aby zobaczyć, co zostało dodane.

Niezależnie od wybranego rodzaju, dokładnie przemyśl konkurencję i uważnie ją obserwuj. Być może zebrałeś wiele adresów e-mail, ale co jeszcze? Czy te adresy e-mail zostały przekształcone w regularny ruch na Twoim blogu? Czy po zakończeniu konkursu utrzymujesz silną obecność w społeczności, przypominając o Twojej witrynie?

Jeśli wybrałeś konkurs zachęcający do komentarzy i dyskusji, czy to poprawiło zaangażowanie w Twojej witrynie? Być może musisz przeprowadzić serię konkursów, więc nie tylko przyciągasz nowych gości jednym konkursem, ale zachęcasz osoby powracające z dalszymi możliwościami wygrania czegoś.

Końcowe przemyślenia

W tym artykule znajduje się wiele pomysłów na zwiększenie liczby stałych odwiedzających witrynę. Zdefiniuj typ posiadanej witryny i dokładnie przemyśl, jakie opcje będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że go monitorujesz. Czy to działa? Czy przyciągasz stałych gości? Czy stać Cię na prowadzenie go finansowo i ze swoim czasem? Jeśli jedna koncepcja nie poprawi liczby powracających użytkowników, wypróbuj inną. Tworzenie stałych odbiorców to ciężka praca i ciągła praca, ale na pewno warto.

W jaki sposób planujesz przyciągać odbiorców lub powtarzać odwiedzin na swojej stronie? Co sprawia, że ​​wracasz do odwiedzanych stron? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map