Jak krok po kroku zamienić witrynę WordPress w aplikację

WordPress Mobile Ready

Po co tworzyć aplikację, słyszę, że pytasz? Aplikacje mogą już nie być bardzo przydatne w marketingu, ale są bardzo wygodne dla klientów – dając im większy wybór sposobu interakcji z Twoją witryną. Wraz z ciągłym wzrostem mobilnego internetu (więcej osób ma teraz dostęp do Internetu za pośrednictwem aplikacji mobilnych niż komputerów stacjonarnych) aplikacje kwitną, ponieważ większość nie jest tak niewygodna lub problematyczna jak mobilne przeglądarki internetowe.


Koszty i frustracja związane z budowaniem jednego również spadły. W dawnych czasach wiele firm interesowało się aplikacjami, ale większość nie była w stanie ich zbudować. To było po prostu zbyt trudne. Lub kosztowne (większość deweloperów pobiera opłatę w wysokości 100 USD za godzinę)

Ale na szczęście teraz jest inaczej. Nie potrzebujesz już dużo pieniędzy ani wiedzy na temat programowania, aby zbudować kompetentną aplikację. A nawet lepiej – masz opcje. Dzisiaj przyjrzymy się:

 • Upewnij się, że Twoja witryna WordPress reaguje na urządzenia mobilne
 • Buduj (i koduj) własną aplikację za pomocą PhoneGap
 • Użyj wtyczki WordPress, aby utworzyć aplikację (inaczej prosty sposób)

Uwaga na temat konstruktorów darmowych aplikacji

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się mnóstwo „bezpłatnych” opcji tworzenia aplikacji, ale jedną z najbardziej godnych zaufania jest Adobe PhoneGap Build. Gdy ich witryna reklamuje się, po prostu prześlij pliki HTML5, CSS i JavaScript, a witryna wykona pracę w celu zebrania ich w aplikację do natychmiastowego pobrania. A co najważniejsze, potrafi zbudować trzy jednocześnie dla Androida, Windows Phone 8 i iOS – oszczędzając mnóstwo czasu.

Rezultat nie będzie zbyt wymyślny. W rzeczywistości cała ta metoda naprawdę ukrywa twoją stronę główną jako aplikację. Gdy użytkownik stuknie ikonę, zostanie przeniesiony do tej samej witryny mobilnej, którą zobaczy, gdyby miał do niej dostęp za pośrednictwem przeglądarki swojego telefonu. Aby więc ta metoda była skuteczna, musisz mieć istniejącą witrynę zoptymalizowaną do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

1. Upewnij się, że Twoja witryna WordPress ma wersję mobilną

Jeśli Twoja witryna WordPress nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, to naprawdę nie ma sensu. Więc zoptymalizuj to! Oczywiście najłatwiej jest po prostu użyć elastycznego motywu WordPress, takiego jak Total. Ale jeśli Twój motyw nie reaguje, istnieje wiele wtyczek, które mogą pomóc.

iThemes Mobile

iThemes Mobile

Informacje i pobieranie

iThemes Mobile pozwoli Ci tworzyć proste, ale skuteczne motywy mobilne w oparciu o bieżący projekt witryny. Panel administracyjny pozwala dostosować większość aspektów ich wyglądu bez konieczności manipulowania kodem.

Dowolny przełącznik motywów mobilnych

Dowolny przełącznik motywów mobilnych

Any Mobile Theme Switcher to podstawowa wtyczka, która wykrywa urządzenie, z którego korzysta Twoja przeglądarka, i wyświetla określony motyw dla tego urządzenia. Jeśli chcesz zrównoważyć wiele motywów – po jednym dla każdego mobilnego systemu operacyjnego – możesz to zrobić w ten sposób.

Pakiet mobilny WordPress

Wtyczka WordPress Mobile Pack

Wreszcie jest WordPress Mobile Pack, który oferuje wiele mobilnych platform internetowych, interfejs użytkownika i opcje tematyczne oraz łatwą integrację z Google Analytics.

2. Użyj aplikacji PhoneGap Build, aby utworzyć aplikację

Adobe PhoneGap Build

Jeśli jesteś zaawansowany technologicznie i chcesz zdobyć pomoc, możesz użyć Adobe PhoneGap, aby faktycznie utworzyć aplikację dla swojej witryny WordPress. Adobe ma w swoich dokumentach pełny przewodnik krok po kroku, ale oto krótkie spojrzenie na kroki, które musisz wykonać.

Krok 1: Przygotowanie

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz możliwość przetestowania swojej aplikacji pod ręką. Możesz użyć narzędzi programistycznych przeglądarki do naśladowania widoków urządzeń mobilnych lub wypróbować taką usługę Testowanie CrossBrowser. Ale jeśli dasz radę, naprawdę najlepiej mieć pod ręką urządzenie z systemem iOS i Android.

Następnie musisz zainstaluj Adobe PhoneGap Build w Twoim komputerze. Kliknij, aby pobrać wersję Mac lub PC i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Adobe sugeruje również zainstalowanie bezpłatnego Aplikacja dla programistów PhoneGap dzięki czemu możesz natychmiast przetestować swoją aplikację podczas tworzenia.

Krok 2: Utwórz aplikację

Następnie użyj programu PhoneGap do stwórz swoją aplikację. Uwaga – PhoneGap działa na bazie Cordova, więc musisz ją zrozumieć, aby kodować aplikację.

Aby rozpocząć, wybierz domyślny przykład „Hello World”, Framework7, powiadomienie push, React Hot Loader lub pusty szablon. Następnie musisz wybrać, gdzie na lokalnym dysku twardym będziesz pracować nad projektem, oraz podać nazwę i identyfikator. Po zakończeniu PhoneGap poda adres serwera, którego możesz użyć do przeglądania aplikacji.

Aby to sprawdzić, katalog główny będzie potrzebował plików kluczy, aby PhoneGap mógł faktycznie utworzyć aplikację. W szczególności foldery index.html (przynajmniej), config.xml i foldery podkatalogów (ten ostatni jest specyficzny dla systemu operacyjnego).

Oto przykład prosto z aplikacji PhoneGap struktura projektu strona:

Struktura projektu aplikacji PhoneGap\

Musisz także utworzyć własne ikony. Możesz oczywiście sobie z tym poradzić lub skorzystać z bezpłatnego narzędzia online. IconsFlow jest doskonałym narzędziem do szybkiego tworzenia profesjonalnych ikon aplikacji przy użyciu gotowych obrazów, opcji kolorów, gradientów itp. Wystarczy zaprojektować ikonę, utworzyć bezpłatne konto i pobrać pliki. Jeśli masz już ikonę, ale potrzebujesz zmienić jej rozmiar dla wszystkich urządzeń i systemów operacyjnych, bezpłatnie App Icon Maker mogę to zrobić. Ale jeśli wykonasz szybkie wyszukiwanie w Google, zobaczysz, że istnieje wiele innych witryn, usług i aplikacji do wyboru, aby utworzyć swoją ikonę.

Krok 3: Testowanie aplikacji

Gdy aplikacja jest gotowa i gotowa do pracy, możesz ją przetestować za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji programistycznej PhoneGap. Pamiętaj, aby użyć podanego adresu serwera. Stamtąd możesz wyświetlać aplikację na urządzeniu mobilnym, rozwiązywać problemy, dodawać poprawki, ponownie przesyłać i odbudowywać, aż będzie idealnie.

Ważna uwaga: PhoneGap Builder może współpracować z iOS tylko wtedy, gdy dołączyłeś do programu dla deweloperów iOS (którego cena wynosiła 99 USD rocznie w momencie pisania tego artykułu) i podałeś swoje certyfikaty. Dzięki oprogramowaniu możesz samodzielnie zbudować aplikację. Powodem, dla którego sugerujemy PhoneGap, jest to, że możesz zaoszczędzić czas, wykonując wszystkie trzy czynności naraz – eliminując konieczność wykonywania osobnych czynności. Tak, płacisz za szereg usług, z których możesz nie skorzystać, ale jeśli chcesz mieć swoją aplikację na dowolnym iProductwie, to masz coś za baryłkę.

3. Użyj alternatywnych konstruktorów aplikacji dla WordPress

Oprócz narzędzi iOS istnieje wiele innych usług i wtyczek do tworzenia aplikacji, z których możesz korzystać. Są to znacznie łatwiejsze niż samodzielne tworzenie aplikacji. Niektórzy z nich zbudują (przynajmniej) aplikację na Androida bez żadnych kosztów. Chociaż zdecydowanie powinieneś sprawdzić główną stronę programisty, aby się upewnić.

AppPresser

AppPresser

AppPresser to największa, najpopularniejsza i podobno pierwsza platforma mobilna dla WordPress. Oferuje pełną integrację: tam, gdzie większość konstruktorów aplikacji korzysta tylko z kanału z witryny WordPress, AppPresser umożliwia korzystanie ze wszystkich wtyczek, postów i stron. Ponadto automatycznie aktualizuje aplikację, gdy tylko dokonasz zmian w swojej witrynie. Posiada również pełne wsparcie dla handlu elektronicznego.

Aplikacja WPMobile

Aplikacja WPMobile

Aplikacja WPMobile umożliwia tworzenie aplikacji na Androida i iOS. Chociaż podstawowa wtyczka jest bezpłatna, musisz zapłacić dożywotnią licencję, aby faktycznie utworzyć aplikację (od 79 € za jeden format aplikacji lub 149 € za oba). Dzięki aplikacji WPMobile masz opcje dostosowywania, bezpłatny test na żywo, automatyczne aktualizacje aplikacji, obsługę powiadomień wypychanych, integrację społecznościową i wsparcie premium (funkcja powitalna, jeśli utkniesz).

MobiLoud

Mobiloud

Choć droższe (od 120 USD / mc), MobiLoud obsługuje prawie wszystko dla Ciebie (w tym przesyłanie aplikacji do App Store i Google Play), dzięki czemu cena jest całkiem rozsądna. Dzięki MobiLoud Twoja końcowa aplikacja oferuje kompatybilność z wieloma urządzeniami, łatwe udostępnianie w serwisach społecznościowych, zarabianie (za pomocą reklam lub subskrypcji), powiadomienia push i wiele innych. A gdy usługa zostanie sparowana z ich wtyczką (link powyżej), możesz zarządzać aplikacją i wysyłać powiadomienia z poziomu WordPress.

Wreszcie, jest grupa ludzi, za które możesz zapłacić za to. Jednak przy tak wielu łatwych i niedrogich sposobach samodzielnego wykonania naprawdę nie musisz iść tą drogą w przypadku podstawowej aplikacji.


Istnieje wiele sposobów na zbudowanie aplikacji i chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to onieśmielające, powyższe metody sprawiają, że jest ona niezwykle prosta. Po prostu upewnij się, że masz dobrą stronę mobilną na początek, dobrze? Teraz pozwól mi to mieć. Czy coś tu źle zrozumiałem? Czy są jakieś inne metody, o których powinienem wiedzieć? Dodaj swoją opinię poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map