Jak korzystać z Patreon do gromadzenia treści z WordPressa

Przyszedłeś do tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z Patreon do crowdfundingu. Dlaczego? Cóż, mógłbyś założyć blog WordPress jako hobby. A może zainwestowałeś dużo czasu w tworzenie cennych treści, aby zarobić pasywny dochód i nie widziałeś żadnej realnej korzyści? Może to być szczególnie frustrujące, jeśli masz przyzwoitych zwolenników, ale tradycyjne źródła przychodów nie zapewniają nawet wystarczającej kwoty na pokrycie opłat za hosting.


W tym scenariuszu możesz dowiedzieć się więcej na temat finansowanie społecznościowe. Jest to niezwykle popularna metoda zbierania pieniędzy, która poprawia staroświecką koncepcję słoika na napiwki. W szczególności Patreon staje się coraz popularniejszym sposobem na stałe generowanie przychodów przez twórców. Krótko mówiąc, umożliwia obserwującym udział w kosztach witryny i generowanie regularnych dochodów z treści.

W tym poście przedstawimy Ci Patreon i będziemy dalej odkrywać jego zalety. Następnie pokażemy, jak zintegrować go z witryną WordPress, abyś mógł crowdfundingować swoje treści. Zanurzmy się!

Wprowadzenie do Patreon i jego zalety

Patreon do Crowdfund Your Site

Po prostu, Patreon to platforma oparta na członkach, która pozwala zarabiać bezpośrednio przez odbiorców. Za pośrednictwem tej witryny generujesz przychody z treści, które już tworzysz. Fani lub mecenasi zobowiązują się zapłacić wybraną przez siebie kwotę, która zwykle przypada co miesiąc lub za każdym razem, gdy publikujesz nowe treści. Kiedy korzystasz z Patreon do crowdfundingu, pobierają niewielką opłatę, a ty reszta pieniędzy.

Patreon daje abonentom możliwość dołączenia do społeczności i płacenia za robienie rzeczy, które lubią, bez potrzeby pośrednictwa. Ponieważ wybierają kwotę i częstotliwość płatności, nigdy nie muszą się martwić nieplanowanymi opłatami. Co ważniejsze, Patreon pomaga budować relacje z publicznością i mecenasem.

Oto kilka głównych zalet platformy:

 • Otrzymujesz przewidywalny dochód. Ponieważ możesz wyraźnie zobaczyć, ile płaci każdy subskrybent i na jakiej częstotliwości (np. Na post lub co miesiąc), wiesz, ile pieniędzy się spodziewać.
 • Nadal możesz korzystać z innych źródeł dochodów. Jeśli korzystasz z linków partnerskich, Google AdSense lub innego rodzaju generowania przychodów, możesz nadal z nich korzystać bez wpływu na swoje konto Patreon.
 • Zachowujesz własność swoich treści. Wszystko, co tworzysz, jest nadal twoje, a Patreon nie rości sobie żadnych praw własności.
 • Nie musisz zarządzać płatnościami ani wsparciem. Wszystkie szczegóły dotyczące przetwarzania płatności i zapewniania wsparcia dla platformy Patreon są obsługiwane dla Ciebie.

Zanim zaczniesz, należy pamiętać, że korzystanie z Patreon do crowdfundingu działa najlepiej, gdy masz już obserwowanych na swoim blogu lub stronie internetowej. Twoi patroni zwykle dowiadują się o tej opcji za pośrednictwem Twojej witryny i obecności w mediach społecznościowych i wybierają wsparcie, ponieważ już cieszą się Twoimi treściami. Oznacza to, że powinieneś poświęcić trochę czasu na zbudowanie grona odbiorców przed zapraszasz ich do zostania patronami.

Należy również pamiętać o tym Patreon pobiera opłatę finansową, na podstawie procentu wkładu twojego patrona. Stawki są przejrzyste, ale mogą ulec zmianie, co może wpłynąć na twoich klientów i zarobki w dalszej części drogi.

Jak korzystać z Patreon do gromadzenia treści z WordPressa

Chociaż nie potrzebujesz tysięcy regularnych odwiedzających witrynę, aby odnieść sukces na Patreon, powinieneś mieć coś w rodzaju, zanim zaczniesz. Zwiększenie ruchu w witrynie dzięki SEO, aktywne angażowanie obserwujących w mediach społecznościowych i dostarczanie wysokiej jakości treści to wszystkie sposoby na uzyskanie solidnego obserwowania. Następnie możesz założyć konto w Patreon!

1. Utwórz konto Patreon

Zarejestruj konto twórcy Patreon

Jeśli jesteś już członkiem Patreon, wystarczy zalogować się na swoje konto, przejść do swojego Ustawienia menu i wybierz Zostań Stwórcą. Jeśli jednak jesteś zupełnie nowy na stronie, możesz po prostu kliknąć Uruchom moją stronę przycisk na stronie głównej Patreon. Stamtąd możesz zarejestrować się za pomocą konta na Facebooku lub za pomocą poczty e-mail.

2. Zbuduj swoją stronę Patreon

Ekran startowy do tworzenia konta Patreon Creator

Następnie musisz utworzyć swoją stronę Patreon. Poręczny kreator przeprowadzi Cię przez cały proces. W grę wchodzi kilka kroków, dlatego najlepiej jest przygotować następujące rzeczy:

 • Twoje konta w mediach społecznościowych wraz z profilem i zdjęciem na okładkę.
 • Pomysł na sposób skonfigurowania harmonogramu płatności.
 • Boisko generujące widownię (możesz również rozważyć utworzenie filmu wprowadzającego).
 • Plany, w jaki sposób nagrodzić swoich klientów za wsparcie (dodatkowe lub wczesne treści, tworzenie filmów lub postów, specjalne forum lub biuletyn itp.).

Przygotowanie się z tymi szczegółami znacznie ułatwi tworzenie strony. Oczywiście zawsze możesz później edytować wszystkie te informacje.

3. Promuj swój start na swojej stronie i kontach mediów społecznościowych

Po przygotowaniu strony możesz ją uruchomić w dowolnym momencie. To jest, gdzie rzeczy stają się interesujące. Najpierw jednak należy wykonać pewne prace przygotowawcze i wypromować swoją stronę Patreon na stronie WordPress i platformach społecznościowych. W przeciwnym razie nikt nigdy nie dowie się o tej okazji.

Więc zanim klikniesz Uruchomić (który umożliwi wyszukiwanie strony na platformie), zastanów się nad następującymi wskazówkami przed uruchomieniem:

 • Zaplanuj wprowadzenie na rynek, dyskutując o swoim członkostwie w Patreon i przedstawiając cele swoim odbiorcom.
 • Skorzystaj ze swojego narzędzia przed uruchomieniem, i pamiętaj, aby wyświetlić podgląd strony.

Gdy promocja przedpremierowa zniknie, śmiało i uruchom swoją stronę Patreon. Pamiętaj tylko, że nadal będziesz chciał promować ją w swojej witrynie i gdziekolwiek indziej.

4. Użyj darmowego przycisku, widżetów i wtyczki Patreon, aby zintegrować Patreon z WordPress

Przyciski, widżety i wtyczka Patreon

Teraz, gdy uruchomiłeś swoją stronę w Patreon na crowdfunderze, będziesz chciał utrzymać tempo na swojej stronie. Jednym z najlepszych sposobów na to jest użycie wtyczki, która łączy twoją stronę bezpośrednio z twoim kontem Patreon. Aby to zrobić, zalecamy Przycisk Patreon, widżety i wtyczka.

Ta wtyczka jest łatwym sposobem na zintegrowanie witryny lub bloga z Patreon. Umożliwia:

 • Dodaj przyciski wezwania do działania (CTA) bezpośrednio na swojej stronie WordPress.
 • Dołącz widżety, które łączą Twoje strony i posty bezpośrednio z Twoim kontem Patreon.

Co więcej, jeśli uaktualnisz do wersji pro, możesz nawet dołączyć zawartość Tylko dla patronów bezpośrednio na swojej stronie WordPress. Pozwala to linkować do twoich specjalnych treści Patreon, jednocześnie zachęcając fanów do wspierania ciebie.


Możliwe, że wkładasz wiele wysiłku w tworzenie treści dla swoich obserwujących. Chociaż możesz to zrobić z zamiłowania do tworzenia, warto też zapewnić wsparcie finansowe, korzystając z Patreon do crowdfundingu, abyś mógł kontynuować produkcję wysokiej jakości treści. Idealnym sposobem na to jest umożliwienie obserwującym, aby stali się mecenasami zapewniającymi stałe przychody.

W tym poście omówiliśmy zalety korzystania z Patreon do finansowania społecznościowego treści WordPress. Wyjaśniliśmy również, jak zacząć i jak zintegrować Patreon z istniejącą witryną. Ale może coś przeoczyliśmy. Czy masz jakieś pytania dotyczące korzystania z Patreon w celu crowdfundingu treści? Omówmy je w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me