Jak korzystać z Instagrama, aby zwiększyć sprzedaż w eCommerce

Jeśli prowadzisz sklep eCommerce, promowanie swoich produktów na Instagramie powinno być najwyższym priorytetem. Instagram urósł teraz do 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, wszystkie przeglądanie, publikowanie i udostępnianie zdjęć i obrazów. Dzięki temu jest idealną platformą do reklamowania Twojego sklepu internetowego.


Obecność na Instagramie pomoże Twojej marce dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Instagram pozwoli ci również stworzyć społeczność obserwujących, do których możesz wyświetlać swoje produkty. Ostatecznie Instagram pomoże Ci generować potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż eCommerce.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich kanałów mediów społecznościowych, nie ma pewnych nagród. Czas, aby stać się głównym graczem na Instagramie, może być długi. Może być również trudne do śledzenia, jak skutecznie Instagram zwiększa sprzedaż eCommerce. Więc jaka jest najlepsza praktyka na Instagramie, jeśli naprawdę chcesz wpłynąć na przychody ze sklepu internetowego?

W tym artykule omówimy możliwe do wykonania zadania, które pomogą Ci w użyciu Instagram aby zwiększyć sprzedaż eCommerce. Przyjrzymy się, jak zacząć na Instagramie, jak wyróżnić swoje zdjęcia z tłumu i jakie hashtagi powinieneś używać. Zastanowimy się wtedy, jak stworzyć prawdziwą obecność na Instagramie i jak wykorzystać reklamy, aby zwiększyć ruch na Instagramie na swojej stronie WordPress.

Rozpoczęcie pracy z Instagramem

Instagram

Instagram jest szybki w konfiguracji. Wystarczy pobrać aplikację na smartfona z Google Play lub Apple Store. Po szybkiej rejestracji jesteś gotowy, aby zacząć. To takie proste!

Wybieranie zdjęcia profilowego

Po skonfigurowaniu konta musisz załadować zdjęcie profilowe. Wybierz coś odpowiadającego Twojemu sklepowi eCommerce, najlepiej swoje logo. Zawsze upewnij się, że jest to coś, co ludzie rozpoznają i zapamiętają. Jeśli jesteś twarzą firmy, może to być twoje zdjęcie lub jeśli sprzedajesz jeden główny kluczowy przedmiot, może to być zdjęcie tego konkretnego produktu.

Dodawanie biografii

Bio

Twoja biografia jest ważna, ponieważ informuje odbiorców o Twojej firmie, kim jesteś i co sprzedajesz. Biografia ma tylko 150 znaków, więc musisz spakować jak najwięcej informacji w krótką liczbę słów. To tutaj możesz dodać link do swojej witryny, więc upewnij się, że dodajesz go na końcu swojej biografii. Pomoże to zwiększyć ruch na Twojej stronie WordPress.

Uaktualnienie do konta firmowego

Po zakończeniu profilu powinieneś uaktualnić do konto biznesowe. Jest to proste i bezpłatne, ale musisz dodać dane kontaktowe swojej firmy i mieć stronę firmy na Facebooku.

Chociaż przejście na konto firmowe nie jest konieczne, jeśli prowadzisz poważny sklep e-commerce, zdecydowanie zalecamy. Konto biznesowe pozwala wyświetlać więcej informacji o witrynie WordPress i sprzedawanych produktach. Inny korzyści obejmują wgląd w posty i obserwujących, a także opcję promowania zdjęć w celu realizacji celów biznesowych.

Po skonfigurowaniu konta firmowego czas zacząć dodawać obrazy…

Wyróżnij swoje zdjęcia

Samsung

Instagram to kanał społecznościowy oparty na obrazach, dlatego ważne jest, aby zdjęcia były przemyślane i najwyższej jakości. Twoje zdjęcia muszą wyróżniać się z tłumu, więc zastanów się nad opublikowaniem kombinacji pięknych, oryginalnych, zabawnych i prowokujących do myślenia zdjęć.

Zobaczmy, co wziąć pod uwagę przy publikowaniu zdjęć i jakich narzędzi możesz użyć, aby uczynić je wyjątkowo wyjątkowymi.

Nie idź do trudnej sprzedaży

Nike

Na Instagramie nie chodzi o trudną sprzedaż, więc nie wyświetlaj tylko obrazu reklamującego produkty. Zastanów się, jak subtelnie pokazać używane produkty. Wyświetlanie stylu życia, który tworzy Twój produkt, to skuteczny sposób cichej reklamy Twoich produktów.

Świetny przykład subtelnej reklamy stylu życia na Instagramie pochodzi od Nike. Większość zdjęć przesłanych przez Nike pokazuje sportowców w akcji. Dopiero gdy przyjrzysz się uważniej, zauważysz, że wszyscy ci sportowcy noszą Nike. Tutaj Nike sprzedaje nie tylko swoje produkty, ale styl życia, który inspiruje ich marka. I kto nie chce być znanym sportowcem na szczycie swojej gry?!

Dodaj tekst do zdjęć

Narzuta

Dodanie nakładki tekstowej do zdjęć to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców. Dodaj inspirujący cytat, zadaj pytanie, udostępnij wiadomości lub napisz opinię na temat zdjęcia. Dodanie tych dodatkowych informacji do obrazu zachęci widzów do zatrzymania się i rozważenia Twojego wpisu.

Podczas korzystania z nakładki tekstowej pogrubiony i jasny tekst jest dobry, ale upewnij się, że nie szkodzi to obrazowi. Dodanie tekstu udostępniającego adres URL witryny WordPress, kupon rabatowy lub wyprzedaż może być skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Jednak używaj tego taktu oszczędnie. Zbyt dużo reklam na obrazach prawdopodobnie straci was obserwujących na Instagramie.

Stworzyć kolaż

Kolaż

Tworzenie oszałamiającego kolażu to kolejny sposób, aby Twoje zdjęcia wyróżniały się z tłumu. Opowiadanie historii za pomocą kolażu może być skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi odbiorców i wzbudzenie zainteresowania produktami.

Darmowa aplikacja na Instagram Układ pozwala tworzyć unikalne kolaże. Można je następnie przesłać i udostępnić obserwującym i potencjalnym klientom.

Prześlij pokaz slajdów

Pokaz slajdów

W lutym tego roku powstały pokazy slajdów na Instagramie. Pokaz slajdów na Instagramie umożliwia przesłanie 10 zdjęć lub filmów do pokazu slajdów na Instagramie. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepu eCommerce, ponieważ pozwala pokazać szereg produktów w jednym pokazie slajdów. Ponieważ pokazy slajdów wciąż są stosunkowo nową koncepcją na Instagramie, warto skorzystać z tej opcji wyświetlania.

Użyj wideo

Aby naprawdę wywrzeć wpływ na Instagram, ważne jest, aby opublikować różnorodne media, aby spodobać się odbiorcom różne gusta i zainteresować obserwujących. Tworzenie filmów to kolejny świetny sposób na przyciągnięcie uwagi widzów i wyróżnienie się na tle konkurencji.

Instagram pozwala dodać do 15 sekund filmu na jeden przesyłany plik. Wykorzystaj wideo, aby zademonstrować swój produkt w ruchu, podczas użytkowania, rozwiązywania problemu lub w inny odpowiedni, zabawny lub interesujący sposób.

Najważniejsze wskazówki dotyczące używania hasztagów

jabłko

Hashtagi mogą być trudne do zrobienia. Ważne jest, aby używać wielu popularnych hashtagów, aby zdjęcia były widoczne dla dużej grupy odbiorców. Jednak zbyt niejasne hashtagi ostatecznie przyciągną osoby, które tak naprawdę nie są zainteresowane produktami, które sprzedajesz.

Popularne hashtagi również się zmieniają, więc upewnij się, że badasz powiązane hashtagi za każdym razem, gdy publikujesz nowy obraz. Oto kilka sposobów na znalezienie odpowiednich hashtagów dla swoich zdjęć…

Wyszukaj powiązane hashagi

Szukaj

Dwa świetne miejsca do szukania odpowiednich hashtagów znajdują się w samym Instagramie. Po pierwsze, funkcja wyszukiwania na Instagramie wyświetli listę wszystkich odpowiednich hashtagów dla Twojej niszy, sklepu eCommerce lub produktu. Po prostu wpisz słowo kluczowe, a pokaże Ci, jakie słowa pokrewne są wyszukiwane.

Po drugie, sprawdź, jakie hashtagi używa Twoja konkurencja na Instagramie. Chcesz przyciągnąć tę samą publiczność, co twoi bezpośredni konkurenci, więc zobacz, jakich hashtagów używają, aby przyciągnąć ludzi… a potem też ich używaj.

Użyj narzędzia innej firmy

Narzędzie strony trzeciej, takie jak Ogniskowy aplikacja pomoże Ci znaleźć odpowiednie hashtagi na Instagramie dla każdego opublikowanego zdjęcia. Po prostu określ ostrość publikowanego obrazu, a Focalmark wyświetli listę popularnych hashtagów na ten temat. Wybierz hashtagi, które najlepiej pasują do Twojego sklepu eCommerce i produktów na obrazie.

Załóż własny sklep e-commerce Hashtag

W miarę rozwoju sklepu eCommerce chcesz, aby Twoja marka była dostępna do wyszukiwania za pomocą własnego unikalnego hashtagu. Ten hashtag powinien zostać dodany do wszystkich publikowanych zdjęć, dzięki czemu wszystkie Twoje zdjęcia będą natychmiast dostępne do wyszukiwania. Powinieneś również udostępnić swój unikalny hashtag swoim odbiorcom, dodając go do swojego biografii na Instagramie.

Utwórz obecność na Instagramie

Do tej pory w tym artykule omawialiśmy, jak założyć konto na Instagramie, dodawać różnorodne obrazy i media zatrzymujące pokazy oraz jak prawidłowo oznaczać je hashtagami. Jednak samo opublikowanie własnych zdjęć nie wystarczy, jeśli chcesz użyć Instagrama, aby zwiększyć sprzedaż eCommerce. Co jeszcze musisz zrobić rozwijaj swój Instagram?

Publikuj regularnie

Ważne jest stworzenie harmonogramu, kiedy zamierzasz publikować posty i trzymanie się go. Obrazy powinny być regularnie publikowane, aby utrzymać stałą obecność na Instagramie.

Korzystanie z harmonogramu, takiego jak Później jest łatwym sposobem na utrzymanie porządku i aktualność swoich postów. Później umożliwia wizualne planowanie i planowanie postów na Instagramie, dzięki czemu można zobaczyć, kiedy zostaną opublikowane. Zarządzając swoim kontem na Instagramie w profesjonalny sposób, będziesz mógł konkurować z dużymi markami w swojej branży.

Dodaj wezwania do działania

Wezwanie do działania

Jeśli dodasz odpowiednie hashtagi, będziesz generować ruch do swoich zdjęć. Więc jak zabierasz się do tego, by odbiorcy cię śledzili?

Pod każdym opublikowanym obrazem dodaj wezwanie do działania, aby zachęcić ludzi do interakcji z Twoimi zdjęciami. Zadaj im pytanie dotyczące obrazu i zachęć ich do podzielenia się swoimi przemyśleniami. Im więcej osób angażuje się w obraz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że pójdą za tobą.

Czasami możesz poprosić ich o śledzenie ciebie, popchnięcie sprzedaży lub skierowanie ich do witryny WordPress, dodając adres URL w komentarzach. Nie rób tego jednak zbyt często, ponieważ nie chcesz wydawać się zbyt ukierunkowany na sprzedaż.

Obserwuj, kochaj i komentuj

Oprócz regularnego publikowania i komentowania własnych zdjęć, musisz poświęcić czas na polubienie i komentowanie zdjęć innych osób. Docieraj do obrazów i użytkowników w swojej niszy, aby osoby z Twojej branży zaczęły rozpoznawać Cię jako eksperta w tej dziedzinie.

Zadawaj pytania w komentarzach lub dodawaj przemyślane opinie, aby zaangażować osoby publikujące zdjęcia lub czytające komentarze. Jeśli ludzie postrzegają Cię jako wartość dodaną do dyskusji, zobaczą Cię jako osobę wartą naśladowania. Pomoże Ci to zbudować społeczność na Instagramie, do której możesz promować swoje produkty eCommerce.

Zareklamuj się na Instagramie

Kupuj teraz

Reklamy na Instagramie mogą być bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu na Instagramie na stronie WordPress. Istnieje wiele sposobów reklamować się na Instagramie. Możesz utworzyć zdjęcie, film lub karuzelę, a także wybierać spośród wielu celów biznesowych.

Podczas konfigurowania reklam najpierw musisz wybrać główny cel reklamy. Jeśli chcesz wykorzystać Instagram do zwiększenia sprzedaży w eCommerce, Twoim celem reklam musi być „Konwersja”. Wybranie opcji „Konwersja” umożliwi dodanie przycisku wezwania do działania (Kup teraz) do reklam na Instagramie. Po kliknięciu tego przycisku „Kup teraz” Twoi odbiorcy zostaną przeniesieni na wybraną przez Ciebie stronę w witrynie WordPress.

Za pomocą przycisku Wezwania do działania umożliwiasz odbiorcom bezpośredni dostęp do Twojej witryny i produktów. Ten przycisk jest dostępny tylko z płatnymi reklamami i jest to opcja, którą sklepy eCommerce powinny zdecydowanie rozważyć.

Użyj Instagram na swojej stronie, aby zwiększyć sprzedaż eCommerce

Wreszcie – ważne jest, aby polecać swoje konto na Instagramie lub posty na swojej stronie. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najłatwiej jest po prostu użyć motywu gotowego na WooCommerce, który zawiera już niestandardową sekcję lub widget Instagram.

Motyw WordPress w Nowym Jorku

Nowojorski blog i sklep WordPress to doskonały wybór, ponieważ zawiera niesamowitą stopkę na Instagramie i pełne wsparcie (z niestandardowym stylem) dla wtyczki e-commerce WooCommerce. Ale motyw się nie kończy – zawiera również funkcje i opcje kolorów, czcionek, układów, reklamy i łatwych poprawek CSS (dzięki dołączonej wtyczce Premium Yellow Pencil).

Ale jeśli masz już ulubiony motyw, który nie ma integracji z Instagramem, zawsze możesz ręcznie osadzić swoje posty na Instagramie lub pobrać wtyczkę z repozytorium WordPress, aby dodać swój kanał. Mamy cały artykuł na temat dodawania Instagrama do WordPress, który powinieneś sprawdzić, aby dowiedzieć się więcej!

Wyniki śledzenia

Ważne jest, aby wiedzieć, czy ciężka praca się opłaca i czy Instagram rzeczywiście pomaga ci sprzedawać produkty. Iconosquare oferuje dogłębny wgląd w Twoją aktywność na Instagramie, odbiorców i konwersje. Śledź uważnie swoje analizy, aby zobaczyć, co działa i co wymaga poprawy. I zawsze pamiętaj o efekcie końcowym… zwiększając sprzedaż eCommerce.

Co musisz zrobić, aby poprawić swoją obecność na Instagramie i zwiększyć sprzedaż eCommerce? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me