Jak korzystać z dołączonych produktów jako techniki marketingowej w sklepie WordPress

Jak korzystać z dołączonych produktów jako techniki marketingowej w sklepie WordPress

Strategie marketingowe dla handlu elektronicznego są jak trendy w modzie. Po pewnym czasie po prostu farbujesz tkaninę na inny kolor i nazywasz ją rewolucyjną. Niemniej jednak, podobnie jak wspomniana analogia, Twoja kreatywność decyduje o sposobie prezentacji produktu. Wśród zapasów takich niezawodnych strategii, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży, znajdują się produkty w pakiecie.


Pakowanie produktów jest od dawna wykorzystywane przez właścicieli sklepów cyfrowych i fizycznych. U ich podstaw leży koncepcja ludzkiej skłonności do kupowania wielu produktów po obniżonej cenie zamiast kupowania każdego z nich osobno. Biorąc pod uwagę łączne oszczędności, jakie generują, postrzegane przez klienta, można je wykorzystać do manewru w celu dokonania większego zakupu niż oryginał.

Chociaż produkty w pakiecie mają być zachętą dla klientów, w dzisiejszych czasach nie przysięgają. Dlaczego? Dwa powody.

  1. W momencie, gdy klient myśli, że próbujesz nakłonić go do zakupu czegoś, czego nie postrzega jako wymaganego, widzi zakup jako koszt i wycofuje się całkowicie.
  2. Rynek e-commerce zbliża się do nasycenia. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę sklepów internetowych, które obsługują tę samą niszową grupę odbiorców, klienci mogą przejść do innej witryny, aby uzyskać to, czego potrzebują, jeśli zauważą, że jesteś zbyt nachalny w kwestii zakupu.

Trzymaj się! Nie oznacza to, że produkty w pakiecie to strategia ślepa zaułek. Wręcz przeciwnie, istnieją świetne aplikacje, w których pakiety produktów mogą być wykorzystywane jako główna metoda marketingowa, pod warunkiem, że zajmujesz się nimi mądrze.

Klasyczne strategie zwiększania sprzedaży przy użyciu produktów w pakiecie

Gdy budujesz sklep internetowy za pomocą WordPress, możesz promować swój sklep, zwiększać przychody i oferować klientom większą wartość dzięki tym metodom produktów w pakiecie.

Stwórz wartość dla klientów z powiązanymi pakietami

Łączenie pakietów odnosi się do metody stosowanej, gdy powiązane produkty są oferowane klientowi, za darmo lub po bardzo obniżonej cenie, jako podziękowanie za zakup głównego produktu w sklepie internetowym.

Stwierdzono, że powiązane pakiety działają lepiej niż proste pakiety produktów ze względu na ich podwójną zaletę; sprzedają główny pakiet produktów, ponieważ są z nim powiązane te bezpłatne produkty i działają jako zachęty promocyjne dla podobnych lub odpowiednich produktów, które klienci mogą skłonić do zakupu na późniejszym etapie.

Być może jednak najważniejszym zadaniem, jakie wykonują, jest tworzenie wartości dla klientów. Kupujący w sklepie postrzegają dodatkowe produkty jako nagrodę za ich większy zakup, co zachęca ich do częstszego powrotu do sklepu, tworząc lojalnych klientów.

Pomyśl o sklepie spożywczym, który oferuje bezpłatny produkt z pakietem A i trzy bezpłatne produkty z pakietem o wyższej wartości B. Który byś wybrał?

Oferuj konfigurowalne zestawy produktów

Kto nie lubi wybierać? W rzeczywistości, jeśli chodzi o zakupy online, „im więcej, tym lepiej” to zdecydowanie mantra. Oferowanie klientom wyboru tworzenia własnych pakietów produktów jest jedną z najpopularniejszych iteracji strategii produktów w pakiecie.

Dzięki temu ludzie mają pełną swobodę w wyborze produktów, których szukają, i pakowaniu ich zgodnie z wymaganiami.

Jeśli martwisz się problemami kompilacji, które mogą powodować u sprzedawców, zawsze możesz zaoferować klientom z góry określoną grupę produktów. Pozwala to skutecznie kontrolować pakiet produktów, ale nie ogranicza klientów do kupowania produktów zawartych w pakiecie paczkowanym.

Rozważ przypadek sklepu internetowego sprzedającego akcesoria do mody i makijażu. Biorąc pod uwagę gamę odcieni skóry, wybory marki, palety kolorów i osobiste preferencje, tworzenie pakietów produktów dla każdego kupującego jest praktycznie niemożliwe. Zamiast tego możesz stworzyć dostosowaną torbę, w której kupujący będzie mógł wybierać spośród oferowanych produktów, zgodnie z ich wymaganiami.

Oferuj konfigurowalne zestawy produktów

Kompozytowa alternatywa

Pakiety produktów kompozytowych są używane za każdym razem, gdy pojawia się znacząca modyfikacja. Jest to połączenie tworzenia wartości i niestandardowych metod łączenia. W tym przypadku produkt podstawowy lub pakiet produktów powinien pozostać stały, ale urządzenia peryferyjne można dostosować zgodnie z wymaganiami. Jeśli masz sklep internetowy, w którym sprzedajesz aparaty fotograficzne i sprzęt fotograficzny, meble, a nawet dostosowaną biżuterię dla majsterkowiczów, może to być doskonała opcja zwiększenia popularności pakietów produktów.

Rozważ przykład sklepu sprzedającego kamery online. Masz pakiet soczewek DSLR +, ale oferujesz dodatkowy obiektyw, torbę z zestawem, kartę pamięci i statyw jako dodatkowy pakiet, który można kupić wraz z pakietem podstawowym. Jeśli zdarzy się sytuacja, że ​​klient nie potrzebuje, powiedzmy statywu, ma on swobodę dostosowywania tego pakietu w razie potrzeby.

Jest to prosty przykład wykorzystania wiązek kompozytowych. Możesz nawet zachęcać do zakupów na różnych platformach, tworząc bardziej złożone pakiety.

Wartość dodana i alternatywy oferty

Wymieszaj to

Jest to klasyczny przypadek produktów w pakiecie i maksymalnie naśladuje zakupy na żywo. Klienci mogą kupować produkty luzem po obniżonych cenach, z opcjonalnymi wariantami w tym samym pakiecie. Tutaj ustawiasz stałą liczbę elementów, które można dodać do pakietu, a ludzie mogą dodawać pojedyncze / wiele elementów zgodnie z ich wyborem.

Rozważ przypadek internetowego sklepu cukierniczego, w którym ludzie wybierają spośród różnych czekoladek i ciastek. Masz pudełka produktów w rozmiarach 4, 6, 8, 12 itd. Ludzie mogą wybierać różne odmiany czekoladek lub wiele jednostek tego samego produktu i płacić przy ich zakupie.

Oferuj opcjonalne warianty pakietów

Przeczytaj o doświadczenie Patricka Poptasi, aby dowiedzieć się więcej o różnych sposobach korzystania z różnych pakietów produktów w internetowym sklepie cukierniczym.

Grupy są dobre

Sprzedaż zgrupowanych produktów jest kluczową strategią dla sklepów, które sprzedają niezbędne produkty, których ludzie nie spędzają czasu na przeglądaniu. Przywołując przykład sklepu spożywczego, widzimy, jak może być korzystny, jeśli masz gotowy pakiet produktów, których potrzebowałbyś przez tydzień lub miesiąc. Może to obejmować wszystko, od oleju, chleba, warzyw po żywność instant, na przykład 2 osoby.

Możesz nawet rozszerzyć pomysł i przygotować zgrupowane pakiety według kategorii; weganie, wegetarianie, miłośnicy mięsa, zdrowie i kondycja i wiele innych, lub na różne okresy, tydzień, dwa tygodnie, dwa miesiące itp..

Cały pakiet może mieć ustaloną cenę, która jest niższa niż całkowity koszt każdego z poszczególnych elementów, a jednocześnie mieści się w marży zysku. Wszyscy kupujący muszą tylko wybrać pakiet produktów i sprawdzić! Kilka kliknięć i Twoje miesięczne zakupy spożywcze są gotowe!

Przypis końcowy

Produkty w pakiecie to świetny sposób na zachęcanie do masowych zakupów i mogą być używane do różnorodność zastosowań. To może być jedna z najstarszych strategii w książce, ale mimo to działa bezbłędnie.

Jakie jest Twoje zdanie na temat używania produktów pakietowych w celu zwiększenia współczynników konwersji? W inny innowacyjny sposób, którym chcesz się podzielić? Dodaj komentarz, aby nas poinformować!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map