Jak korzystać z aplikacji do przesyłania wiadomości, aby zwiększyć ruch w witrynie WordPress

Globalnie aplikacje do komunikatorów mobilnych każdego dnia przyciągają coraz więcej użytkowników. W rzeczywistości trzy najlepsze platformy – WhatsApp, Facebook Messenger i WeChat – przyciągają ponad miliard użytkowników miesięcznie.


Mimo że są bardziej aktywni użytkownicy aplikacji do przesyłania wiadomości niż mediów społecznościowych, platformy te są w dużej mierze pomijane i przyciągnęły jedynie znaczne inwestycje dużych firm w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Oznacza to, że istnieje zarówno szansa, jak i miejsce na błędy – zwłaszcza jeśli szukasz sposobów na zwiększenie ruchu na swojej stronie WordPress.

Prawdą jest, 67% użytkowników starają się bardziej wchodzić w interakcje z firmami za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, a wiele z tego można zrobić za pomocą odpowiednich wtyczek WordPress, aby wykorzystać ten boom. Pierwszym krokiem jest zrozumienie aplikacji do przesyłania wiadomości, a następnie sprawdzenie, w jaki sposób ich efektywne wykorzystanie może zwiększyć ruch na Twojej stronie WordPress.

Oto, co musisz wiedzieć.

Aplikacje do przesyłania wiadomości: nowa możliwość generowania ruchu

Biorąc pod uwagę, że ta technologia i nowe strategie marketingowe są tak wyjątkowe, opublikowano bardzo mało twardych danych. Jednak tam, gdzie niektóre większe marki inwestują najwięcej wysiłków, a także w to, jak szybko rozwija się konkretna platforma czatu, są to uczciwe sposoby oceny potencjału.

Wtyczki WordPress i aplikacje do przesyłania wiadomości

Dodanie przycisku udostępniania do witryny WordPress to doskonały sposób na zwiększenie ruchu i zwiększenie zaangażowania. Dlaczego? Ponieważ umożliwia użytkownikom dzielenie się twoimi informacjami przez platformy, których używają. Co więcej, istnieje wiele łatwych wtyczek do wyboru.

AddtoAny Share Buttons Darmowa wtyczka WordPress

AddToAny to jedna wtyczka do udostępniania społecznościowego, która otrzyma przyciski udostępniania dla 100 różnych rynków zbytu na twojej stronie. Aplikacje do przesyłania wiadomości, które ma AddToAny, które warto wykorzystać, to Kik, Viber, WeChat i WhatsApp.

Line to kolejna świetna aplikacja z wtyczką przycisku udostępniania. Jednym łatwym sposobem dla pół miliarda użytkowników linii, by wiedzieć, że tam jesteś, jest dodanie Line Social Plugin na twojej stronie. Jedno proste kliknięcie przycisku „Line It” spowoduje wyświetlenie strony przed wieloma nowymi twarzami.

Możesz także pójść o krok dalej i zautomatyzować swoje odpowiedzi za pomocą Discord. WP Discord post wtyczka używa na przykład bota i adresu URL Webhook, który powiadomi czytelników na wybranym kanale o każdym nowym poście opublikowanym w witrynie WordPress.

Najważniejsze opcje aplikacji do przesyłania wiadomości

Więc znasz wtyczki, które możesz zintegrować ze swoją stroną WordPress, ale jakie aplikacje do przesyłania wiadomości powinny pomóc Ci zwiększyć ruch?

Jeśli korzystałeś już z marketingu społecznościowego do generowania ruchu, wiele z tych umiejętności ma tutaj zastosowanie. Opanowanie jednego z tych kanałów i wykorzystanie pełnego potencjału generowania ruchu nie będzie łatwym zadaniem.

Jednak gdy już wszystko wiesz i wszystkie konta są skonfigurowane, możesz pozostawić większość codziennych funkcji botom, a jest to oczekiwane na prawie wszystkich tych platformach. Chatboty zapewniają wiele korzyści dla Twoich klientów i pozwala w pełni wykorzystać aplikację do przesyłania wiadomości.

LINIA

Aplikacje do przesyłania wiadomości w celu zwiększenia ruchu w witrynie WordPress: Linia

Linia to aplikacja mobilna do natychmiastowej komunikacji na urządzeniach inteligentnych. Z właśnie ponad ćwierć miliona użytkowników, Linia oferuje wiele dla aplikacji do przesyłania wiadomości. Daje ludziom i firmom możliwość interakcji, tworzenia i dołączania do społeczności oraz udostępniania wiadomości, zdjęć i filmów. Promują także używanie, tworzenie i sprzedaż unikatowych emotikonów i naklejek. Kilka kluczowych faktów na temat linii:

 • W tej chwili najbardziej znacząca część bazy użytkowników Linii znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej – szczególnie w Japonii (skąd pochodzi aplikacja)
 • Użytkownicy linii są zwykle po młodej stronie, a wielu w Przedział wiekowy 10–19 lat
 • Baza użytkowników linii podwaja się co roku

Spośród wszystkich platform czatowych tutaj Amazon jest najbardziej widoczny na linii. Ich konto i społeczność są zaangażowane w promocję produktów i stylu życia Amazon. Nie jest tak interaktywny, jak wiele innych markowych społeczności, a wszystkie linki prowadzą bezpośrednio do Amazon.com. Jeśli masz witrynę stowarzyszoną Amazon na WordPress, możesz wykorzystać połączenie Amazon do Line.

Pobierz Amazon Associates Link Builder

Wtyczka Amazon Associate Link Builder zapewnia narzędzia potrzebne do promowania produktów stowarzyszonych w witrynie WordPress. Następnie możesz użyć Line do promowania swoich produktów stowarzyszonych. Możesz skontaktować się z linią, by poprosić o opinię, możesz promować nowe produkty lub poprosić klientów o sprawdzenie różnych produktów. Sztuczka polega na otwarciu „linii” komunikacji i stworzeniu poczucia zaufania, dzięki czemu potencjalni klienci odwiedzą Twoją witrynę WordPress najpierw, gdy robią zakupy online.

WhatsApp

Aplikacje do przesyłania wiadomości w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie WordPress: Whatsapp

WhatsApp to bardzo popularna aplikacja mobilna do czatów wideo i tekstowych. Z 1,5 miliarda miesięczni aktywni użytkownicy, są szanse, że słyszałeś lub korzystałeś z WhatsApp. Niektóre statystyki WhatsApp, o których należy pamiętać:

 • 42% internautów w wieku 25-34 lat korzystało lub będzie korzystać z WhatsApp
 • Korzysta z niego prawie jedna trzecia osób w wieku poniżej 44 lat
 • W badaniu ponad 70 000 użytkowników, 15% podało, że WhatsApp jest ich głównym źródłem wiadomości, a tylko 8% korzystało z Facebook Messenger

Aby korzystać z WhatsApp w celu zwiększenia ruchu, musisz skorzystać z „grup” oferowanych przez aplikację. Może być jednak konieczne podzielenie wysiłków, ponieważ każda grupa może mieć tylko 256 członków jednocześnie. Możesz także uczestniczyć w ustalonych grupach. W przeciwieństwie do innych usług przesyłania wiadomości WhatsApp nie zezwala na reklamy ani boty. Oznacza to, że musisz być kreatywny.

Wysyłaj linki do swoich postów na blogu WordPress, aby edukować i informować. Możesz także zaoferować ludziom zachęty do zaangażowania się na swoje konto. Na przykład, Wódka Absolut stworzył fikcyjną postać „Steve”. Aby dostać zaproszenie na imprezę Absolut, ludzie musieli się skontaktować i „zaimponować” Steve’owi.

WhatsApp Chat Free Plugin

Istnieje również wtyczka WhatsApp WordPress, która pozwala otwierać czat WhatsApp bezpośrednio ze strony WordPress. Ta wtyczka pozwala twórcy witryny WordPress wstawić pole czatu do witryny.

Następnie, aby skierować ruch do witryny WordPress, wielu właścicieli stron internetowych prosi czytelników o opinie na temat treści za pośrednictwem czatu WhatsApp. Rozmawiają z czytelnikami, aby zobaczyć, co im odpowiada, a następnie wykorzystują informacje zwrotne, aby zmodyfikować i dostosować strategię treści.

Kik

Aplikacje do przesyłania wiadomości w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie WordPress: Kik

Kik to bezpłatna aplikacja mobilna do przesyłania wiadomości błyskawicznych, która umożliwia użytkownikom łatwe rozpoczynanie nowych rozmów przez zeskanowanie kodu Kik. Umożliwia bezpośrednie i proste wiadomości grupowe. Godne uwagi fakty dotyczące Kik obejmują:

 • Znaczna część marki osobistej Kika wydaje się być skierowana do nastolatków i młodych dorosłych
 • 70% publiczności Kika ma od 13 do 24 lat
 • Jest to jedna z 10 najlepszych aplikacji do przesyłania wiadomości dla nastolatków w USA

Kik zaczął oferować markom możliwość korzystania z botów dopiero w połowie 2016 roku. Oznacza to, że możesz teraz zbudować Kik bot na swojej stronie WordPress i zwiększ ruch. Bot Kik może być bardziej skuteczny niż tradycyjne czaty. Tego bota można użyć do automatycznego wysyłania aktualizacji, biuletynów i ofert specjalnych do klientów, aby odwiedzili witrynę WordPress w celu uzyskania oszczędności i ofert.

Wiele marek, w tym Sephora i H&M, zaczęło wykorzystywać Kik jako alternatywny sposób przekazywania rekomendacji klientom. W jednym kampania „Breakout” autorstwa Sephora, marka uzyskała ponad pół miliona interakcji z botami na czacie za pośrednictwem Kik.

WeChat

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które zwiększają ruch w witrynie WordPress: Wechat

Szczycący się najwyższy wskaźnik dziennych aktywnych użytkowników, WeChat zajmuje wyjątkową pozycję. Ta mobilna aplikacja do przesyłania wiadomości głosowych i SMS-ów ma kilka interesujących statystyk:

 • 90% użytkowników WeChat ma mniej niż 36 lat
 • Ponad 90% użytkowników WeChat ma siedzibę w Chinach
 • 83% użyje WeChat w pracy lub w pracy

Na przykład Buzzfeed wykorzystał WeChat do przyciągnięcia nowych czytelników lub powracających czytelników, którzy chcą znaleźć unikalne treści. Firma stworzyła bota, który dawałby rekomendacje na podstawie słów kluczowych, zapewniając użytkownikom wyselekcjonowane wrażenia.

Wtyczka WeChat dla WooCommerce

Istnieje również Wtyczka WeChat dla WooCommerce który aktywuje płatności WeChat za strony WooCommerce. Zaletą dodania tej wtyczki do witryny WordPress są proste opcje płatności. Klienci wracają, a ruch jest większy, gdy wszystko jest łatwe, a wtyczka WeChat to robi. Ta wtyczka umożliwia płatności kodem QR i płatności za pośrednictwem telefonu komórkowego WeChat.

Niezgoda

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które zwiększają ruch w witrynie WordPress: Discord

Niezgoda to aplikacja mobilna Voip, która dotyczy społeczności. Większość z nich opiera się na grach i fandomach – od tego momentu zaczął się Discord. Wielu jednak ma charakter polityczny lub jest przygotowany do omawiania konkretnych rodzajów problemów. Discord to jedna z niewielu opartych na społeczności aplikacji do przesyłania wiadomości, które umożliwiają dołączanie do społeczności w celu wyszukiwania ruchu zamiast kontaktowania się z konkretnymi osobami. Kilka istotnych faktów na temat Discord:

 • To przykład udanej, ale niszowej usługi czatu.
 • Struktura grupy i ogólny wygląd mają spodobać się szczególnie graczom
 • Apeluje również do grup, które chcą tworzyć zwarte społeczności przy stałej komunikacji

Tworzenie własnej społeczności lub dołączanie do innej to realne sposoby na zwiększenie obecności na Discord, a także skierowanie innych użytkowników Discord na twoją stronę..

WP Discord Post Free Plugin

Jak wspomniano krótko wcześniej, istnieje nawet wtyczka WordPress o nazwie WP Discord Post, która opublikuje Twoje posty WordPress na Twoim kanale Discord. Osoby zaangażowane w Twój kanał Discord będą miały możliwość łatwego linkowania do Twojej witryny.

komunikator facebookowy

Aplikacje do przesyłania wiadomości, które zwiększają ruch w witrynie WordPress: Facebook Messenger

Zdecydowanie, aby funkcja czatu na Facebooku działała jako samodzielna aplikacja, pozwoliła użytkownikom łączyć się z kontaktami FB w sposób podobny do SMS-ów.

Jeśli chodzi o wzrost, to po jego oddzieleniu od aplikacji na Facebooku, komunikator facebookowy miał:

 • 600 milionów użytkowników w kwietniu 2015 r
 • 900 milionów w czerwcu 2016 r
 • 1,2 mld w kwietniu 2017 r

Główne marki używają Facebook Messenger jako narzędzia do uzyskania bezpośredniego dostępu do docelowych odbiorców. Mistrzowie NBA Golden State Warriors korzystało z Facebook Messenger stworzyć „Asystenta wojownika”. W ten sposób użytkownicy mogli wyrazić zgodę na otrzymywanie aktualizacji harmonogramu gry drużyny.

Pobierz darmową wtyczkę Messenger Customer Chat

Istnieje wtyczka, która umożliwia dodanie czatu Facebook Messenger na żywo do Twojej witryny. Umożliwia wysyłanie aktualizacji za pośrednictwem Messengera po opublikowaniu nowych treści w witrynie WordPress. Możesz także użyć Messengera, aby poprosić klientów o wypełnienie formularzy opinii. Te dwie proste techniki zaangażowania mogą generować znaczny ruch.

Snapchat

Aplikacje do przesyłania wiadomości w celu zwiększenia ruchu w witrynie WordPress: SnapChat

Ta mobilna platforma mediów społecznościowych wyróżnia się na tle innych platform, ponieważ wszystkie posty ulegają autodestrukcji w kilka sekund po obejrzeniu przez użytkownika. Kilka kluczowych faktów na temat Snapchat zawierać:

 • 71% użytkowników Snapchata ma mniej niż 34 lata
 • 70% użytkowników Snapchata to kobiety
 • 30% tysiącletnich internautów regularnie korzysta ze Snapchata

Snapchat był wykorzystywany przez wiele marek w celu skutecznego i angażującego dotarcia do odbiorców. Witryna oparta na WordPress MTV News używa Snapchata aby dać swoim odbiorcom dostęp do ekskluzywnych treści, których nie znajdą nigdzie indziej. Mogą to być nagrania zza kulis, wyprawy lub promocje. Gdy obserwujący SnapChat widzą te krótkie klipy ekskluzywnych materiałów, są przyciągani do witryny, aby zobaczyć dłuższe klipy. W ten sposób ruch w witrynie rośnie.

Którą aplikację do obsługi wiadomości należy wybrać?

Powyżej widać sześć najpopularniejszych opcji aplikacji do przesyłania wiadomości, które mogą pomóc Ci rozwinąć społeczność wokół Twojej witryny WordPress i zwiększyć ruch w Twoją stronę. To powiedziawszy, nie wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości są sobie równe.

Zanim zdecydujesz się zainwestować czas i pieniądze w budowę kampanii dla danej platformy przesyłania wiadomości, zastanów się, kim są Twoi odbiorcy i gdzie najprawdopodobniej będą.

Aplikacje do obsługi wiadomości mogą więcej

Chcesz czegoś więcej niż generowanie ruchu? Dzięki WordPress i AI, a także popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości, możesz uzyskać więcej niż tylko dodatkowych członków dla grupy lub więcej osób odwiedzających witrynę WordPress. Możesz gromadzić odpowiednie dane, które pozwalają Twojej witrynie lub firmie rozwijać się w najbardziej dochodowym kierunku. Możesz także zamienić ciekawskich w życiowych fanów swojego głosu lub marki. Potencjał aplikacji do obsługi wiadomości w marketingu dopiero zaczyna się realizować.

Czy masz dodatkowe możliwości korzystania z aplikacji do przesyłania wiadomości w celu zwiększenia ruchu na swojej stronie WordPress? Chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me