Jak dodać Infinite Przewiń do swojego bloga WordPress

Nieskończone przewijanie to skuteczny sposób, aby utrzymać zaangażowanie i aktywność odwiedzających w witrynie WordPress. Nieskończone przewijanie umożliwia odbiorcom szybki i łatwy dostęp do nieograniczonej ilości informacji. Stwarza to pozytywne wrażenia dla użytkowników i może wydłużyć czas spędzany na czytaniu treści i eksplorowaniu witryny. Jednak oprócz korzyści płynących z nieskończonego przewijania mogą również wystąpić pewne problemy.


Ten artykuł pozwoli ci zrozumieć zalety i wady nieskończonego przewijania oraz pomoże ci zdecydować, czy powinieneś go używać na swojej stronie WordPress. Omówimy następnie konfigurację za pomocą modułu Jetpack Infinite Scroll.

Co to jest Nieskończony Zwój?

Nieskończone przewijanie oznacza po prostu, że użytkownik może przewijać w nieskończoność. Zamiast czytnika sięgającego do dolnej części strony i klikania nowego, nieskończone przewijanie umożliwia ładowanie kolejnego zestawu informacji. Oznacza to, że odwiedzający nigdy nie będą musieli czekać na załadowanie nowej strony, zawartość będzie po prostu ciągła, przewijając w dół. Może to obejmować następny post na blogu lub więcej elementów z galerii.

Chociaż może być niezwykle skuteczny, nieskończone przewijanie nie jest dla wszystkich. Przed zmianą warto najpierw wziąć pod uwagę odbiorców, a także rodzaj prowadzonej witryny, aby sprawdzić, czy obie są kompatybilne.

Kto aktualnie używa Nieskończonego Zwoju?

Pinterest

Wielkimi zwolennikami nieskończonego zwoju są zdecydowanie serwisy społecznościowe. Instagram, Pinterest, Facebook i Twitter używają nieskończonego przewijania dla swoich kanałów. Oznacza to, że większość populacji online użyje kiedyś nieskończonego przewijania.

BuzzFeed

Jednak nieskończone przewijanie nie ogranicza się do mediów społecznościowych. BuzzFeed i Mashable również z powodzeniem zintegrowano nieskończony przewijanie, więc nie jest to funkcja, która powinna ograniczać się tylko do tweetów i pinów. Jeśli masz witrynę zawierającą duże ilości treści lub blog, który jest stale aktualizowany o nowe informacje, które możesz przewijać przez odbiorców, możesz przewinąć w nieskończoność tylko to, czego potrzebuje Twoja witryna.

Korzyści z Nieskończonego Zwoju

Korzystanie z nieskończonego przewijania ma wiele zalet. Nieskończone przewijanie zapewnia odwiedzającym szybki i łatwy dostęp do informacji na Twojej stronie. Jest niezwykle łatwy w użyciu i ma wciągającą jakość, która przyciąga czytelników i zachęca ich do zaangażowania się w Twoje treści.

Zwiększa czas spędzany przez odwiedzających na stronie

Jedną z głównych zalet nieskończonego przewijania jest to, że utrzymuje użytkowników w witrynie na dłużej. Nie mając wyboru, czy załadować drugą czy trzecią stronę, widzowie po prostu przewijają. Jak wiemy, im dłużej użytkownicy pozostają w Twojej witrynie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dokonają konwersji wbrew Twoim celom, czy to podając adres e-mail, czy kupując produkt.

Poprawia wrażenia użytkownika

Korzystanie z nieskończonego przewijania znacznie poprawia komfort korzystania z witryny przez użytkowników. Gdy nowe informacje ładują się za każdym razem, gdy czytelnik zapuszcza się w dolnej części strony, treść pojawia się szybko i płynnie. Powoduje to, że odbiorcy nie muszą podejmować żadnych decyzji, klikać żadnych przycisków ani czekać na załadowanie strony. Ponownie utrzymuje to użytkowników w witrynie na dłużej, a także pomaga zwiększyć liczbę powracających użytkowników.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Nieskończony zwój jest również szczególnie przyjazny dla urządzeń mobilnych. Bez konieczności naciskania minutowych przycisków użytkownicy mogą przewijać ekrany dotykowe bez rozpraszania uwagi. Szybki dostęp i łatwość użycia jest atrakcyjny dla większości, zachęcając odwiedzających do regularnego odwiedzania Twojej witryny.

Kiedy nie powinieneś używać nieskończonego zwoju?

Nieskończone przewijanie nie jest odpowiednie dla wszystkich i każdej witryny. Więc kiedy nie powinieneś używać nieskończonego przewijania?

Czy Twoi odbiorcy to polubią?

Istnieją pewne problemy związane z nieskończonym przewijaniem wspomniane w Internecie, ale często mogą być nieco przestarzałe. Typowe skargi na nieskończony zwój obejmują; widzowie są zdezorientowani, sama ilość nieskończonego przewijania danych wyświetla przytłaczających gości lub czytelnicy nie są w stanie przenieść treści po jej przejściu.

Chociaż początkowo mogły to być prawdziwe skargi, ponieważ nieskończony zwój jest obecnie tak szeroko stosowany w mediach społecznościowych, opinia publiczna zaaklimatyzowała się. Nie pozwól więc, aby te krytyki zniechęciły Cię do wprowadzenia i przetestowania nieskończonego przewijania w Twojej witrynie.

Warto jednak pamiętać, że nieskończony zwój jest osobistym wyborem. Niektórzy użytkownicy mogą po prostu preferować paginowany styl ładowania zawartości strony na raz. Postaraj się przekonać odbiorców, aby pomogli ci zrozumieć, jak zareagują na nieskończone przewijanie.

Jeśli nie masz pewności, spróbuj przetestować nieskończone przewijanie w swojej witrynie, aby ocenić reakcję. Śledź uważnie swoje dane analityczne, aby sprawdzić czas spędzony w witrynie, współczynniki odrzuceń, liczbę powracających użytkowników i konwersje. Pomoże Ci to sprawdzić, czy nieskończone przewijanie jest popularne wśród odwiedzających i jak wpływa na wydajność Twojej witryny.

Czy Twoja witryna jest do tego odpowiednia??

Bardziej realny powód, aby nie używać nieskończonego przewijania, jest powiązany z rodzajem prowadzonej witryny. Nie wszystkie witryny nadają się do nieskończonego przewijania. Jeśli twoja strona ma określony cel, w oparciu o to, że odbiorcy wykonują określone zadanie, być może nieskończone przewijanie nie jest dla ciebie. Nieskończone przewijanie może odwracać uwagę odbiorców, co może uniemożliwić im wykonanie zadania. To ostatecznie może zatrzymać konwersję witryny w stosunku do jej celów.

Witryny eCommerce udowodniły, że nie są dobrze dopasowane do nieskończonego przewijania. Stwierdzono, że chociaż ludzie oglądają więcej produktów w sklepie internetowym z nieskończonym przewijaniem, zwykle klikają mniej. Może to wpłynąć na sprzedaż i zadowolenie klientów z Twojej witryny, prowadząc do braku zysku i zmniejszenia liczby powracających klientów.

Należy również pamiętać, że przewijanie nieskończone działa najlepiej w witrynach zawierających dużą ilość regularnie publikowanych treści. Jeśli witryna nie zawiera dużych treści, nieskończone przewijanie może być niepotrzebne.

Jetpack Infinite Przewiń wtyczkę WordPress

Jeśli postanowiłeś wypróbować nieskończony zwój, następnym krokiem jest skonfigurowanie go. Jetpack, przez zespół WordPress.com, oferuje zestaw bezpłatnych wtyczek lub modułów, które są znane. Wśród nich jest Nieskończone przewijania moduł. Ta wtyczka umożliwia włączenie nieskończonego przewijania w witrynie WordPress, dzięki czemu kolejne posty będą automatycznie wyświetlane, gdy czytnik znajdzie się u dołu strony.

Konfigurowanie nieskończonego zwoju Jetpack

Ta wtyczka jest niezwykle szybka i łatwa w konfiguracji. Najpierw zainstaluj Jetpack na swojej stronie internetowej.

Jetpack

Następnie w Ustawieniach Jetpack wybierz Wygląd.

Wygląd

Przewiń w dół, aby znaleźć Nieskończony Zwój, a następnie włącz go, aby aktywować.

Jetpack Infinite Scroll

Kluczową kwestią do zapamiętania podczas konfigurowania tej wtyczki jest to, że działa ona tylko z motywami, które mają nieskończoną obsługę przewijania. W najnowszych motywach będzie już wbudowana ta obsługa, ale jeśli Twój motyw nie martwi się. The Strona wsparcia Infinite Scroll zawiera szczegółowe instrukcje dodawania obsługi nieskończonego przewijania do motywu.

Po aktywacji modułu nieskończone przewijanie automatycznie zacznie działać na twojej stronie. Siedem nowych postów pojawi się przy każdym nowym ładowaniu, gdy odwiedzający przewinie w dół. Każde obciążenie można następnie wyświetlić w Google Analytics jako nowy widok strony. Pomoże to monitorować dane analityczne.

Dostosowywanie funkcji Nieskończonego Zwoju

CSS można również wykorzystać do zmiany funkcji Nieskończonego Zwoju, jeśli to konieczne. Instrukcje, jak to zrobić, można znaleźć ponownie na stronie wsparcia Infinite Scroll.

Więc co należy rozważyć dostosowanie?

Zmiana stopki

Krytyka nieskończonego przewijania polega na tym, że ponieważ czytelnicy nigdy nie docierają do końca strony, nigdy nie mają dostępu do stopki. Nieskończony zwój Jetpack ma stałą stopkę, która przesuwa się po przewinięciu strony.

Jednak standardowa stopka może nie pasować do projektu Twojej witryny. Wygląd tej stopki można zmienić lub możesz w ogóle nie dodawać stopki, w zależności od potrzeb Twojej witryny.

Dodaj przycisk „Załaduj więcej postów”

Infinite Scroll oferuje opcję dodania przycisku „Załaduj więcej postów”. Dzięki temu Twoi odbiorcy mogą zdecydować, czy kontynuować przewijanie w dół, co może być dobrym środkiem między nieskończonym przewijaniem a ładowaniem strony na raz. Jeśli nie masz pewności, jak użytkownicy zareagują na nieskończone przewijanie, może to być dobra opcja dla Twojej witryny.

Końcowe przemyślenia

Nieskończone przewijanie to świetny sposób na zaangażowanie użytkowników, zapewnienie im imponujących wrażeń i zwiększenie czasu spędzanego w witrynie.

Użycie Jetpack do skonfigurowania nieskończonego przewijania w witrynie WordPress jest szybkie i łatwe, ale niezwykle skuteczne. Po uruchomieniu użyj statystyk witryny Jetpack, aby pomóc Ci śledzić dane analityczne i monitorować, czy nieskończone przewijanie ma pozytywny wpływ na wydajność Twojej witryny.

Co sądzisz o nieskończonym zwoju? Czy dodasz nieskończone przewijanie do swojej witryny WordPress? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me