Jak handel społecznościowy może pomóc Twojej witrynie WordPress

Media społecznościowe w biznesie mogą czasami źle pocierać konsumentów. Większość ludzi nie chce widzieć reklam umieszczanych z boku swoich kanałów na Facebooku. Nie chcą też ciągłej fali promocji z Twojego bloga, firmy lub witryny eCommerce.


Sieci społecznościowe różnią się drastycznie pod względem demograficznym, zawartości i sposobu korzystania z platform. Ale generalnie ludzie używają ich do sieciowania, śmiechu, inspiracji, mówienia o problemach, a może kupowania czegoś lub dwóch.

I tego nie rozumieją niektóre firmy. Kupowanie jest często ostatnim elementem na liście rzeczy do zrobienia dla użytkownika mediów społecznościowych. Nie oznacza to jednak, że powinieneś całkowicie unikać handlu społecznościowego, jeśli prowadzisz biznesową witrynę WordPress.

To nasuwa pytanie, w jaki sposób handel społecznościowy może pomóc Twojej witrynie WordPress?

Zautomatyzowane narzędzia ułatwiają synchronizację i zarządzanie zapasami

Jednym z pytań, jakie mają webmasterzy na temat handlu społecznościowego, jest to, jak poradzić sobie z synchronizacją zasobów reklamowych w witrynach społecznościowych? Czy jest jakaś aplikacja na Facebooku, nad którą musisz pracować, aby zaprezentować piękny sklep na Facebooku??

Odpowiedź brzmi: jest wiele aplikacji, ale nie ma oficjalnego rozwiązania na Facebooku.

Na przykład ulubionym jest plan Shopify Lite, który zapewnia przyciski eCommerce dla witryny WordPress, a także sekcję sklepową do udostępniania i sprzedaży produktów na stronie na Facebooku.

Nazywana jest inna opcja Ecwid, który ma bezpłatny plan i jedną z najłatwiejszych integracji dla sklepów WordPress. Zasadniczo możesz dodać sklep eCommerce w ciągu kilku minut. Koszyk jest prezentowany w witrynie WordPress, umożliwiając klientom przeglądanie produktów i dokonywanie zakupów.

Ecwid zapewnia również pełny sklep na Facebooku, co oznacza, że ​​wszystkie produkty z Twojej witryny WordPress są zsynchronizowane ze stroną na Facebooku, dzięki czemu nie masz problemów z zapasami. Co więcej, Ecwid oferuje obsługę wielu innych opcji społecznościowych i rynkowych, takich jak eBay, Amazon, Blogger i Tumblr, z których wszystkie bezproblemowo integrują się z WordPress.

Nie można zaprzeczyć mocy wtyczek takich jak WooCommerce. Jedynym problemem jest to, że WooCommerce nie ma natychmiastowego narzędzia, które uruchamia sklep na Facebooku itp Kup szpilki na Pinterest. Dlatego musisz znaleźć alternatywną wtyczkę lub rozszerzenie, takie jak Rozszerzenie WooCommerce do Facebooka ze StoreYa.

Ten klejnot pozwala na wspaniały sklep na Facebooku, ale firma ma również opcje sprzedaży na Twitterze, galerii sklepu na Instagramie, kart YouTube, kuponów i sprzedaży na Pinterest.

Sprzedaż społecznościowa oznacza akcje społecznościowe

Handel społecznościowy jest korzystny dla witryny WordPress na wiele sposobów, ale przede wszystkim dzięki temu, że jest tam, gdzie są klienci, i korzysta z udostępniania.

Pomyśl o zrobieniu sprzedaży na swojej stronie WordPress za pomocą WooCommerce. Na stronie produktu mogą znajdować się przyciski udostępniania w serwisach społecznościowych, ale niewiele osób zamierza udostępnić je znajomym. Nie tylko to, ale Twoja witryna nie będzie centrum, które odwiedzą Twoi klienci codziennie.

Jednak użytkownicy Facebooka spędzają godziny w sieci społecznościowej, to samo można powiedzieć o Twitterze, Pinterest i Instagramie. Ma więc sens, że często można uzyskać większą przyczepność, tworząc sklep na Facebooku.

Ponadto osoba kupująca przedmiot w sklepie społecznościowym znajduje się już w tym środowisku społecznościowym. W takiej sytuacji chętniej podzielą się tym, co kupili, lub zaczną śledzić Twoją stronę. Niezależnie od tego, ludzie lubią rozmawiać w mediach społecznościowych, więc jeśli celem jest zachęcenie ich do mówienia o Twojej witrynie WordPress, jesteś na dobrej drodze.

Możesz łączyć świetne treści i oferty produktów

Jednym ze sposobów wyróżnienia się za pomocą Facebooka i Instagrama (i wszystkich bardziej wizualnych sieci społecznościowych) jest tworzenie i udostępnianie oszałamiających zdjęć. Na przykład sklep z butami na zamówienie jest bardziej skłonny zaintrygować klientów pięknymi ujęciami swoich butów i butów dla ludzi na pustyni, w przeciwieństwie do butów na białym tle.

Krótko mówiąc, media społecznościowe dają pretekst do kreatywności ze swoimi treściami. Być może pomijałeś kreatywność na stronach produktów w witrynie, ale szanse na osiągnięcie takiej sprzedaży w mediach społecznościowych są niewielkie.

Niektóre firmy używają swoich blogów WordPress do tworzenia samouczków, list i innych treści, wszystkie z myślą o sprzedaży większej liczby produktów. Załóżmy na przykład, że masz sklep ze sprzętem, więc próbujesz sprzedać więcej tłoków. Publikowanie postów na Facebooku zachęcających ludzi do kupowania większej liczby tłoków nie ma żadnego interesu na Facebooku. W końcu nie na tym polega Facebook.

Jeśli jednak opublikujesz post na blogu lub infografikę opisującą, jak zanurzyć się w toalecie, zaczniesz oferować przydatne treści swoim klientom. Nie tylko uszczęśliwiasz ludzi, ale możesz promować swoje tłoki w poście na blogu lub infografice. Często możesz nawet link bezpośrednio do swojej strony handlu społecznościowego.

Właściwe udostępnianie społecznościowe czyni Twoją markę bardziej przyjazną

Nie można zaprzeczyć, że korzystanie z mediów społecznościowych czyni twoją markę bardziej dostępną; to znaczy, jeśli podejdziesz do tego poprawnie. Jak wspomniano powyżej, klienci częściej spędzają więcej czasu na Facebooku niż na Twojej stronie WordPress. Możesz jednak skierować je do swojej witryny za pomocą takich miejsc jak Facebook i Instagram.

Ale ciągle rozmawiamy o sklepach społecznościowych i dzieleniu się możliwościami. Co z obsługą klienta? Dzięki narzędziom takim jak Facebook Messenger i zwykłe stare komentarze na Facebooku, Pinterest, Instagram i Twitter klienci uzyskują dostęp do bardziej osobistej wersji Twojej firmy.

Możesz pomyśleć, że baza wiedzy lub centrum wsparcia Twojej witryny jest wystarczająco dobra, ale postaw się w umyśle klienta.

Osobiście nie lubię dzwonić do firmy i zakładam, że wysłanie e-maila przyniesie mi wolniejszą odpowiedź. Jednak firmy często odpowiadają mi szybko i nieco swobodnie, kiedy komentuję w mediach społecznościowych lub wysyłam wiadomości.

To samo można zrobić w przypadku dowolnej witryny WordPress i nie zmuszasz klientów do rezygnacji z wygodnych ustawień społecznościowych.

Czy jesteś gotowy na wykorzystanie handlu społecznościowego w swojej witrynie WordPress??

Handel społecznościowy może być korzystny na wiele sposobów. Czasami wszystko, co próbujesz zrobić, to znaleźć więcej firm dla swojej obecnej witryny eCommerce. Innym razem jesteś bardziej zainteresowany poszerzeniem swojego bloga WordPress o sprzedaż towarów na Facebooku. Bez względu na zakres działań z pewnością odniesiesz sukces dzięki handlowi społecznościowemu. Najlepszą częścią sprzedaży w serwisach społecznościowych jest fakt, że jej uruchomienie na ogół nie kosztuje.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące korzystania z handlu społecznościowego na swojej stronie WordPress, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me