Jak dostosować wyniki wyszukiwania w WordPress

Jak dostosować wyniki wyszukiwania w WordPress

Podczas wyszukiwania w zwykłej wyszukiwarce, takiej jak Google, jest mało prawdopodobne, że nie znajdziesz żadnych wyników (chyba że szukasz czegoś zupełnie bezsensownego, ale nawet wtedy…). Może się to jednak zdarzyć częściej niż by się tego spodziewało podczas korzystania z wewnętrznej funkcji wyszukiwania w witrynie WordPress.


Wielu odwiedzających Twoją witrynę będzie chciało znaleźć więcej informacji o Tobie, Twojej firmie lub produktach. Jeśli trafią na pustą stronę po wpisaniu zapytania w pasku wyszukiwania, są jednak szanse, że opuszczą Twoją witrynę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli są przyzwyczajeni do Google lub podobnej wyszukiwarki.

Internauci oczekują określonych funkcji od odwiedzanych stron. Ważne jest, abyś pracował zgodnie z ich oczekiwaniami, jeśli chodzi o wyszukiwanie. Posiadanie niestandardowej strony wyszukiwania, która zawiera elementy, do których zostały użyte, pomoże utrzymać ich zainteresowanie i zaangażowanie w treść.

W tym poście omówimy, jakie są strony wyników wyszukiwania i dlaczego są one ważne. Następnie opiszemy, jak dostosować stronę wyników WordPress, aby zawierała funkcje, których oczekują czytelnicy. Zacznijmy!

Czym są strony wyników wyszukiwania WordPress (i dlaczego mają znaczenie)

Strony wyników wyszukiwania WordPress

Przykład wyników wyszukiwania dla „szukaj”

Gdy jeden z czytelników wpisze słowo lub frazę w polu wyszukiwania w witrynie WordPress, zobaczy stronę z listą wszystkich treści pasujących do ich zapytania. Jest to znane jako strona wyników wyszukiwania. Oczywiście wewnętrzna strona wyników wyszukiwania różni się od wyników wyświetlanych w wyszukiwarce takiej jak Google. Po pierwsze, wewnętrzna strona będzie zawierała tylko elementy dostępne w Twojej witrynie, a nie w całym Internecie.

Wewnętrzna strona wyników wyszukiwania jest ważna dla każdej witryny, która zawiera treść tekstową i jest dostępna za pośrednictwem standardowych wyszukiwarek. Zasadniczo jedna z trzech rzeczy wydarzy się, gdy ktoś wyląduje na Twojej stronie z podstawowego wyszukiwania w Internecie. Natychmiast znajdą to, czego szukają, wykorzystają wbudowane wyszukiwanie, aby znaleźć informacje, lub opuszczą Twoją witrynę. Dlatego szansa na utrzymanie czytelników w witrynie zależy od ich zdolności do szybkiego znalezienia tego, czego szukają. Umożliwienie odwiedzającym wyszukiwania i przeglądania wyników w Twojej witrynie jest jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie ich na dłużej.

Dlaczego warto dostosować strony wyników wyszukiwania WordPress

Odwiedzający odwiedzają Twoją witrynę z określonymi oczekiwaniami. Chociaż nie szukają takich samych wyników, jakie uzyskaliby od Google, mogą spodziewać się podobnych funkcji. Może to obejmować sugerowane pisownie, sugestie dotyczące treści na podstawie ich pierwszego wyszukiwania i wiele innych.

Posiadanie spersonalizowanej strony wyników wyszukiwania może utrzymywać czytelników w kontakcie z witryną i jej zawartością, nawet gdy ich wyszukiwania będą suche. Ponadto zapewnisz swoim czytelnikom wszystko, czego oczekują od standardowej wyszukiwarki. Naśladując popularne wyszukiwarki, możesz również niższe współczynniki odrzuceń na twojej stronie.

Jeśli zostanie to wykonane poprawnie, niestandardowa strona wyników oferuje kilka dodatkowych korzyści. To może:

 • Pomóż odwiedzającym znaleźć to, czego szukają
 • Zatrzymuj odwiedzających na swojej stronie dłużej
 • Osoby szukające informacji o ofercie mogły nie wiedzieć, że są potrzebne
 • Pokaż trochę osobowości
 • Pokaż, że zależy ci na drobiazgach, w tym na byciu pomocnym

Ostatecznie dostosowanie wyników wyszukiwania WordPress w celu dokładniejszego naśladowania tradycyjnej wyszukiwarki tworzy wartość dla Ciebie i Twoich gości. Najlepsze jest to, że możesz to łatwo osiągnąć za pomocą wtyczek!

Jak dostosować strony wyników wyszukiwania WordPress

Wszechstronność WordPress umożliwia łatwe dostosowanie wyników wyszukiwania. Możesz użyć kodu, aby zmienić search.php plik, na przykład, lub możesz użyć wtyczki. Zalecamy to drugie podejście, ponieważ większość użytkowników WordPressa łatwiej instaluje i utrzymuje wtyczki.

Istnieje kilka opcji umożliwiających dostosowanie wewnętrznych stron wyników wyszukiwania. Chociaż zawsze możesz zanurzyć się w search.php kodu (chociaż najlepiej pozostawić to doświadczonym użytkownikom, którzy dobrze znają kodowanie PHP i CSS), istnieje kilka wtyczek, których można użyć do wprowadzenia podobnych zmian. Znalezienie najlepiej działającej funkcji będzie zależeć od Ciebie i Twojej witryny. Małe witryny osobiste mogą korzystać z bezpłatnych wtyczek, podczas gdy większe witryny mogą wymagać rozwiązania premium.

Jak zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej witryny WordPress przed wprowadzeniem jakichkolwiek aktualizacji lub zmian. Zanurzmy się!

1. Dołącz lub zaznacz wyszukiwane hasło jako przypomnienie pierwotnego wyszukiwania

Przeszukaj wszystko Plugin

Jedną z najlepszych wskazówek, jakie kiedykolwiek słyszałem na temat wewnętrznych stron wyników wyszukiwania w witrynie, jest to, że im bliżej możesz sprawić, by wyglądały jak standardowe strony wyników wyszukiwania Google, tym lepiej. Jednym ze sposobów jest umieszczenie wyszukiwanego hasła na górze strony wyników wyszukiwania. Jest to prosta technika pokazująca odwiedzającym wyszukiwanie zrobił zdarzają się nawet wtedy, gdy okazały się puste (i być może literówka była winowajcą). Umożliwia także czytelnikom sprawdzenie, czy wpisali prawidłową frazę i czy poprawnie przeliterowali słowa.

Wyszukaj wszystko to darmowa wtyczka, która działa z domyślną funkcją wyszukiwania dla WordPress. Umożliwi to użytkownikom przeszukiwanie każdej strony niechronionej hasłem w Twojej witrynie. Ponadto, jeśli oferuje funkcjonalność, która pozwala wyróżnić wyszukiwane hasła na stronach wyników, dostarczając użytkownikom cennych informacji.

Uwzględnij wyszukiwane hasło na stronach wyników wyszukiwania

Aby to zrobić ręcznie, musisz zacząć od utworzenia motywu podrzędnego (jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia motywu podrzędnego WordPress).

Następnie utwórz plik search.php plik w nowym motywu podrzędnym i skopiuj kod ze starego motywu (możesz to znaleźć, otwierając pliki motywów na serwerze za pośrednictwem FTP lub z pulpitu nawigacyjnego WordPress w Wygląd> Edytor> Search.php). Teraz możesz zastąpić domyślny tytuł motywu dziecka search.php z następującymi:

znalezione posty; ?> : „

Spowoduje to wyświetlenie tytułu z liczbą znalezionych postów oraz wyszukiwanego terminu. Wygląda to mniej więcej tak: „Znaleziono 15 wyników wyszukiwania: Moje zapytanie”.

Podkreśl szukany termin w wynikach

Podświetl wtyczkę wyszukiwanych haseł

Inną rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest wyróżnienie wyszukiwanego terminu w wynikach wyszukiwania. W ten sposób, gdy odwiedzający twoją stronę są prezentowani z wynikami wyszukiwania, ich wyszukiwane hasło jest podświetlane w poszczególnych wynikach. Wtyczka Wyróżnione wyszukiwane hasła dobrze spełniają tę rolę. Jest to proste, ale może pomóc skierować użytkowników bardziej szczegółowo do tego, czego szukają.

2. Dodaj sugerowane pisownię w przypadku literówek

Relevanssi Better Search Plugin

Dzięki popularności Google i innych wyszukiwarek większość odwiedzających witrynę oczekuje sugestii pisowni podczas interakcji z funkcją wyszukiwania. Dodanie tej funkcji do stron wyników poprawia komfort użytkowania, pomagając im znaleźć to, czego szukają, nawet jeśli nie wiedzą, jak to przeliterować.

Z ponad 100 000 aktywnych instalacji, Relevanssi jest jedną z najpopularniejszych wtyczek WordPress do wyszukiwania. Podczas Wyszukaj wszystko współpracuje z domyślną funkcją WordPress, Relevanssi całkowicie zastępuje funkcję wyszukiwania. Jego bezpłatne usługi są idealne dla małych lub osobistych witryn, podczas gdy wersja premium oferuje niesamowitą funkcjonalność dla dużych i wielu menedżerów. Oprócz sugerowanej funkcji pisowni wtyczka ta oferuje szereg opcji, w tym możliwość wyszukiwania tagów, komentarzy i kategorii.

3. Dodaj sugerowane strony, aby utrzymać zainteresowanie swoją witryną

Wyszukaj i przefiltruj wtyczkę WPSOLR

Jednym z najlepszych sposobów korzystania ze stron wyników, oprócz dostarczania wyszukiwanych informacji, jest wyświetlanie treści podobnych do tego, czego szukają użytkownicy. Jeśli kiedykolwiek szukałeś Amazonka w przypadku produktu prawdopodobnie widziałeś sugestie dotyczące innych produktów na podstawie tego wyszukiwania. Ta metoda prezentowania użytkownikom cennych treści może zwiększyć ilość czasu spędzanego w witrynie. Sugerując strony, do których czytelnicy powinni przejść – nawet jeśli nie jest to związane z ich zapytaniem – możesz wiele zrobić, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń.

Jeśli szukasz funkcji wyszukiwania, która zachowuje się tak jak Amazon lub eBay, zalecamy wtyczkę WPSOLR. Umożliwi to prezentowanie powiązanych treści wyszukiwarkom i wiele więcej. WPSOLR to kolejna wtyczka freemium, która zapewnia funkcje na poziomie przedsiębiorstwa, które poprawiają się wraz z zakupem jej wersji premium. Chociaż ta wtyczka może działać w przypadku większości witryn, warto rozważyć wersję premium dla handlu elektronicznego lub dużych witryn.

Wtyczka Better Search

Inną prostą opcją jest wtyczka Better Search. Po zainstalowaniu możesz wstawić mapę cieplną dla swoich najbardziej popularnych wyszukiwań w postaci widżetu. Zapewni to odwiedzającym dostęp do wielu opcji, co dalej.

4. Dodaj pole wyszukiwania

Dodaj wyszukiwanie do wtyczki menu

Innym sposobem na utrzymanie osób w Twojej witrynie i zaangażowanie w ich wyszukiwanie jest dodanie pola wyszukiwania na stronie wyników wyszukiwania, jeśli nie ma go już w Twoim motywie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie są zwracane żadne wyniki i chcesz zachęcić użytkowników do wypróbowania innego zapytania. Prostym sposobem dodania pola wyszukiwania jest bezpłatna wtyczka Dodaj wyszukiwanie do menu – wystarczy zainstalować i użyć ustawień wtyczki, aby dostosować formularz wyszukiwania i wyniki.

Możesz także dodać pole wyszukiwania bezpośrednio do dowolnej strony (poprzez motyw podrzędny, jak wspomniano powyżej), korzystając z podstawowej funkcji WordPress „get_search_form ();”;.

Spowoduje to wyświetlenie formularza wyszukiwania zdefiniowanego przez searchform.php plik motywu lub jeśli nie istnieje, WordPress wyświetli HTML dla standardowego formularza wyszukiwania. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie KODEKS.

Dzięki temu odwiedzający nie będą mieli usprawiedliwienia zejścia z witryny. Gdy zawsze kierujesz je z powrotem we właściwym kierunku, upewniasz się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zwiększyć komfort użytkowników w Twojej witrynie. Zapewniam cię, że dbałość o szczegóły nie pozostanie niezauważona ani niedoceniona.

5. Ajax Twoje wyszukiwanie

Ajax Search Lite Plugin

Ostatnią opcją, o której chcemy dzisiaj wspomnieć, aby utrzymać zaangażowanie czytelników w Twojej witrynie, jest dodanie wyników wyszukiwania Ajax, aby Twoi czytelnicy mogli korzystać z wyszukiwania „na żywo”. Bezpłatna wtyczka Ajax Search Lite umożliwia użytkownikom przeszukiwanie Twojej witryny z wynikami aktualizowanymi podczas pisania. Wtyczka zawiera dodane opcje filtru kategorii, autouzupełniania Google i sugestii słów kluczowych.

Aby uzyskać więcej opcji, rozważ aktualizację do Ajax Search Pro. Wersja premium wtyczki dodaje obsługę bbPress, BuddyPress, WooCommerce i JigoShop, dzięki czemu użytkownicy mogą wyszukiwać wszystkie niestandardowe typy postów. Dodatkowo są funkcje buforowania, niestandardowe pola, ponad 100 motywów projektowych, 4 układy i wiele innych.

Wyszukiwanie zestawu narzędzi

Lub rozważ użycie wyszukiwania zestawu narzędzi. Oprócz obsługi wyników wyszukiwania Ajax, wtyczka dodaje mnóstwo innych opcji filtrów, wyników opartych na mapach, układów siatki i list, stronicowania i innych.

Wniosek

Podczas gdy wielu użytkowników WordPress myśli o dodaniu widżetu wyszukiwania do paska bocznego swoich stron, wiele zapomina o tym, jakie będą wyniki takich wyszukiwań. I to jest duży niedopatrzenie.

Chcesz mieć pewność, że każda strona Twojej witryny ciężko dla Ciebie pracuje – nawet strony wyników wyszukiwania. Chociaż większość czytelników może być zainteresowana Twoją stroną główną lub podstawową ofertą, prawdopodobnie odwiedzają Twoją witrynę w poszukiwaniu czegoś konkretnego. Chociaż Twoja witryna prawdopodobnie nie jest wyszukiwarką, najlepiej jest zapewnić pomoc i funkcje, do których użytkownicy są przyzwyczajeni. Nigdy nie wiadomo, jak jedna strona może wpłynąć na poszczególnych użytkowników. Zaprezentuj właściwemu odwiedzającemu odpowiednie informacje we właściwym czasie, a będziesz w stanie nie tylko zatrzymać tego gościa na swojej stronie na dłużej, ale także przekształcić go w lojalnego klienta.

Czy dostosowałeś już strony wyników wyszukiwania? Jeśli tak, co działało najlepiej dla Ciebie? Co uważasz za najskuteczniejszy dodatek? Jak zawsze daj mi znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map