Jak dodawać podobne posty do bloga WordPress

Dodanie pokrewnych postów do bloga może pomóc w zwiększeniu zaangażowania w treść, utrzymać odwiedzających w witrynie i poprawić SEO. Wprowadzając czytelników do innych odpowiednich treści w witrynie, zapewniasz imponujące wrażenia użytkowników, co ostatecznie pomoże Twojej witrynie osiągnąć jej cele. Pozostaje tylko pytanie, jak dodawać powiązane posty do bloga WordPress?


W tym artykule szczegółowo omawiamy zalety korzystania z powiązanej wtyczki postów. Następnie przyjrzymy się, jak zainstalować Jetpack na swojej stronie WordPress i skonfigurować jego moduł Podobne posty. Na koniec rozważymy kilka innych wtyczek WordPress, które mogą również dodawać imponujące pokrewne posty do twojego bloga.

Dlaczego warto korzystać z wtyczki powiązanych postów?

Powiązane posty PrzykładKorzystanie z powiązanej wtyczki postów w witrynie WordPress może przynieść wiele korzyści. Rzućmy okiem na kilka z nich…

Zachowaj odwiedzających na swojej stronie

Gdy nowy użytkownik pojawi się w Twojej witrynie, nie będzie wiedział, co robić ani gdzie szukać. Twoim zadaniem jest sprawić, by podróż publiczności w Twojej witrynie była jak najbardziej płynna i łatwa. Jeśli odwiedzający muszą zastanowić się, gdzie powinni pójść dalej, witryna musi poprawić nawigację.

Wielu odwiedzających Twoją witrynę znajdzie ją za pośrednictwem wyszukiwarki, docierając do określonego postu lub strony związanej z ich pierwszym wyszukiwaniem. Problem polega na tym, że gdy ludzie skończą czytać artykuł, który przyciągnął ich do Twojej witryny, chyba że inaczej powiedzą, natychmiast odejdą. W tym miejscu przydatna może być wtyczka powiązanych postów.

Wyświetlając pokrewne posty pod artykułem, mówisz odwiedzającym, co dalej. Prezentacja treści w niszach podobnych do postów, które właśnie przeczytali, sprawi, że będą zainteresowani ofertą Twojej witryny. Im więcej stron przeglądają i im dłużej spędzają w witrynie, tym większe prawdopodobieństwo konwersji na cele witryny.

Stwórz lojalnego obserwatora

Tworzenie lojalnych obserwatorów powinno być przedmiotem zainteresowania wszystkich stron internetowych WordPress. Powiązana wtyczka postów pomoże odwiedzającym łatwo uzyskać dostęp do szeregu artykułów, dając czas na przeglądanie treści, którego inaczej by nie otrzymał. Im więcej czytelników czyta, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaną fanami pisania i treści na stronie internetowej, zwiększając prawdopodobieństwo, że będą Cię śledzić i udostępniać Twoje artykuły w mediach społecznościowych oraz regularnie wracać do Twojej witryny.

Popraw swoje SEO

Wtyczka powiązanych postów to skuteczny sposób na poprawę SEO Twojej witryny WordPress. Zachęcając użytkowników do czytania coraz większej liczby postów na blogu, zwiększa się liczba odsłon i czas spędzany na stronie. Jednocześnie spadną wskaźniki odrzuceń. Wszystkie te dane są pozytywnie postrzegane przez wyszukiwarki i pomogą ci dobrze pozycjonować treść.

Ponownie użyj starej treści

Konieczność ciągłego wypuszczania nowych treści, które szybko są głęboko zakopane, może stać się frustrująca. Korzystanie z wtyczki powiązanych postów to świetny sposób na zdobycie starszych, ale wciąż wysokiej jakości treści, oglądanych przez odbiorców.

Widziałeś teraz niektóre z imponujących korzyści, jakie może przynieść powiązana wtyczka postów. Zobaczmy, jak dodać funkcjonalność powiązanych postów do swojej witryny WordPress.

Jak dodawać powiązane posty do WordPress za pomocą JetPack

Jak dodawać powiązane posty za pomocą Jetpack

Za chwilę przyjrzymy się, jak użyć Jetpack, aby dodać sekcję pokrewnych postów do swojego bloga. Istnieje jednak wiele innych skutecznych darmowych i premium wtyczek do postów związanych z WordPress, które są realnymi opcjami. Co ważne, niektóre motywy, takie jak Total (stworzone przez nas tutaj w WPExplorer), faktycznie zawierają swoje własne powiązane posty. Dlatego zawsze sprawdzaj, czy Twój motyw nie zawiera tej funkcji przed zainstalowaniem powiązanej wtyczki postów.

Jetpack to bogate w funkcje rozwiązanie, które może dodać imponującą funkcjonalność do witryny WordPress. Stworzone przez Automatyczny, Jetpack składa się z szerokiego asortymentu modułów, z których każdy ma na celu poprawę wydajności Twojej witryny. Jednak w tym artykule skupimy się na module Podobne posty.

Przykład wtyczki Jetpack Related Posts

powiązane posty pozwoli Ci dodać atrakcyjną sekcję pokrewnych postów (jak pokazano powyżej) pod każdym artykułem w Twojej witrynie. To narzędzie przeanalizuje każdy post, a następnie wyświetli inne kontekstowe artykuły odwiedzającym, którzy mogą być zainteresowani czytaniem.

Jetpack zapewnia kilka szybkich opcji dostosowywania, ale możesz też dalej skonfiguruj sekcję pokrewnych postów za pomocą kodu. Pokrewne posty są generowane na podstawie ich zawartości, a także wszelkich wyznaczonych tagów lub kategorii. Jetpack zajmuje się także przetwarzaniem i obsługą ze swojej chmury. Oznacza to, że nie ma dodatkowego obciążenia na serwerze Twojej witryny, co nie wpływa na szybkość witryny.

Jetpack jest niezwykle łatwy w instalacji i konfiguracji, a powiązane posty można aktywować jednym kliknięciem przycisku. Więc jeśli chcesz szybko dodać stylową sekcję pokrewnych postów do swojej witryny, może to być wtyczka dla Ciebie. Zobaczmy, jak to skonfigurować…

Krok 1: Zainstaluj Jetpack

Otwórz pulpit WordPress i wybierz z menu Wtyczki> Dodaj nowy.

Dodaj nową wtyczkę

Wpisz „Jetpack” w funkcji wyszukiwania. Kiedyś Wtyczka Jetpack został zlokalizowany kliknij Zainstaluj> Aktywuj.

Jetpack Active

Teraz zobaczysz, że menu Jetpack zostało dodane do menu WordPress.

Krok 2: Aktywuj powiązane posty

Aby aktywować moduł Pokrewne posty, wybierz Jetpack> Ustawienia z menu WordPress. Następnie wybierz kartę Ruch i przewiń w dół do Powiązane posty.

Aktywowanie pokrewnych postów

Aktywuj przycisk obok Pokaż pokrewną treść po postach, aby włączyć funkcję pokrewnych postów. Następnie możesz wybrać jedną z kilku prostych opcji dostosowywania, umożliwiając użycie dużego efektownego układu i dodanie pokrewnego tytułu do sekcji.

Krok 3: Użyj modyfikatora, aby zmodyfikować sekcję powiązanych postów

Niedawne opracowanie Jetpack pozwala teraz dalej modyfikować sekcję pokrewnych postów za pomocą Personalizatora motywu. Otwórz swój Customizer, klikając wezwanie do działania Jetpack Wypróbuj teraz lub za pomocą menu WordPress Wygląd> Dostosuj. Twoja witryna otworzy się po stronie na żywo, wyświetlając dostosowywanie WordPress.

Dostosowywanie

Przewiń w dół Customizer i kliknij Podobne posty. Tutaj dostosowywanie daje dodatkowe opcje dostosowywania, w tym zmianę układu, wyświetlanie miniatur i dodawanie daty opublikowania każdego artykułu. Możesz przeglądać na żywo swoje zmiany na swojej stronie, gdy je wprowadzasz, a gdy jesteś zadowolony z sekcji pokrewnych postów, wybierz Zapisz i opublikuj.

Jak widać, skonfigurowanie funkcji powiązanych postów w witrynie WordPress jest szybkim i łatwym procesem. Jeśli jednak nie jesteś przekonany, że jest to wtyczka dla Ciebie, oto kilka innych opcji …

Jetpack Podobne posty Alternatywne

Jeśli nie chcesz używać JetPack, istnieje wiele innych wtyczek do wyboru. Możesz sprawdzić nasz artykuł na temat najlepszych powiązanych wtyczek postów, aby uzyskać pełną listę, ale oto dwie z naszych ulubionych alternatyw Jetpack.

Yet Another Related Post Plugin (YARPP)

Jak dodawać powiązane posty za pomocą YARPP

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) jest popularną opcją dla osób szukających sposobu dodawania powiązanych postów na swojej stronie WordPress. YARPP zapewnia imponujące funkcje i daje większą kontrolę nad wyglądem i pozycją pokrewnej sekcji postów niż Jetpack.

YARPP pozwala wybrać, czy chcesz wyświetlać posty, strony i / lub niestandardowe typy wpisów, używając miniatur lub widoku listy. Możesz także dodać sekcję pokrewnych postów pod każdym postem na blogu, na pasku bocznym lub w kanale RSS. YARPP korzysta z zaawansowanego algorytmu, który uwzględnia treść, tytuły postów, tagi, kategorie i niestandardowe taksonomie, aby wyświetlać czytelnikom odpowiednie treści.

Minusem korzystania z YARPP na twojej stronie jest to, że może być bardzo intensywna baza danych. Z tego powodu zostało zablokowane przez wiele usług hostingowych WordPress, w tym WPEngine.

Powiązane posty Pro

Jak dodawać pokrewne posty za pomocą Pokrewnych postów Pro

Powiązane posty Pro to dodatkowa wtyczka WordPress, którą można kupić w CodeCanyon. Ta potężna wtyczka jest niezwykle konfigurowalna i zawiera trzy różne układy, a także 65 wstępnie zdefiniowanych szablonów. Dzięki temu sekcję pokrewnych postów można utworzyć zgodnie ze szczegółowymi specyfikacjami pasującymi do marki. Jeśli nie masz pewności, jak dodać pokrewne posty, jest to łatwy sposób, aby to zrobić, bez konieczności dotykania wiersza kodu.

Podobne posty Pro obsługuje także szereg treści, w tym niestandardowe typy postów, niestandardowe treści, kategorie, posty, strony i wiele innych. Dzięki integracji z bbPress i WooCommerce, a także innymi wtyczkami eCommerce, możesz wyświetlać powiązane produkty lub tematy na forum.

Pomimo zaawansowanych funkcji Related Posts Pro ma wewnętrzną konfigurację. Dzięki bezpłatnemu zespołowi pomocy technicznej możesz szybko wyświetlić odpowiednie powiązane treści na swojej stronie WordPress.

Ostatnie przemyślenia na temat wtyczek powiązanych postów

Jak widać, dodanie odpowiedniej wtyczki do postów na blogu WordPress jest skutecznym sposobem na zapewnienie imponujących wrażeń użytkownika. Pokazując odbiorcom treści odpowiednie do czytanego artykułu, użytkownicy częściej klikają i kontynuują przeglądanie witryny. Pomoże to zmniejszyć współczynniki odrzuceń, skróci czas spędzany przez użytkowników w Twojej witrynie i pomoże stworzyć społeczność lojalnych obserwujących Twojego bloga.

Czy masz więcej wskazówek, jak dodawać powiązane posty do WordPress? A może użyłeś podobnej wtyczki do postów na swojej stronie WordPress? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me